"Ženské filmy"


08.01.2019 - 20:28
(Ryby) thééé
"Ženské filmy"
Zdravím vespolek.
O vánočním volnu, jsem zjistila, že jsem náročný divák, ale ani ne ve smyslu kvality filmu, ale síly příběhu, nějak mě už máloco uspokojí.
A tak prosím, pokud máte nějaké tipy na silné ženské příběhy, či témata, a pokud to bude navíc i s vyšším smyslem - budu vděčná :17: Jen mě moc nebaví takové ty klasické vztahové příběhy :76:
díky a pá :29:
(jo a děkuji, pokud bych nereagovala do diskuze :62:)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
20.10.2019 - 14:36 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
Aha, aha, přesně již nevím detailně, jen jsem ukončil svý pitvání před 22 lety trošičku jinak. :-) A nebyla to jen její konstrukce, že se zašpiní (taky špína představuje tlak jejího okolí, který si uvědomuje a trochu přijímá, musí se s tím vypořádat), aby byla nucena to udělat, utopit se?
Jako je v Penězích jen linka, čistý člověk, společnost se na něj vykašle, odsoudí, vytvoří si masové vraha, konec. Tato linka jako nějaké schéma jak také funguje společnost v dost odhalené zkratové formě.
Že chce být čistá, to chtěla a byla, nevinná. Bez aspoň z části záměrného konce života mladé čisté holky mi to připadá celý slabší. Co? :-)
20.10.2019 - 13:08 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
No a tam byl zajímavý moment, kdy ona záměrně na ty krásné nové šaty balila tu špínu...a pak ta touha se od toho očistit. Myslím, že ani neměla ten záměr, s jakým to skončilo, jen se tak prostě dětsky "chtěla cítit čistá", prostě touha po "vodě"..útěk do vody (viz ten chudáček králíček ze všech stran ostřelovaný)

Už se dívám na Nostalgii, jojo další tipy vítám :62:
19.10.2019 - 22:45 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
Neskutečné dívka, která v 15-16 letech je schopna vyřešit celý svůj život, obdivuhodné, zarážející... obrovská vyspělost charakteru, až by člověk slzel, ten závěr jak to konala na pokusy, neskutečné, jak píšeš čistota. :-)) :30:
Taky z moji TOP 10. Tam ještě mám od Bressona Peníze (bankovku dle tolstéjo LN), to je velmi kritický k sociálu, težce obžalovává fungování společnosti, ale s jeho originálním režijním postupem to jde ještě přijmout. Taky to jsou jako u AAT autorské filmy, proto ta velikost.
19.10.2019 - 21:41 | Filtr
(Ryby) thééé » FungieD
jo Švédky, a já luštila svědci apod.
Doufám, že si děláš srandu,
vypadá to děsně :23:
19.10.2019 - 21:37 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
Tak a už jsem viděla i Mušku - smutné, ženské, poetické..ale fakt těžké. Závěr byl krásný, čistý. :29:
18.10.2019 - 13:29 | Filtr
(Blíženci) FungieD
prvni zensky film co jsem videl, se jmenoval " Tri svedky v Tyrolich" :4:
17.10.2019 - 22:10 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
jo taky tam byla levitace při přechodu na jinej orbit, jestli si pomínáš? tady to byla odůvodnitelná levitace tím orbitem vyjadřující nekonečno ve vztahu chlap-ženská, kam to až může zasahovat, co z toho může pramenit... levitaci taky mel v Zrcadle, tam to bylo v místnosti se sudem při koupání, kde to bylo o podstatě veškeré ženskosti.
17.10.2019 - 10:00 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
:74:!Tak to je dobré s tím autem/cestováním.
A co se týká předlohy vs. režisér, tak to jsem tipoval, že to tak bude
16.10.2019 - 22:03 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
auto v solaris stejně jako jízda na drezíně ve stalkerovi, tarkovského ztvárnění jeho agnoze o nedosažitelnosti Boha pomocí meditativního módu k uklidnění, zachycení, ukotvení mysli jen na samotnou jízdu, v solaris to užil k oddělení světa a vnitřku člověka (ten impakt v Tokiu), ve stalkerovi jako návrat domů, kde je jen klid a mír (do Zóny, kde se vše stále mění a nic vlastně není).
standu lema jsem nečetl, mám ji doma, z deníků AAT: AAT se s lemem rozešel, dost pohádal, :-) resp. ze strany lema, vyčítal mu, že to není s jeho myšlenkami, všechno špatně, není scifi jeho... AAT to nebral vážně, i když to chápal, rozumněl tomu. Mám za to, že standa lem je jeden z nej autorů scifi, ale AAT je holt fenomén, předělal si to jak chtěl, udělal z toho zcela něco jinýho, povýšil to, AAT není scifi jen formát scifi.
Tedka sem to dočet výše, cos psala, seš jasnovidec. :-) Nostalgii jsem zatím vyrušil, chystám se. Tu dělal když nuceně emigroval do francie (prostě jej nepustili zpátky), proto je trochu s bolestí, "uplakaná", taky byl v izolaci sám bez rodiny v cizině s tímto pocitem (teskou touhou po vlasti, spec. pocit rusů), čekal, až za ním sověti pustěj synka a larisu, a v tomto období u něj počínala z toho všeho nemoc. Obet (posl. 7 film) má bejt již bez těch bolestí.
16.10.2019 - 20:13 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
Scéna jízdy s autem - no moje trpělivost tady dostávala zabrat :4:, věděla jsem, že k něčemu to asi je, ale nepochopila děvčica..mě to přišlo jako střeva :61: :76: jakože strávit a zpracovat tu akčnost společnosti
A Ty jsi tu předlohu četl? víš, jestli je už ta knížka v takové hloubce, nebo to má nejvíc na svědomí až Tarkovskij?
Tak Nostalgie vypadá taky dobře, ukládám do chci vidět..
14.10.2019 - 22:05 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
supero, tleskám tady :-)) vždy když narazím, na něco čemu nerozumím, neopustím to dokud to neprojde mým vnitřním hodnotovým systémem, pomalý způsob, ale není kam spěcháát. :-) Vakuum ve vesmíru = chlap, beru, zem matička, ano. Na velký dítě sem pomněl. Hodně dobrá scéna jak jedou autem několik minut a ukončí se to impaktem civilace na jedince vpádem auta do tehdy moderního betonovýho Tokia k tomu zesílená hudba/zvuky...
No právě, aby se něco takého vytvořilo fyzicky, musí autor min. 1 úroven být duchovně nad tím tematicky, vždy jakoby ztvárnění zhmotněním dojde ke ztrátě mimosmyslové informace. Čet sem deníky AAT a AAT se zabýval jen největšími kládami kultur, byl vlastně disident v SSSR, kterýmu bylo díky jej věhlasu umožněno jen za 5 let sdělat kompletně autorskej velkej film (scenar, namer, rezie, obsazeni, prachy, pozdeji i strih a kamera, když byl nemocnej). Jeden z mála fenoménů 20. století.
Nevím zda AAT filmy budou na tvytrubce, dal bych na ulozto. Jinak ten Bresson třeba, tam hodně obžalovává společnost, velkej tlak na člověka, hodně čistá forma.
Skouklas to dost rychle, sem si s tím hrál dlouho, i když to je skoro 20 let, tedka se chystám někdy na Nostalgii, moc se mi do ní nechce, trochu je bolestinská. :74: :15:
14.10.2019 - 19:41 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
:74: :1: Ty jsi nadšenec, to je skvělé :15:
možná se na to mrknu ještě jednou, a na ty ostatní se taky ráda podívám, klidně mi tu hoď tipy na další svoje filmy, budu ráda :3:

(Solaris, ten Ženský princip tam byl hodně důležitý, to zase jo, to se nedá popřít, v tu chvíli je člověk napospas něčemu, a rozum na to nestačí, natož věda..
ono je fakt na člověku, jak ten film vnímá, ale prostě celé to prostředí Vesmírné, je v podstatě Otcovské, celkem i chladné, je to forma hledání, až návrat na Zemi, je ten správný návrat do své Esence, do toho Ženského jádra.
Ještě mě napadlo, že jsem tam cítila silně Svědomí, a to co člověk vystrnadí, vytěsní - pak ta odvaha, vrátit se skrze ženu, manželku, partnerku - k matce pak vede přímo k Matce.
Ten kolega tam tak řešil svoje vnitřní dítě, tlačil ho zpět do pokoje, tváříc se tvrdě, ale výkon pak byl ten stříbrný balónek - začal si hrát.
Jestli to má režisér takto v sobě srovnané, tak je borec :15:
dík :29:
13.10.2019 - 16:11 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
No vidiš, už sem tě trochu nahlodal, super. S Tarkyfarki režisérem mám nejhlubší experience co se filmu týče. Jsem to bral srdcem, na beton, to by rozum nepobral. Rozum je jen nástroj, pár závitů, moc pomalé, omezené.

Solaris byl spíše ženskej, další zrcadlo je poloviční (závěr jak odchází/vyvádí jiná stará generace babička s dětmi vnuky přes louku pryč od páru rodičů ležících v trávě v intimitě jejich budoucnosti ukazuje vyrovnanost obou) ve stalkrovi je již jen velkej otec, před kterým stojí člověk sám nahej a neskutečná naděje v závěru pro další generace.

:-) Skvělý okamžik, gratuluji ještě jednou, sem fakt potěšen. Velikost režiséra se pozná dle konce, mimo jiné. Proto třeba noce Cabirie super film, bo super závěr jako dost slušná naděje pro život jedince. To sem se zase nechal unýst
Taky mi chvíli vrtalo, co to tam dělá, ta voda je horká, prší uvnitř, jak píšeš (good postřeh) docela nesmyls, možná horké protože to padalo na herce, spíše ne, že Tark. by je jistě pěkně potrápil i studenou, byl perfekcionista... jj Tvoje prosakování pravdy/poznání to bude, komplex té situace je i v tom pohledu malého hloupého kluka (i když mu je 40-50 let) do okna, kde vidí dalšího muže, otce, vlastně sám sebe (muž jako kdokoli - mužský princip) a zírá na otcovu vykořeněnost, vyloučenost, odtrženost právě od ženských, jejich principu, ty sou v pánu (manželka, mamina) a nedokáže to pochopit, nikdy nepochopí, v knihách nenajde, něco trochu ví, ale...nikdy...prostě míjení dvou světů, které to tady vytváří ale do sebe jako lego moc tak nejdou, ženský jako podhoubí pro vše a mužský jako nutná podmínka, která je tupá. Pak si klekne k otci ten je strnulej, dva vyhoštěnci a kol nich je oceán poznání. Je to o neschopnosti se vůbec k tomu přiblížit, čili mimo jiné o pokoře před tím, tarkovského agnoze. :-) Fantastická elektronická hudba Edy Artemjeva. Good postřeh, dobrá práce.

Kelvin tam dal přednost matce před manželkou, což je obhajitelné pro chlapy, pro ženský by se dalo diskutovat, jak poslali záznam mozku na solaris a ten přestal vracet Harry, či jak mu myla matka ruce a jak reagoval... A dále skrz matku zpátky k nekonečnu. Dost AAT fandil ženským, ne?
13.10.2019 - 12:54 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
rozkaz pane učiteli. :20:
Víš co, "ženské filmy", jako název diskuze - jsem dala do uvozovek proto, že jsou to filmy, které vy muži nemáte rádi, protože je v té celkové atmosféře hodně emocí, více se prožívá než rozumuje. Mám pocit, ale nedá se z toho dělat samozřejmě závěr, že ženy jsou v tomto více otevřenější - dokáží se dívat i na "ženské" i na "mužské" filmy.
To, že si ve filmu hrdina řešil ženský aspekt, Ženský Princip - neznamená, že je to z pohledu Ženského principu - jestli mi rozumíš. Celý film je pojatý hodně filozoficky, a podle toho spíše rozumově, k uvažování.

I tohle rozebírání je takové - moc mě tlačit do mužského způsobu vnímání filmu - neberu :98:
Ale jinak nechápu, že jsem o tom filmu nikdy neslyšela, je opravdu skvělý.

Jen jedno Tě poprosím, pomož mi rozebrat - na konci, když se hrdina přes Ženský princip, přes srovnání se se vztahem s manželkou, matkou vrátí k otci/Otci - tak se na něj dívá přes okno jeho domu, a na toho otce prší, vlastně uvnitř. Nemůžu to pochopit, nevíš??
(mě napadlo jen jedno - v souvislosti s tím konečným záběrem na ostrůvek v oceánu - "prosakování pravdy/poznání")
12.10.2019 - 18:16 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
:-)) Tvoje odpověď mne potěšila, že ses s tím vůbec zabývala. Gratuluji.

Jen jsem předtím tě poťouchl, že žel takové skvosty nikdo nesleduje, zaplakal jsem si nad tím faktem. Od poloviny 80. let jsem neviděl nový film, co by se dal pokládat za kvalitní, krom trochu třeba Havlova Odcházení, těžko vzpomínám na jiný.
AAT užil formát scifi jen kvůli tomu aby cosi vyjádřil, není tvůrce scifi, naopak tímto filmem vytvořil protipól či reakci na Kubrickovu Odysseyu (potažmo všechy C,D.. filmy starworz...nevím čeho všeho, je toho mrtě), kdy proti amickýmu holedbání jaký je člověk evolučně pašák, postavil nesmyslost techniky v cestě za poznáním.
Že to není ženský? A proč na konci jsou tam jen chlapy, ženský mrtvý, co to dělaj ty chlapy otec a syn na konci, co tam Kelvin šel hledat na orbit, co shledal na orbitě, jak se zbavili oživovací Harry, jakým principem, vše je okolo Harry a člověka, ze kterýho Kelvin přišel na svět... otázka vkusu? neberu, znovu koukat, přemýšlet, v sobě analyzovat, pokud je odvaha, stojí to za to. Dělal to člověk, co byl na vysokým stupni duchovního vývoje, kam se životem nikdo jinej z filmu nepřiblížil.
12.10.2019 - 12:15 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
No tak zvláštně přistupuješ :25:
Takže to je jen taková Tvoje zvědavost?

Viděla jsem jen Solaris.
V první řadě musím napsat, že se podle mě nejedná o "ženský film", ale možná je to taková Tvoje zkouška.
Je to velice hluboký hlavně mužský, filozofický film, který má ale silný duchovní i psychologický rozměr. Podle mě tam byla mystika v každém záběru a ne všechny záměry jsem pochytila. Musela bych se na to podívat víckrát, je to až na prostudování :4:
Ale myšlenky krásné, hluboké, v mých 20 letech, při začátku hledání smyslu života, bych byla nadšená. Dneska mám pocit, že jsou tyhle díla překročené,ale to není vůbec podstatné.
A co je asi podstatné, nemám ráda duchovní témata zabalené do sci-fi filmů, nevím proč, ale prostě nemám ráda sci-fi, mám to radši naservírované přírodněji, "ženštěji". :1:
Ale to je otázka vkusu.
Zatím nevím, jestli se kouknu na ostatní, asi jo, až budu mít chuť na mužský film.
Ale děkuji za kvalitní tip :3:
02.10.2019 - 18:55 | Filtr
(Ryby) popo » thééé
až se jukneš na cokoli z toho, zajímalo by mne cos to viděla

prvni veta je: že mam zkušenosti, jak se kdo na co dívá sleduje, pracuje s čím vevnitř... :-/
12.08.2019 - 14:23 | Filtr
(Ryby) thééé » AL8EX
Díky, některé znám :74:
Lucy myslíš tuhle?
https://www.csfd.cz/film/…
12.08.2019 - 14:21 | Filtr
(Ryby) thééé » endymion
:65: :62:
12.08.2019 - 14:17 | Filtr
(Ryby) thééé » Anilah
díky, dívčí se pro moje malé ženy taky sejdou :3:
12.08.2019 - 14:17 | Filtr
(Ryby) thééé » popo
díky, podívám se ráda
/i když nerozumím té první větě ?? - neverim, ze by se i na jeden z nich kdo kdy podíval ..mají vysoké hodnocení/
10.08.2019 - 22:55 | Filtr
(Ryby) popo
ani neverim, ze by se i na jeden z nich kdo kdy podival, preci:
hodne ženský filmy... ale pro chytrý zvídavý hlavičky, dušičky... sou třeba

muska 67 https://www.csfd.cz/film/…
noce cabirie 57 https://www.csfd.cz/film/…
solaris 75 https://www.csfd.cz/film/…
zrcadlo 75 https://www.csfd.cz/film/…
04.08.2019 - 20:35 | Filtr
(Ryby) thééé
Dobrá země - sice nevypadá, jako ženský film, ale tématem vztahu k otci/Otci je to velmi ženské téma.
..potřebuji bezpečí...

https://www.csfd.cz/film/…
https://gloria.tv/video/…
21.07.2019 - 14:31 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Anna ze zeleného domu - viděla jsem tak před 20 lety a tehdy se mi to líbilo. :)

https://www.csfd.cz/film/…
https://www.csfd.cz/film/…

Dívčí, nikoli ženský film.

Pak už mě napadl jen Metráček (taky dívčí) a
Maléna
https://www.csfd.cz/film/…
18.07.2019 - 21:24 | Filtr
(Rak) AL8EX
Lucy

Má mě rád, nemá mě rád


trochu lehčí ale fajn "ženské" :

Zápisník jedné lásky

Pýcha a předsudek

Dobrý ročník

:29: :74:
Příspěvky: 83-59 58-34 33-9 8-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »