Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Rak) aktigram
Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
10.01.2018 - 14:08 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
právě proto jsou to synonyma - jejich význam není úplně totožný (což je u synonym jedna z vlastností, že nejsou úplně významově totožná), ale mají dost velký společný významový základ

...a právě proto se nemůžou použít k tomu, aby jedno definovalo druhé.
10.01.2018 - 14:08 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
Né - je to fakt. Totiž vtip je v tom , že tragédi často přímo vybuchují euforií , roztáčí kolem sebe přímo ovzduší pozitivity. Radují se. A pak zase hurá do bahýnka. Je to tak.
10.01.2018 - 14:03 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Odmítám si připustit, že bys ustoupil jako první. To mi nedělej... :61:
10.01.2018 - 14:01 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
To je fakt. Vyhrálas. :3: :37:
10.01.2018 - 13:59 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Ne vždy.
Lze to chápat i jako:
- být šťastný = konstantní stav bytí člověka
- radovat se (z vnějšího podnětu) ale může v určité chvíli (dočasně) i naprostý tragéd :3:
10.01.2018 - 13:54 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Synonyma - naprostý souhlas.
10.01.2018 - 13:53 | Filtr
(Býk) player » Arezet
Smíření se s realitou - to je způsob k nadhledu , určité spokojenosti. Ale ono je to celé tak. U ženských bývá konstantní štěstí výjimkou. Je to sinusoida.

Důvodem je patrně to , že ženská duše ty záporné , průserové emoce vytváří a vyhledává.

Najdou se výjimky. Já jím říkám vychechtla. Těm prostě ten svět přijde srandovní a když občas spadnou z hrušky na zem , okamžitě vylezou na vedlejší jabloň a zase se všem vysmějí. Ale - když to vezmu , za celej svůj život jsem takových naturelů potkal jen pár. Možná na prstechc jedný ruky bych to spočítal.

Daleko více jsem potkal notorických tragéd , který na jeden šťastný den musí odžít 100 dnů v depkách.
10.01.2018 - 13:48 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
Být šťastný a radovat se jsou prakticky synonyma - za tím si stojím.

A nemůžeš pomocí takových něco korektně definovat. To je jakobys místo správné definice kružnice (množina všech bodů v rovině, které leží ve stejné vzdálenosti, označované jako poloměr, od pevně daného bodu, zvaného střed) použila definici, že třeba kružnice je prostě takové kolečko.
10.01.2018 - 13:21 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Arezet
Máš tam definici kruhem.

"Být šťastný" a "radovat se" jsou prakticky synonyma. :3:
10.01.2018 - 13:19 | Filtr
(Panna) Arezet » aktigram
děkuji :74:
10.01.2018 - 13:17 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
Nejsu zlatíčko, název mého uživatelského účtu je "pozemstan" - po celou dobu, co tady su.

Téma jsem chtěl utnout, protože mne tímto směrem nezajímalo - podobně jakoby se chtěl někdo bavit třeba o pletení. Stejným způsobem bych to utnul a rozhodně to neznamená, že mám nějaký osobní problém s pletením - jen mne prostě nezajímá.

Fatální zde vnímám ve významu život ohrožující - pouze striktně, ne přeneseně a rozhodně ne v dalekých důsledcích - nenakládám si víc zodpovědnosti než kolik by bylo nutné. Ano, nemůžu do všech důsledků tušit, že se někdo třeba po mé pochvale rozbrečí a chvíli na to v návalu slz zasebevraždí. To ale neznamená, že ho nesmím pochválit. Nemám víc zodpovědnosti než jen nějakou základní - bezprostřední - pokud je někdo "složitý", je to jeho boj, ne můj.

Pokud je otázka myšlena jako řečnická (a není to explicitně řečeno), nezajímá mne to. To je řečníkova hra, ne moje. Já prostě jenom odpovídám, když se někdo ptá. A rozhodně nehodlám odpověď přibarvovat do politicky korektního tónu anebo otázku chápat v "politických souvislostech". Já tento typ "politických her" prostě nehraju.

Nejsu implikace, název mého uživatelského účtu je "pozemstan" - po celou dobu, co tady su.

Své sdělení a tvé jsem dal vedle sebe už dávno a právě proto je mi naprosto jasné, že tam je nějaká tvá neexistující implikace (anebo prostě chceš aby tam byla, ale nevíš jaká a teď mlžíš), která je má srovnávat - byť zjevně nesrovnatelné.

Nechcu obejmout, su netykavka.

Ten poslední odstavec je nějaká tvoje hra se slovy a písmeny - to ignoruju.
10.01.2018 - 13:09 | Filtr
(Rak) aktigram » Arezet
pekne napísané
10.01.2018 - 13:08 | Filtr
(Rak) aktigram » player
áno, tešíť sa na to aj ked to nemusí vždy super dopadnuť, ale nezabraní človeku tešíť sa na to dalšie.
10.01.2018 - 13:06 | Filtr
(Panna) Arezet
Být šťastný pro mě znamená umět se smířit s realitou, brát to zlé jako dobré poučení a radovat se z toho jak rostu já a lidi kolem mě :1:
10.01.2018 - 13:05 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
Kto nechce pochopiť tak nepochopí. Občas si treba pripomenúť čo šťastie je, aby sme na to náhodou nezabudli. - teda možno nie každý to potrebuje, ale ja to tak cítim.
10.01.2018 - 13:00 | Filtr
(Býk) player
Přesně jsi to tam vystihla. Radost , smích , těšení se...pořád na něco.

Na postýlku , na koncert , na rande , k zubaři , na oběd...od rána celej den. Těšit se , na věc příští.
10.01.2018 - 12:56 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
Njn, když už žiješ jen z minulosti nebo z pocitů někoho jiného a deklaruješ, že ti to stačí i teď... já to vnímám jako "náhražkovou obrannou konstrukci".
10.01.2018 - 12:09 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Sosna už vyjádřil to podstatné :17:

Tak ještě dodatek za mě - štěstí chápu ve dvou rovinách. Buď jako emoci (pocity štěstí), nebo jako styl života - jakési vnitřní nastavení, které obsahuje jak radost, tak i smutek, hněv, zkrátka emoce, které jsou nebo mohou být na denním pořádku. I smutek může být nádherná, nenahraditelná věc. Já bych se o něj ochudit nechtěla.

Jak na štěstí, jakožto styl života?
Použiju podobenství z knihy Nekonečný příběh. Když měl Bastián znovu od základů vybudovat říši Fantazie, stačila mu k tomu jeho přání. Obdržel amulet Auryn, na jehož zadní straně našel nápis: "KONEJ, CO SI PŘEJEŠ".

Pokud budeme na chvíli brát říši Fantazie jako náš vlastní svět, zjistíme, že to tady i tam funguje stejně. Rozdíl je ve vnímání toho světa, ale mostem je vždy naše přání. Ten vzkaz Aurynu - tedy jakéhosi "božství" v nás, se dá chápat dvěma způsoby, v obou případech si přejeme a konáme, ale to důležité je skryto.

Můžeme:
- dělat, co se nám zlíbí
anebo
- konat dle své pravé vůle

:44:
jedna z těch cest ke štěstí vede.

...
I za cenu facek :62:
10.01.2018 - 11:51 | Filtr
(Rak) dan162
pozemstane, když ti už fakt hodně lidí něco říká, tak budou mít nějakou pravdu. Můžeš ji neslyšet, protože bys musel zrušit nějaké premisy, ale tím si jen do světa říkáš o pořádnou facku.

Dnes jsem dostal košem, ale každé slovo sedlo. Ta facka sedla, au. Napadá mne, že je štěstí moci prožívat i takové chvíle, kdy se člověku chce brečet.

Já tím projdu a budu zase ok.
10.01.2018 - 11:50 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
To áno ale nemal si mi napísať že neveríš že som šťastná. :3:
Máš pravdu v tom že ma to nenechalo ľahostajnou, aj ked ty sa na to pozeraš inak. Naozaj som si uvedomila že chcem, aby sme si pripomenuli čo je to šťastie - vlastne odpoved na to nie je dôležitá.
Chcela som aby sme sa mohli dotknúť šťastia iných a ja som sa dotkla ich šťastia či už ako to opísala Kiyoko, Siili alebo Sosna.
Uvedomila som si že nemôžem dať názov Čo je šťastie? - lebo to už viem a preto som sa odpichla od včerajška.
Je to 34 a pol roka čo som sedela na vladovej stanici so svojimi dcérami - prváčkou a tretiačkou. Oni mali zo sebou školské tašky a ja kabelku a dve igelitky - takto som odišla od manžela. V tu noc na tej stanici som dcére zo zošitka vytrhla jednu stranu a napísala báseň s názvom Čo je šťastie.
Prvé dve slohy boli o láske k deťom či k mužovi a ja si z nich nepamätám ani slovo iba posledné časti básne - nie sú presné
šťastie je láskavý pohľad mamy
dlaň, ktorou pohladí ťa otec,
šťastie je iba krátka chvíľa ktorá mámí
ale cennejšia ako ktorakoľvek vec.
Tento zdrap papiera som nosila pri sebe 2 roky a čerpala silu z toho aby som prežila svoje ťažké časy aj na Morave, potom sa odrazu ten papier stratil.
Preto pripomenúť šťastie je dôležité, lebo tou spomienkou sa da pohnuť Zem.
10.01.2018 - 11:30 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
...no, ale stejným způsobem se přece dala pojmout i ta moje odpověď - mohlas to brát jako "trhni si taky" a byl by klid :3:
10.01.2018 - 11:23 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
Nene, to štěstí není "moje" téma - já jsem s tím nezačal a naopak jsem se to tam snažil utnout ve chvíli, kdy se to rozjelo - deklarací, že jí nevěřím.

Znáš ten čínský příběh o farmářovi, kterému utekl kůň? Tak v rámci tohohoto modelu já uvažuju - nelze hodnotit jen dopad, je fůra dopadů dopadů dopadů... A když nevidíme až na konec (což většinou nevidíme), tak je to všechno skoro jedno (až na případnou fatalitu).

Fatální je pouze to, co ohrožuje přímo život. Jinak prakticky nic. Tzn. v této diskuzi prakticky nějaká fatalita víceméně nehrozí.

Neřekl jsem, že to s druhými myslím dobře a že mají být vděční - to není můj základní přístup - já jenom nechcu lhát, tzn. na otázku odpovídám pokud možno poctivě. A když je "otázka" ve formě určitého volání o pomoc, může se stát, že třeba i pomáhám. A stejnětak může být sebedestrukční otázka - i k té se klidně připojím svou odpovědí.

zloděj - nerozumím té tvé implikaci - napiš to polopaticky co konkrétně má z čeho plynout - podle mne máš někde v té implikaci logickou chybu

- nechcu obejmout

EDIT: ještě k tomu hodnocení fatality - tak s tím dost zásadně nesouhlasím - zase se nedá chodit kolem všech jako kdyby byli z porcelánu - určitý "základ" by měl každý vydržet a když nevydrží, je to jeho boj...
10.01.2018 - 11:17 | Filtr
(Rak) aktigram » Sosna zvlčelý
Krásne si to až som to precítila. Tak vnímam silný dotyk šťastia ktorý je nesmierne umocnený a nesieme ho v srdci dalej a dalej a rozosievame naokolo aj ked o tom nevieme.
10.01.2018 - 11:15 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
áno a možno si to ty stoik nepochoopil že som ti odpovedala v stoickom postoji
trhni si.
10.01.2018 - 11:10 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
Musíš to brát v kontextu téhle tvé věty, abys tu sehrávku pochopila:

"No ja som šťastná aj s tak vnímanými emociami a ty si šťastný bez emocií, super a tak vlastne nie je žiaden problém."

Když pominu tu část, kde já mám být šťastný bez emocí (což je oxymoron), když pominu tu deklaraci "není žádný problém" (když zjevně je), tak tam zbývá jediné svítící "ja som šťastná" - nedokážu si představit, že zrovna tohle by z celé té tvé věty bylo jediné pravdivé.

Když pak v takové situaci napíšu někomu, že mu nevěřím jeho osobní pocit, je to víceméně konec diskuze na dané téma. To se nedá obhájit ani vyvrátit. Veškeré pokusy o to jsou zbytečné - ty si sama poctivě odpovíš a řekneš si, že mám pravdu anebo jsem se sekl. Já to dál neřeším. Je to jen deklarace mého stavu. A že tím diskuze skončí je také v pořádku, protože se dostala do patové situace, tak to někdy bývá...
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »