Volba povolání


01.07.2018 - 20:38
(Ryby) oldsoul
Volba povolání
Zdravím,
Kdo by byl ochoten se kouknout na Můj horoskop a poradit při výběru povolání? :)
Stojím na rozcestí a přemýšlím, kudy dál....
Určite by to melo byt něco originálního, nejlepe něco, kde mohu spojit duchovní stránku s uměleckou (malovani).
Děkuji :)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
08.07.2018 - 16:43 | Filtr
(Ryby) oldsoul
Děkuji všem, velmi si vážím vašeho času a úsilí.
Do volby svého povolání vkládám nyní hodně energie, neboť jej vnímám spíše jako poslání, než nutně "jen" jako práci. Mám k tomu všemu ovšem ještě jednu poznámku....
Věřím, že je zde určitě početná skupina lidí, kteří mají jistý dar a zároveň svědomí, přičemž se jej snaží posouvat a rozvíjet. Ač se většina lidí na trhu práce uchytne a jejich práce je jim zároveň i koníčkem a existuje široká škála talentů, které jsou společností podporovány, jsou tady i extrémně složité a komplikované talenty a je téměř nemožné je skloubit s profesionálním životem, samozřejmě až na hrstku géniů.
Pokud je tedy člověk odrazován od vydělávání peněz způsobem, který by mu byl vlastní a využil svůj neobyčejný talent, pak co?
Konfrontuje se jeho "volání" s ekonomickou situací. Je třeba se rozhodnout, jistě to není jednoduché a účty se platit musí. Zároveň tento člověk čelí společnosti - její tlak je skutečně velký, je navyklá na určitý způsob života a cokoliv nekonvečního či individuálního ve svém okolí příliš nepodporuje. To často zahrnuje ty nejbližší. A to znamená vzájemné odloučení a hodně času osamotě, nicméně je to zároveň nejlepší čas tento dar maximálně rozvíjet.
Mám neskromné přání, aby ti, kteří tyto jednotlivce odrazují od jejich vysněného života, vkládali minimálně stejné množství energie k jejich podporování. Společnost pak bude lepším místem pro všechny :)
08.07.2018 - 10:13 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Anilah
Takže ta první varianta - arteterapie v sociálních a terapeutických zařízeních,
po vystudování práce za velmi bídné tabulkové platy příspěvkových organizacích...
... život na okraji bídy.

Druhá varianta - dělat volnou tvorbu bez výtvarného vzdělání!!!a dosáhnout
přízně odborné kritiky a galeristů (ovlivňují trh),tak aby tvorba byla prodávána, že tvůrce může z ní žít,počet takových lidí u nás se dá spočítat na prstech jedné ruky.

Tuším,že tazatelka nechce válet z hlíny anděly,čarodejnice a hastrmany.
07.07.2018 - 23:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Orfanikus
"Doprovázení klientů prostřednictvím umění " říká se tomu arteterapie.
Dá se to snad i studovat, nějaké (bídné) uplatnění s tím i je. V různých sociálních a terapeutických zařízeních nebo i na volné noze. Ale k tomu jsou zapotřebí zkušenosti, um, znalosti...

Druhá varianta - najít si druhou nejlepší možnost obživy a výtvarně se realizovat bokem, ve volném čase. Reklamky a spol. člověka, který chce dělat volné umění, příliš neuspokojí.
07.07.2018 - 19:50 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Martin_B_D
Však ano,ať to slečna/paní zkusí,vydat se touto trasou.
Akorát pochybuji,že dnes, v době vysoké profesní specializace by tato
cesta byla lehká (vzdělání v jiném oboru,ten věk není častý pro volbu profese).
Je dobré vidět věc v souvislostech.
Na výdělky v cizině se lidi už dnes tak nehrnou,jak tomu bylo začátkem
devadesátých let.
07.07.2018 - 13:41 | Filtr
(Rak) Martin_B_D
áno, maľovanie, práca s deťmi + možný zárobok v cudzine (čo nemusí byť vysnená práca).
03.07.2018 - 10:31 | Filtr
(Lev) Orfanikus
To máte těžké,v dnešní době obyčejně nikoho nepříjmou na zajímavé místo
bez odborného vzdělání a praxe v oboru ( pokud nemáte na tom místě známé).

Vaše Venuše je esenciálně silná,tak Vás bude podněcovat k tvorbě, ovšem
uživit se třeba jako výtvarnice na volné noze je velmi náročná věc.
Znám zrovna dva lidi absolventy pražské AVU a dost těžko se protloukají.
Nevím,jaké jsou možnosti ve Vašem bydlišti ve výtvarném oboru? asi bude víc příležitostí ve velkých městech,kde jsou grafická,reklamní studia.Pokuste se tam najít místo - zaměstnavatele přesvědčit,že jste dobrá,určitě máte nějaké své práce a pokud by požadoval vzdělání,to byste si musela doplnit,ale cesta
je to nelehká.
"Doprovázení klientů prostřednictvím umění " za to Vás nikdo nebude platit
tak,abyste mohla z toho slušně žít.To je blouznění.
Pro práci s dětmi jsou velmi přísné požadavky na vzdělání,to je v té oblasti základní podmínka.


Zdraví Orf.
02.07.2018 - 21:24 | Filtr
(Ryby) oldsoul » Sosna zvlčelý
Děkuji mnohokrát.
Prace s dětmi by jistě byla zajimava, ovšem - pravda, chybi to vzdělání. Mam vystudovanou pouze obchodku (se zatnutymi zuby :) )
02.07.2018 - 15:25 | Filtr
(Býk) desire77
Slunce v Rybách konjunkce s MC, paralela s královskou hvězdou Spica, která dává mimo jiné i umělecké vlohy.
Vládce ASC je Luna - citlivá, senzitivní, jemná, ženská, pečující, sama o sobě už hodně blízko k tomu tvořit - v 5d, v domě tvorby. Podstatu osobnosti v domě tvoření a prezentace pro druhé. V tomto domě je i Pluto - jednu z nejsilnějších planet v horoskopu. Ta velmi pozitivně drží všechny osy horoskopu - ASC/DES i MC/IC - takže i tady to jde přes tvorbu.
Vládce 10d v 6d - je to Neptun, na MC - Ryby - zase to mluví o umění. Severní Uzel 12d - jižní 6d - osa psychosomatiky - s obsazeným 6d - to vypadá, že by se tvorba mohla propojit s terapeutickou činností.


Tranzitující Saturn, který leží v 5d, v domě tvorby a vládne kromě partnerství i právě těm věcem 8d - tudíž věci mezi nebem a zemí, pocit moci a bezmoci, otázky života a smrti.... tak ten Saturn teď sedí v tranzitu konjunkcí na Jupiteru a tím pádem přesně na DES, a Jupiter vládne 6d, domu práce a naopak Jupiter tranzituje Váš Saturn konjunkcí v 5d - domě tvorby.
To bude teď hodně cítit, protože došlo k tomuto zdvojení. Tranzitující Neptun putuje 10 domem, takže karierní postup je otázka, která momentálně tlačí.... .

Silně obsazený vodní živel - senzitivita a vztah k umění, a ohnivý živel jistě svojí životní silou, optimismem a radostí ze života tyto snahy podpoří.

Co se týče tvorby, je to otevřeno prakticky pro cokoliv. Od toho malování, přes literaturu (Spica dává i vlohy pro spisovatelství), práce s dětmi, divadlo, fotografie.... .
Vnímám tam i dost propojení mezi 5d, 8d a 12d. Takže myslím, že otázka není od věci.
02.07.2018 - 14:46 | Filtr
(Býk) desire77 » tiferett
Vládce 10.domu je Neptun v Kozorohu, nikoliv Luna.... .
A obsazený má 5. dům a ne druhý. Nebo se každý díváme na jiné kolečko :63:
02.07.2018 - 14:45 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Jak napsala tiferett, tak souhlas (2. dům jsem nezkoumal), na mne to podobně vyhrklo. Mě dokonce napadlo ještě konkrétněji: dětský psycholog - psychoterapeut. Ani nevím, jak se mi to do hlavy dostalo, ani jsem nepřečetl do konce zadání (o propojení s malováním, uměním).
Ale současně je zde vykřičník: Do toho by se měl pustit jen člověk, který je pevný v kramflecích, aby si to nepřetahoval na sebe, nesnažil se pomoci za cenu, kdy poškozuje sám sebe (své blízké)! A zde vidím určitá rizika, že nadání je jedna věc, ale způsob zvládnutí problémů druhá.
No a také pak závisí v tomto oboru dosti i na vzdělání. O něm není nic napsáno...
02.07.2018 - 13:01 | Filtr
(Střelec) tiferett
A práve tento rok prechádzaš aspektom rán v opozícii na Pluto v 2.dome, takže práve obdobie zmeny v oblasti spôsobu zarábania peňazí, zmena v oblasti nastúpenia na terapeutickú dráhu. Takže cítiš dobre, že práve teraz nastal ten správny čas na zmenu v tejto oblasti života.
02.07.2018 - 12:58 | Filtr
(Střelec) tiferett
Vládca 10.domu Mesiac vo Váhach, 6. dom a Slnko v Rybách naznačujú umeleckú dráhu, ale obsadenie 2.domu ( spôsobom zarábania peňazí) je veľmi „tvrdé“ - Pluto, Saturn , Mars...Akoby poukazuje na prácu terapeuta, ktorý prostredníctvom umenia bude prevádzať klientov symbolickou „smrťou“ - vyťahovať v podvedomí zatlačené traumy, alebo nepochopené vzorce, karmické nepochopené problémy, ktoré duši bránia v postupe vpred. Doslova cez umelecku tvorbu terapeuta, alebo klienta, vedeného terapeutom, prejsť symbolickou smrťou, pochopiť, znovu sa narodiť a očistený kráčať ďalej..A terapeut prostredníctvom umeleckej tvorby bude klientovi sprievodcom v tejto hlbokej transformácii.
Příspěvky: 37-13 12-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »