Spánková paralýza


23.11.2014 - 18:48
(Rak) Saly
Spánková paralýza
Máte niekto skúsenosť so spánkovou paralýzou?Ide o jav, pri ktorom sa človek zobudí zo spánku a zažíva stav, počas ktorého sa nemôže pohnúť i keď sa o to veľmi snaží. Najčastejšie sa to deje pri zaspávaní alebo prebúdzaní a veľmi často ten jav sprevádzajú desivé vízie, pocity, že je niekto v izbe a človek nie je schopný kvôli svalovej paralýze reagovať.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
23.11.2014 - 22:39 | Filtr
(Panna) Nam-Chan
Lidská duše opouští ve spánku pozemské tělo... k této "paralýze" dochází např. když se duše rychle vrátí do těla a ještě astrální tělo není správně napojeno na pozemské tělo... tehdy to chvílí trvá, než dokáže duše správně ovládat svůj mozek a tělo.


23.11.2014 - 23:11 | Filtr
(Panna) Nam-Chan
Za další člověk v té chvíli hledí ještě přechodně astrálním zrakem a tedy může vidět osoby kolem sebe, které po úplném probuzení už nevidí... tedy ty, kteří už na sobě nemají pozemské tělo. Člověk není téměř nikdy sám... skoro vždy jsou kolem nás duše, které jsou k nám přitahované stejnorodosti nebo karmicky. Jedná se o připoutané duše, které po smrti nemohou jít dále vzhůru ke Světlu, žel toto je v dnešní době stav většiny lidi.
24.11.2014 - 11:08 | Filtr
(Panna) Nam-Chan » kaca77
Lidé by se neměli jen tak spokojit s nějakým cizojazyčným názvem.
Materialisté a rozumáři při zkoumání nějakého děje, začnou tam, kde svým rozumem mohou děj chápat a to je na hmotné úrovní. Už jsem říkal, že i duchovní děje se projeví nějak v mozku, ale není to příčina.

Rozumař pak stanoví nějaký pojem např. "spánková paralýza" a lidé jsou spokojení. Stačí jím, že mají pro to jakési pojmenování. Vůbec jím nevadí, že vlastně nic nechápou a že se tím skutečnost nevysvětlila.
24.11.2014 - 12:56 | Filtr
(Vodnář) Putes » kaca77
Také jsem to jednou zažila a bylo krátce po smrti mého muže. Dodnes nevím,jestli se mi to zdálo nebo to bylo opravdu. Ale zážitek to byl děsivý, když jsem cítila, že si to lehlo ke mně do postele za záda. Nemohla jsem se pohnout, úplně jsem byla zparalyzovaná. Tak jsem se bála, že jsem zamykala venkovní dveře i v ložnici jsem se zamykala. Dodnes jsem přesvědčená, že to byl můh manžel, který nemohl odejít. Když se jednou objevil v mém snu, tak jsem na něj začala křičet ,,běž za světlem". Kupodivu poslechl a už se nikdy nevrátil. :64:
24.11.2014 - 15:54 | Filtr
(Blíženci) Habakukk
Jak se říká, před každým probuzením se ptáme sami sebe; "proč?"
A potom, co si odpovíme; "protože prostě proto" se vědomí opět začne zabydlovat v té uhlíkové schránce.
Pokud ovšem schránka není plná nečistot, či zmuchlaná a v takovém případě se výsledek podobá vhození hadru s kapkou saponátu do kýble špinavé vody.
To je jen jedno z mnoha východisek, možná lze příčinu najít v návštěvnících z hlubin vesmíru :D a nebo v sousedce, co nám do pití dala krom viagry i kapku kdovíčeho :D
24.11.2014 - 19:16 | Filtr
(Lev) kaca77
já hlavně nechci tvrdit že me stačí pojem spánková paralýza.za vším něco hledám,jako všichni tady.když jsem byla dítě vždy když měla přijet na návštěvu babička tak jsem hned po probuzení našim hlásila že přijede.neměli jsme telefon a mobily taky neexistovali.ale babička mě to řekla vždy ve snu.volala na mě.proto věřím že cokoliv se nám děje ve spánku má nějakou duchovní příčinu nebo nevím jak to nazvat.poselství.znamení nebo vzkaz.
24.11.2014 - 20:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nam-Chan
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Samanthaa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mne se stává -třeba 3 dny za sebou, že se probudím, mám plné vědomí, vím co je za den, kolikátého je, že je pracovný den a budu muset vstát,dokonce můžu klidně vstát, hýbat rukama, nohama, ale nemůžu otevřít oči, jsou jako přišité! musím počkat - nevím jak dlouho, odhadem asi 2-3minuty a pak je lehce otevřu, bez nějaké tenze. Zkoušela jsem to několikrát, ale nejde to. Nevím proč to tak je? Nemáte vysvětlení ? :1:
24.11.2014 - 21:11 | Filtr
(Panna) Nam-Chan » Samanthaa
Tak pokud to není nemoc, tak to může být to stejné, kdy dochází při probuzení k pevnějšímu znovuspojení astrálního těla s pozemským.

A zkoušela jste je otevřít rukou? Násilím, jako ukazováčkem a palcem. Jestli byste normálně viděla... jestli je zrak funkční a jde tedy jen o ty víčka, anebo byste i při násilném otevření neviděla.

Já toho zažil takových stavu, mimo teda ty, kdy jsem vědomě putoval v astrálu a ve vyšších sférách... např. kdysi v práci jsem o svačině usínal a najednou jsem stál vedle toho dřímajícího těla. Když v tom jsem sebou trhl a probral se... vždy jsem cítil tu tíhu toho hmotné těla... když jsem vyletěl ven vedle něho, bylo mi tak lehko a nádherně.

Také určitě znají mnozí to probuzení s tím škubnutím, kdy sebou hodí v posteli a srdce zabuší... to je právě ten rychlý nečekaný skok duše zpět do těla, když vás probudí něco nečekaně... ono naskočení duše trhne i tělem... duše už může být dost daleko od těla (je spojená jemnou páskou stále) a když člověka něco vyruší, tak duše je zdálky vtažena rychle zpět do těla a to pak sebou tělo trhne.


24.11.2014 - 21:30 | Filtr
(Panna) Nam-Chan » kaca77
Ano během spánku vzkazy z onoho světa předávají duchovní průvodci svým svěřencům.

Tyto vzkazy jsou promítány formou obrazů, těsně před probuzením, aby si to člověk zapamatoval. Já tak dostávám odpovědí na své otázky, když prosím o radu.

Dnes jsou ale u toho problémy. Vlivem lidského selhání a tedy přepěstování si předního rozumového mozku na úkor vlastního nitra a tedy i čistého cítění, dochází k tomu, že tento přední rozumový mozek, který má ve spánku odpočívat, je tak silný vlivem materialistického školení, že i do snů strká svůj vliv a tedy případná sdělení ve snech jsou u mnohých zkreslena a zavádějící.

Záleží i na zralosti samotné duše. Pokud je to zatvrzelý rozumář, tak žádného spojení nemá.

Např. těžcí rozumáři ve spánku sice opustí tělo, ale daleko nejdou, většinou sedí na posteli a nejsou schopni se pohnout... jde o duchovní lenost bez ohledu na to, jak jsou během dne rozumově čilí. Tento stav se jim po smrti stane skutečnosti.
24.11.2014 - 21:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nam-Chan
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Samanthaa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ano,zkoušela jsem je otevřít rukou, nešlo to, hrozně to bolelo a začaly slzet, tak jsem toho nechala. Poprvé mne to hrozně vylekalo a tak jsem to zkusila těma rukama, když to bylo tak bolestivévé, tak jsem si řekla,že počkám a pak to zkusím znovu, ale nechtělo se mi do toho, fakt to byla hrozná bolest, tak jsem čekala a čekala a zkoušela otevřít, a až napotřetí se mi je najednou povedlo klidně otevřít.
25.11.2014 - 18:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Četla jsem o tom v knize Magický štít - Příručka k obraně proti temným vědám (Francis Melville), je to tam hezky popsáno.

Jo proč se nejde hýbat... tak to můžou dělat nějací šmejdi... :78:
27.11.2014 - 18:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Neferlin
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Samanthaa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jací šmejdi? něco z astrálu?
Francise Melvile jsem nečetla,podívám se po tom, díky. :74:
30.12.2014 - 23:44 | Filtr
(Panna) J@rda
Stalo se mi to jednou, když jsem trénoval výstupy z fyz. těla a vracel jsem se už asi po páté. Většinou je to tím, že není snové/mentální/astrální (nebo jak to chcete nazvat) naprosto dobře propojené s fyzickým tělem.
20.04.2016 - 16:09 | Filtr
(Kozoroh) majawww
Spánkovou paralýzu či obrnu také dobře znám :115:
Je to nepříjemný prožitek a fakt to nikomu nepřeju :41:.

Osobně to mívám, když jsem na nervy či v depresích. Stává se mi to spíše večer když jdu spát. A nebo když mám volno a jdu si během dne lehnout. (Raději to už nedělám :8:.)
Je to hrozný pocit. Mě to nabíhá tak, že mi začnou brnět ruce i nohy a hrozně mě píská (nebo jako by jste ladily rádio) v hlavě a mám tam tlak. Začne mi strašně nepříjemný pocit strachu a cítím že někdo u mě je. Cítim že jsem vzhúru ale nemúžu se hnout. Občas vidím bílo až šedivo. Oči mám ovšem zavřené, protože mám takový strach, že mi je otevřít nedovolí. Snažím se pohnout a probudit se. Většinou to trvá kolem 1 min. (doufám), ale věřte že s tím pocitem hrozného strachu a bezmoci, je to nejdelší minuta na světě :24:
(Jednou jsem měla paralýzu ze snu. Zdál se mi sen, pak přišla paralýza kdy se mi sen převedl na nůční můru a uvědomění že spím ale vlastně jsem vzhúru. Křičela sjem a snažila se probudit. Samozřejmě to nejde. Tenkrát mě přítel probudil když si všiml že mám zrychlené dýchání).
20.04.2016 - 22:42 | Filtr
(Štír) Freja » majawww
No, mě takhle jednou probudil kocour.
Koukala jsem na svoje tělo z vrchu, nemohla se do něj dostat a říkala jsem si, že ten parchant mrňavá si klidně chrápe vedle mě :41:
V tu chvíli se zvednul, otočil se kolem svý osy, položil mi packu na čelo a už jsem byla v sobě... :92:
21.04.2016 - 11:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Deane, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Začala jsem prožívat spánkovou paralýzu poslední dva roky, nejvíce v obdobích velkého emočního vypětí. Pročetla jsem dost diskuzí, články i nějaké knihy a mohu jen zaklepat, že jsem nazažila všechny popisované příběhy.
U mě probíhalo vždy takové probuzení, kdy jsem nevěděla, zda opravdu plně bdím, neschopnost pohnout se, promluvit, křičet. A jelikož usínám zásadně obličejem ke stěně, protože jsem pořád strašpytel a nerada se v noci vzbudím a vidím do černého prostoru, jsem namáčknuta ke zdi, tudíž na posteli mám vždy ještě kus místa. A často mám pocit, že cítím, jak si někdo na tu postel přisedá, nebo se na mě dokonce tlačí. Jediné, co mi funguje, je to vědomí, že se něco děje a já nemohu pohnout tělem ani vydat hlásku.
Jednou se mi dokonce stalo, jakoby mě někdo na posteli přetáčel ze strany na stranu a zakláněl mi hlavu. Četla jsem, že lidé slýchají i zvuky, či vidí dokonce obličeje a postavy a právě toho se děsím, že také něco spatřím. Ale jsem ráda, že se o tom teď čím dál častěji mluví...Připadala jsem si jako blázen.
21.04.2016 - 17:04 | Filtr
(Kozoroh) majawww » Freja
Jaký jsi měla pocit když si se dívala na své tělo?
Kocourek tě vrátil do těla, má tě rád :1: :92:.
21.04.2016 - 17:13 | Filtr
(Kozoroh) majawww » Deane
je to hrozný zážitek a člověk, který to zažil víckrát, tomu nezávidím :24:.
Osobně jsem paralýzu prožila za 9 měsíců 7krát. Bylo tam i časové rozpětí. Měla jsem ji třeba 3 noci za sebou a pak 2 měsíce klid. Tenkrát mi pomohla meditace od archanděla Michela. Ale co jsem chtěla - pocit tlašení na tělo a stáčení hlavy jsme měla také. Bohužel jsem to měla ve snu s pocitem úzkosti a vědění že vlastně nespím ale nejsem asi vzhůru. Fuj hrůza když si na to vzpomenu. Snad někdo přijde na to, jak se tohoto hnusu zbavit :39:. navíc když se dostávm do tohoto ,,stavu" jakási síla mě nudí usmívat ikdyž se bráním. Jedna kartářka mi tenkrát psala, že vidím někoho milovaného a proto se směju, ale já nic nevidím a bráním se tomu a o to větší mám pak strach :42:
23.04.2016 - 19:13 | Filtr
(Střelec) žžžu » majawww
nepříjemný prožitek? ako pre koho :3:

mňa to vyľakalo iba raz, keď mi uprostred noci niečo veľké sedelo na posteli...bežne mávam spánkovú paralýzu nadránom, buď pri prebúdzaní, keď sa neviem pohnúť a počujem rôzne divné zvuky...alebo pri zaspávaní, keď cítim brnenie po tele, a niečo akoby ma ťahalo z tela...vtedy vždy čakám, čo bude ďalej...ale po zobudení si už nič viac nepamätám :42:

a raz v noci som vypadla so svojho tela...z postele som sa prekoprcla na zem, a keď som sa postavila, tak som sa videla ležať v posteli...som sa taaak tešila, že som sa konečne posunula ďalej :32:

teraz som už dva roky "čistá", a už mám z toho absťák...chcem späť svoju paralýzu :42:
25.04.2016 - 12:18 | Filtr
(Kozoroh) majawww » žžžu
A není to spíš už astrální cestování :1: .. To musí být krásný tomu věřím, že se ti po tom stýská.
26.04.2016 - 23:00 | Filtr
(Panna) Arezet
Ahoj :)
ano mám zkušenosti před pár lety jsem na tyto stavy trpěla,když se m ito stalo poprvé podruhé,hrozně mě to vyděsilo,pak jse ms ina t ozačla zvykat až to přestalo... :1: nejhorší byl pocit,že někde je v místnosti a j áse nemůžu hnout..
27.04.2016 - 05:29 | Filtr
(Blíženci) movvin » žžžu
Jééé tak to taky znám a byla jsem z toho úplně nadšená, že se mi konečně povedlo se z toho těla dostat a užívat si té svobody :4:
27.04.2016 - 06:21 | Filtr
(Blíženci) movvin » Deane
A nemohou ty postavy, nebo entity být ti duchovní průvodci? Ono každý je má kolem sebe. Zkusila jsi se jich zeptat? A ten strach bych spíš přisuzovala rozumu... je jasný že se se bojí, protože ví, že ho duše klidně může opustit a bude pak nepotřebný a proto v nás vytváří ten iracionální strach - strach z neznámého, rozumem nevysvětlitelného.
27.04.2016 - 11:25 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nam-Chan
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele evanda22, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
môžu mať tieto astrálne bytosti aj podobu zvierat? prípadne polozvierat? mne sa totiž stalo že v tejto "spánkovej paralýze" ma od chrbta na postel pritláčalo čosi ako zviera- niečo so srsťou a kopytami. ja som mala pocit že je to sám diabol. podarilo sa mi ten zápas nakoniec vyhrať a to čosi odsotiť. Prečo tieto bytosti vlastne útočia na nás?
27.04.2016 - 11:30 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » majawww
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele evanda22, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
ja počujem buď akoby zvuk helikoptéry alebo dokonca silnú discohudbu predtým než to príde. občas mám pocit akoby ma čosi ťahalo hore závratnou rýchlosťou akoby kamsi do neba či inej dimenzie.
Příspěvky: 1-25 26-37
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »