Chiron v astrologii


30.01.2020 - 08:07
(Štír) Nalani Makaio
Chiron v astrologii
Inspirovala jsem se diskuzí od Cole a zajímá mě jak ladíte s popisem Chirona v domech a jaké máte zkušenosti.
Postupně sem zkopíruju popisy (můžete pak přidat i jiné + aspektaci atd.)
Tuto diskuzi zakládám, jelikož s popisem Chironu v 6.d. (v Blížencích) absolutně souzním (celá já :4:) a protože mě vždycky téma léčení (celkově) velmi zajímalo.
Moje mamka byla zdravotní sestra a měla doma bichle o nemocech a symptomech, což jsem později pochopila, že toto není nejlepší cesta, jak se dostat ke zdraví, natož k psychické pohodě :6:, nicméně mě to ponouklo k dalšímu zkoumání. Postupně přicházím na to, jak je propojená psychika s tělem a jak komplexní musí být léčení, aby se člověk skutečně uzdravil. Vše ohledně tohoto tématu bylo a je pro mě vždycky velice zajímavé a inspirující a tak se těším na postřehy :12:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 6 5 4 3 2 1
Řazení:
12.02.2020 - 21:17 | Filtr
(Rak) Áta22 » tajga
To jsem odpověděla asi úplně mimo téma a blbě ohledně Ch. ... máma má navíc 5 jedniček v datu narození, co se numerologie týká :) a já to v tom chumlu Luna Mars Cheiron nedokážu odlišit, co kdo provádí... Takže dítko je takový na oko klidný bublající kotlík s TNT :1:
06.02.2020 - 14:48 | Filtr
(Blíženci) eau » Nalani Makaio
Ten chiron a 4.dům v tomto spojení mi hodně sedí...akorát si myslím, že by to tak měli mít všichni x)
06.02.2020 - 14:31 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Znám jen osy MC+IS, asc.+desc. a severní a jižní uzel. Tyto osy neznám, jsem takový samouk. Slyším nyní o dalších poprvé... :25:
A já myslela, že už nějakého malého vlka máš.:-) Nečtu všechny příspěvky. :32:
05.02.2020 - 14:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » verka96
No to já ale nevím, jestli mě nenapadnou! V přírodě vlka nepotkáš, to by byl zázrak. Třeba by mě taky sežrali.
Pavouky taky chovám v úctě a mimochodem - nikdy v životě mě domácí pokoutník nekousl.
Osou jsem nemyslela konkrétně tvou, promiň - ale název a funkci téhle osy všeobecně. Jako máš osu času (Kozoroh/Rak) osu prostoru(Vodnář/Lev) osu poměru (Střelec/Blíženci) a osu množství (Býk/Štír) no a zbylým dvěma nemůžu přijít na jméno/funkci.
05.02.2020 - 11:05 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » thééé
Jj, to s tím odmítáním, to znám... cítím, jak se to týká hlavně naší země. Proto jsem často toužila odstěhovat se úplně jinam, často přes půl planety. Pak mi došlo, že je důvod, že musím(e) proti proudu, že věci, které jsou jinde normální se musí "znormalizovat" i tady, jinak jako společnost zdegenerujeme a vymřeme.
05.02.2020 - 10:53 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Lupi
Hele, mně se v tom patlat moc nechce, já mám stejně nejblíž k okřídleným vlkům a ano, tam jsou dost rozdíly... :62: Klasický vlk je v podstatě jen jakási část celého archetypu, který v sobě nosím. To by bylo ale taky dlouhý...
05.02.2020 - 09:32 | Filtr
(Rak) Urania » Cililink
Môj Chiron je pre mňa veľmi ťažký ale myslím že to súvisí spolu aj s jeho vládcom Saturnom ktorý stojí spolu s Lilith v 8 dome, takže téma smrti je so mnou od malého dieťaťa, len podoba sa mení a povedala by som že v určitých intervaloch.
Chiron zo mňa robí takého človeka ktorý je v dave a predsa sám, neviem to inak napísať. Od malého dieťaťa som mala pocit že som iná, mám iné myslenie ale myslím že to je aj Uranom ktorý je pred Slnkom ale aj iné.
05.02.2020 - 07:27 | Filtr
(Ryby) thééé » Khalia Zvlčelá
:4: jo a chrochtalo by Ti blahem do ouška :61:
jsou milé ty malé
..
mě napadla ještě k psovi myšlenka z Malého prince, že jsme zodpovědni za to, co k sobě přivážeme..
Víš, že jsme si je domestikovali, a tak je potřeba nést zodpovědnost.
Kdyby jich bylo víc, klidně zahrada..když je jeden, musí se starat páníček.
Proto mám asi radši křížence..necítím tam to šlechtění tolik.
Kočku bych víc dala ven, je svobodná, chce se toulat..
Ano, tomu zrádcovství rozumím, jak je to myšlené, zradit vlastní rasu, nechat se zotročit, svázat..
můj gaučák (gaučák je jen v zimě, od jara chce být venku) mi tady dává tolik lásky a inspirace, že mu to nikdy nezapomenu, a budu se modlit, ať se v příštím životě narodí jako vlk :12:
Neskutečné, co dělá,když jsem nemocná, říká se to o kočkách, že najdou negativní místa a pes ty dobré..ale nejsem si jistá,díky tomu, jak mě chodí léčit.
..
jj to je zajímavé s tím cheironem..služba celku..řekla bych, že mě se to v určitém bodě podařilo uchopit, sloužit i tam, kde je to společností odmítané..tiše, ale chce to kolikrát velkou dávku pokory. Už se v tom naštěstí cítím jistá.
Ale byly doby,kdy uf..mám sloužit a ještě je to odmítané. Myslím,že takhle nějak ten cheiron funguje v 11.
05.02.2020 - 06:29 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
No, určitě jim rozumíš a umíš to s nima, když tě nenapadnou. Vlk není pro každého... Taky mám Venuši v 8.dome vedle Neptuna, tak se rozplývá a dojima nad vším... :6: :5: Ani pavouka nezabije, to mu radsi domlouvam, jestli nechce jit vedle k sousedovi nebo aspon do komory, kam nechodím tak často. :20:
Osa beran Váhy je u mě: Beran já jako samostatnost, prubojnost, jit si za svym a Váhy (Venuše) prestavuje vztahy, partnerstvi, druhy člověk v životě, ohledy k druhym atd.
04.02.2020 - 23:32 | Filtr
(Blíženci) Lupi » verka96
Sláva nazdar průzkumům! Nevím, jak moc rozumím, ale rozhodně bezmezně miluju veškeré živáčky, včetně rostlin. Prostě jako komplet. Myslím si, že to má právě na svědomí moje Venuše v Beranu a v osmém domě - navrch oponovaná Saturno-Neptunem.
Co je osa Beran/Váhy? Zaboha si nemůžu vzpomenout.
04.02.2020 - 23:29 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Zvlčelá
Omlouvám se, že se vměšuju mezi vás, ale mi to nedá......vlky miluju, jako žádné jiné zviře (což je hoodně) ale takovou úvahu bych jim Khali doopravdy nepřipisovala. Jsou chytří, ale ne dost......na nějaké filosofování, zvláště tohoto druhu :4: Je známo, že se vlci a psi relativně nesnášejí, to je pravda, ale jen proto, že je rozdělujou lidi. Lidi jsou nejstrašnější a nejnemilosrdnější predátoři, proto jest se vyhnouti všemu, co jim je nablízku...když si odmyslíme logické nepřátelství vlků s ovčáckými psy.
Pusť je, nech je být a za chvíli se začnou družit dopřirozených smeček a křížit.
Co se sloužení člověku týče, mám na to možná svérázný názor, ale bylo by to dlouhý, nechám to jinam.
04.02.2020 - 23:21 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Zvlčelá
Jo, to je. A pes je zase harmonizátor vztahů - když jej necháme. Mně osobně nejvíc vždycky těšilo, když s námi byli oba. Brala bych ještě spoustu jiných zviřat, ale už na to nemám síly. Nějakýho ochočenýho havrana bych ještě potřebovala :46: Ale ty spousty myší a potkanů a morčat a papoušků a blavor a já nevím co všechno jsme mívali, to už ne.....k mému žalu.
04.02.2020 - 23:02 | Filtr
(Váhy) Cililink » Urania
A vedie ta resp.pomaha ti chiron nejako k zivotnemu poslaniu? Ak ano, ako to pocitujes?
04.02.2020 - 22:17 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Myslim, ze tato debata a sdělení vlastnich zkušeností je vlastně pruzkum... Je zajímavé, jak rozumíš zvířatům jako zrovna vlkum, určitě je to dar... :32:
04.02.2020 - 21:54 | Filtr
(Rak) Urania » Cililink
Zaujímavé, aj ten môj je R v 11 dome ale v kozorohu kde si troni tiež so SU ale nie v konjunkcii.
04.02.2020 - 21:39 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » thééé
Jo, prasátko jsem si chtěla pořídit. :61: Takové to malé gaučové. Jo, tam by bylo asi to "se mnou". :4: Nevím, jestli bych do toho teda vážně šla, ale občas nad tím přemýšlím. Jsou to prý dost čistotná zvířata.

Někde jsem četla, že pro vlky jsou psi jen zrádci. Kdo slouží člověku, stává se slabým. Ale nevím, tohle už je na moc složité a filozofické diskuze. Je to docela srandovní v tom, že právě já považuju službu lidem za smysl života. Možná ten chironský paradox. Zradit sebe sama, abych mohla sloužit vyššímu dobru? Kdo ví. :46:

Bojovnice ano, patřím do řádu Impozantních Bojovníků. Ale tam zbroj a zbraně nehledej. :62:
04.02.2020 - 21:35 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Lupi
Kdybych měla statek, si piš, že bych tohle kočce přišila. :4: Ale pro mě je kočka harmonizátor (místnosti, lidí), indikátor zdravotního stavu zúčastněných v domácnosti, bytovou kočku bych třeba ven nehnala. No, asi to má každý jinak. Mléko bych teda kočce nedávala :14: ale chápu zvyk.
04.02.2020 - 21:14 | Filtr
(Ryby) thééé » thééé
no ale právě jsem asi přišla na to, co mě tak na tom smutném vlkovi bolí..že jeho radost je na někom závislá :25:
04.02.2020 - 21:06 | Filtr
(Ryby) thééé » Khalia Zvlčelá
kde to čtu, ve všem ale to sem nepatří.. :62: to spíš soukromně, ty jsi prostě bojovnice..a neříkej že ne.
..šmankote tak tenhle názor, že pes patří do boudy, to neeeeee..to jsou ti nejhorší psi, nejzlejší i největší chudáci..u boudy, v kotcích..sami :24:
tam fakt není jejich místo, bez svobody i bez smečky..
zrovna jednoho takového máme v ulici, bílého vlka..a každý den kvůli němu brečím..je tak smutný, že mi to srdce trhá.
Prý je prase stejně inteligentní jako pes, jen pes dokáže vnímat potřeby a pocity pána, proto patří k jeho boku.
já už o tom nechci mluvit ... bych brečela :24:
Me běží myšlenky, tak na okraj..
(já myslím, že je v tomto schovaný princip cheirona v 11. domě - je to zraněná představa společenskosti. vlk to má krásně vyvážené. Má dokonalé instinkty a přesto zůstává velmi společenským tvorem, psovi ty instinkty byly záměrně upravené.. možná že tu je to,co Ti nesedí)
bolí mě na srdci..to nedávám toto téma
04.02.2020 - 20:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » thééé
No silných.......snažili se, většinou :4:
Jo, mně Venuše naskakuje vyloženě jako paní stromu (bujného, životadárného)
Pokud mám soudit podle vlastního osmého domu, tak ano, bylo by to o hloubce vztahu, jenže já tam mám Venuši, což celou věc dost zkresluje. Přemítám, co by bylo například se vztahy, kdybych tam měla Pluto :4: nejspíš nic.
Štír jako takový, to je jiná: můj muž i můj brácha v něm mají Venuši (navíc konjugovanou Saturnem) a následky jsou si podobné.
04.02.2020 - 20:48 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Zvlčelá
A proč kočka ne? Proč by se měla válet na gauči místo toho, aby pěkně lovila myši a zasloužila si též svou misku mléka?
K čemu je pes, ti řeknu: zaprvé, pes moc dobře ví, kde je jeho místo - každičký pes to ví. Ve smečce. A pokud se smečka válí na gauči.......mým čubám bývalo vedro, když se topí v krbu; funěly tu jako sentinely. Tak si jdi lehnout ven - povídávala jsem jim.....půjdu, ale pojď se mnou.
K tomu je pes - k tomu Se mnou.
04.02.2020 - 20:43 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Zvlčelá
Sejří možná opravdu nebyl přesný výraz - měla jsem spíš dojem pohrdání...nad těmi servilními, patolízalskými psy :4: nebo tak nějak.
Jestli jsem ti přišila něco, cos nevyjádřila, tak se omlouvám.
04.02.2020 - 20:40 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » thééé
Tak jinak, zjednoduším to - ano, pes má být u boudy a hlídat pozemek. Nemá co dělat na gauči. Měl by vědět, kde je jeho místo a poslouchat na slovo svého pána. Když to nedokáže, k čemu potom je?

A kde jsi prosím vyčetla bojování? :39: (Slečno, s čímpak bojujete? :62:)
04.02.2020 - 20:26 | Filtr
(Ryby) thééé » Lupi
i silných chlapů :12: tak to ráda slyším, že to někde existuje.
...
rozkoš a rozkošatit se..hned jsem viděla symboliku stromu - života..jak je třeba i v prsou systém mléčných cestiček ..
..
říká se, že podle 8. domu jsme schopni hloubky ve vztazích, vidím to jako přinášet harmonii i v temných obdobích.
04.02.2020 - 19:33 | Filtr
(Ryby) thééé » Khalia Zvlčelá
musím napsat, že něčemu rozumím , proč a co na nich nemáš ráda..
ale nerozumím - pokud v nich není kus divokosti, tak mají být u boudy a hlídat?
když jsou divocí, tak mají být doma a bojovat s náma, a když jsou oddaní a nudní tak u boudy?
:25: :61:
(slečno Ty potřebuješ bojovat co? :61: :62:)
Příspěvky: 140-116 115-91 90-66 65-41 40-16 15-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »