Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Rak) aktigram
Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
10.01.2018 - 11:08 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
O štěstí by se dalo napsat velmi mnoho. Kupodivu i z vlastních zkušeností. Přidám jen jednu nejčerstvější. Dva večery zpět jsem uspával Vojtu. Na balonu, jak je zvykem, protože jen houpavý pohyb na něj (někdy :3:) zabírá. Nechtěl spát. Pořád koukal kolem sebe a občas na mě... Člověk je někdy taky nervózní a už i unavený, když je to večer co večer (den co den a on nespí a nespí - jak takové malé dítě může tak málo spát?) a najednou se na mne podíval...
Štěstí, to byl ten pocit, který mne zaplavil. A řekl jsem mu (nahlas) co říct jsem musel. Jak jej miluji a že jsem šťastný, že je tu s námi. A že si vybral nás. Právě nás.
A on si položil hlavu na mou hruď a za půl minuty spal. A neprobudil se ani při pokládání do postýlky (málokdy se neprobudí).
Ten okamžik byl vlastně prchavý. Už je pryč. Člověk se navrátil k běžné činnosti a ta chvilka je minulostí. Netoužím marně a bláhově, aby trvala pořád. Jsem vděčný za ten okamžik. A nelituji, že je to pryč. Naopak mne ta vzpomínka hřeje a já jsem šťastný, že jsem jej prožil, naplno a až na dno, do posledního doušku.
(Vidíš, Khalí, ještě jsem ti o tom ani nestihl říct, jak to předevčírem bylo. Ale Ty víš sama nejlépe proč. :20:)


Štěstí?
To je asi nastavení mysli.
Já mám štěstí, že moje nastavení mysli je takové, že štěstí vnímám. Není to moje zásluha. Tedy alespoň myslím. Kdyby se mne někdo zeptal, jak jsem toho dosáhl, asi bych nedokázal odpovědět... Dosáhl? Ne, prostě to tak mám, žádná zásluha. Prostě mám štěstí.
Na straně druhé také vím, co to je, když na člověka padne těžká deka. Deprese ne. Jen nějaký splín, obavy, rozčarování, smutek a všelicos z toho, co znají i druzí. Člověk z nich není nadšen, když na něho tyto emoce doléhají. Ale vím, že díky nim pak si více uvědomuji pocity štěstí. Že to pro mne není něco samozřejmého. A pocit štěstí to pak umocňuje. Proto i tomu "zlému" občas otevřu dveře se slovy "tak pojďte dál!"
10.01.2018 - 10:55 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
Aha, tak neviem či som to správne pochopila? - ak niečo napíšeš tak si to mám prebrať sama zo sebou a nereagovať komentárom či novou témou.
No diskusia je o tom že sú aj odpovede a ujasnenie si svojich názorov.
Pre mňa je táto téma prínosom a to v tom - som nesmierne šťastná že v tomto živote stojím na tej strane kde necítim šťastie z nešťastia ani najväčšieho nepriateľa.
10.01.2018 - 10:50 | Filtr
(Štír) tronco
Štěstí, neštěstí, láska, manželství, kytička, růžička, dítě, smrt !
:3: :49: :27:
10.01.2018 - 10:49 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
jak říkám, bohatě stačilo si to v klidu sama poctivě neveřejně zodpovědět, nemuselas veřejně reagovat - a nesnažím se tě předělat - jenom ti poctivě odpovídám na otázku, kterou vysíláš - co s mou odpovědí uděláš je čistě tvoje věc

ale když už to vylezlo, tak s tím souladem vědomí/podvědomí/reality - to JE klíč, za tím si stojím - platí to pro každého nejen pro tebe
10.01.2018 - 10:45 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
Aha, tady byl původně prázdný text a přemýšlel jsem, co tím chce autorka "říct"...

vím, co myslíš, ale je to jinak - podle mne jsem to nepojmenoval "nešťastně", ale naopak velmi trefně - nemám sníženou citlivost, naopak moje citlivost je možná zbytečně velká, ale já se nedívám na aktuální dopad mých slov (pokud není fatální) - dívám se až na druhotné dopady - které se od toho aktuálního zvlášť u "těžkých případů" dost liší - někdo tomu říká manipulace, já rozhodně ne - není nic špatného, když člověk přemýšlí o dopadu dopadů místo jen o dopadech samotných

ad) zloděj chytí křičte zloděje - ten kdo používá slovo "podsun" sám podsouvá motivaci

ad) "tuším o co ti jde" - možná také nejsi šťastná
10.01.2018 - 10:45 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
A ty ma chceš prerobiť - ale to je zas tvoj problém, viem že nie si taký cynik na akého sa tu hráš a ty to tiež vieš že to viem.
10.01.2018 - 10:37 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
ale já tě přece nedusím... jenom ti prostě nevěřím, že jsi šťastná - na tom přece tvůj svět nestojí, že ti to já musím věřit

víš, že jsem se tě zastal, když jiní se na tebe sesypali - nemám důvod ti škodit a ani nemám "radost" z toho, jak reaguješ - tvé "sebesevření" je velmi silné - to je celý problém.
10.01.2018 - 10:23 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
Vieš že si ma neprekvapil, - akurát som rozmyšľala nad tým či ty prežívaš radosť v tu chvíľu ked máš pocit ako niekoho dusiš. Ďakujem za odpoved.
10.01.2018 - 10:19 | Filtr
(Býk) 144
to vyzera ze si sem preniesol bojovy front z inych vlakien
10.01.2018 - 10:16 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
No vidíš a teď ti zase nevěřím...

Pokud ale vyloženě chceš, abych popsal co to znamená být šťastný, tak to můžu udělat - možná trochu složitěji a pak to zkusím jednou větou úplně jednoduše.

šťastný může být klidně i soudce, který odsoudí nevinného, ale dokázal něco, po čem toužil, šťastný může být klidně člověk, který o všechno přišel (ale vlastně mu to tak úplně vyhovuje nemít nic), šťastný může být i zloděj, který ukradl velmi cennou věc, šťastný může být starý člověk, který je rád, že mu ostatní staří závidí, že on jediný je zdravý - konečně je v něčem porazil, atd.

jednoduše řečeno - šťastný je ten, kdo má v souladu vědomí, podvědomí a chování v realitě

...no a to ty podle mne nemáš
10.01.2018 - 10:07 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
Takže po pravde - včera ma to ani len trošičku nerozhodilo, bolo mi to fuk len ma to prinútilo sa nad tým zamyslieť - ako skutočne človek vníma šťastie.
Toto čo si teraz napísal ma nahnevalo, lebo mnou manipuluješ a to nemám rada. To je to čo rezonuje.
O tom ako ja vnímam šťastie a čo je šťastie nepochybujem.
Prečo kvetnato opisujem? - lebo z duše nemám rada témy kde je otázka hodená do pléna bez toho aby autor k tej otázke zaujal postoj.
10.01.2018 - 09:57 | Filtr
(Rak) aktigram » Kiyoko
Nádherne si vyjadrila moje myšlienky.
10.01.2018 - 09:56 | Filtr
(Rak) aktigram » siili
Nie, neberiem ale bolo to adresované mne a teda zaujíma ma to ako vnímajú šťastie aj iní, možno osm ja divná v tom že šťastie vidím a cítim tam kde je - samotnom byti. Myslím že je dobre sa občas nad tým zamyslieť.
10.01.2018 - 09:54 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
Řekl bych, že zloděj křičí "chyťte zloděje" - podsouváš mi jinou motivaci než kterou jsem měl - co je u tebe účelem nevím a je mi to celkem jedno (i když asi tuším). :1:

Také jsem to tam psal, že otázka nebyla určena k obhajobě za každou cenu. Moje motivace byla jiná - jen ať si tu "otázku" v klidu bez emocí sama položí a v klidu bez lidí a bez emocí si na ni sama odpoví.

Já sám, kdyby mi někdo něco takového napsal, tak to ignoruju - nemám v tom nic k řešení. Ale proč si myslíš, že uživatelka aktigram reaguje takto (zbytečně?) "textově bohatě"? Protože jí to "rozmázlo" téma, které zjevně "k řešení" má. O to víc je namístě si tu otázku položit a poctivě si na ni odpovědět.

A možná se ptáš, jak bych asi mohl vědět, že to tak je? Odpovím ti takto - vidíš, že to zarezonovalo? Vidíš. Tak nepátrej po původu. Ber to tak, že jsem se náhodou trefil - je irelevantní, jak jsem k tomu došel.
10.01.2018 - 09:40 | Filtr
(Býk) 144 » Kiyoko
ano, ked som to vcera od neho cital, na chvilu mi vzkypela zlc, ale z principu na neho nereagujem, ludia ho uz davno prekukli a nie je dovod reagovat
10.01.2018 - 09:11 | Filtr
(Rak) aktigram » 144
No toho sa nebojím, patrím k tým ktorí len tak na počkanie nemenia sami seba kvôli slovám iných.
10.01.2018 - 09:05 | Filtr
(Býk) 144
nedaj si zobrat svoje stastie a svoju vlastnu zivotnu filozofiu niektorymi tunajsimi tiez diskutermi

chcu prerabat masy na svoj obraz, no nejde im to, ale nevzdavaju sa

:27:
Příspěvky: 92-68 67-43 42-18 17-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »