Kdo poradí prosím...?


06.10.2016 - 21:49
(Ryby) Roseanne
Kdo poradí prosím...?
Víte někdo jak se zbavit strachu v těle? Je to takové že, buďto nejraději utečete, nebo se schováte. Víte, že to není řešení, ale a snažíte se to nějak překonat, prodýchat , rozchodit, ale nepomáhá to., nebo jen na malou chvíli, ale zase se to vrátí.Je to bolest kolem krku,jde to až do uší, na prsou, v hrudníku,špatně se mi dýchá. Je to jako kudly v těle.. Mě se to stává nejvíc když se mám nějak projevit před lidmi.. To je jak smrt... padnout a ležet ...Děkuji za radu a nápad .. :17: :17:

Řazení:
06.10.2016 - 21:57 | Filtr
(Vodnář) THX1138
Nepřemýšlet
06.10.2016 - 22:14 | Filtr
(Ryby) Roseanne » THX1138
:1: :15: tak to mi šlo než jsem nastoupila do zaměstnání. Teď se musím hlídat jak mluvím a jak odpovídám ... a je to pro mě děs ..ale chci to zvládnout ale mám strach aby mě to nesemlelo, a nezhoršovalo se to ..

07.10.2016 - 06:29 | Filtr
(Blíženci) movvin
Bylo by dobré zjistit odkud ten strach pochází. Pořád vylézá napovrch takže chce být odhalen jenže druhá strana to popírá, proto ta nevědomost a nemohoucnost ho ovládnout. Asi bych zkusila kineziologii nebo regresní terapii.
07.10.2016 - 07:09 | Filtr
(Střelec) Drahomiluše
Vytlač ten strach ve své představě tak jako před sebe, aby byl před tebou, taková jako černá koule a přivítej ten strach, zeptej se ho, proč přichází a stále se na něj dívej......on se začne zmenšovat, až se ztratí......
07.10.2016 - 21:55 | Filtr
(Střelec) terere
:27:ahoj,tak až budeš chtít,napiš mi do vzkazů,zkusíme to na dálku,máš tam bloky...tak to bych určitě mohla pomoct a zadarmo :4: :27: :17:
07.10.2016 - 22:34 | Filtr
(Beran) Háňa*
Dejme tomu, že se budeš třeba bát promluvit před lidmi. Nebo cokoli jiného, to je fuk.
Představ si to nejhorší, co se může stát, čeho se vlastně bojíš - aby ses neznemožnila, neztrapnila, aby se ti nevysmáli, aby zhnuseně neodešli, neházeli na tebe rajčata, ... cokoli.

Až si to představíš, co to vlastně je, to nejhorší, dovol, ať to proběhne - jdi do toho, oddej se tomu - jdi a nech se ztrapnit, naházet na sebe rajčata, umožni lidem zhnuseně odejít, vysmát se ti ...
Chtěj to prožít.
Je to zážitek, který neznáš a proto se ho bojíš. Jeho "ochutnáním" na vlastní kůži si hodně pomůžeš - zjistíš, že jde o hovno - žes to přežila a k žádné úhoně jsi nepřišla. :75:

Nemáš odvahu ?
Tu nepotřebuješ - stačí se jen oddat ... všechno uvolnit a nechat osudu s tím, že "Ano, chci to zažít".
07.10.2016 - 23:16 | Filtr
(Vodnář) THX1138 » Roseanne
Super, mně to také funguje :) Zkus to uchopit jinak. Samozřejmě přemýšlej jak mluvíš, ale neřeš to, co si o tom ostatní myslí. Nejsi zodpovědná za jejich pocity a každý máme nárok na chyby. A ani to nejsou Tvoji rodiče.

Pokud už musíš dělat takovou práci, tak nezapomínej na svoje koníčky a blízké. Nebo zajdi občas s kolegy do hospody. Když zažíváš po část doby hezké a naplňující věci, tak potom ty pocity které zažíváš v práci nebudou mít takovou sílu. Budou zkrátka naředěné příjemnými věcmi :)
07.10.2016 - 23:33 | Filtr
(Střelec) terere
..jdu už do peřin,tak si přečti vzkaz,dneska už stačilo,možná zítra,nevim,jedu pracovat,takže se uvidí jestli to večer půjde...
07.10.2016 - 23:38 | Filtr
(Blíženci) tajga
Mně se to paradoxně stává, když se mám projevit před lidmi, kteří mi připadají nějak omezení, u těch, které pokládám za chytřejší, moudřejší, se mi to nestává. Což je pro mě zároveň určitá pomůcka, že pokud můj projev bude negativně hodnotit někdo, kdo ho třeba vůbec nepochopil, nebo se soustřdí na nepodstatné, tak mi to může být jedno. Ale taky s tím bojuju pořád trochu.

Pokud to jde, přijde mi nejlepší říct po pravdě - mám problém mluvit před lidma, tak se budu trochu zadrhávat, nebo něco....To uvolní atmosféru, lidi ocení většinou upřímnost.
09.10.2016 - 21:40 | Filtr
(Ryby) Roseanne
:68:děkuji Vám za vaše rady a porozumění :80: někdy to opravdu nebývá lehké když to propukne.. přejí dobrou noc :74: :68: :17:
10.11.2016 - 14:53 | Filtr
(Rak) Achme
Ahojky, návod jak se zbavovat strach je poměrně jednoduchý. Návod ano, ale vyčistit strach je trošku o práci.
Při práci se strachem si sedni pohodlně a zavři oči.
V prvním kroku je potřeba si uvědomit, že strach není emoce ani pocit, ale bytost. A to bytost, kterou jsem si sama stvořila. Když jsem si jí sama stvořila, tak se jí nemusím bát. Je potřeba toto procítit.
Pak si ujasním, jaký strach chci čistit. U tebe třeba např. strach projevit se před lidmi. ( je opravdu velice důležité strach správně pojmenovat. Např. strach projevit se v davu, strach být viděna v davu. Strach z lidí, strach stáhnout na sebe pozornost davu-lidí atd.
Strach v sobě vytáhnu na povrch, stačí si představit, že stojíš před lidmi a máš např. na ně mluvit. Prostě nějakou situaci, kde jsi ten strach cítila.
Když strach cítíš, uvědomíš si, kde ho máš v těle.
Poté můžeš strach jen pozorovat. Cítit ho a pozorovat, i takto se dá vyčistit (rozpustit)
Nebo jednodušší varianta, nadechovat zlaté světlo do místa, kde je strach (nosem) a vydechovat světlo ústy. U toho mít myšlenu, jménem svého božského já, tě tady a teď můj strach transformuji na světlo a lásku. A dýchat dokud se strach nerozpustí.
Třetí varianta a asi nejjednodušší, je koupit si CD meditace Sluneční anděl ( meditace na čištění strachu) od Kořenka. Je nádherná (i když on jí jen namluvil) ale opravdu velice pěkná a hlavně funguje.
Pokud můžu podotknout něco k tomu, co jsi napsala o svých stavech…Myslím , že v několika svých min. životech si byla ušlapána nebo ubita a ukamenována davem.
A jeden život u tebe cítím silněji, okradena a ubodána někde na tržišti nebo náměstí. Cítím tě v tomto životě jako muže, majetného a svým bohatým oblečením vyčníváš z davu. Jsi vidět.
Snad ti tyto informace alespoň trochu pomůžou. Krásný den 
10.11.2016 - 15:03 | Filtr
(Rak) dan162 » Achme
To neznám, zajímá mne to. Nějaký pocit v těle cítím, lokalizuje se. Nemusí to sice nutně být strach, ale někde se projevuje fyzicky. A tím, že ho i jen pozoruješ, tak se ti daří ho rozpustit ?

Chápu, že pocit nejsi ty, že záleží na mém hodnocení pocitu, že má fyzické projevy, že někdy neodezní a trvá.
17.11.2016 - 13:54 | Filtr
(Rak) Achme » dan162
ano, pocity jdou takhle rozpustit, stačí je pozorovat, pojmenovat


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »