Sňatky z rozumu


10.01.2009 - 12:42
(Blíženci) Nuna
Sňatky z rozumu
..povídaly jsme si dneska s kamarádkou v bazénu..Otázka to bude spíše na ženy,ale proč by to nemohlo být obráceně? :3:Stalo se vám někdy,že jste přemýšleli nad tím,jestli jít do soužití s někým,s kým si tak stoprocentně nejste jisti,že je to "to pravé"? Dotyčný má některé věci,které na něm máte ráda,které se vám líbí,vyhovují vám. Znáte ho dlouho,představuje pro vás jakousi jistotu,zázemí. Ale tomuhle vztahu chybí vášeň. Není tam sexuální přitažlivost,není tam jiskra. Víc než vztah milostný je to přátelství. Ano,přátelství je základem každého vztahu, to já tady propaguju neustále. Ale je to všechno? Stačí to pro spokojené soužití dvou lidí? Je vám 35,40,45.... a teď dilema: Mám čekat na lásku, na vášeň, na toho "pravého", na něco,co by mě ještě mohlo potkat? A co když mě to nepotká? Nebo je lepší zůstat ve vztahu,kde to sice nejiskří,ale kde je to poklidné a milé?Co byste zvolili?

Stránka: 1 2 3 4 5
Řazení:
10.01.2009 - 13:05 | Filtr
(Štír) Tasha11
pekna tema Nuna :1:,
ano, mam kamaratky, ktore presne ako pises ziju vo vztahoch, kde nie je vasen, kde sa vyhybaju milovaniu, lebo "nemaju radi milovanie samotne". Bohuzial ono je to asi tak, ze nemaju spravneho partnera a ze nepochopili, ze laska kvitne naozaj v kazdom veku. Neznamena predsa, ze v dospelom veku sa neda zamilovat, ze vztahy maju byt zalozene len na kamaratstve, i ked to samozrejme nezaznavam, skor naopak, ale rozhodne NESTACI.
Ja osobne radsej prezijem cast zivota sama, nez aby som zila v partnerstve, ktore je len kamaratskym,kde chyba tuzba, vasen a laska. Jednoducho ja neviem zit vo vztahu z rozumu. To mne nestaci :27:
10.01.2009 - 14:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Gnom, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kdysi mi jedem starý pán řekl:pokud si odmyslíš sex a zjistíš, že tě nic nepoutá jdi pryč.
Nic není na věky a pokud člověk má stereotyp tak je logické, že ta zamilovanost se mění.
Chcete být celý život zamilovaní? Pak si často stěžujete, že jste ztratili někoho, koho jste vlastně nedocenili a hledáte podobnost, která se nemusí dostavit v takovém stavu jaký byl.
Jak jsem tady psal člověk zjistí o koho přišel až když je pozdě. :13:
Vášeň? :4: Takový dotaz jsi tak aktivní v sexu jako ve 20 :6: :3: :5:
10.01.2009 - 14:33 | Filtr
(Blíženci) Nuna » Gnom
Je li ten dotaz směřován na mě,tak musím odpovědět,že ve svých 35ti letech jsem v sexu nejaktivnější za celý svůj život. A je to rok od roku víc a víc, nebo chceš li "horší a horší" nebo "lepší a lepší". Obecně platí,že muži jsou nejaktivnější okolo 20tého roku věku,zhruba do třicítky a ženy okolo té třicítky výše. To není můj rozbor,ale je to založené na mnohých sexuologických studiích. Já jsem toho jen důkazem. :1: Proto se nedivím,že si ženy hledají mladší milence. :3:
Ale o sex tu jde až v druhé řadě.

Když mám jinak odpovědět na Tvůj příspěvek, tak "když si odmyslím sex" - který tedy není :8:,tak bych zůstala. Nešla bych pryč. Ad jedna. Ad dva: Nejde o zamilovanost. Neřeším tady zamilovanost,nejsem zamilovaná ani do dotyčného ani do nikoho jiného,mluvím o soužití. Soužití už je stav dávno po zamilovanosti.Mohu mluvit o lásce,určitá láska tam je. Ale.... Právě to ALE mě děsí. :8:
10.01.2009 - 14:35 | Filtr
(Blíženci) Nuna » Tasha11
Pěkné - nevím.
Žhavé...řekla bych..pro mě :3:
Díky.
Tvá odpověd je tedy NE. Počítám s tím,že se tu objeví to ANO - NE v mnoha podobách. Doufám kapku,že mi to pomůže utřídit si myšlenky. :1:
10.01.2009 - 14:37 | Filtr
(Blíženci) Nuna
Tak to máme dvakrát NE,jednou ANO. :4:
Budu analytik. :4:

..řeklas zajímavou věc.."..jak mám poznat že to,co cítím není láska,jen zvyk a jistota?.." To je fakt. Když zrovna necítím spalující touhu a vášeň,neznamená to přeci,že to není láska že?.. :1:
10.01.2009 - 14:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nuna
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Gnom, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já jsem na stálé úrovni :6:
Jinak to byl názor. :3:
Zvyk, jistota to první bych pochopil , ale to druhé?
Co tak sleduji o to tady nejde, vy chcete změny. :5: Vytáčet,lichotit,překvapovat,mít to co má jiná a ne ty.
Ještě že jsem chlap, tady si to člověk rychle uvědomí my to totiž neřešíme :5: a taky proč :21:
To není nic osobního jen všeobecně řečeno a také to není mustr :21:
10.01.2009 - 14:47 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nuna
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Gnom, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak když není tak proto něco dělej ne spodní prádlo to snad nenechá chlapa klidného ne?
10.01.2009 - 14:48 | Filtr
(Štír) Tasha11 » Nuna
vies Nuna, nerada by som sla v slapajach mojej priatelky, ktora navstevuje sexuologa, kedze nema chut na milovanie s kamaratom. No s kamaratom sa ani ja netuzim milovat.....Urcite su vztahy, kde sa vasen klbi s priatelstvom a tiez uz dnes netvrdim, ze vztahy maju byt na dozivotie....
Myslim, ze dvaja sa vzdy stretnu, ziju spolu, ale je krasne ludske si vediet povedat, ze sme si odovzdali co sme mali a mozeme ist dalej. Neprajem si prezit prazdny zivot zo sucitu, ci z pokryteckej tolerancie. A uz sa vobec neprajem prisposobovat verejnej mienke, ktora je aj tak nezmyselna, kedze nikdy nik nemoze posudit prezivanie toho druheho, pokial nebol nim samym.
10.01.2009 - 19:26 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele maty.k, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Milá Nuno, nad něčím podobným přemýšlím už delší dobu, jsem ráda, že je to téma, tady :1:.
Kdesi jsem kdysi slyšela či četla, že ti dva, než se upíšou na celý život, by měli zjistit, jestli si mají o čem povídat, zkrátka mít něco společného, protože až opadne zamilovanost a zůstane rozum a stereotyp, tak to bude hodně důležité. Tak si myslím, že se to na ten problém docela hodí, jestli máte něco společného a je to jen z rozumu, může se stát, že jiskra přeskočí až později, do té doby si budete povídat :3:. Když do toho šla kamarádka, že tam není jiskra, schválila jsem jí to, když jsem v podobné situaci, nevím co mám dělat a tancuju na pětníku. Vzhledem k tomu, že jsem Váha, nechala bych si poradit od kartářky či astroložky, zda mám ještě v životě šanci potkat toho "s jiskrou" a pak bych asi posečkala :44:. Ale je zajímavé, že to řešíš ve stejnou dobu jako já :2:.
10.01.2009 - 21:07 | Filtr
(Ryby) Rybka33
Ahojky Nuno :27:
Ze všech tich příspěvků, do diskuze bych se divila, že ty by jsi byla pro sňatek z rozumu, já osobně bych do toho nešla. Hlavně vztah by měl klapat ve všem, to znamená i v sexu a ne, aby jste si večer lehli do postele a sex by byl jako manželská povinnost a né chtíč. Samozdřejmně je fajn, když můžeš manžela brát jako přítele, ale je lepší ho brát jako přítele a milence zárověň. V každém věku by chtěla žena být milována a to i fyzicky a ne jen citově.
Podle mého názoru, chceš přítele se kterým si budeš moct popovídat, ale fyzicky tě přitahovat nebude, dobrá, ale pokud to nebude klapat i v posteli, pak ti bude pořád něco chybět a budeš to neustále hledat.
Tak zatím papa :17:
10.01.2009 - 21:14 | Filtr
(Vodnář) jannisha
Popíšu ti svůj pocit z čtení tvého příspěvku. Četla jsem ho několikrát a stále jako bych slyšelavolání o pomoc. Ty si nechceš přečíst různé názory na zadané téma, ty potřebuješ jakési "rozhřešení", potvrzení nebo zavržení (nevím jak ještě by se to dalo popsat) toho, co sama právě prožíváš. Bojíš se, jetli tím, že je to tak, jak to je, neubližuješ.
Tohleto je o soužití, jak píšeš, tedy soužití dvou lidí. Rovnoprávných. Pokud jim to soužití oběma vyhovuje, pak nemůže být jiná odpověď než ANO. Opakuji - nemluvíme o lásce ani zamilovanosti a věřím ža ani ne o vypočítavosti. Když se partneři shodnou, že budou žít např. bez technických vymožeností (i bez internetu!!), je to ok, shodnou-li se na soužití třeba v iglu, je to ok, stejně tak, pokud ses SHODNOU na tom, že budou žít bez sexu. Vím, že mohou přijít pochybnosti a to především v okamžiku, kdy sex ve vztahu neubývá nějak "přirozeně" (vím že to není nejvhodnější slovo pro tuto situaci), postupem času, ale když se třeba v tomto směru vyjádří jeden z partnerů a druhý na to přikývne. Pak v tom prvním může pochybnost určitě hlodat. Je to velmi tenký led a tohleto se podle mě ustojí v případě, kdy si oba partneři stoprocentně uvědomují význam a hloubku zmíněné shody. Teoreticky je to jednoduché: Dohodli jsme se. Tečka. Prakticky to ale asi tak jednoduché nebude. Kdy a kde jsme se dohodli? Jednou v noci ve slabé chvilce se jeden z nás zmínil, že to takhle bohužel nepůjde a druhý řekl, to nevadí, já to respektuji. Co když ale čeká, že je to momentální stav a že to třeba za měsíc bude jiné? Navíc jde o dohodu mezi mužem a ženou (tedy doufám) navíc ve velmi závažné věci. Jde o vyloučení sexu ve vztahu třeba na celý zbytek života. Tady by měla být dohoda jasná a srozumitelná, nezpochybnitelná. Tím netvrdím že neměnná (nikdy neříkej nikdy).
Jemináčku, tohleto se mi jeví natolik osobní, že netuším, zda jsem nevytvořila právě nějakou "šílenou ptákovinu". Pokud tahle otázka vznikla z osobního prožitku, snad bude i tohle psaní takto pochopeno.
To není téma na pár vět!
Co třeba tohle: vztah, kde se partneři respektují, mají si o čem povídat, mají pár společných zájmů, dokáží se spolu smát, dokáží respektovat "samostatné území" toho druhého, dokáží být jeden druhému oporou a nemají spolu sex. Ano nebo ne? Žádná odpověď není špatná. Je jen tvoje, moje a těch ostatních. Moje současná je ano. :41: :25:
10.01.2009 - 22:08 | Filtr
(Kozoroh) Tyna_Tynka
To je opravdu hodně těžká otázka. Osobně si myslím, že na začátku by měla být zamilovanost a vášeň, ale jak se vztah vyvíjí, už toho není podle mě zas tak moc třeba. Ale čeho je třeba, tak to je opravdu to přátelství - můj přítel je pro mě opravdu nejlepším kamarádem, a hlavně proto s ním jsem. Toto je pouze můj názor a moje pojetí vztahu. Podle mě, když pak nastanou problémy, nebo má pár děti atd. - je pak právě nejdůležitější to přátelství, že si rozumí, že umí táhnout za jeden provaz atd.. Vášeň je sice krásná věc, ale podle mě i v těch nejvášnivějších vztazích po třech, možná maximáně po pěti letech (a to už je podle mě skoro zázrak) opadá. Mně osobně by vášeň na hodinu dejme tomu čtyřikrát týdně nebyla na nic, kdyby se o mě (a posléze o naše děti, tedy o naší rodinu) partner třeba nezajímal - tedy kdyby mi nebyl tím kamarádem, kdyby byl nezodpovědný apod. - a to u těch hodně vášnivých někdy bývá, samozřejmě neříkám, že je to pravidlem. Nemyslím si, že sňatek z obrovského přátelství - pro mě něco jako souznění duší - je sňatkem z rozumu, ale naopak, z toho, že dotyčného opravdu (hlavně vnitřně) miluju - duševně, rozumím mu a on mně. Fyzická láska je pro mě osobně prostě daleko míň. Ale přesto, pokud si dva lidé hodně rozumí, tak si rozumí i v té intimitě, i když to nemusí být zrovna úplná horská dráha (tedy nepříčetná vášeň). :4: Ale toto bude mít každý nejspíš velmi rozdílné. :18: :12: :29:
10.01.2009 - 22:58 | Filtr
(Panna) Artep
Odpovím ti bez čtení ostatních příspěvků, nešla bych do manželství bez naprostého přesvědčení,že dělám konečně tu správnou věc. Mluvím,ale o manželství! Takový vztah jaký popisuješ je pro mě jen výborné přátelství a tudíž i přechodná záležitost trvající třeba i déle( je to sice smutné ,ale já jiskření,vášeň,touhu v partnerství potřebuji)
10.01.2009 - 23:16 | Filtr
(Štír) Melody Pond
Tak nevim, holka, jestli odpovim na to na co se ptáš...vdala jsem se mladá blbá, rozvedla po 4 letech a zakotvila u staršího chlapa...hihihi vlastně stejně starýho jako jsem teď...miloval mně a já ho mněla ráda. Jako kamaráda, přítele, taťku...pak mně bývalý muž seznámil se současným a s přítelem jsem učinila krátký proces...trapně jsem mu nabídla přátelství, no nechtěl...divný, co...ale po těch mejch životních kotrmelcích jsem přesvědčená, že správný je to, co cítíš jako správný v tu danou chvíli...nikdo ti nezaručí dlouhodobost natož věčnost jakýhokoli vztahu.Každému co jeho jest, ale mně osobně v jistý chvíli přepne na automat a udělam stejně to co cítím...ať to má dopadnout jakkoli...má Nuna mi rozumí...?!?! :32:
11.01.2009 - 00:40 | Filtr
(Panna) Jája13
Nu rozborů už tu máš dost a já se momentálně na psychologický rozbor necítím.
Řeknu ti svůj názor co nejstručněji,pokud se mám o svůj život,svůj prostor i o sebe s někým podělit...vypůjčím si slova z jednoho sladkého filmu..."chci pohádku" :3:
11.01.2009 - 00:58 | Filtr
(Štír) Tasha11 » Jája13
waaaaw :35:
11.01.2009 - 08:53 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Gnom, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak to byl jeden z nejhezčích příspěvků a dost pravdivý :30: :15: :21:
Tak od některých příspěvků jsem nabyl dojem, že se nemá cenu ženit, protože to dopadne rozvodem. Když tak se tu preferuje pouze a jen neustálá láska :6: a nezdá se vám, že láska může vypadat i jinak jak na koni chtíče :21:
Číst tuto diskusi celé plémě mužů, tak vám garantuji, že se pár nechá zmást, ale většina se už neožení :21:
11.01.2009 - 09:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Nebovidka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nuno, já tak žiju , však víš . Je to složitý na to odpovědět proč , ale máme dvě děti a po 11 letech manželství to jiskření a chtíč ( stálý) vyprchá ( kde tomu tak není tak se klaním a tiše závidím), ale pořád jsou tu jiné záležitosti. Ve vztahu nejde jen o sex . Kdybych si měla vybrat z
I. Chlapa se kterým bych sexovala jedna radost a neustále by mne přitahoval
II. Chlapa se kterým si můžu popovídat , mám v něm oporu a sdílíme starosti a povinnosti všedního života spolu
Tak si vyberu toho druhého a taky to tak doma mám , mám hezké bydlení, peníze taky jsou, zdravé děti a manžela který je občas doma i pro nás a pro mne.
ALE , něco mi chybí .... že by ta živočišná přitažlivost , ten chtíč po druhém pohlaví ?? :14:
11.01.2009 - 09:48 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Gnom
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele maty.k, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Gnome, vědět spouta žen v době kdy se vdává co jsou chlapi zač, taky by se nevdávaly :2:
11.01.2009 - 09:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nebovidka
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele maty.k, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Buď ráda, a to myslím upřímně, že máš to co máš, ten chtíč ti navždy nezůstane, já nemám ani jedno :24:, a můžu říct, že ta nejlepší možnost je to opravdu jen někdy :1:
11.01.2009 - 10:40 | Filtr
(Vodnář) jannisha
Všechny tyhle příspěvky vycházejí z osobních zkušeností a proto jsou takové jaké jsou.
Je zřejmé, že sedmnáctiletá holka bude mít jinou představu o partnerském vztahu než třicetiletá, jiná bude u sebejisté a dobře situaované ženy která si pro samé dosavadní budování kariéry nestihla najít partnera (třeba i proto, že nikdo neodpovídal jejím představám). Jiná bude u ženy s dětma, která sotva vyjde s penězma....
Tohleto je trošku jako s tím ideálním mužem, ale co to vlastně je? Existuje to vůbec, když to nejde ani jednoznačně popsat, protože představa každého jednoho je jiná?
Všichni jsme tady popsali mnoho věcí, které by ve vztahu měly být. Ale většinou to tak není. Jestli v něm chybí skoro všechno, tak je to zřejmě jasné (partner pije, nestará se o rodinu, nemá peníze, není sex....). Pokud ale chybí jen jedna položka výše zmíněného výčtu, pak je to na každém z nás, jestli chceme hledat ještě i tu "třešničku na dortu" a nebo dokážeme být šťastni i v tom, co právě máme. Někdo pak může hledat,resp. čekat celý život. Někomu se to vyplatí, někomu ne. Proto asi nikdy nebude jednoznačná odpověď.
Nehledě k tomu, že to co máme právě teď, může být za rok dva zase jiné.
U nás se říká - složité jak vidle! :25:
11.01.2009 - 10:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » jannisha
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ladislava*eL, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15: :27: :17:
11.01.2009 - 12:21 | Filtr
(Blíženci) Nuna » Gnom
Tady nejde o chlapa! Tady jde o mě!
Fešné spodní prádlo jsem mu koupila...a furt nic. :8: :5:

11.01.2009 - 12:27 | Filtr
(Blíženci) Nuna » Tasha11
Ani já už dneska nevěřím na vztahy "do smrti". Ale co - "nevěřím" - už si to ani nemyslím,že to tak má být,přesně proto,co píšeš. Za život potkáme velmi mnoho lidí a s těmi si navzájem předáme co můžeme a máme. A pak můžeme jít každý svou cestou. :15: Ale vlastně nevím,jak na to onen dotyčný kouká. :25: Jestli si uvědomuje,že to může být vztah třeba jenom na pět let,nebo jenom na rok :25: Asi ano. Asi by chtěl mít tu jistotu,že to bude " na furt". Ale ta neexistuje. :8:
11.01.2009 - 12:30 | Filtr
(Blíženci) Nuna » maty.k
..Máme..něco společného.Máme si o čem povídat.Známe se tři roky. Není tam zamilovanost - z mé strany ne. Je tam láska,můžeme to tak nazývat. Že by přeskočila ona pověstná jiskra po takové době to nevím. Chtěla bych věřit tomu,že se to tak stane. Ale spíš je realita taková,že jiskra už tam jednou byla a dneska je pryč. Z mé strany.
Kartářka či astroložka - astrologii zkoumám a karet jsem se samozřejmě taky ptala. A ještě se ptám vás tady. :3:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-109
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »