Venuše v Blížencích - chameleonní duše?


12.05.2015 - 15:44
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Venuše v Blížencích - chameleonní duše?
Zajímalo by mě, jak se ti z vás, kteří máte Venuši v Blížencích, s tímhle postavením vypořádáváte, jak fungujete ve vztazích, jak vás vnímají ostatní co se týče přístupu k lidem atd. Mám vypozorováno, že pro Lvy a Blížence je takové postavení Venuše v rámci jejich osobního horoskopu asi nejschůdnější - je v souladu s jejich osobností (Sluncem) - v porovnání s Býky a Raky, s Berany s Venuší v Blížencích nemám zkušenosti. Na druhou stranu mi připadá, že lidé s Venuší v Blížencích (zvláště pak ti se zdůrazněným vzduchem v horoskopu) vzbuzují ve druhých určitá očekávání a pocity, která nemají s jejich zbylou osobností často vůbec nic společného. Je to jako když se vzduch naladí na potřeby okolí a reaguje na ně - a okolí si z toho vybere právě to, co se mu hodí a co potřebuje, aniž by to vůbec doopravdy korespondovalo s podstatou toho daného člověka, který Venuši v Blížencích má. Specielně mě tohle zajímá u žen, protože Venuše zde hraje velkou roli co se týče vnímání vlastní ženskosti, respektive vyjadřuje "taková musím být, aby mě okolí vnímalo jako ženu" - bez ohledu na zbytek horoskopu. Jak to tedy máte vy? :1:

Stránka: 1 2
Řazení:
12.05.2015 - 17:33 | Filtr
(Rak) Iwila
Ahoj,

jo, je to docela kontrast ke zbytku horoskopu a setkává se to dost s nepochopením okolí - venkovní persona vs co je opravdu uvnitř. S tím očekáváním souhlasím, je to prostě dost zavádějící a člověk musí asi hledat ty, kteří vidí pod povrch anebo jim to vysvětlit, planetu na to má. :D
Co se říká, že u venuše v bl. se musí dávat bacha na to, aby si člověk nezaměnil nadšení s city, protože k tomu má sklony. Vždycky tak skončí ve vztazích, o které vlastně vůbec nestojí, jen protože tam byly společné vzrušující zážitky. Pak mají taky všichni pocit, že s nima flirtujete, i když neflirtujete (už to i na ženách poznám, že mají tuto kombinaci).
Na druhou stranu žena (asi i muž) potřebuje spoustu komunikace, pozornosti a zážitků a nesmí se nudit.
Já osobně jsem ráda, že ji mám, aspoň něco na odlehčení než ten zbytek umíračky. :D
:64:

12.05.2015 - 17:51 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Iwila
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ahoj :) díky za reakci.
To je pravda, planeta je to na vysvětlení toho, jak to člověk má, dobrá :D
Jinak souhlasím s tím zaměňováním nadšení a citů, hlavně v mládí (18, 19,..). Člověk si pak taky docela slušně nabije nos, nehledě na to, že mi připadá, že ta blíženecká Venuše jak tak trochu naivní.
Já jsem obecně za tu svoji Venuši taky ráda, nebo spíš, naučila jsem se ji mít ráda, přijde mi to dost dobré odlehčení toho Raka a člověk se pak tak neutápí v citech a emocích, líp se také přenáší přes minulost.
12.05.2015 - 17:59 | Filtr
(Rak) Iwila » Pietra di Luna
S tou minulostí to teda uplne nemam stejne, ale to budou asi jine problemy. :4:
Jo, taková naivka, ale nadšená. :4: Prvně jsem měla v sobě děsněj rozpor - princové na bílém koni na věky věků vs cokoliv co přijde na pět minut.. :4: :4: A potřeba dramatu a kdesi čehosi. Pak je taky dobrá k útěku od svých pocitů, jenže dost brzo člověku dojde, že frčí na špatné vlně.
Asi záleží i hodně na ASC, ten je u mě úplná spása. Jinak bych se nikdy nedoutápěla.
12.05.2015 - 21:11 | Filtr
(Beran) Háňa*
Jak mě vnímají ostatní, to se musíš zeptat jich, moc to nezkoumám. Ale taknějak se mi zdá, že celkem dobře - většinou mi dělají samé hezké věci :3:
Jinak, mně, osobně, se s mojí Venuší v Blížencích žije celkem prima - nevím o ničem, co by mi na ní vadilo :1:
13.05.2015 - 10:34 | Filtr
(Rak) Martin_B_D
Podľa mňa postavenie Venuše v Blížencoch sa prejavuje hlavne v tom, že láska (Venuša) funguje cez komunikáciu a myslenie (Blíženci). Takže v citových vzťahoch by sa mala zvýšiť potreba komunikácie, teda láska by mala byť prežívaná cez komunikáciu, alebo v myšlienkach. Tiež sklon vyjadrovať sa umelecky by sa mohol objaviť, ale či to je aj literárny talent, je potrebné posúdiť z celku horoskopu. Ďalej sa môže prejaviť láska k literatúre, cestovaniu. Blíženci sú ale pohyblivé znamenie aj dvojité. Takže sa môže stať, že sa človek zaľúbi do dvoch ľudí naraz, alebo aj do viacerých, môže to viesť až k citovej povrchnosti, ale to je potrebné preskúmať aj zvyšok horoskopu. Tiež môže tento človek zažívať dvojaké pocity. Z postavenie jednej planéty sa zasa až tak presne usudzovať nedá.
14.05.2015 - 08:07 | Filtr
(Blíženci) Nuna
..pokud to tak vnímáš,může být. Pokud vzbuzuji v druhých nějaké pocity a nedej Bože ještě očekávání,není to vůbec moje věc,ale jejich. Štastný potom ten,který si z toho vezme jen to,co se mu hodí,nešťastný ten,který si do toho "vztahu" se mnou projektuje něco svého,často nepořešeného. Mě nebaví se do něčeho stylizovat v duchu "tak by to mělo být" - jsem svéráz a spokojeně s tím žiju celý život a hodlám s tím žít i nadále :1:..

..ve vztazích funguju do okamžiku,dokud mě vztahy naplňují. Je tam nutná vzájemná interakce,představa pouhého "přežívání" mě nudí.. pokud vztah roste a vyvíjí se,věnuju mu energii velkou,pokud ne,slábne můj zájem a časem odcházím :1:..

..a jak mě vnímají ostatní to by spíš byla otázka pro ně,ale nejčastější jev je to,že jsou mnou v počátcích nadšeni..strhnu je do víru života.. a postupně unaveni,protože je strhávám až moc :3:.. Zase je to o jednotlivých lidech - někdo se nechá rád,někdo časem uteče taky :1:..

..ještě snad - stavy poklidů v touze po odpočinku s někým sdílet neumím..to chci být nejraději sama :1:..ale to už nevím,zdali je Venuší :1:..
14.05.2015 - 19:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Iwila
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak podobný rozpor jsem měla taky :)
V čem máš ASC?
14.05.2015 - 19:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Háňa*
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Aáá! Tak první Beran s Venuší v Blížencích! :) Myslím si, že právě k Beranům tahle Venuše docela sedí, v tom smyslu, že není tolik v rozporu s jejich podstatou :)
14.05.2015 - 19:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Martin_B_D
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
O té komunikaci je to určitě, pro mě je skoro až nadměrně důležitá, jak si s někým nerozumím (na různých komunikačních úrovních), tak pak nefunguje ani to ostatní. Což zní tak, že to tak má skoro každý, ale v té míře, v jaké to mám například já, to opravdu každý nemá.
Mně hodně zajímá, jak se samotná Venuše v Blížencích projevuje právě v souvislosti se zbytkem horoskopu, hlavně se Sluncem, popřípadě Marsem, u žen. Z toho, co jsem zatím vypozorovala, tak mě obecně celkově sedí lidé, co mají vzdušnou Venuši nebo Mars, mám pocit, že přesně chápou mé potřeby a že je mezi námi specifická harmonie
14.05.2015 - 19:56 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nuna
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To máš pravdu, že je to jejich věc. Ale právě, že se stává, že si ve vztahu mnoho lidí projektuje něco, co se mnou nemá vůbec co dočinění, to pak jenom nestačím zírat. :4:

Jinak díky za reakci :)
15.05.2015 - 07:32 | Filtr
(Beran) Háňa* » Pietra di Luna
Proč by mělo být něco s něčím v rozporu ? Všechno je tak, jak to má být - u každého. Rozpory si v sobě hledají lidé sami a dělají si z nich omluvenky, proč jsou jiní, než by si asi přáli, nebo já nevím. :32:
Žádné rozpory ve skutečnosti neexistují, všichni jsme dokonalí :3:
15.05.2015 - 17:17 | Filtr
(Rak) Loen
No... až nebudu úplně kaput... asi se ti k tomu vyjádřím :61: :75:
18.05.2015 - 09:32 | Filtr
(Býk) kapka růžové
...hlásím se...slunce v býku, venuše v blížencích, mars ve lvu... :1:

...žiju...vztahy mám...mnoho různých...myslím, že tohle postavení Venuše mi právě umožňuje udržovat různé typy vztahů na různých úrovních, což by klasický býk asi okamžitě odsunul...asi :25:

...ta naivita u mě platí, nadšení z někoho s tím, že najednou jsem ve vztahu s někým, s kým ani nechci taky...a to ještě umocní luna ve vahách, která pak neví, jestli to ještě chce nebo už ne, aby jí náhodou něco neuteklo... :12:

...ale je fakt, že s přibývajícími léty už s tím nějak lépěji umím žít...nechávám přijít a odejít vztahy tak, jak to proud života nabízí...a ve chvilkách samoty se věnuju sobě...to se mi tak jako nejvíc osvědčilo... :27:
18.05.2015 - 10:06 | Filtr
(Kozoroh) Sky
Muž aj dcéra majú venušu v blížencoch a zároveň obaja slnko v rakovi. Žiadnu citovú nestálosť alebo premenlivosť u nich nepozorujem. Obaja sú vrúcne, dobré duše. Mozno to prebíja slnko v rakovi :1:
18.05.2015 - 10:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ondra, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ahoj,
začínám se teprve seznamovat s těmi všemi pojmy a výklady, takže jen můj dojem-jsem blíženec a mám Venuši v Blížencích, než jsem si přečetla co to znamená pozorovala jsem to, tedy ta očekávání okolí a moje přizpůsobování se a taky vnímání ženskosti. Stejně tak snadné přejímání vlivů okolí.Dřív mi nevadilo zamilovat se pak když mi ten člověk nestačí(jak tu píše jedna blíženkyně) jít dál.Ale teď už to chápu jinak. Taky by Venuš v Blížencích měla znamenat milovat a nenávidět stejně silně, bezohledně...něco i z toho mám tak a to mě právě dost trápí, nechci druhým ubližovat (Luna v Rybách).
Ráda si přečtu co si vy zkušení představujete o Blížencích
hezký den :17:
18.05.2015 - 13:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » kapka růžové
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Děkuju za reflexi! :)
Pár Býků s Venuší v Blížencích znám a musím říct, že mi přijde, že jim ta vzdušná Venuše prospívá, jsou takoví otevřenější a přátelštější :)

V jakém znamení máš ascendent? :)
18.05.2015 - 13:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » ondra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ahoj :)

U Blížence, který má Venuši v Blížencích je ten vliv Blíženců zesílený, ale také tu velmi závisí na postavení Merkura ve znamení, ten pak může ty Blížence zabarvit (např. zemský Merkur jim dodá trochu víc stability, než kdyby byl opět vzdušný).

Měsíc v Rybách ti ale určitě dodává empatii a určitý stupeň citlivosti a specifické rybí jemnosti, na druhou stranu může být v kombinace s Blíženci docela neadresný, zmatený, neví, co chce....ale nakolik se to všechno projeví anebo zda to něco usměrní, závisí právě i na tom Merkuru a na ascendentu a od něj se odvíjejících věcí..

Co máš na mysli tím, co si představujeme o Blížencích? Jak na nás působí?

Jinak také přeji krásný den :27:

18.05.2015 - 14:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sky
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak to je pěkné! :1:
Můžu se zeptat, v jakých znameních mají Měsíc a Merkur?
18.05.2015 - 14:03 | Filtr
(Býk) kapka růžové » Pietra di Luna
...ascendent ve Střelci... :78:
18.05.2015 - 14:17 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Pietra di Luna
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ondra, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
ano třeba to, jak cítíš jejich vliv na komunikaci s více lidmi, jestli přetahují pozornost k sobě, jak vůbec působí na lidi,asi se to nedá takhle jednoznačně určit, každý je přece trochu jiný,vlivem prostředí,výchovou atd.

nebo to vidím špatně? opravdu jsem v téhle oblasti naprostý elév

:76:
18.05.2015 - 19:53 | Filtr
(Kozoroh) Sky » Pietra di Luna
Muž ma merkur v rakovi, lunu v rybach a leví acendent zrejme.

Dcera ma merkur tiež v rakovi, lunu v levovi (recepcia, slnko-rak, luna-lev) a asc vo váhach.

Dúfam, že pomôže vo výskume. :1:
19.05.2015 - 22:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sky
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Děkuju! :) Dcera to má trošku podobně, jak já :) taky jsem Rak, s ASC ve Vahách, Venuše v Blížencích :)

19.05.2015 - 22:20 | Filtr
(Blíženci) mirxon
Zdravím :37: mám taktéž Venuši v Blížencích.. a k tomu asc. v Rybách... takže "citová dualita" jako blázen. No... někdy je to trochu chaos... s těmi vztahy a velká potřeba být v kontaktu s lidmi nebo být aspoň často mezi lidmi... ale jak už tu bylo řečeno... pokud si někdo o mě dělá nějaké falešné nebo si nějaké své představy do mě projektuje... není to bohužel nic s čím bych mohl něco udělat :3:
19.05.2015 - 22:30 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » ondra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo tak :1: No....když to vezmu čistě subjektivně - celkově mně Blíženci přijdou sympatičtí, jak muži, tak ženy. Jsou to ty typy lidí, kteří mně prostě sedí, tak to mám ale s většinou "vzdušňáků".
Co se té komunikace týče - z těch všech Blíženců, které znám osobně, tak každý vlatně komunikuje trošku jinak, s jiným důrazem, jiným stylem, ale na všech je vidět, že komunikují rádi, fascinují je myšlenky, nápady, cokoliv, co stimuluje mysl. Taky velmi rychle chápou.
Např. kamarád (Blíženec) z ciziny pochopil hru s kartami "prší" během strašně krátké chvíle, ani jsem ji nedovysvětlila celou, a on už věděl, o co jde (u nich žádnou takovou hru nemají).
U Blíženců taky pozoruji zálibu v cizích jazycích, ale bohužel to často nedotáhnou dokonce (jak už to u nich někdy bývá).
Ale jak působí Blíženci na druhé lidi, to si netroufám tvrdit, protože vím, že u každého je to úplně jinak. Ale mám vypozorováno, že na velmi zemské typy lidí působí jako užvanění nespolehliví lidé, ačkoliv se s nimi často dokáží zasmát. To se mi na Blížencích líbí, jejich smysl pro odlehčení situace, smysl pro humor. Přijde mi, že Blíženec by udělal cokoliv, jen aby lidé v jeho okolí nebyli smutní. :1:
19.05.2015 - 22:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mirxon
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Také zdravím! :1:
Tak kombinace Blíženec-Ryby je teda velmi zajímavá!
Příspěvky: 1-25 26-26
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »