jak na zlomené srdce (když je to stále dokola)


24.08.2009 - 23:37
(Štír) Fairy21
jak na zlomené srdce (když je to stále dokola)
Asi vám tato diskuze může připadat směšná (dobře mi tak) ale je to až neuvěřitelně jak se můj přibeh opakuje pořád a stále do kola... vždy když se zamiluji je to takova ironie osudu, pár hezkých chvil a pak se musime rozdělit a konec a mne trvá dost dlouho se z toho dostat... už nemůžu... totiž zamilovala jsem se (zadaný) a ještě k tomu na mile daleko, nemělo to budoucnost, našla jsem si nové hobby, začala studovat a snažila se zapomenout, podařilo se, konečně! a když jsem cítila ten úlevny pocit, parada jsem volná, najednou prišel jeden kluk tak jinej než ostatni a zase jsem do toho spadla, ale bohužel jsme se potkali na dovolene a zase opět nemá to budoucnost musím zapomenout... už nemůžu. je to pořad dokola zamiluji se a musim zapomenout a pak se z toho dlouho dostavam... moje láska rovna se okamžitě neštastna...

Stránka: 1 2
Řazení:
25.08.2009 - 00:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele militie, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jenže takto to v životě chodí. Představ si, že hned první láska, by byla šťastná, a ta pravá. Vždyť takto to nikoho nepotkalo.

Neboj, uvidíš, že toho pravého potkáš, akorát si to tak neber.

Co by to bylo za poznání lásky, kdyby nepřišla náhle, neočekávaně, a o to více překvapila.

Buď trpělivá, dočkáš se. :27:
25.08.2009 - 01:00 | Filtr
(Střelec) vitamin3p3
a kde to bylo na dovolené???
25.08.2009 - 09:19 | Filtr
(Býk) delict
O muži, který nevěřil na lásku.

Tento muž byl docela obyčejný člověk, jako jste vy a já, ale lišil se od nás tím, že si myslil, že neexistuje láska. Samozřejmě že se dlouho snažil lásku najít, a proto pozoroval lidi kolem sebe. Skoro celý život hledal lásku, ale nakonec zjistil, že láska neexistuje. Kamkoliv přišel, každému říkal, že láska je pouhým výmyslem básníků či náboženství, které se snaží ovlivňovat slabou mysl lidí, aby je mohlo ovládat. Tvrdil, že láska neexistuje, a proto ji tedy nikdo nemůže najít, i kdyby ji hledal sebevíc.

Tento muž byl velice inteligentní a mluvil velice přesvědčivě. Přečetl spoustu knih, studoval na nejlepších univerzitách a stal se uznávaným učencem. Byl schopen hovořit k jakémukoli publiku a jeho logika byla velice silná. Říkal, že láska je jako droga, neboť poskytuje euforii, ale brzy se stává návykem. Stanete se na ní závislí, ale co máte pak dělat, když neobdržíte svou denní dávku? Tento muž říkal, že většina vztahů mezi milenci je jako vztah mezi narkomanem a prodavačem drog. Partner, který má větší potřebu lásky, je jako narkoman, a partner, který takovou potřebu nemá, je jako prodavač drog. Partner, který má menší potřebu, ovládá celý vztah. Tuto dynamiku jasně vidíte, protože v každém vztahu je obvykle jeden partner, který miluje, a druhý, který nemiluje a pouze využívá partnera, který mu dává své srdce.

Narkoman, ten, který má větší potřebu, žije v neustálém strachu, že nedostane další dávku lásky nebo drogy. Narkoman si říká: „Co budu dělat, když mě partnerka opustí?" Tento strach ho činí velice sobeckým. „To je moje!" Začne být žárlivý a náročný, protože se bojí, že nedostane další dávku. Prodavač drog ovládá narkomana tím, že mu dává větší dávky, menší dávky nebo žádné dávky. Ten, kdo má větší potřebu, je nakonec ochoten udělat cokoli, aby ho partner neopustil.
Tento muž lidem vysvětloval, proč láska neexistuje. „To, čemu lidé říkají láska, není nic jiného než vztah, založený na strachu a ovládání. Kde je vzájemná úcta? Kde je láska? Žádná láska neexistuje. Mladí manželé dávají jeden druhému spoustu slibů před Bohem i před rodinou: „Zůstaneme vždycky spolu, budeme jeden druhého milovat a ctít v dobrých i špatných časech." Slibují si všechno možné. Zajímavé je, že svým slibům opravdu věří. Nicméně pár týdnů či měsíců po svatbě je jasné, že žádný ze svých slibů nedodržují.

„Snaží se ovládat jeden druhého. Snaží se zjistit, kdo bude závislým a kdo ovládajícím. Veškerá úcta, kterou si slibovali, je nenávratně pryč. Jejich vztah je plný nenávisti a emočního jedu. Jeden druhého zraňuje, až nakonec nevědí, kam se poděla jejich láska. Zůstávají spolu, protože se bojí být sami a protože mají strach z mínění druhých. Ale kde je láska?"

Tento muž říkal, že znal mnoho starých manželů, kteří spolu žili třicet, čtyřicet nebo padesát let, a byli hrdí, že to vydrželi tak dlouho. Když však hovořili o svém vztahu, říkali: „Přežili jsme své manželství." To znamená, že jeden z nich se podřídil druhému a rozhodl se snášet všechno utrpení. Válku vyhrál ten z partnerů, který měl silnější vůli a menší potřebu lásky. Ale kam se poděl onen plamen, kterému říkali láska? Dnes zachází jeden s druhým jako se svým majetkem: „Ona je moje." „On je můj."

Muž každému vysvětloval, proč si myslí, že láska neexistuje. Říkal jim: „To všechno mám dávno za sebou. A už nikdy nikomu nedovolím, aby ovládal mou mysl ve jménu lásky." Jeho argumenty byly docela logické, takže přesvědčil mnoho lidí. Láska neexistuje.

Pak se jednoho dne procházel v parku a uviděl na lavičce krásnou ženu, která plakala. To probudilo jeho zvědavost. Posadil se vedle ní a zeptal se, zda jí může nějak pomoci. Pak se zeptal, proč pláče. Neumíte si představit, jak byl překvapený, když mu řekla, že pláče proto, že neexistuje láska. „To je zajímavé _ žena, která nevěří, že existuje láska!" Samozřejmě se chtěl dovědět víc. „Proč říkáte, že láska neexistuje?" zeptal se jí.

„To je dlouhý příběh," odpověděla žena. „Vdala jsem se, když jsem byla ještě velice mladá. Byla jsem plná iluzí a naděje, že budu sdílet svůj život s jedním mužem. Přísahali jsme si věrnost a založili rodinu. Ale brzy se všechno změnilo. Byla jsem oddaná manželka; starala jsem se o děti a domácnost. Pro manžela byl však důležitější úspěch v zaměstnání než rodina. Přestal si mě vážit a já si přestala vážit jeho. Jeden druhému jsme ubližovali, až jsem si nakonec uvědomila, že ho nemiluji a on nemiluje mne.

Děti však potřebovaly otce, a proto jsem s ním zůstala a snažila se ho podporovat. Dnes jsou děti velké a odešly z domova. Už nemám žádný důvod žít s manželem. Mezi námi není žádná úcta ani láska. Vím však, že i kdybych si našla někoho jiného, nic by se nezměnilo, protože láska neexistuje. Nemá smysl hledat něco, co neexistuje. A proto teď pláču."

Muž to chápal velice dobře, objal ji a řekl: „Máte pravdu, láska neexistuje. Všichni hledáme lásku, otvíráme své srdce, stáváme se zranitelnými, a nakonec najdeme jen sobectví. To nám ubližuje, i když si myslíme, že ne. Nezáleží na tom, kolik máme vztahů; každý vztah končí stejně. Proč tedy hledat lásku?"

Muž a žena se stali přáteli, protože si byli velice podobní. Byl to krásný vztah. Jeden druhého si vážili a nikdy se neuráželi. Kdykoli byli spolu, byli šťastní. Nebyla mezi nimi žádná závist ani žárlivost. Ani jeden se nesnažil ovládat druhého. Jejich vztah se postupně prohluboval. Trávili spolu stále více času, protože když nebyli spolu, stýskalo se jim.

Jednou, když byl muž na nějaké cestě mimo město, napadla ho podivná věc. Říkal si: „Možná k ní opravdu cítím lásku. Ale je to něco jiného než to, co jsem dosud poznal. Není to takové, jak to popisují básníci, a není to takové, jak to popisuje náboženství, protože se za ni necítím zodpovědný. Nic si od ní neberu; nepotřebuji, aby se o mne starala; nemám potřebu svádět na ni vinu za své vlastní problémy. Cítíme se spolu dobře; máme se rádi. Respektuji její způsob myšlení a cítění. Nikdy mě nepřivádí do rozpaků a nikdy mě neotravuje. Nežárlím, když je s ostatními lidmi. Nezávidím jí, když má úspěch: Láska možná existuje, ale je to něco jiného, než si lidé myslí."

Nemohl se dočkat, až se vrátí a řekne jí o svých podivných myšlenkách. Když začal hovořit, žena mu řekla: „Vím přesně, o čem mluvíš. Už dávno mám podobný pocit, ale nechtěla jsem ti to říci, protože vím, že v lásku nevěříš. Láska možná existuje, ale je to něco jiného, než jsme si myslili." Po tomto rozhovoru se rozhodli, že spolu začnou žít jako milenci. Bylo zajímavé, že se mezi nimi nic nezměnilo. I nadále si vážili jeden druhého a jejich láska byla stále silnější. I ty nejprostší věci jim dělaly radost, protože byli tak šťastní.

Muž byl tak plný lásky, až měl pocit, že se jednou večer stal zázrak. Díval se na oblohu, našel si tu nejkrásnější hvězdu a jeho láska byla tak silná, že se k němu hvězda začala přibližovat, až nakonec přistála v jeho dlani. A pak se stal další zázrak a jeho duše splynula s hvězdou. Muž byl velmi šťastný a nemohl se dočkat, až se vrátí k ženě a položí jí hvězdu do dlaně, aby jí dokázal svou lásku. Když jí položil hvězdu do dlaně, žena pocítila pochybnosti. Byla to nesmírná láska a v tom okamžiku jí hvězda spadla na zem a roztříštila se na milion kousků.

Dnes chodí po světě jeden starý muž, který tvrdí, že láska neexistuje. A doma na něho čeká jedna krásná stará žena, která pláče pro hvězdu, kterou jednou měla v ruce a kterou v okamžiku pochybností upustila. Tohle je příběh o muži, který nevěřil v lásku.

Kdo udělal chybu? Uhodnete, co se stalo? Chybu udělal muž, protože si myslil, že může dát ženě své štěstí. Hvězda byla jeho štěstím a on udělal chybu, protože dal své štěstí do ženiných rukou. Štěstí nikdy nepřichází zvenku. Muž byl šťastný díky lásce, která vycházela z jeho duše; žena byla šťastná díky lásce, která vycházela z její duše. Jakmile však učinil muž ženu zodpovědnou za své štěstí, žena hvězdu upustila, protože nemohla být za jeho štěstí zodpovědná.

Přestože ho velice milovala, nemohla ho učinit šťastným, protože nikdy nemohla vědět, co si myslí. Nemohla vědět, jaká jsou jeho nejhlubší očekávání, protože nemohla znát jeho sny.

Vezmete-li své štěstí a dáte-li je do rukou partnerky, dříve nebo později je rozbije. Dáte-li své štěstí druhému, vždycky vám ho může vzít. Může-li vaše štěstí vycházet jen z vašeho vlastního nitra a je-li důsledkem vaší lásky, pak jste za ně zodpovědní sami. Nikoho nemůžeme učinit zodpovědným za své vlastní štěstí, ale přesto když uzavíráme manželství, ze všeho nejdřív si vyměníme prstýnky. Dáváme svou hvězdu do rukou druhého a očekáváme, že ho učiníme šťastným a že on učiní šťastným nás. Ať někoho milujete sebevíc, nikdy nemůžete být tím, co si druhý přeje.

To je první chyba, kterou dělá každý z nás. Zakládáme své štěstí na našem partnerovi, ale tak to v životě nefunguje. Dáváme sliby, které nemůžeme splnit, a tím si otevíráme cestu k neúspěchu.
(Podle knihy Dona Miguela Ruize Láska, vztahy a přátelství)
25.08.2009 - 09:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele KOZLÍK, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak do třetice všeho dobrého :15: :17: :74:
25.08.2009 - 11:58 | Filtr
(Vodnář) schaaki 10
To je výstižně napsané,já to zažila minulý týden :1:
To nebyl ten pravý,ten na tebe teprve čeká :3:
25.08.2009 - 12:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » schaaki 10
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele KoRnys, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
možna je to chyba čekat na toho praveho :37:
25.08.2009 - 12:11 | Filtr
(Ryby) Rybka33
Nekonečným zamilováním se člověk učí a poznává nové věci.
Vím, že to bolí, ale každá láska bolí, to by to bylo na světě jinak moc snadné.
Ale neříkej, že i tich pár dnů, co s tím dotyčným vždycky strávíš není krásných :27:
Každý si tou bolestí jednou prošel a kdyby jen jednou.
Chce to jen čas. :6:
25.08.2009 - 12:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele funik, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nabízelo by se poradit ať do všeho netaháš city-člověk si musí občas jen užít,ale ty jsi ještě mláďátko :4: tak si to hezky prožívej a otrkávej se :3: Ještě nejde do tuhého :2: :4:
25.08.2009 - 13:25 | Filtr
(Váhy) dreamer81 » delict
Tak toto bolo krasne. A plne sa s tym stotoznujem. Aj ked v reale sa podla toho spravat nie je take jednoduche...
25.08.2009 - 13:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele giovana, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Myslím že tohle se snad stalo každé z nás a ne jednou.....ale možná už bys měla být poučena hm???a nejít do toho tak bezhlavě :27:
Ale věř že ten pravý se ukáže...neboj
25.08.2009 - 13:46 | Filtr
(Štír) atraM » delict
:30: :30: :30:
25.08.2009 - 14:08 | Filtr
(Rak) ardente » delict
:1:to bol krásny príbeh a tiež pravdivé myšlienky v ňom..je to presne tak v živote medzi ľuďmi vo vzťahoch..každý sa snaží hodiť zodpovednosť za svoje šťastie na toho druhého,a ten druhý(ten slabší vo vzťahu)sa cíti vinný ak neurobí partnera šťasným,lebo prijal za zo zodpovednosť,spolu s tým prichádza strach či je toho vobec schopný,pretože čím viac sa snaží tým sa jeho strach zväčšuje,a stáva sa náročnejším a tým sa jeho ciel urobiť toho druhého šťastným vzdialuje..a začína tušiť,že to nieje v jeho silách...lebo nikto nemože byť za nikoho šťastie zodpovedný,pretože každý je zodpovedný za svoje myšlienky,každý si sám vyberá ako sa bude cítiť,za to ako bude žiť a na svet sa pozerať,každý je sám zodpovedný za svoj život,aj za svoje šťastie v ňom..a nikto iný to nezmení,len on sám..
25.08.2009 - 16:18 | Filtr
(Vodnář) vimaana1
Podle tvého horoskopu máš docela dobré aspekty, ale Neptun ti to zamlžuje a přináší iluze. Jak z toho, a koho hledat, to bez přesného času narození nejde určit.
25.08.2009 - 16:33 | Filtr
(Ryby) Bojka new
Na tuhle otázku je složitá odpověd nebot nikdy nikdo nemůže říct že se ze všeho dostal stoprocentně.I mě to připadalo stále dokola ale ted jsem sama sebou a už se nechci v ničem okapokav.-Ani v tom zamilování.Nebot jsem vždy skončila neštastná......Takže znám tvůj pocit :27:
26.08.2009 - 09:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » delict
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele sutech, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Krásné a pravdivé. Můžeme si prstíky upsat písmenky s žádostí o radu, očička vyplakat z nešťastné lásky, ale pokud nepřijmeme zodpovědnost pouze samy za sebe , budeme o pravé lásce jenom psát a snít. :74:
26.08.2009 - 10:45 | Filtr
(Štír) Fairy21
dekuji moc vsem za vyjadreni a za cas... asi by se clovek mel smirit s tim ze bude sam, a pak by to bylo vsechno o moc snazsi... no ja si dam zase nejakeho noveho konicka a budu doufat ze to zase prejde... nebyla jsem zamilovana nekolik let a ted tohle... ale co je ironie osudu ze oba vztahy by mohly pokracovat, byt, kdyby jsme nebyli od sebe tak daleko a tak z odlisneho prostredi... a nejlepsi je ze to je vzdcky jeden vecer jeden vecer a dost a to v tom prvnim pripade jsme si nedali ani pusu :1: jakobych proste nemohla poznat nekoho v mem okoli s kym by to normalne slo... a nebo bych asi nemela tolik cestovat...
26.08.2009 - 10:47 | Filtr
(Štír) Fairy21 » delict
hezke, dekuji, no ono kdyz nekdo na nekoho jentak "hodi" svoji lasku je to vzdycky zacatek konce...
26.08.2009 - 11:04 | Filtr
(Blíženci) Alionka
Neboj, časom zostanú len pekné spomienky a všetko bude v poho. A zbytočne to nerieš a netráp sa - keď to nebudeš siliť, príde to ako pecka z jasného neba. A potom bude všetko super a si už ani poriadne nespomenieš... Máš toho ešte haldu pred sebou, a keď to nevyjde hneď na prvý krát, aspoň si potom budeš viac vážiť, to čo sa Ti pritrafí neskôr. A keď už to tak veľmi prežívaš - treba si to potom vedieť správne zracionalizovať, aby si sa zbytočne netrápila... :15:
Držím palčeky, pa... :62: :29:
26.08.2009 - 11:07 | Filtr
(Blíženci) Alionka » delict
Tak to je super...!!! Plne súhlasím...!!! :15:
Len najhoršie na tom je, že ťažko nájdeš niekoho, kto to tiež takto vníma a dokáže aj podľa toho žiť... :24: :3: :17: :29:
26.08.2009 - 11:10 | Filtr
(Býk) delict » Alionka
já jsem našel jednu takovou úžasnou štířici :12:
26.08.2009 - 11:25 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Fairy21
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Sem.miš, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Vždycky je důvod, proč se lidi z tvé minulosti nedostali do tvé budoucnosti. Teď byli pro něco potřeba, pak by tě třeba brzdili. Kdo ví. Vzpomínej v dobrém, ale měj na mysli, že někdy to tak nastat musí, že dostaneme něco, co nechceme, ale potřebujeme. Časem přijde období, kdy potkáš někoho, s kým budeš sdílet vše a bude blízko a nezadaný a nebo se opravdu tak zamiluješ, že s ním půjdeš i do té dálky...
:3: :17:
26.08.2009 - 12:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Alionka
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele sutech, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Není pravdou, že nenajdeš. Až bude člověk umět takovou lásku dát, přitáhne si k sobě stejný protějšek. To jsou zákony přitažlivosti a musím ze své vlastní zkušenosti říci, fungují. :64:
26.08.2009 - 13:09 | Filtr
(Vodnář) aquamarine » delict
To je nádherný příběh..jak je složité vnímat lásku čistě a potkat se v tom.. :17: :74: děkuju
26.08.2009 - 14:44 | Filtr
(Blíženci) Alionka » delict
Woooow...!!! Tak to je super...!!! Ti závidím...!!!
Ale doprajem...!!! :15: :3: :29:
26.08.2009 - 14:49 | Filtr
(Blíženci) Alionka » sutech
Nehovorím, že nenájdeš, len, že to môže byť dosť ťažké - vidím to okolo seba... Na tých zákonoch príťažlivosti fakt niečo bude... :15:
Příspěvky: 1-25 26-45
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »