Štír - voda a oheň - mužská emocionalita


12.01.2018 - 21:38
(Beran) upřímnost
Štír - voda a oheň - mužská emocionalita
O čem jsem dneska přemýšlel. Je to na dvě témata.

Štíra sem uvádím jen krátce pouze v souvislosti s 8. domem http://diskuze.najdise.cz/prispevek… - pro nalezení paralel.

1. Štír - emocionální stránka
Mužská emocionální stránka, Mužská emocionalita
Nedůvěřivost a obezřetnost je typicky mužská vlastnost.

Štír je znamení ve kterém se mísí voda a oheň (vládce Mars). Místí se ženská složka - emocionalita či důvěra s typicky mužskou složkou - opatrnost (krajně nedůvěra).

Mísí se potřeba bojovat (krajně pomstít se) s ženskou vlastností, kterouž je důvěra, citová otevřenost a ochota sdílet se.

Analogii můžeme najít v očích. Ženy mají častěji velké oči než muži. Muži mají častěji menší oči (např. podle vzoru Clinta Eastwooda) než ženy. Vyjadřuje to míru citové otevřenosti. Velké oči působí důvěřivě, naivně a spontánně. Malé oči, které jsou jakoby přimhouřené jsou u lidí, kteří jsou obezřetní k lidem, nedůvěřuje na potkání každému, případně nerad mluví o sobě. Podobně je to s obočím, které vyjadřuje míru obezřetnosti. Lidé velmi obezřetní, mají nízko položené obočí.

V případě Štíra se ale kloubí obě tyto vlastnosti. Můžete narazit na člověka s velkýma očima, který působí otevřeně a bezelstně, avšak časem zjistíte, že pokud mu ublížíte, nemusí se vám to vyplatit (touha po odvetě daná vládcem Marsem).

2. ŠTÍR - KONTROLA
Potřeba všechno kontrolovat - všechno a všechny.
Osoba typu narcis nebo histerion, za nic na světě nedopustí, aby o sobě přiznala své slabé stránky. Bude předstírat, podobně jako Lev, že všechno je v pohodě, já přeci zvládnu všechno, já jsem ten nejlepší, který všechno umí, všechno vím. Trochu podobné je to s Pannou (vztahovačnost, pokrytectví): všichni mi ubližují, jenom já jsem nevinný.

Pokračování je o 8. domu http://diskuze.najdise.cz/prispevek…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
15.01.2018 - 14:13 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Nesoudím ale čtu. Ty (jako každý jiný) to děláš nevědomě (nevědomé předsudky). Všichni mají předsudky, jen si je běžně nepřipouštějí.
15.01.2018 - 11:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Nalani Makaio
mňam :-)
15.01.2018 - 10:35 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » siili
Ó, tož dík :61: :98:
15.01.2018 - 09:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Máš bodavý pohľad? je taký že ak by si sa pozeral na niekoho tak ten nakoniec omdlieva? hlavne pubertalný vek či tehotné ženy?
Poznala som viac ľudí počas môjho života s takými očami, oči mali sivé či modté.
Jeden uznavaný psychiater a mág, no mne sa jeho oči nepáčili a nepozrela by som sa priamo do nich.
Z detstva si pamätám ako mi jedna pani povedala, že som jedine dievčatko ktoré neodpadne ked sa na mňa pozerá. Boli sme s mamou a ona sa mojej mamke sťažovala ako je zlé mať také oči, že predsa ona nechce nikomu ublížiť a tak sa bojí aj na niekoho pozrieť, oči mala veľké, sivé a veľmi silné ale tých oči som sa ja nebala.
Potom som poznala veľkého liečiteľa - teda on sa do toho pasoval -s malýmy hnedými očkami, večne ich mal prižmurené ak som sa s ním stretla
raz son sa ho pýtala - no povedz čo toľko chceš vidieť tými prasačimi očkami? - liezol mi hrozne na nervy a doteraz neviem prečo som povedala prasacie. Bol úlisny a chcel človeka ovladať a využiť jeho silu.
Takže aj bodavý pohľad ma mnoho tvári, myslím že ten prvý mág v popise mohol mať uhrančivý štírovský pohľad, aspoň mne tak pripadal.
15.01.2018 - 09:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani Makaio
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nuž oči sú veľmi dôležitý organ na zaradenie človeka - nenadarmo sa im hovorí okno či dvere do duše, je v nich zakreslená každá bolesť všetko čo človek počas života zažil. Ja som si už v 40 uvedomila že moje oči sa zmenili, už nie sú tie iskričkovo silné, sú unavené a kalné, už to nie je čistá silná farba. Choroby sa riadne zapíšu do oči.
15.01.2018 - 09:12 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » tronco
Tož, že jsi to ty :D tak ti je sem hodím.
Ale no jo, mám chuť být chvilku inkognito bez profilovky :61: Ale to zas přejde :21:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.01.2018 - 09:06 | Filtr
(Štír) tronco » Nalani Makaio
Helejd, sel jsem po jednom meste a sedeli tam dva kluci na lavicce. Jeden na me hyknul:"Ahoj, nemas prosimte papirek?" "Kratkej,nebo dlouhej ? Ty jsi jedenact a kamos ?" Ptam se rovnou. "Oba. A oba jsme jedenact, kamos devet, proc se ptas a jak to vis? ...ehm... aha a ty jsi?" dostavam jasnou odpoved na kterou davam jasnou zpetnou vazbu:"13"
Tak jsme se seznamili tri straci 9.11;11.11;13.11 a to vse jen diky jedinemu pohledu. Byl to dobry vecer :3:
Ale je jasne, ze tam neni vsechno... hod po nas oko. Budes je mit kulatejsi a pritom hluboke s "ochrannou atmosferou"... tipuji.. jen tak... chtel jsem se Ti do nich podivat, ale nemam pristup k Tvym fotkam...
15.01.2018 - 07:34 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » tronco
Jo, to je ten správně přimračený štírský pohled :4: :15:
15.01.2018 - 07:31 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Dej sem oči :D já to zvládnu :2: :4:

Jako děláš si srandu, že soudíš člověka podle očí?? :49: :2:
14.01.2018 - 18:39 | Filtr
(Štír) whoIm » upřímnost
medúza = Gorgona
14.01.2018 - 18:37 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Gorgona
14.01.2018 - 18:27 | Filtr
(Beran) upřímnost » tronco
Tou medúzou jsem myslel tu bytost co měla na hlavě takové hady místo vlasů, ale nevím jak se to v řecké mytologii jmenovalo.
14.01.2018 - 15:31 | Filtr
(Štír) tronco » upřímnost
Nemam nic ve Tvem psani, co bych mel vetovat. Je toho samosebou vice, co by slo doplnit, ale... dnes tez nemam moc upovidanou... no... a kdyz mam deprese, tak si kamaradi libuji, ze se se mnou da konecne bavit :3:
14.01.2018 - 11:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Ano, to dává smysl. Štíři rádi uplatňují moc nad druhými (pravděpodobně je k tomu vede jejich vlastní zranitelnost - uvnitř jsou velmi citliví) - sledováním okolí a studováním lidské duše, se o člověku můžeme hodně dozvědět. Dělám to taky tak :-) I když si myslím, že se Štírem mnoho společného nemám, ale mám tu obezřetnost, nedůvěřivost a tohle to zkoumání do hloubky. Někteří lidé nedokáží snést můj pohled, můj pohled je bodavý, oči mám jak medůza. Opravdu někteří lidé se mi nedokáží podívat do očí.

PS:
Myslím že je to "Hřivna, půl hřivna, sečteno"... nebo tak nějak. Mene tekel, půl hřivna. Zřejmě je to narážka na to, co je od něho očekáváno a kým je. Devalvace. Zhodnocení charakteru. Není tím za co se vydává.
14.01.2018 - 11:28 | Filtr
(Beran) upřímnost » tronco
Já zapomněl zmínit že ty velké oči jsou typické u žen. U chlapa nevím jak s tímto naložit. U mužů jsou typičtější menší oči. Máme podobné oči, ale možná mám trochu větší levé oko (větší otevřenost v part. vztazích).

Všiml jsem si takové zvláštnosti, říkám tomu "trojúhelníkové oči" ale bohužel neznám výklad pro tuto charakteristiku.

Ty oči co máš, a co mám já, značí velkou opatrnost a obezřetnost.

Blíže k tomuto typu očí, sedící na tebe a na mě aniž bych studopval tvůj radix:

Údajně ti nevadí pomáhat druhým. Ale člověk si své myšlenky nechává pro sebe, proto lidé neumí poznat, když potřebuješ pomoc. Zřejmě to o člověku vypovídá o určitém sklonu pomoct si sám, nespoléhat na druhé, ale spíš na sebe. Lidé si o tobě často myslí, že vypadáš spokojeně, a nedokáží prohlédnout tvé skryté obavy - obavy ze všeho možného, i z běžných věcí, které by člověka neměly trápit. Člověk s těmito očima si nedělá přehnané zásluhy když pracuje v teamu, ale raději se drží zpátky.
13.01.2018 - 18:13 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Dobře, tak jen mene tekel. Chtěl jsem tím říci, když jsem ten Daniel, že štírovské oči si tě zváží, zváží, všechny nedostatky vidí i když o nich nemluví, to až se to sečte. Peršanům nic dávat nebudeme.
13.01.2018 - 18:07 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Hlavně malé oči v kombinaci s nízko posazeným obočím působí přísně, ještě pokud obočí je více či méně nakloněné vnitřním okrajem směrem ke kořenu nosu.

K aramejskému textu. Persin je zřejmě od slova Peres a vztahuje se právě k Perské říši. Ale může to mít dvojsmyslný výklad.
13.01.2018 - 16:51 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
PS - zvážen jsi, zvážen a nalezen lehkým.

Intrikářka je mnohem pravděpodobněji volba, upevnění emočního karambolu, nic o (vrozeném) znamení.

A velké oči jsou velké vnímání, ale nevíš, co s těmi vjemy udělá, třeba ví jak tě pohladit i jak tě zašlápnout. Dojem velkých očí někdy dělají černé oči, vypadají jak rozšířené zornice máme při zájmu o něco
13.01.2018 - 16:40 | Filtr
(Štír) tronco
:97: :97:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.01.2018 - 09:42 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Byla to taková myšlenka, když jsem se díval na Manželské Etudy po x letech, byla tam žena jménem Marcela, ta měla velké oči a člověk by podle toho posuzoval na člověka bezelstného, otevřeného apod. Jenže jak se později ukázalo, byla to dost velká intrikářka, která mi povahou připomínala nedůvěřivého Štíra, osobu, která má problém s odpuštěním. Uvědomil jsem si, že i štír může mít velké oči, přesto dokáže zapíchnout. Vymýšlela si různá obvinění jako, že otec neprojevuje zájem o dítě, nechodí za ním, nebo že ji sexuálně obtěžoval. Ve skutečnosti to byla ona, kdo nechtěl, aby se otec s dítětem mohl stýkat i když měl zájem a tak vytvářela všemožné překážky, aby se s ním už nemusela vidět. Chyby viděla vždy v druhých, ale nikdy ne u sebe. Tak mě to překvapilo, protože bych toto od člověka s velkýma očima nečekal, teď už vím, že to nemusí být tak nutně pravda. Velké oči = živel voda. Malé úzké oči = živel oheň.

PS: Vím co to znamená*, ale nepochopil jsem proč sem dáváš ten aramejský (?) text.
* - že Beltšazarovo království bude dáno Peršanům
12.01.2018 - 22:33 | Filtr
(Rak) dan162
Štír + oči otevřené, bezelstné ? Tak to nevím. Už jsi někdy viděl rentgen ? Takový hranatý velký, vyplní celou místnost, pět minut na fotku a nesmíš se pohnout ? Tak na ten zapomeň a představ si, že "obyčejné" štíří oči sekají každou vteřinu jednu pronikavou fotku. Negativ nedostaneš, leda mene mene tekel ufarsin :-)).
Příspěvky: 46-22 21-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »