Bílý pes


14.02.2020 - 10:40
(Býk) Khalia Zvlčelá
Bílý pes
Posledních pár dnů mě pronásledují velmi zvláštní sny. Uvedu pár příkladů, které mi přijdou nejzásadnější, všimla jsem si, že všude figuruje ten samý motiv - nějaké velmi hluboké a skryté vnitřní napětí. To si dokážu docela dosadit, kam patří, ale kdyby se někdo chtěl mrknout na symboliku jako takovou, aspoň u něčeho, budu ráda za pohled zvenčí.


• Já a pár dalších žen (spíše holek, sama se cítím mladší) se převlékáme do uniforem a maskujeme se jako vojáci. Jednoznačná dominance hnědé barvy - uniforma, boty i čepice mají tmavě hnědou jednolitou barvu. Vmísíme se mezi skutečné vojáky. Něco hledáme v nějaké budově - opět dominuje tmavě hnědá podlaha, hnědé obložení na zdech. Všimám si špinavého umyvadla, je mi trochu špatně. Chce se mi na malou, mají záchod, ale vše je to prostě hrozně nedůstojné a "nečisté". Mám strach, aby nás neodhalili.

• Honí mě jedovatý had (obrovské špičaté jedové zuby), sám měl asi 10 metrů. Opět hnědá podlaha, která je místy děravá, někdy musím skočit hodně do dálky, abych se nepropadla dolů do tmy.

• Sen ve snu - vzbudím se a zjišťuju, že mě někdo strašidlácky pomluvil (šok). Vím, že to jsou lži a že to poškodí i moji kariéru, ale stavím se k tomu čelem a dávám najevo, že se mě to osobně nedotýká, jelikož je pravda jinde.


• Letím vesmírem. Místo rakety se jedná o obrovskou zříceninu, která se postupně rozpadá. Mám zde nějaký úkol, buď něco hledám, nebo se musím někam dostat. Obsahuje spoustu překážek, které musím přelézat, přeskakovat, prolézat, šplhat vzhůru a drolí se mi to často pod rukama. Čím pomaleji letíme, tím hůře se mi leze, jako by tu byla přílišná gravitace.
Někdo mě varuje, že budeme zrychlovat. Čím rychleji jsme letěli, tím se mi lezlo jednodušeji, jako by gravitace ubývalo, skáču i dva metry do vzduchu. Jenže se vše taky rychleji rozpadalo. Takže to vyšlo asi tak nastejno. :4:


• Jsem venku s kamarádkou pejskařkou. Sama mám bílého psa (po bližším hledání zjišťuji, že jde o bílého barzoje - https://em.wattpad.com/10c76b2945b1… )
Napěťový faktor je zde asi ten vztah mezi mnou a pejskem. Jsem z něj taková úzkostlivá, nevím, co s ním. Je větší, takže má delší krok a někdy mě předběhne - pořád ho tahám a říkám, ať jde u nohy a mám pocit, že neposlouchá. Vždycky na mě jen obrátil hlavu a ukázal ty velký smutný kukadla. Zpětně mě napadá jen "nedorozumění", pes rozhodně nebyl neposlušný, měl stejnou úzkost ze mě, jako já z něj.

S kamarádkou jdeme vzhůru po schodech do nějakého bufetu, s mastnotou všude a se vcelku nevkusnými plakáty po zdech. Chci hranolky, dostane se mi nerudné odpovědi, dokonce bych řekla až jakéhosi medového přesvědčování, jestli nechci ty brambory radši vařený, že už je má nachystaný (protože do mrazáku to měl vyčerpávající dva kroky). To mě nakrkne a stojím si za svým.

Najednou se prudce setmí, držím svoje hranolky, s kamarádkou koukáme na ohňostroj venku. Náhle se vnitřním zrakem dostávám do jakéhosi sklepa v budově pod bufetem, je tam asi šestnáctiletý kluk, který zapaluje ohňostroj - tedy uvnitř v tom sklepě. Vše tam vybuchuje, těsně za sebou zavírá dveře. Vracím se do těla a cítím, jak to pode mnou bouchá a celý dům se chvěje.

• Sen postupně navazuje na další - sraz s kamarády, velikánský moderní byt. Je tam i ta stejná kamarádka. Jsme v nějaké místnosti ve tvaru osmiúhelníku. :25: Trochu se mi nezdá, že několik segmentů ve zdech je nahrazeno tmavým pletivem, které mi připomíná sklep z předchozího snu, vidíme tak do jiných místností.
Najednou se ta místnost zavřela a nemohli jsme ven, zůstali jsme tam asi tři uvěznění. V tom kamarádka říká, že z této skříně na nás vyskočí nějaká příšera (malá skříň se zrcadlem). Začala jsem se bát o život. Příšera skutečně vyskočí, je malá, ale extrémně agresivní s ostrými zuby. Chytí ji ihned můj otec :22: a zabije ji dotekem, čímž nás všechny zachrání. Místnost se otevírá.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
16.02.2020 - 16:46 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Urania
Díky za nápad s tím dítětem - i to mi připadá pravděpodobné. :15: Občas pracuji is vnitřním dítětem a docela by to odpovídalo situaci.

I to o tom hadovi zní dobře. Jako by poukazoval na nějaké tajemství, něco, co se mě snaží dostihnout a já podvědomě bojuji proti tomu, anebo utíkám.
16.02.2020 - 11:40 | Filtr
(Rak) Urania
Ešte kým som si prečítala celý príspevok, ale iba nadpis -biely pes- chcelo sa mi kričať to si ty dieťa, či dieťa v tebe - nehľadaj u mňa dôvod prečo, lebo ho neviem ale mne sa pes spaja s dieťaťom.
Vojaci ale aj ohňostroj naozaj hovorí o boji ale tiež mi príde že o tvojom boji a to by mohli naväzovať aj tie pomluvy.
Zaujímavé ale had vo mne nevyvolal to čo by mal - zlé umysly alebo múdrosť - jednoducho mám pocit že jeho veľkosť z neho robila dobraka ktorý ti neublíži ale pomôže.
16.02.2020 - 10:13 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » thééé
Jo, taky to vnímám jako něco fyzického, docela by to odpovídalo. Ve všem, co dělám, už jdu primárně přes tělo, přes fyzično. Je to nejrychlejší a nejintenzivnější práce se sebou.

Ten bílý pes je právě docela protiklad, jak vlastně píšeš - potřebuju jedno integrovat k druhému, už mi to "bouchá" pod nohama. :4:
16.02.2020 - 10:12 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Verona1
Děkuji, období krásných snů ještě nepřišlo, u mě je to zvláštní, protože se to neděje moc často a nepříjemný sny mívám spíš výjimečně. Uvidím, co z toho ještě vyleze. :41:
14.02.2020 - 18:55 | Filtr
(Ryby) thééé
Víš, s čím mám tmavě hnědou spojenou u sebe? s jistotou, s něčím býčím, asi hlavně fyzickou jistotou, něco jako povýšit fyzickou blízkost nad jiné.. (v tom tématu samozřejmě, nečti doslova)
Tento bílý pes na mě působí spíš jako duch psa :4:, jako nějaké éterická bílá postava.
( v tom snu - řekla bych že tady ohrožuje něco, co vůbec nemusí působit, jako nebezpečné, a co nebezpečné ve skutečnosti asi není???)
14.02.2020 - 14:26 | Filtr
(Rak) Verona1
no panejó!
Co se tyčeTatinka: u mě, ve snech ukazoval na Problem na nějaké nebezpeči, vždy jsem se na něj po tom snu zlobila, až když jsem pochopila že mě vlastně varuje,
a pejskove jsou pro mě nebo pro vlastne pro tebe ochrana, je u tebe nekdo kdo ti pomáhá, ale turbulence asi budeš zaźívat.
takž dvje positiva.
Ta hněda je opravdu záhada...
tak ti přju hned rychle nějaký krasný sen :1:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »