Tomu říkám názor, výpověď, sdělení...


10.08.2019 - 23:40
(Ryby) popo
Tomu říkám názor, výpověď, sdělení...
po dlouhý době norm. človjěk v Tv, tedy ČTV samozřejmě kde jinde

https://ct24.ceskatelevize.cz/domac…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
02.11.2019 - 12:04 | Filtr
(Ryby) popo » Bosch
o svobodě...co sem říkal.. nelze o ní přijít a ani získat...jakýmkoli způsobem, vzhledem že to je pojmově vysoká kategorie, museli bychom se bavit o víře, agnozi, bytí... třeba svoboda jako nutný projev fyzické hmoty, jedna z podob dokladu/doložení samotné existence, né-li rovnítko...
28.10.2019 - 09:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » popo
Napis neco vic o te svobode.
To by mne zajimalo.
28.10.2019 - 08:14 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
naopak - pochopil jsem velmi dobře a špatný předpoklad máš ty - tebou zmiňovaná "nedotknutelná vyšší svoboda" prostě neexistuje

trocha výslechových drog, trocha chirurgie, trocha elektrošoků a z člověka se může klidně i doživotně stát zombie bez vlastní vůle

revidovat, opravit
27.10.2019 - 23:39 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
špatný předpoklad, nepochopení: psal sem o svobodě kterou neovlivníš drogami či zásahem do mozku. revidovat, opravit.
27.10.2019 - 19:48 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
Ne - a hlavně je to z tvé strany poměrně nepříjemná manipulace - já rozhodně nejsu věřící - a tedy nevěřím ani na svobodu ani na předurčenost - tento principiální rozdíl mezi strojem a člověkem by byl pouze v případě svobody - v případě předurčenosti v tom rozdíl není. A manipulace je v tom, že ty tu svobodu prostě předjímáš, jakoby to byla hotová věc a už na tom rovnou stavíš směrem ke mně konstrukce.

Ne - viz výše, to je POUZE tvoje víra, že svoboda (vůbec) je - mne do své víry netahej.

Ne - stačí trocha chemie (ovládací drogy) nebo chirurgie mozku (lobotomie) a kde je nějaká svoboda i kdyby předtím byla skutečná a ne jen pseudo?
27.10.2019 - 11:42 | Filtr
(Ryby) popo » mili111
jo z nějakýho takovýho důvodu sem to tam dal. člověk má hledat to pozitivní a jednotit...
27.10.2019 - 11:35 | Filtr
(Ryby) popo » FungieD
:-)))
27.10.2019 - 11:24 | Filtr
(Vodnář) mili111
přiznávám, že jsem to jen přeskákala...jak web tak zde vlákno...ale
....jediný co mě přitom napadlo..vlastně dvojí bylo:

-i mezi lidmi z toho křesťanského "klanu" jsou slušnější a vědomější...zaplať pánbůh...zde mohu použít :4:

- a ....mysl plýtvá...ruka plýtvá...tělo chřadne před monitorem...mozek špatně využit...tolik času tady...taková škoda :63: :4:

takže....díky chlapci...že jste mi zas tak viditelně připomněli :61: :85: :61:
27.10.2019 - 11:06 | Filtr
(Blíženci) FungieD » popo
btw, krestani nemedituji. Sam papez Frantisek prohlasil, ze meditace odvadi od boha..
27.10.2019 - 10:55 | Filtr
(Blíženci) FungieD » popo
tady vubec nejde o to jestli se v ty skole stavi na hlavu nebo si prednaseji o UFO...vubec si to nepochopil...
27.10.2019 - 10:34 | Filtr
(Ryby) popo » FungieD
To že ti nekdo napadne tvuj meditační zvyk ve školce, kam dáváš děti, není důkazem manipulace či netolerance náboženství. Proč joga? Křestani taky meditují, kontemplují, se koncentrují, i muslimové. Co takhle zařadit do své skládačky světa možnost promiskuity vyznání víry pokrytou právě kontemplačními praktikami...?
27.10.2019 - 09:44 | Filtr
(Blíženci) FungieD » popo
Pouze jsem citoval pana Gotta. Prijde mi to narame trefne, co se tyce misionaru a krestanske "tolerance", a nikdy jim to neodpustim. A nejhorsi je, ze to delaji vicemene dodnes.
Pan Ecklbauer je zrejme rozumny clovek a vicemene s nim souhlasim.
Kazdopadne krestanstvi a islam co se tyce tolerance si nemaji vubec co vycitat.
Pripomina mi to tu aferu, ktera momentalne probiha zde v Irsku, kdy vysoky arcibiskup apeluje na ministerstvo skolstvi, aby okamzite ukoncili vyuku Jogy a meditace, ktera se praktikuje na zdejsich zakladnich skolach a oduvodnenuje to tim, ze Joga a meditace oddaluje cloveka od Boha, a ze jedine co dokaze privest cloveka k Bohu je modlitba k panu Bohu.
Jedinym cilem Krestanstvi, Islamu a vetsiny nabozenstvi je manipulace a kontrola obyvatelstva, kdy pak jakoukoliv formu tolerance z jejich strany nelze nazvat jinak nez pokrytectvi...
27.10.2019 - 08:51 | Filtr
(Ryby) popo » FungieD
Ten příspěvěk misáka byl především o hledání tolerance mezi náboženstvími, jak spolu koexistovat, hledat styčné body ke komunikaci, přežít vedle sebe... Tím se dochází k možnosti spojovat nikoli rozlišovat a vyhraňovat se. To tady jaxi zapadlo.
27.10.2019 - 08:48 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
Na tom se snad shodneme, že je rozdíl mezi tím vypnout, rozložit, zlikvidovat stroj a zabít člověka. Stejně se shodneme na tom, že Svoboda je natolik integrální součást osobního bytí, že ji nikde nelze získat popř. o ni přijít.
26.10.2019 - 22:37 | Filtr
(Blíženci) FungieD
"Vidím totiž toho pána, který s křížem nad hlavou pochodoval americkým kontinentem před šikem bojovníků a žehnal násilí na domorodcích. Misionář se takovým říkalo"

KAREL GOTT
26.10.2019 - 10:03 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
Nevím, proč zmiňuješ, že se to dá zničit - je to irrelevantní. Člověk se dá také zabít. Ale na svobodu ti stačí klidně jedno jediné (vhodné) použití toho generátoru - vyskočíš z předem daných kolejí a už se vezeš úplně jinde po celý zbytek života. Přijde mi, že se ti tu něco nehodí do krámu, tak se snižuješ k úhybným manévrům.

Takový generátor ale neexistuje (a pravděpodobně ani nemůže existovat, protože svět je podle všeho jedno velké předem dané divadlo).

Ale POKUD by existoval (a svět by nebyl jedno velké předem dané divadlo), je to jasný důkaz svobody vůle - dalo by se na něj "zaháknout" na úrovni rozhodování ano/ne - a stát se nepředvídatelným (jak jsem psal, v ideálním případu už po jednom použití). Lidé využívají pro osobní potřebu hodně vychytávek - viz např. známá věta "Bůh stvořil muže silné a muže slabé, Colt ten rozdíl vyrovnal" (tím netvrdím, že existuje nějaký bůh, je to jen příklad pro ilustraci)

podobná věta by se ale dala vyrobit i pro (ne)předvídatelnost - nějaký bůh stvořil lidi předvídatelné, ale generátor skutečně náhodných čísel jim umožnil se tohoto cejchu zbavit
25.10.2019 - 22:05 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
Dyž to je jen stroj ten generátor, vytvořen ted člověkem a zítra ho mohu beztrestně likvidovat, má sice nějakou genezi, ale ta nejde přes život, tak se bude vždy jen doplňkově užívat pro člověka, jako roboti či umělá inteligence třeba pro řízení dopr. prostředků, kdy se člověk nemůže vzdát odpovědnosti za chyby daných systémů, protože jde právě o životy lidí.
25.10.2019 - 21:57 | Filtr
(Ryby) popo » fanik
ale jo sdelení, dikec, vetšinu času mluvil něco okolo citátu sokrata, říkám, myslí to dobře se světem :-)
25.10.2019 - 11:13 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
V daném kontextu (realita) se to korektně ztotožnit nedá. To je to tvoje "kdo, proč..."

Musel bys ohýbat realitu a to je směr úvahy, který je pro mne zcela nezajímavý, protože je to nepraktická teorie.

Generátor SKUTEČNĚ náhodných čísel je naopak asi jeden z nejsložitějších úkolů - byl by to celkem zásadní krok na potvrzení existence svobodné (nepředvídatelné) vůle, kdyby se takový generátor povedlo vyrobit. Pak by stačilo svoje rozhodnutí/odpovědi odvodit od toho, co vyleze z generátoru (např. sudá/lichá = ano/ne) - a rázem by byl člověk nepředvídatelný. Jeho problém by pak ale byl v tom, že stejně by asi bylo dost těžko prokazatelné, že čísla jsou skutečně náhodná (že tam není nějaká zatím nepoznaná zákonitost).
25.10.2019 - 08:30 | Filtr
(Blíženci) fanik » popo
tak chtěls sdělení, nebo obrázek?
25.10.2019 - 08:25 | Filtr
(Ryby) popo » fanik
příjemnej klučík, sic při tom nenakrmil ftáky po krmítkách. ale sem na ženský, přeju ti to :-)
25.10.2019 - 08:18 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
Můžes ztotožnit, co chceš s čím chceš, pokud na to máš, mmjn pokud to dostatečně ošetříš kauzálnš, morálně, ve fyzickým projevu sociálně...co já vim jak. Ty jen rozlišuješ, děláš volbu mezi dvěmi možnosti někde v nějakým kousku logické pravdy, co ti zrovna vyhovuje, místě a času, který sis zrovna tedka zvolil. Kdo, proč, kdy, na co..? Třeba si říci.
Nalezením identity aktivity a pasivity popř. vůle/danost se v dalším kroku dá najít identity mezi nalezenými identitami --> aktivita/pasivita = danost/vůle atd. atd. si to rozvíjíš kam chceš, kam dojdeš. Kam to vede je jasný. Generátor čísel je školní úkolem z důvodu nesrovnatelné jednoduchosti oproti jednomu kameni natož viru...
24.10.2019 - 21:53 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » popo
Ne, neexistuje. Spatna odpoved. :19:
24.10.2019 - 21:44 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
- pak k samotné aktivitě a pasivitě - v kontextu předurčenosti nic takového vlastně nemůže existovat, protože se jen hraje co je ve scénáři, tzn. všechno je pasivita

- a naopak v kontextu svobodné vůle (pokud by existovala) je všechno aktivita (i "sedieť s prekríženými nohami a nič nerobiť") - akt svobodné vůle


předurčenost a svobodná vůle se ale takto ztotožnit nedá, protože tyto termíny jsou celkem nezávislé na kontextu - jedině nějaká pseudo-předurčenost a pseudo-svobodná vůle resp. při pohledu zvenku pseudo-náhoda (generátor "náhodných" čísel v počítači funguje na principu vyčítání posledních číslic ze systémového času - je to sice předurčené, ale tak blbě odhadnutelné, že to považujeme za pseudo-náhodu)
Příspěvky: 55-31 30-6 5-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »