Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Rak) aktigram
Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
10.01.2018 - 17:30 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Bosch
Raduji se několikrát za den.
Výjimečně nastane chvilka, kdy se cítím šťastná.
Tenhle příspěvek mi vehnal slzy do očí.
Tedy tak.
10.01.2018 - 17:24 | Filtr
(Rak) aktigram » Crumb
áno a ja som rada že sme si aj na to v tejto diskusií spomenuli, ale tak ako som písala.- Som šťastná že v tomto živote necítim šťastie z nešťastia iných - lebo za iné životy to povedať neviem.
10.01.2018 - 17:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
tak jasně například satanisti to mají tak nastavené
a mnoho jiných
cítí slast a blaženost když někdo druhý trpí
a násilníci všeho druhu
například i stoupenci bdsm užívají bolest k uvolnění
svoji nebo těch druhých, protože to vyžaduje vždy dva
nebo se koukni třeba na tohle jedni šílenci se rozběhnou proti druhým šilencům a prožívají extázi z toho když na sebe narazí
pak někde něco rozmlátit rozbít zničit..telefonní budku nebo lavičku v parku..
https://www.youtube.com/watch/…
10.01.2018 - 17:18 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
tak nebudeme slovíčkařit
řekněme..raduješ se, anebo jsi už šťastná?
10.01.2018 - 17:12 | Filtr
(Ryby) Crumb » aktigram
Pro někoho platí to, co napsal Ambrose Bierce (1842-1913) ve své knize "The Devil´s Dictionary" (Ďáblův slovník): "Štěstí je příjemný duševní stav, dostavující se, přemýšlíme-li o neštěstí druhých."
10.01.2018 - 16:59 | Filtr
(Rak) aktigram » aktigram
Všetkým vám naozaj dakujem za komentáre, pre mňa tato debata mala veľký význam, pripomenula mi že naozaj vo svete ešte môžu byť ľudia ktorí môžu prežiť šťastie ak niekomu ublížia, lebo sú to dve veľmi odlišné roviny a predsa sú prítomné.
Ja vám naozaj prajem šťastia plným priehrštím. :68:
10.01.2018 - 16:52 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Bosch
Zda synonymum ... z pozice váhy jsem ochotna připustit synonymumíčko, s trochen přimhouřenýma očima a u někoho, kdo to holt vezme povrchně a čistě jen z hlediska jazykového.
10.01.2018 - 16:51 | Filtr
(Rak) aktigram » Háňa*
Tak by som to popisala aj ja, nádšenie je pre mňa radostnou nádejou niečoho nového, neznámeho?
10.01.2018 - 16:46 | Filtr
(Beran) Háňa*
Co to je být šťastný ? Asi daná povaha duše.
Těžko to popsat. Jsem šťastná. Taknějak pod vším, co se děje, třeba i momentálně nepříjemného, cítím prostě štěstí - jako základnu nebo tak něco.
Druhá věc je štěstí z něčeho - momentální nadšení, ale to je něco jiného.
10.01.2018 - 16:38 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Stav štěstí má beinahe nekonečné množství úrovní a tudíž se těžce definuje.
Mohli bychom zvolit nejméně 3 popisové roviny, fyzickou, psychologickou a transpersonální a na každé z nich určit co se při stavu štěstí odehrává.
U každého jedince to bude vypadat jinak neboť každá bytost prožívá stav štěstí na trochu jiné úrovni.
Především bych chtěl podotknout že stav štěstí je prakticky jediná známá proměňují transformační síla která dokáže uskutečnit přesun z atavistické roviny uvažování na rovinu duchovního, kreativního a nadosobní blažeností naplněného osvobozeného bytí.
Což není stav pro člověka až tak nereálný.
Potěšujícím zjištěním může být i fakt, že tento stav není tak zcela nezávislý na naší vůli, dá se s ním (a na něm)pracovat tedy tvořit jej, což je snad jediná činnost člověka která může být z hlediska duchovně evolučního zvána jako smysluplná.
10.01.2018 - 16:38 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Žihadlo
Hm, ale já jsem to tu už psal:

"jednoduše řečeno - šťastný je ten, kdo má v souladu vědomí, podvědomí a chování v realitě"

ale jak říkám plýtvání - nikdo to nečte a pak se na totéž znovu zeptá jakoby to nebylo už jednou napsané :1:
10.01.2018 - 16:15 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nebešťanka
jelikož se záležitostmi okolo vzniku pocitů "štěstí" prakticky celoživotně zabývám musím z vlastní praxe potvrdit že být šťastný a radovat se jsou dva rozdílné stavy bytí které sice mohou splývat nejsou však totožné.
což vyplývá ze samotné podstaty slov děje průběhového ve slově radovat se a děje stálého ve slově být šťastný.
10.01.2018 - 16:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
tahle odpověď se mi líbí :15:
není důvod si nechat vnucovat co má člověk cítit a pokud to necítí co je mu podsouváno pak se má cítit být alespoň lhářem či sebeobelhávačem
takoví jedinci jsou lidé duševně nemocní kteří zjevně potřebují odbornou pomoc
10.01.2018 - 16:00 | Filtr
(Panna) Žihadlo » pozemstan
Ano, je to plýtvání. I tento jeden příklad byl plýtváním.

Na to, kolik jsi (neříkám, že jen Tvojí vinou) tu toho napsal, jsem se nikde nedočetla, co pro tebe je "být šťastný". Nebo k tomu nic nemáš? Nejsi šťastný?
10.01.2018 - 15:42 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Štěstí pociťuji jako náhrdelník, kde na šňůrce místo korálků nalézáme různé radosti.
U náhrdelníku není důležité, aby korálky byly velké, ale aby jich bylo mnoho. Mnoho drobných radostí, kdy si na své cestě k :125: i poskočíme.
Těch korálků nemusí být tolik, aby je člověk prožíval každý den. Důležité je, aby nezmizely na dlouhou dobu, protože radost (její prožívání) je svým způsobem sociální návyk. A když nám chybí, tak jej zapomeneme. Proto lidé, kteří si vytyčují vysoké dlouhodobé cíle jsou často na vrcholu zklamáni. Nedostaví se euforie, kterou očekávali, protože už ve své dřině zapomněli prožívat radost. A tím hůře pak je, když začnou klesat dolů. A na další vrchol, který "je jich hoden", tak daleko... Takový člověk šťastný nebude. Vrchoviny jsou pro štěstí lepší.
10.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
Odpovídá to její definici štěstí? Odpovídá - bod po bodu.

Je to absurdní, že? Tzn. jediný možný závěr je, že ta definice je úplně mimo.

Napsal bych takové protipříklady i na ostatní definice, co tu zazněly, ale přijde mi to jako plýtvání...
10.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Třeba dneska jsem pocítila záchvěv stěstí,když se maminka po dvou měsících od tátovi smrti opravdově usmála,předtím když si hrála s dětmi,tak se třeba také snažila a přemáhala,ale dneska to byl krásný okamžik opravdovosti. :79:
10.01.2018 - 14:38 | Filtr
(Rak) aktigram
Trošku som mimo z toho že celá debata sa točí okolo pozemšťana, toto nebolo mojim cieľom. Dokonca ani včera ma to nijako neurazilo a dokonca ráno ked som to písala bolo to v dobrom, že ma prinútil rozmyšľať o šťastí, brala som to tak že to naväzuje na to čo ostalo v inej diskusií.
Naozaj som ju nepísala o ňom, ale o sebe a o prežívaní šťastia u vás.
Pozemšťan viem že nemáš rád ked napíšem že to tak cítim, vnímam a pod. lenže to je môj život, moje videnie sveta a aj svojho vlastného života, nežijem iba minulosťou ale ťažím z minulosti, zabúdam na to zlé.
V niečom mi veľmi pripomínaš seba a preto ťa možno aj niekde vnútri chápem. No ak si myslíme že pomôžeme druhému tým že ho zmenime, mýlime sa - zmeniť môžme iba sami seba, aby sme mohli vidieť toho druhého inak. Na všetko sa dá pozerať min. dvomi spôsobmi, nič nie je čierne ani biele. Pred mesiacom som ti povedala že sa vnútri cítim veľmi veľmi stará a unavená, aká zmena ale so zimným slnovratom sa všetko zmenilo, odišlo to staré a nastúpilo nové a ja som nabitá energiou s ktorou si občas neviem rady. Takto vnímam život ja, kým ťahame závažie tak to ide ztuha ale potom príde čas sa toho zbaviť a my cítime tu silu, silu jedinca a predsa vo všehosvete. Poznať to je šťastie a radosť - viem tie dve slová majú rovnaký základ, ale mne sa javia úplne inak, aj do slovníka ich vložil iba človek a mohol sa mýliť.
10.01.2018 - 14:37 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » nebešťanka
Tak :17:
10.01.2018 - 14:26 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
To nemyslíš vážne čo píšeš nebešťanke.
10.01.2018 - 14:18 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Stačí cítit... (Anebo letět nad ním :3:)

Nemluvě o tom, že si říkám, že být složitý není nic pozitivního, ani negativního. To je prostě stav, který druhým oznamuje, že podle tebe nejsem třeba prvok. :4: Také je to dosti subjektivní záležitost - někoho si někam zařadit. V podstatě to ukazuje na tvou schopnost adaptability, reaktivnost a současnou úroveň prožité zkušenosti. Můžeš to sledovat, učit se, nebo eliminovat. A nemusíš vůbec nic :2:

A tady pokus o rozepsání části toho, co jsem zestručnila:

Když radostně prožíváš přítomnost - vonící louky, let ptáků, teplo deště, hudbu, která tě naplní, případně třeba volnost pohybu, nemáš důvod v tu chvíli přemýšlet o "nesmyslech", fyzicky jsi v pořádku, tvé emoční potřeby jsou v ten okamžik naplněné.

Když o něčemu uvažujeme dobrý x zlý, pozitivní x negativní, už soudíme. Proč to dělat? Proč dávat něčemu označení, které se třeba po pár letech ukáže jako zcela chybné? Nezlehčuji prožívané utrpení. Lidské dějiny jsou jím protkané. Ale někdy je to tím, co nám dá sílu najít náš skutečný potenciál. Alespoň tak, jak jej chápu.

Musela bych se asi ptát, jak lidé chápou lásku. Pro mě je synonymem pro štěstí. Je to žitý stav.

A že lidé kolem nás jsou podle nás? Že je našim cílem být šťastný, a to sdílet s druhými? Umožňovat jim to prožít?

Na tom tedy absolutně nic složitého nevidím. :25:

EDIT
10.01.2018 - 14:16 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Vím. Jak už jsem psala jindy jinde - mám přímou mnoholetou zkušenost s hysterickými jedinci. Vlny. Nikdy jsem nepřišla na to, jak to zastavit.
Dokázala jsem do určité míry stabilizovat svou přítomností, problém je, že nelze žít život za druhé. (:14:, tohle je téma o štěstí. :6:)
10.01.2018 - 14:16 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
Takže když tě někdo bude nepředstavitelně fyzicky mučit (natahování na skřipec, stahování kůže zaživa atd.) a ty se budeš naprosto koncentrovat jen na tu bolest, která tě zcela ovládne, tvé duši to bude třeba protože je "černá", naplníš tím svůj potenciál a tvoje okolí to harmonizuje, protože se tě konečně zbaví - tak to je (tvoje) štěstí?
10.01.2018 - 14:12 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
Vidíš to , jak jsi složitá , jo? Bludiště v Knóssu hadr.
10.01.2018 - 14:10 | Filtr
(Býk) nebešťanka
Jak vnímám štěstí?
Jako naprostou koncentraci na prožívaný okamžik.
Nejsem ale schopna dívat se na něj jako na plusovou hodnotu, spíš bych se úplně vyhnula polarizaci. Štěstí je něco, čeho je duši třeba. Je to způsob, jak naplnit svůj potenciál. Současně něco, co dokáže ovlivnit (harmonizovat) naše okolí.
:84:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »