Tady zmizela poučná diskuze - salámová metoda dávkování pravdy


10.06.2019 - 10:30
(Ryby) MG34
Tady zmizela poučná diskuze - salámová metoda dávkování pravdy
Je to obecný jev, hodně lidí to tak dělá - uvedu na příkladech:

Přijde chlápek k doktorovi, řekne mu, že ho bolí játra a ať mu předepíše nějaké léky. Doktor pátrá po příčině, ale pacoš mlží. Po nějaké době přijde znovu, že po těch prášcích se to zhoršilo, že chce jiné. Atd. ALE už neřekne, že do toho občas chlastá...

Nebo ženská přijde ke zpovědi v katolické církvi - řekne, že se trochu napila alkoholu a chovala se nevhodně. Dostane za to 3x zdrávas a otčenáš a všichni happy. Ale už neřekne, že tím nasadila manželovi parohy s jeho synem z prvního manželství a že to nebylo jednou a možná se to ještě párkrát stane a ten alkohol tam vlastně nehrál vůbec roli, byl to jen malý přípitek. A teď fakt neřeším existenci "hříchu" - je to jenom příklad za určitých předpokladů.

Prostě určitý typ lidí si cíleně chodí pro iluzorní lék na ZNAČNĚ idealizovaný problém. Z "doktora" udělají idiota, ničemu to nepomůže, jenom to posílí iluzi, že jejich maska je v cajku - vždyť to přece vyřešil "doktor".

Zatím jenom mapuju - uvidím, co mne k tomu ještě napadne.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
12.06.2019 - 19:33 | Filtr
(Beran) Al* » MG34
Njn bolest je svinstvo a když příčinu lékaři určit nedokážou, nač odsuzovat léky .. a časem se na něco přijde a vyřeší .. stejný je to s lidma, k určitým věcem musí dozrát.
Jinak kdysi jsem četla, že v Austrálii provedli výzkum a zjistili, že až 11% úmrtí a poškození způsobí lékaři chybou v péči .. ale vím, že to není k tématu, vím že jsi to psal v jiném smyslu.
12.06.2019 - 13:51 | Filtr
(Ryby) MG34 » Al*
Nene, jestli někdo je nebo není alkoholik, nemusí přímo souviset s agresivitou pod vlivem - a pravděpodobně ani nesouvisí.

Je spousta "tichých" alkoholiků. To jenom ti hluční na sebe strhávají pozornost a vytváří ten klamný dojem. To je jakoby sis řekla, že nejvíc lidí zemře v nemocnici - takže nemocnice je pak nejčastější příčinou smrti.

Jinak dívám se, že po "té druhé diskuzi" ticho po pěšině. Tzn. je tu nějaký nádor, ale pacoš (celý server) si vzal z rukou někoho s mesiášským komplexem "lék" proti bolesti. :5: "Léky" proti bolesti jsou jedna z nejhorších věcí, co existuje. Lidi pak neřeší příčinu a HLAVNĚ neřeší prevenci, protože ty patáky částečně ruší efekt největšího strašáka.

To je jak hráč počítačových her - když má jen jeden život, hraje "trochu jinak" než když má třeba 3 a může si ukládat pozice...
10.06.2019 - 20:49 | Filtr
(Beran) Al* » Al*
Nejsem psycholog ..
10.06.2019 - 18:54 | Filtr
(Beran) Al* » MG34
Tak tohle dělají alkoholici, možná je to agresivní chování i projev alkoholismu .. ale rozumny člověk se toho může vyvarovat, pokud do toho nespadl a má tu zkušenost se sebou ..

Ale máš pravdu v tom, že to chce najít příčinu a přiznat si ji.
10.06.2019 - 18:04 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Al*
Můj ex byl po chlastu agresivní a vadilo mu to, tak se dal na marjánu, po té byl úplný přítul domácí :2:
10.06.2019 - 16:59 | Filtr
(Ryby) MG34 » Al*
"proč lidi, kteří mají agresivní opici, tak proč vlastně rádi pijí"

myslím, že vím - tíží je jejich maska - a protože ta agresivita, resp. sebestřednost, je jim bytostně vlastní (jenom je překrytá), je tohle "elegantní" způsob, jak se beztrestně zbavit masky - a svede se to na démona, na stín, apod.

hodně lidí to neprokoukne - třeba zrovna ty týrané ženy, co je ten jejich bije (když se napije), ale jinak je "hrozně hodný" :5:
10.06.2019 - 16:54 | Filtr
(Ryby) MG34 » Vivianne
Naštěstí se leccos zakázat dá. Když jsem psal, že už jsem viděl dost, tak jsem to myslel vážně - nemělas sem lézt a konkretizovat obecné téma na sebe.
10.06.2019 - 16:02 | Filtr
(Beran) Al*
A neříká se "démon alkoholu"?
Je ale jasné, že je tam ten démon použitý jako alter-ego.

Vždycky jsem si říkala, proč lidi, kteří mají agresivní opici, tak proč vlastně rádi pijí, když to o sobě vědí. Ani nemají dobrou náladu a ostatní vyloženě znechucují. A pomoc je samozřejmost. Ale to by se pak divili, kdyby ne.
10.06.2019 - 15:52 | Filtr
(Blíženci) Vivianne » MG34
Já si i v diskusi vybírám, čím se budu řídit a čím ne. A ty mi to nemůžeš zakázat. Ono se ani nedá řídit všemi radami. A když jsem podle tebe nevím co hrozná bla bla, tak ti může být naprosto ukradené, čím se budu řídit a jak dopadnu, ne? :3:
10.06.2019 - 15:37 | Filtr
(Ryby) MG34 » Uranaja
Jsi si jistá, že reaguješ ve správném vlákně na správného člověka? Žádná z těch dvou diskuzí, co zmiňuju, neměla 5 stran...

A říct o mně, který všechno vypálí necitlivě a hned na začátku, že někomu pravdu dávkuju...? To je taky úplně vedle.
10.06.2019 - 15:29 | Filtr
(Rak) Uranaja
zrejme bola veľmi poučná pre teba, vlastne celé to bolo hlavne o tebe. No možno máš tak vyvinutý šiesty zmysel že vieš o každom všetko a najlepšie ked mu to dávkuješ dlhodobo aby sa náhodou neprebral a ty by si už nemal nad ním moc.
Ja som naozaj v celej tej predošlej diskusií ktorú som prestala sledovať asi na 5 strane rozmýšľala o tom aký máš problém a s kým, takže som to zrejme nepochopila.
10.06.2019 - 15:13 | Filtr
(Ryby) MG34
A ještě jedna diskuze tu zmizela - a ta se týkala trochu prominentního "pacienta" - celého najdise.

Občas se stane, že tuhle salámovou metodu dávkování (a skrývání) nepohodlné pravdy někdo používá ne u sebe, ale u někoho jiného, za koho mluví - za své dítě např. To by ten můj miláček nikdy neudělal (=jasněže to udělal, ale řešení ve formě pilulky chci bez toho, aby se o tom vědělo).

A někteří to takhle dělají za celé najdise. Támhle smazat celé vlákno, támhle vložit a zase rychle smazat příspěvek, aby se vlákno na hlavní stránce posunulo v pořadí a vytěsnilo nějaké "nepohodlné" z první stránky.

To není o tom, že se něco smaže kvůli přehlednosti, aroganci, osobní averzi nebo podobným "normálním" důvodům - ono se to maže kvůli dojmu, že se má ututlat pravý stav celého "pacienta"...

Pominu-li bídu téhle taky-salámové metody, tak tu pak máme některé uživatele, kteří se tímto snaží být rovnější mezi rovnými :5:
10.06.2019 - 14:32 | Filtr
(Ryby) MG34 » Vivianne
Vybíráš si jenom "vstupní dveře" - nemocnice, pohřební ústav, veřejná diskuze v drbárně (jako je toto) - dál už máš držet hubu.

Však jsem ti psal, že máš popletené role - vědět kdy mluvit a kdy držet hubu do toho taky patří.
10.06.2019 - 14:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
tak to byla asi ta diskuze kde jsem jí chtěl napsat, že jejího démona živí agrese - obrana hranic a chlast. a nešlo mi to odeslat.

asi si půjdu sehnat propisku a recepis :97:
10.06.2019 - 13:54 | Filtr
(Blíženci) Vivianne » MG34
No jo, ale proč by si "pacient" nemohl vybrat styl nebo způsob léčby? Někdo věří klasické medicíně, někdo bylinkářům, někdo jde do kostela, jiný medituje,... Prostě zkouší, třeba je mu nějaký směr něčím blízký, tak má možnost volby, kterou cestou se vydat. Proč by musel být pacient nutně v pasivní roli? Existuje třeba i něco jako sebeléčba. Třeba mě teď zaujaly knihy od Teal Swan...
Zkusím, uvidím. Já nemusím nutně k nějaké osobě se léčit, ale třeba sama na sobě zkusím nějaké metody. Uvidíme, co bude nebo nebude fungovat. Se svým životem si můžu dělat, co chci :3:
10.06.2019 - 13:28 | Filtr
(Ryby) MG34
Jinak abych se od konkrétního příkladu vrátil k tématu diskuze - v tom konkrétním případu byl na začátku velmi stručný seznam symptomů, který se ale časem podařilo (podle mne jen částečně, ale to už je celkem jedno) doplnit - z nichž nejzásadnější nepřímo přiznaný symptom bylo okno - a k tomu byla zrovna předjímána diagnóza (stín) a požadován způsob léčby stínu.

Místo aby se začalo co nejúplnějším výčtem symptomů a nic se z diagnózy nepředjímalo.

Dej si třikrát "zdrávas" (jak ti nějaký "odborník" radil v té původní diskuzi) a všichni budou happy.
10.06.2019 - 13:16 | Filtr
(Ryby) MG34 » Mici Angóra
Nene, ten věřil především v cosi, čemu říkal Prozřetelnost.
10.06.2019 - 13:06 | Filtr
(Ryby) MG34 » Mici Angóra
jeden kamarád měl vždycky svou agresivní 10-minutovku, než upadl do komatu - byl schopný házet po lidech sekerou, nahánět někoho s nožem v ruce po lese, rozbíjet věci, dupat ležícímu tuhoňovi do obličeje (tím jsem byl já - jsem se pak ráno strašně divil, proč mám moncla pod okem, naštěstí jsem měl taky okno)
10.06.2019 - 13:00 | Filtr
(Ryby) MG34 » Vivianne
Připadne mi to zatraceně málo - v kontextu "démonická žena".
10.06.2019 - 12:59 | Filtr
(Ryby) MG34 » Vivianne
"což jsem nevyžadovala"
ožralec většinou pomoc nevyžaduje, nicméně je nutná - už třeba jen kvůli tomu, aby si nenablil do trubky - smrt nastává do pár minut, co jsem tak slyšel

pak kvůli přejetí autem na ulici, pád na hlavu, podchlazení, okradení, znásilnění, atd. je toho víc těch nebezpečí - taková pomoc se samozřejmě bere jako nutnost a zpětné prohlášení, že nebyla nutná, je pokrytecké
10.06.2019 - 12:58 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Vivianne
Mně to přijde jako docela normální agresivní opice :3:
10.06.2019 - 12:56 | Filtr
(Blíženci) Vivianne » MG34
V tomto příběhu už neleze ven asi nic... Tobě to připadá málo? Asi máme každý jiné měřítka no. Já třeba normálně moc sprostě nemluvím ani nebrečím na veřejnosti.
Jinak vlastně jsem psala o té démonické části proto, že jsem v ten večer neměla vůbec kontrolu nad svými emocemi. Ony ovládly mě. Normálně mi ukápne pár slz a konec. Ale ten večer to byly potoky slz a nedokázala jsem to zastavit. Spíš mě vyděsil ten pocit, že nemám určité energie v sobě pod kontrolou... Možná jsem to napsala moc v metafoře.
10.06.2019 - 12:49 | Filtr
(Ryby) MG34 » Vivianne
ano, předtím to byl CELOU DOBU dotaz, TEĎ je to už tip - a zatím myslím, že správný

a tys to celou dobu nazývala podsunutím... (omluva asi nebude, co?)

jinak "podle svědků" - tzn., že okno tam je, co? :4: Tak to máš "milá zlatá" (abych taky trochu použil tvou terminologii) smůlu, protože v té své hlavince nemáš nic - máš tam jenom záblesky a spoléháš se na to, co ti řeknou ostatní. Ale ono se všechno neříká, víš? :3:

Prošel jsem si skutečně mnoha okny svými i cizími a mnoha pátráními za svůj život. Takže moc dobře vím, jak to chodí.

Tak, co ještě v tom příběhu chybí, když už to pomalu leze ven?
10.06.2019 - 12:44 | Filtr
(Blíženci) Vivianne » MG34
Jinak "pořadatel" byla blízká osoba, která se mi snažila pomoct, což jsem nevyžadovala, ale zpětně mi to bylo vyčteno - že mě vzal domů, apod.
10.06.2019 - 12:42 | Filtr
(Blíženci) Vivianne » MG34
Jsem ráda, že jsi napsal, že něco "tipuješ". Za to ti tleskám :15:
Nikomu jsem podle svědků facku nedala ani jsem nic nerozbila. Pár lidem jsem vynadala. A to se nelíbilo člověku, který měl tu oslavu, za což jsem se mu na druhý den omluvila.
Příspěvky: 36-12 11-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »