Lidi si to fatálně pletou .


16.05.2019 - 00:00
(Býk) player
Lidi si to fatálně pletou .
Pocit zamilovanosti následkem toho, že s druhým písmenkuju do vzkazníku, je velmi pošetilá disciplína. A rozumného člověka skoro nehodná.
Prosim - vzrušení ano. Sympatie ano. Ale že někdo je zamilovanej na základě vzkazníku? Spíše nemoc. Aspirin a klystýr.

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 13 

Řazení:
21.05.2019 - 23:25 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kannál
Samozřejmě že to lze, už kvůli tomu, že tvoje "dle toho, co popisuješ" je jenom tvůj dojem - z toho především vycházej než uděláš závěr.

A konkrétně - obyč. statistika např. není dojem, je to přesně daný soubor čísel a dají se pro ni nadefinovat různé metriky, většinou na principu "horních deseti tisíc".
21.05.2019 - 23:21 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kannál
Někdy (a to je i tento případ) je smyslem vtipu odvést pozornost. Přesně z toho důvodu je humor úplně k ničemu. Stále odvádí pozornost.

Proto reaguju jak reaguju, beru za slovo - jinak definici v tomto případě nemá smysl přesně lovit, je to kanón na vrabce, stačí zhruba namířit nějakou statistiku (třeba kdo patří do bohatých a svobodných 10% této planety? - my všichni tady) a odpálit.

Případ je zřejmý i bez nějakého superarbitra, toho bych pošetřil na zásadnější otázky... Než tady tohle obyčejné "je to palác"? ano-ne, kde se může velice snadno trefit i papoušek, který tahá losy z osudí.
21.05.2019 - 19:22 | Filtr
(Střelec) Kannál » Al*
to nemůžeš vědět.
to poměřuješ jen svojí představou.
21.05.2019 - 18:26 | Filtr
(Beran) Al* » Kannál
Tak ta jeho reakce byla taky vtipná .. ale pointa je v tom že nezijes jako žádný mnich.
21.05.2019 - 17:58 | Filtr
(Střelec) Kannál » Al*
Mě by to vůbec nenapadlo rozebírat, bo od začátku je to jasný vtip..

ale chytil se toho MG aby to zkorigoval a mě na to konto začlo zajímat, jak je tedy nadefinovaný palác, kór když o pár dní dříve zaznělo, že není žádná "moje pravda" a "tvoje pravda" a "její pravda" a "kdovíčí pravda" - ale že pravda je vždycky jenom jedna a jde zjistit jen přes všeúhlovou inteligenci superentity.

:32:
21.05.2019 - 16:14 | Filtr
(Beran) Al* » Kannál
Jasný .. ale tak ty rozebíras co je palác .. přitom mít byt prakticky pro obyčejného člověka takový palác je.
A to bylo podle mě taky myšleno s nadsázkou, tak nerozebirej definice. :3:

Jinak mě to i pobavilo. :1:
21.05.2019 - 16:10 | Filtr
(Střelec) Kannál » Al*
?
no tak to je snad od začátku jasný, že to byl vtip.
smysl vtipu je, že buď zafunguje a pobaví nebo ne, ale proč ho rozebírat. :63:
21.05.2019 - 15:57 | Filtr
(Beran) Al* » Kannál
Tady máš Wiki co je palác :4:

"Palác znamená reprezentační obydlí panovníků a šlechty, později i nápadnou a architektonicky významnou budovu ve městě."

Já se nevyžívam v definicích .. na začátku bylo, žes napsal něco ve smyslu, že žiješ jako mnich, ale když se napijes, tak ti přijde, že jsi v paláci .. na to není potřeba definice, je jasné, že to není myšleno doslovně .. ale z pohledu toho, že spousty lidí nemají byt natož mnich

Otázka je spíš proč si pripadas jako mnich .. celibát? Nízký plat? Máš pocit, že máš míň než někdo jiný?
21.05.2019 - 15:13 | Filtr
(Střelec) Kannál » MG34
no právě.
takže dle toho, co popisuješ, prostě definovat palác nejde.
Je to subj hodnocení toho co právě je.

WHO má myslím chudobu nadefinovanou, takže tam není sporu - pokud se ztotožníme s měřítky, ale palác je něco jinýho
Cítit se chudý a cítit, že nežiju v paláci, jsou dvě rozdílné věci.

Neomezeně zdrojů určitě nemám. Jeden ze životních zdrojů je např vitální energie, která při vhodné životosprávě a rozumném sexu je schopná se regenerovat, ale postupně s věkem její zásoba a schopnost regenerace prostě mizí. Pokud mě někdo přesvědčí o opaku, budu jedině rád.
Nemyslím, že severokorejec to bude mít o moc odlišně, akorát jeho vysávaj jiný věci a možná v jiné míře. To že má horší a hůře dostupnou lékařskou péči jen znamená, že si schopnost omezené vitality nestihne uvědomit do takových důsledků.

jinak židy ve sprše, odskoky předků apod příliš komentovat nebudu, nebyl jsem u toho a přijde mi to trochu za hranou.
nicméně co mám trochu načteno /betty truck-lékaři hanby, primo levi-je li toto člověk, apod/, tak plynování probíhalo zejména ihned po příjezdu a dotyční vůbec netušili, co se v té sprše bude dít a pokud jim to bylo sonderkommandy naznačováno, tak nedokázali uvěřit. jednoznačně ta hrůza nebyla v jejich měřítku možného./
21.05.2019 - 14:51 | Filtr
(Střelec) Kannál » Al*
a co když zkreslení je zákonitostí každé představy.

nadefinovala jsi mnicha, ale co když podstata mnišství - samota, izolace, meditace, služba bohu, vynikne právě v kontrastu s velkým prostorem.
co když pokoj 15m je pouze způsob, jak omezit své mmt vjemy, ale skutečné mnišství přijde ve chvíli, kdy mnich ze své "jeskyně" vyjde ven mezi lidi a začne zářit do prostoru a kontrastovat vůči tmě nevědomí, která ho obklopuje.
21.05.2019 - 13:15 | Filtr
(Beran) Al* » MG34
Moc hezký napsané ..
21.05.2019 - 10:35 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kannál
Podívej se na většinu zbytku planety - jak žije chudě a s omezenými možnostmi. Podívej se na většinu lidské historie (jak žili chudě a omezeně ve srovnání s dneškem vlastně i ti tehdy nejbohatší). A podívej se na sebe, jak máš prakticky neomezenou možnost volby a množství zdrojů k dispozici.

Palác není, když skupina židů čeká ve sprše až jim tam za pár minut hodí cyklon B - bez možnosti to už jakkoliv ovlivnit. Palác je, když můžeš (mít) všechno - a to dneska prakticky můžeš, stačí jen správně zvolit. Je úplně jedno, co to je a jestli to opravdu máš - bohatství je v tom, že můžeš mít.

A mimochodem palác není, když byl Poslední císař jako loutka zavřený v Zakázaném městě. Přestože striktně formálně se o palác jednalo. Ve skutečnosti to byl mnich ve své cele, byť komfortní.
21.05.2019 - 08:08 | Filtr
(Beran) Al* » Kannál
No ale z pohledu mnicha, jak ses popisoval, takový byt je palác .. mnicha si představuji ve svém pokoji max 10-15m2 a ve špajzu žádné víno a žádné štangle uheráku .. ale možná mám zkreslenou představu ..
21.05.2019 - 07:26 | Filtr
(Blíženci) fanik » registrovaná
:61: :61: To se krásně pozná, zda nenení :15:
21.05.2019 - 07:15 | Filtr
(Střelec) Kannál » MG34
To prave zalezi na uhlu pohledu. Jelikoz v posl prispevcich zaznely pojmy jako superarbitr a individualni pravda vs vseuhlopohledova superentita,predpokladal jsem,ze budes chtit pracovat s pojmem palac v podobnem smyslu,tj. Vymezit co palac je a co uz neni. Mne osobne je jedno,zda jsem v palaci ci nikoliv, chtel jsem jen vedet co nam zustane z palace,kdyz se skrtnou ty individualni uhly pohledu. (pro me je treba palac nemuset zasirat telo lowcost jidlem nebo mit pitnou vodu v kohoutku ale taky bejt spojenej se svyma korenama,moct se spolehnout na svy telo,netrpet pretlakem z lidi). organizovana vira nebo nabozenstvi,sport spolky,hospody,oslavy,tj. Caste veci v zemich 3.sveta napr zcela chybi.Takze dle me palac =dost subj. Veci.tak by me zajimalo co obj. Palac je.
20.05.2019 - 23:12 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kannál
V daném kontextu je zřejmé, že palác je "splněn" objektivně - s tak velkou rezervou, že handrkování o jednotlivé místnosti a výbavu je nepodstatné.
20.05.2019 - 22:21 | Filtr
(Střelec) Kannál » MG34
Jeste upresni jak mas nadefinovany palac. Pokud se o nem chceme bavit jako o "objektivni konstante" a ne subj prozitku zavislym na tom kolik mam zrovna ve spajzu lahvi vina, nebo stangli uheraku,potrebujem ty vstupy jiny.
20.05.2019 - 22:01 | Filtr
(Ryby) MG34 » registrovaná
tuhle otázku si nekladu - resp. vím dost na to, abych tohle nevyloučil a ani nerozsekl, takže otázka zůstává nezodpovězená
20.05.2019 - 21:48 | Filtr
(Lev) registrovaná » MG34
Ty sa cítiš ako ilúzia?
20.05.2019 - 21:24 | Filtr
(Ryby) MG34 » registrovaná
Já se obávám, že v tom nemáš jasno - cos teď napsala, je definice kruhem... "(vlastní) existence je pevný základ pro všechny formy existence"

Definice kruhem je pevná jistá věc - na to se dá spolehnout ... že je to špatně - to je abstraktní věc, nezávislá na dojmech - dá se to zpracovat nezávisle na lidech - strojově.

"Pravda je len jedna a to je tá, že SOM" - proti tomu stavíš "názory, dojmy, domnienky, pocity, relatívne pravdy" - ale to, že "jsi" je taky dojem, domněnka, pocit, relativní pravda... konkrétně tvoje
20.05.2019 - 16:18 | Filtr
(Váhy) Lacrimosa
Já jsem se zamilovala po jednom setkání. Zamilovanost je bláznivá, to ano, ale láska ne.
20.05.2019 - 15:35 | Filtr
(Beran) Al* » registrovaná
Myslíš, že pak se to tam všechno hezky spojí? ☺
20.05.2019 - 14:22 | Filtr
(Lev) registrovaná » MG34
Pre mňa je to práve jediný pevný základ pre všetky formy existencie.
Ak teda obaja píšeme o tom istom. Mám pocit, že asi nie. Ale to nevadí :)
20.05.2019 - 14:19 | Filtr
(Lev) registrovaná » Bosch
Keď budem mať cestu okolo, stavím sa a dostaneš kutáčom po hlave.
A potom sa Ťa niečo spýtam.
20.05.2019 - 13:30 | Filtr
(Beran) Al* » player
No já to ani neotevřela to téma "zklamání" a nijak zvlášť zklamaná se necítím a upřímně už je to takové tlachání ..
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »