Feng shui - ložnice


11.01.2017 - 09:08
(Býk) balboa
Feng shui - ložnice
Dobrý,

chci si koupit novou postel a matraci. Když řeším postel, říkám si kam ji umístit a napolohovat, když už teď se mi spí špatně (spím nad lednicí). Když to řeším, říkám si co s tím vším nábytkem. A ten smradlavý starý koberec, vybledlá dřevěná podlaha se spárama plnýma prachu a kdo ví čeho.

Nemám moc nastudované zásady feng shui a své intuici v tomhle tak úplně nevěřím... vše co mě napadne má háček. Čtvercová místnost, jeden roh na sever, kde je zrovna internetový switch (se tam spojují různé síťové kabely z domu i od sousedů). Asi by to bylo složité to popřepojovat, asi stačí to jen nevidět.

Asi na to půjdu od podlahy.
Je tu někdo, kdo se cítí být odborný mi navrhnout řešení polohy postele? Klidně udělám nákres i s půdorysem domu. Nevím, co je priorita, zda svět. strana nebo poloha od dveří, oken atd.

ď :32:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
12.01.2017 - 08:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Co se polohy postele týče, jsou tři základy: za hlavou by měla být zeď (ne např. okno), nad hlavou by neměl být trám, zkosená střecha, prostě nic, a člověk by neměl spát nohama přímo naproti dveřím (poloha mrtvoly v márnici :21:).

Pak se řeší světová strana a jiné. Poloha postele dle světové strany se určí na základě výpočtu čísla kua, viz např. zde http://www.fengsuej.com/nastroje/… Tam ti vyjedou prospěšné směry a podle toho si nasměruješ postel.

Materiál postele, barva povlečení atp. tam už se pak kombinuje tvoje kua s orientací místnosti. Obecně se nedoporučují výrazné a křiklavé barvy.
12.01.2017 - 14:55 | Filtr
(Střelec) Emma Smotaná » Pietra di Luna
může bejtt za hlavou radiátor? :21:

s povlečením to sedí, jednou jsem lez do peřin s potiskem slámy a bylo to divný.
12.01.2017 - 23:35 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Udělej cokoli co ti pomůže cítit se tam líp. Vyhoď smaradlavý koberec, vyluxuj spáry a buď dej podlaze nový nátěr, nebo nový koberec. Nepotřebný nábytek dej pryč. Postel (nejlíp dřevěnou) si dej tak, aby nebyla na ráně při vstupu do místnosti a netáhlo ti tam od okna. Hlavou pokud možno na sever. Elektrospotřebiče a kabely co nejdál od ní (ledničku nejraději úplně jinam), případně kabely zakryj nebo dej do lišty. Co se dá, to na noc povypínej.
Taky můžeš vymalovat, to dodá pocit novosti a čistoty. Nějaké decentní barvy. Tlumené nepřímé světlo. A ne zrcadla.
Vyzkoušej si v čem se cítíš dobře a toho se drž :1:
13.01.2017 - 00:15 | Filtr
(Štír) Dr.Voštěp
Já mám postel uprostřed ložnice a postel má za hlavou vysoké čelo.
Příjde mi to už normální, takže kdybych si ji přesunul kamkoli jinam, bylo by to "divné" :4:.
S těma "mrtvolama, co mají nohy ke dveřím", nevím - je to podle mne blbost.
Ale našel jsem pár fotek po původním majiteli, který je v té "mé posteli" vyfocen v posmrtném aranžmá s podvázanou bradou :4:.
13.01.2017 - 20:01 | Filtr
(Býk) balboa
No když vezmu v potaz všechny kriteria, tak bych vůbec neměl spát v tomto domě. Protože zkosené střechy jsou všude, kde by měla být správně postel. Ale ono něco vyplyne... každopádně nejradši bych vyházel vše ven a udělal tu podlahu... to bude chtít odvahu.
14.01.2017 - 18:05 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Dr.Voštěp
Doufám, že tu fotku nemáš pověšenou nad postelí :4:
15.01.2017 - 09:38 | Filtr
(Lev) Marhon
byla sem zvědavá na odpovědi, jestli se dovim něco, co budu moct použít a zatim sem zjistila to co ty. že tu nemůžu spát. :4:
15.01.2017 - 10:50 | Filtr
(Kozoroh) Alffie
Zdravím,

něco podobného jsem taky praktikoval.

Garsonka, taky vcelku čtvercová místnost. Postupoval jsem tak, že jsem si fyzicky na podlahu nakreslil křížky a rozdělil sektory podle světových stran. Označil i střed místnosti, kde jsem nalepil samolepku s květem života.

Ale teď k Vám - bylo by vhodnější poslat nákres místnosti i se světovými strany, označit kde je okno a radiátor. Věřím, že by se našlo řešení.

Ozvěte se mi do vzkazu, prosím :1:

děkuji


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »