Vztahy v rodině


03.05.2019 - 17:08
(Blíženci) ženka
Vztahy v rodině
Ahoj,ráda bych se podělila o svoje pocity...Dneska jsem se dozvěděla zvláštní věc-že moje rodina nesnáší mého manžela...Docela mně to ranilo...Je pravda,že můj manžel je možná trochu jiný-je to štír(22.11-někdo říká střelec)Vždycky říká co si myslí-to asi lidem vadí-rád prosazuje svůj názor-ale taky vyslechne názor druhých.Byla jsem dnes navštívit starší dceru a nějak jsme mezi řečí narazily na jeden problém-údajně jsme měly něco špatného udělat u ní na chatě-stěžoval si spolumajitel chaty-její bratranec.Nejsem si ničeho vědoma-na tu chatu jsem jezdila moc ráda-patřila mému bývalému manželovi-ten ale již zemřel a chatu zdělila dcera.Po letech jsme si půjčily klíče a jely tam na krátkou dovolenou-je to tam pro mně opravdu hodně srdeční záležitost-i když bohužel už všichni co mi tam byli blízcí odešly do nebe.Snažily jsme se tam chovat co nejlépe,chodily hlavně hodně po výletech,uklidily jsme popadané větve kolem chaty,pohrabaly tam zem,zametly okolí,uklidily pavučiny i uschlou myš,než jsme odjely tak jsme to tam uvedly -doufám do co nejlepšího stavu jak to bylo.Přesto prý-jsme tam něco vyvedli...nevím co,dcera také ne-ale pak dodala-možná je to jen tím,že mu (L.-můj manžel)nesedl...a hned pokračovala-on asi nesedne jen tam někomu a hned vyjmenovala mojí matku,že ho nemá ráda,mého bráchu,ten ho prý doslova uplně nesnáší..atd...uplně mně to omráčilo...Přitom moje máma je povrchní člověk,má ráda jen lidi co s ní ve všem souhlasí,v dětství jsme já byla ta nejhorší-prý proto,že jsem holka.Možná taky proto jsme se odstěhovala co nejdál...ale tak nějak jsem si myslela že vztahy se u nás urovnali-snažím se-píšeme si mejly...ovšem velice ráda mi "radí"-což musím často rozdýchávat...protože trvá na to abych se jejími radami řídila..Bráchu mám ráda-ale rád se napije-a pak mluví a mluví a neví kdy přestat-o lidech které neznáme,manžel to nemá rád-a možná mu to dal nějak najevo-ale určitě ne nijak špatně-nikdy jsem neslyšela že by o něm řekl jediné křivé slovo.Mojí matku tady na návštěvě ještě zdržoval,kdykoliv má cestu jejich směrem tak se k nim zastaví aspon je pozdravit...Asi bych si z toho neměla nic dělat,ale cítím se jakoby ze mně někdo vysál energii,nechápu to...Manžel je hodný,má smysl pro humor,máme kamarádský vztah,má rád děti ,zvířata,nepije,pro rodinu by se rozkrájel...Je technicky založený a pokud se sejde s někým s kým si má co říct-což je skoro každý s kým se sejde třeba na inzerát když shání nějakou součástku-tak si hned potykají a vykládají si jakoby se znaly dávno,scházejí se.Tak nechápu,proč zrovna moje rodina má na něj takový názor.Můj bývalý manžel byl agresivní alkoholik,napadl mně nožem,bil mně,jsem ráda,že mám hodného chlapa,kamaráda...a vadí mi ,co jsem se dozvěděla,hodně mně to zasáhlo...

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
17.05.2019 - 15:25 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Já bych asi v podstatě potvrdila, co ostatní psali. Jestliže jste s tímto člověkem spokojena a šťastná, proč se druzí snaží, aby tomu tak nebylo?
Zamilovaný člověk třeba nevidí vše přes růžové brýle, přimhouří oči, kde by neměl... Tam se hodí i názor druhých. Ale nezdá se mi, že toto by byl ten případ.
V případě dcery bych se asi jasně zeptala: A jak to cítíš ty? A trvat na jasné nevyhýbavé odpovědi, když umí říct hnus o druhých, tak určitě nebude mít problém vyjádřit vlastní pocity.
A až by příště někdo začal kafrat, bylo by fajn se konstruktivně zeptat: "A co já s tím mám dělat?" Nechtít poslouchat pomluvy, ale řešení problému. Tam by se ukázalo, kdo má skutečně zájem vztahy zlepšovat a kdo jim jen škodit. Škodík nenavrhne nic konstruktivního, bude jen stavět překážky a kopat příkopy. Nejlépe se tam ukáže stav věcí.
17.05.2019 - 12:38 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Mici Angóra
No, vzhledem k tomu, že jsem rok pečovatelku dělala v hospici, tak vím, že bych to dobrovolně dělat nechtěla, hlavně blízké osobě (což pro mě partnerova mamka je). Na psychiku dost náročná práce a to nemluvím o fyzičnu.
Jako já jsem pro, aby se děti o své nemohoucí rodiče postarali, ale nikde není řečeno, že se musí starat sami.
17.05.2019 - 12:28 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Nalani Makaio
No minimálně v generaci našich matek to je (bylo) asi poměrně běžné, u nás v práci dost často slyším, že má někdo dlouhodobé ošetřování a stará se o tchýni. :22:
17.05.2019 - 12:27 | Filtr
(Blíženci) ženka » Sosna zvlčelý
Moc děkuju za skvělý názor,mluvíš mi z duše:-)Už je mi trochu líp a hodně mi pomohlo,že tady nikdo neshazoval moje pocity.Strašně nenávidím nespravedlnost,to mám černo před očima-a to v jakékoliv podobě-a tohle mi jako nespravedlnost připadá-přesně jak píšeš-nikdo nám nedal šanci napravit něco co jsme údajně provedli,ani se k tomu vyjádřit,navíc jsme se to dozvěděli takto oklikou.Nechápu proč se lidé tak chovají.Moje matka mého manžela ani moc neznala-mi den před svatbou zavolala(na kterou jsme po vzájemné domluvě nikoho nezvaly,předem jsme se všem omluvily a vysvětlily důvody-měla jsem 14 dní před porodem dvojčat a byla jsem tak unavená,že jsem sotva zvládla obřad-a oni by musely jet cca 200km tam a 200 zpátky kvůli pár okamžikům)-předpokládala jsem ,že mi chce popřát hodně štěstí-ale spadla mi brada až na zem,když se mně zeptala,jestli si ho opravdu chci brát a nechci si to raději rozmyslet..Kdybych dostala pěstí mezi oči-asi bych se cítila líp...Později se se mi přiznala,že takový názor získala jen na základě toho,že ho můj otec doma neustále pomlouval-jezdil k nám jen opilý(doma nesmí,tak jak vytáhne paty tak si to vynahradí) a s mým mužem se tím pádem samozřejmě neshodli-on zas není takový,že by s každým souhlasil jen proto,že je starší nebo něčí otec.
Přes to všechno jsem si naivně myslela,že za těch cca 15 let měly všichni šanci poznat,že můj muž není žádný křivák,naopak.Asi bude vážně lepší,když se konečně pochlapím :-) a začnu všechno brát víc dospěle a přestat naivně věřit že všechno musí být ideální:-)Ještě jednou všem moc děkuju za názory,bylo to pro mně pohlazení po duši :79:
17.05.2019 - 11:00 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Mici Angóra
Já se s tím teda ještě nesetkala, ale tak nepokrytý projev egoismu jsem neviděla. Ještě tam padlo něco ve smyslu, že ho nenechám se starat nebo co. Přitom měl ještě sestru. Jeho matka, to byl generál v sukni. Neskutečně tvrdá ženština.
17.05.2019 - 10:35 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Nalani Makaio
"Že oni jsou staří a budou potřebovat, aby se o ně někdo staral, což podle ní já dělat nebudu (což teda měla pravdu!!)."

Dovolím si malou odbočku od tématu-mě prostě nikdy nepřestane fascinovat jakýsi automatický předpoklad, že se snacha bude starat o tchánovce jen proto, že je žena. Jsou to mužovi rodiče, měl by se tedy starat primárně on, ne? :14:
17.05.2019 - 06:58 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio
Ahoj, přidám jen svůj příběh, i když je trochu jiný než ten tvůj.
Předně chci říct, že úplně rozumím tomu, že se cítíš špatně. Myslím, že málokomu skutečně nezáleží na tom jak rodina přijímá partnera. I moje přání vždycky bylo, aby mě partnerova rodina měla ráda. Co se mojí rodiny týče, tak je to trochu jinak, protože se až tolik nestýkáme. Zažila jsem jeden vztah, kdy mi matka partnera (který byl starší o 19 let) řekla, že mě nemá ráda a že nechce, abychom měli se synem nějakou budoucnost. A když jsem se jí zeptala, zda je to jen kvůli věku (protože mě jinak vůbec nezná), tak mi řekla že ano. Že oni jsou staří a budou potřebovat, aby se o ně někdo staral, což podle ní já dělat nebudu (což teda měla pravdu!!). A tehdy jsem ještě byla ve stavu, kdy jsem nechala sebou jednoduše manipulovat a vydírat. Tehdy mě zapřisáhala ať mu o tom rozhovoru nesmím říct (proč asi). Já "blbá" se to snažila rozdýchat a neříkala mu nic, jenže ten hrozný pocit mě dostal do takového stavu, že jsem brečela celý den a on chudák nevěděl, co se mi stalo. Nakonec to ze mě vypáčil, protože mu došlo odkud vítr vane.
Nakonec jsme se rozešli, protože tam bylo mnoho faktorů, které prostě nešly překročit, ale jsem o zážitek bohatší, no. :6:
Teď zažívám opačnou situaci s rodinou partnera, ale momentálně hrozí, že o ně přijdu (což nebudu víc rozpitvávat). Jsou mojí rodinou, kterou jsem v této podobě nikdy neměla, jenže...
Osudy jsou různé, člověk někdy nemá úplně všechno, ale pokud vy s manželem stojíte při sobě, tak je to to podstatné. S rodinou nežiješ pod jednou střechou, nesdílíš postel, nesdílíš život tak, jako s manželem. A i když vím, že to musí být opravdu těžké, vy dva jste ti, co se počítá. Takže držím palce :62:
16.05.2019 - 22:59 | Filtr
(Střelec) bubobubo
V každé rodině je něco. Důležité je, že vy dva si rozumíte. :1:
16.05.2019 - 21:33 | Filtr
(Blíženci) fanik
Vztahy v rodinách jsou citlivé vždy na jakékoliv nesrovnalosti, ta tvá asi taky není dokonalá,ale zachoval bych klid a nadhled. Vzdyt jde o co, párkrát za rok se vidět a být v klidu v kruhu, s manželem ti to doma klape a to je to hlavní, dceři bych trochu domluvil a dal tomu čas, však oni na vašem vztahu jasně uvidí jak to máte a když budou dál prdět,tak jen jejich škoda :46: :117: :29:
16.05.2019 - 17:01 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Neporadím, co s tím, ale jen malý názor si asi dovolím.
Myslím, že dceři by měl někdo vysvětlit, že nemusí mít ráda někoho, kdo jí nesedí, ale ať mluví jen sama za sebe! Schovávat se za jakoby tlumočení názorů ostatních? Co tím sleduje? Na to bych se jí zeptal. A proč to vůbec říká? Zda jí řekli ostatní, že to má vyřídit? A proč ostatní nepřijdou sami? Neumí snad mluvit? Z očí do očí se to bojí říct, ale za zády pomlouvat, toho se neštítí?

Pochopitelně se mohlo stát, že jim něco skutečně vadilo. A kdo ví, třeba jsou i v právu. Ale komunikaci máme od toho, abychom komunikovali. A abychom řekli přímo tomu, který nám něco udělal, ať již úmyslně, nebo nevědomky, že takhle ne! Abychom i tomu "škodícímu" dali šanci změnit své jednání a chování. Ale jestli nám na druhém pořád jen něco vadí, přičemž mu nedáme šanci to změnit, nebo alespoň upravit chování vůči nám, jsme za voly. Takhle se dospělý rozumný člověk přece nechová!

Hele, mě se taky stávalo, že mi neseděl někdo v rodině, třeba bývalý muž mé sestry. Tak jsem s ním omezil kontakt. Se sestrou jsem se snažil setkávat bez jeho účasti. A nikdy jsem netlumočil, ani by mne to nenapadlo, nějaké názory jiných lidí. Protože co by s tím asi sestra měla dělat?
Jeho jsem rád neměl, ale sestru ano. Jejich manželstvím se na tomto nic nezměnilo. A respektoval jsem, že ona jej miluje. Vybrala si ho a bylo jí s ním v té době dobře. Kdybych jí vykládal kde co, tak se tím jednak bude trápit ona, druhak to začne narušovat naše vztahy. Takže jsem jí mohl nejvýš říct, že se mi nelíbí, jak se on k ní chová. A jeho odpálit, když do mě ryl. Ale názory jiných pro podporu vlastní argumentace? To vytáhne pouze člověk, který sám si nedokáže obhájit svůj vlastní názor. Sám sebe snaží přesvědčit. A když neumí něčemu takovému čelit zpříma, tak ať to nedělá vůbec!
16.05.2019 - 12:57 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Můj švagr je "strašně hodný člověk", komunikativní extrovert, který by se pro ostatní rozkrájel (hlavně proto, že ho nenaučili říkat NE a dá se snadno využívat, ale to sem nepatří). Taky má obrovské ego a každou rodinnou oslavu zkazí přesně tím, že se napije a mele o lidech, které nikdo nezná a nikoho jiného nepustí ke slovu. Já ho opravdu nemusím, moje sestra to asi ví a asi ji to mrzí, ale nic s tím ani jedna nenaděláme. Snažím se mu spíš vyyhýbat, než abych pořád říkala, jak ho nesnáším. Můj manžel je introvert, který když chce, umí být třeskutě vtipný, jenže se na veřejnosti neprosazuje a mluví jen když má co sdělit, takže ho větší část mé rodiny považuje za nudného suchara. Nic s tím nenadělám, oni ho neznají a hlavní je, že si rozumíme my dva, nepotřebujeme nikomu nic dokazovat. Když si s mou rodinou nejdou přímo po krku, je to jedno. :17:
16.05.2019 - 11:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Máš skvělého manžela. :15:
A v rodinách to už tak holt chodí.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »