Školák autista


07.09.2019 - 11:20
(Panna) Frojlajn
Školák autista
Zdravím všechny.
Jdu opět žebrat o radu, postřehy, nápady.
Kamarádka má synka, který ve škole moc nezapadá do většího kolektivu.
Zároveň je pomalejší. Merkur v Kozorohu. Ještě pod kvadrátem Saturna.
Déle mu trvá přežvýkat učivo. Spíš samotářský. Má dva mladší bratry, dvojčata, má je rád, ale nejradši je s maminkou sám.
V poradně jim bylo řečeno, že má snad lehčí formu autismu. A že by možná bylo vhodné jej přeřadit do speciální školy, kde by měl jiný přístup. A kde by tolik nevadilo, že mu učení déle trvá. Rodiče se tomu ale spíš brání.
Celkově ten horoskop má plný napěťových vazeb. Obě světla napadena Uranem. Otec má v radixu Luna Uran ve Štíru v konjunkci. Vztah s ním nemá uspokojivý nikdo z rodiny.
A tak si říkám, jakým způsobem s takovým dítětem pracovat, aby netrpělo ve škole. A aby zároveň rodiče mohli stíhat ještě mladší dvojčata, která nastoupí do školy za rok.
Napadne vás prosím něco?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
11.09.2019 - 14:00 | Filtr
(Panna) Frojlajn
Díky za postřehy.
Zatím to vypadá, že dostane klučina ve škole asistenta, ještě se podrobi dalším vyšetřením u psychologa a v pedagogické poradně.
Konzultovala jsem už i na fb. V podstatě jsme nic moc nového neobjevili.
Z horoskopu je patrný nesoulad ve výchově. Kdy matka řeší. Otec salamista.
Je pravda, že matka chce nějaký výkon. A otec pak její rozhodnutí shodí. Následně dítě pak samo neví, koho poslechnout.
Není to jen otázka dítěte samotného. Ale řekla bych, že se na něm odráží právě ten nesoulad ve vztahu jeho rodičů...
11.09.2019 - 02:55 | Filtr
(Rak) RainMan22
Kopie článku, ale principu platí obecně.

Jak se autismus projeví?
Autismus se projeví ze všech psychiatrických poruch nejdříve. Varovné známky jsou viditelné kolem dvou roků života – už jako kojenci bývají tyto děti málo komunikativní – nenavazují oční kontakt s maminkou, netulí se, nemazlí se, později mají velké obtíže při navazování vztahů s jinými lidmi. Kolem druhému roku dochází u řady dětí k něčemu, co nazýváme autistický regres, kdy dítě, které se mohlo zdánlivě podle rodičů vyvíjet docela normálně, v této době ztratí dosažené schopnosti, přestává mluvit, řeč se přestává dále vyvíjet, dítě přestává mít sociální zájmy – navazovat vztahy s kýmkoli včetně rodičů, což je samozřejmě velká varovná známka toho, že tyto projevy nepatří k běžnému vývoji dítěte.

V jakém věku tito pacienti dominantně přicházejí?
Většinou přichází kolem předškolního věku, lehčí případy pak v mladším školním věku s tím, že v kolektivu vrstevníků si nedokážou, a nemají ani zájem, vytvářet nějaké přátelské vztahy, vlastně nemají vůbec zájem o lidi, mají problém s řečí, kterou nevytváří, a celou řadu dalších problémů v každodenních projevech.

Jak lze autismus léčit?
Autismus je chronický. Po stanovení diagnózy se doporučí rodině speciální vzdělávací systémy, které v ČR existují pro autistické děti, které řeší to, co tyto děti nemají z důvodu poruchy vrozené, tedy například jak porozumět chování druhého člověka, jakým způsobem odhadnout, jak se maminka cítí, atd. Samotný autismus ale nedokážeme žádnou medicínskou ani medikamentózní léčbou ovlivnit, čím dříve diagnózu stanovíme, tím lépe mohou být nastaveny vzdělávací procesy pro dané dítě, čímž i vývoj v dospělosti může být lepší.
09.09.2019 - 12:03 | Filtr
(Býk) Neretvička
Předávám vzkaz od nicku bon appétit, který smazal registraci na tomto webu:


- ahoj, s přihlédnutím k mým ne-znalostem z atrologie si dovolím přispět jinak - mám totiž pocit, že se zde odvíjí podobné téma jako kdysi u mně.
klíčová je tady důvěra. Pokud ho přeřadí do třídy, kde bude na vše mít více času, krátkodobě ho to sice uklidní, ale z dlouhodobého hlediska je to hrob. Pro něj je daleko důležitější vědět, že za ním rodiče stojí i když objektivně míň stíhá a má horší výsledky.
to jakým způsobem se v tuto chvíli formuje, vzhledem k jeho slunci a asc taky není úplně přirozený. do samoty a individualismu ho to táhne, protože vnější prostředí je pro něj díky častým konfrontacím příliš nebezpečné a ohrožující. Jako střelec s asc ale mentální stimuly a zdravou souteživost potřebuje. Pokud mu jí zaříznou přeřazením, půjde do kopru už tak oslabená osobnost. Logicky se stahuje k matce, kterou v tuhle chvíli vnímá jako nejméně ohrožující. Zároveň ale dvojčata trošku ubírají jeho místo na slunci. Péče o tři potomky musí být velmi náročná.

ideální by bylo, kdyby se podařilo navázat spolupráci s někým ze schopnějších spolužáků, který by se mu trochu věnoval i po hodinách, anebo měl nad ním jakýsi "patronát". popř s někým ze širší rodiny.

je potřeba, aby si alespoň od části rodiny zažil pocit jistoty, jinak dlouhodobě nebude schopen čelit emoční labilitě otce - konj uran luna ve štíru.
08.09.2019 - 12:15 | Filtr
(Panna) mg
Má málo živlu voda /1 planéta/, čo môže spôsobovať nedostatok empatie,
jemu by pravdepodobne najviac pomohol asistent, ktorý by poznal jeho spôsoby a pomohol by mu zvládnuť ZŠ.
07.09.2019 - 19:45 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Nejdůležitější mi tam přijde ten 3. dům v Raku a ten ocas tam a jako vládce úzkostná Luna v Panně. Světla v nepohodě a Mars ve Lvu v opo na Jupitera ze 4. do 10. domu na mě právě působí, že ti rodiče ho můžou někam tlačit bez ohledu na jeho schopnosti a to na něm může zanechat nesmazatelné stopy. Pracovat s ním pomalu podle jeho potřeby a s ohledem na emoční stav. Podle toho radixu je mi ho trochu líto. Ten Merkur (navíc vládce horoskopu) sice vypadá zřezaně, ale podle mě mu umožní jít dost do hloubky a když se něco naučí, tak si to může zapamatovat už na furt. :17:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »