Holky přes 50


02.12.2018 - 11:27
(Kozoroh) Bosch
Holky přes 50
Věnováno všem holkám přes 50, s láskou

Holky přes 50, to jsou ženský! Dávno už zapomněly na romantiku patnáctiletých, aktivitu a elán pětadvacítek a racionální úsilí těch, co je jim přes 30. Viděly už hodně. Až musely trochu přivřít oči… Ale nakonec je znovu otevřely dokořán. A spatřily nový svět, nové samy sebe a nový život. Znovu uvěřily v něco lepšího, protože to horší se jim zpravidla už přihodilo. Ale ony to přežily – právě proto, aby znovu dokázaly uvěřit v něco lepšího. A lepšího se jim dostává, protože jsou schopné vidět ho i tam, kde ho různé nanicovaté děvenky vidět nedokážou. Mají zostřené vidění, vnímavý sluch a jemné ruce. A proto k nim také to nejlepší tak lne.

Jsou krásné. Ne – počkejte, nejsou jen hezké, jsou neuvěřitelně krásné, protože přiznávají, že mají právě takovýhle zadek, právě takováhle prsa, takový nos a nohy. Naučily se právě tyhle zadky-prsa-nosy-nohy mít rády.

Znají jedno tajemství, tyhle holky přes 50: už mají po krk všech těch řečí o „příjmech“, „kariéře“, „úspěchu“ a „sociálním statutu“. Teď už s naprostou jistotou vědí, že to nejdůležitější rozhodně není to, co ukazují televize, co se píše na internetu, hodnotí na sociálních sítích a přebírá ve fitkách. Znají to nejdůležitější a mlčí. Mlčí o tom, co je v životě nejdůležitější: život sám, jeho chuť, jeho barva, jeho rytmus, vůně, umění mít potěšení a radovat se z každého dne.

Dávno nepěstují vybroušené fráze, předem připravené shovívavé úsměvy a korektní vycházkové kostýmky. Přestaly „aktivně vyhledávat“. Našly toho, koho tolik potřebovaly celé ty roky – samy sebe. Takové, jaké jsou. A ukázalo se, že právě takové – opravdové – jsou pro všechny kolem náramně zajímavé. A to skutečně prakticky pro všechny – a pro chlapy, co za něco stojí, tím spíš. Znovu umějí srdceryvně plakat a smát se, až sotva dechu popadají. Už si odchodily svoje v neprůstřelné vestě společenské slušnosti, požadavků, zákazů a povolení. Přestalo je bavit ovládat se – rozpřáhly ruce a ocitly se na svobodě – živé, plné citu a skutečné…

Žijí tak, jako dýchají: hned bouřlivě, hned klidně, hned něžně a sotva slyšitelně a hned zas ve spěchu a s nadšením… Dýchají v rytmu života a žijí v rytmu dýchání. Konečně se jim to po padesátce začalo dařit: žít ve stejném čase se životem.

Holky přes 50 jsou hrozně zvídavé. Nějak se stalo, že místo „To už dávno vím“ začínají větu „Jé, ženský, tohle je tak zajímavý…!“. Tanec i jóga, programování, turistika i vaření… Vytvářejí život, navlékají si korálky svých nově objevených talentů, malují obrazy, zdobí talíře a zdolávají hory. A všechno se jim daří.

Holky přes 50 nejsou žádné usedlé paničky. Nosí dlouhé sukně, protože je to moc hezké. Nosí taky mini, stejně tak jako džínsy. A nejrůznější bižu, z domova i z ciziny. Vykašlaly se na drahé značkové ozdůbky. Už nemusejí dokazovat „taky já mám na zlato“. Je pro ně důležité, aby se to líbilo jim samým. Nechtějí nic slyšet o tom, co je „moderní“, „trendy“ a „in“ v této sezóně. Potřebují, aby pro ně osobně to bylo prostě – hezké. A v tom „hezké“ je hodně ženského, milého, neuspěchaného.

Holky přes 50 přestávají počítat kalorie. Protože láska, zájmy, pohyb, nadšení, inspirace, to všechno působí mnohem účinněji než fitness a plastičtí chirurgové. A právě proto jsou tak pěkné…

Holky přes 50 poslaly daleko a navěky pryč time managementy, motivační a leadershipové lekce. Znají cenu každé minuty, všechno stíhají a nikam nechodí pozdě, protože nikam nespěchají. Nedosahují. Nebojují. Neusilují. Prostě žijí. A určitě vědí, že po 50 je všechno ještě mnohem, mnohem zajímavější. ♥
https://www.pronaladu.cz/venovano-v…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
09.03.2019 - 22:30 | Filtr
(Panna) Wike10 » Lupi
To je hezký.
Taky jsem měla hezkou třídu, byli tak srdeční, nadšení, šikovní..
09.03.2019 - 19:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wike10
Nemusíš zabřednout - dcera učila taky takovou třídu a vypráví to podobně; to musí být zoufalá práce. Když dělala třídní, měla kouzelný děcka, tam jich bylo hodně takových "pěkných", jak jsi říkala - viděla jsem je pohromadě, přišli jí na svatbu.
09.03.2019 - 19:27 | Filtr
(Panna) Wike10 » Lupi
No někdy se slezou takové vznešené a oduševnělé třídy. Spíše, sice ne přímo úměrně, jsou to lidé s lepšími známkami. Pak se dá improvizovat, člověka v jejich přítomnosti napadají nápady, snadná spolupráce, sranda.

Zato se může slézt kolektiv, kde je všechno těžké jak těžká voda. Nyní bych mohla zabřednout do popisu velehnusných kolektivů..ale udržela jsem se :-)

No aji to je dceruškou a jejím světem, jejíma lidma, že to tak vidím.
09.03.2019 - 19:03 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wike10
Ááá! To je paráda! Chtěla bych s tebou jezdit vlakem a ty bys popisovala :12: co?
Třeba ale vnímáme každá jiný kus spektra - já to teda nevnímám takhle přesně, ale často z mlaďochů naopak cítím takovou zmatenost a nervnost - což mě znervózňuje, proto to třeba tak cejtím. Ale pravda - tuhle u mně byla neteřinka, 20 je jí - ta má něco, jak popisuješ.
Dcera učí na gymplu a sice jinými slovy - ale taky mluví o podobném pocitu; zdaleka ale ne u všech.
09.03.2019 - 18:13 | Filtr
(Panna) Wike10 » Lupi
no já to všechno posuzuju nějak podle energií-třeba když někdo sedí příliš blízko ve vlaku a ta energie je kalná a těžká (u alkoholiků) nebo se seká a nějak je deskovitá (u některých starších lidí - rokama opevňovaná dogmata), stlačuje hlavu, odřezává nad hlavou (dělali někdy černou magii), po kůži lezou drobní pavoučci (úlisný sladce hovořící manipulátor) a tak.

Tak čistou proudící a zářivou energii mají někdy fakt mladí, možná nejsou moudří a nemají zkušenosti, tak ale toho si cením nejvíc.
A staří mají fakt někdy takové zarezlé bloky. Ale neplatí to teda podle věku úplně přesně a vždycky, že jo.

A pak můžou být mladí - řepy, zlí jak hrom a umí vyplodit taky prostředí, že se samou šikanou nic nehýbe a je to jak sarkofág, nedýchatelné pro všechny.

Hezký energie a moudrost a schopnost se domluvit a zasmát se má kdo teda? Závisí to na věku?
09.03.2019 - 16:50 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Wike10
Jsou. Ale taky jsou neopeření a pitomí - když na to přijde. Což o to, pitomí jsou i lecjací staří - jen ti to aspoň v hloubi duše tuší. Kdežto mladí dokážou být pitomí tak nějak revolučně :4: Gombička a móře po kotníky, to nepochybně.
Holt víš co - prototypy mají mouchy a nejlepší bývají ty další řady - když už se ty mouchy podaří vychytat.
09.03.2019 - 16:47 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Wike10
Zralost a ani moudrost nebude asi nikdy v centru pozornosti mainstreamu.
Ten je řízen obchodními pravidly. Něco jako pop a vážná hudba. Jiné vibrations.
09.03.2019 - 14:53 | Filtr
(Panna) Wike10 » Bosch
Tak jako tak tvoje psaní dává smysl, takové saturnovské smíření se dává na konec filmu a pouští se k tomu hudba. Tak jestli to zažíváš a lidi okolo tebe, tak je to pěkné.
Já vidím okolo sebe a v sobě, jak lidi bojujou stále s něčím a navíc na stáro mají na to míň energie :-) Asi když je k dispozici nějaký zářný smířený moudrý předek nebo někdo v okolí, tak se ta koncovka líp procítí.
09.03.2019 - 12:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Wike10
No tak zrovna vůči manipulaci jsou mladí odolní nejméně. Pokud byl člověk zvyklý ohýbat záda pak mu to už zůstane ale jinak věk znamená zkušenosti a ty jsou k nezaplacení. Zkušenosti a vhled to jsou věkově pokročilých, v astrologické symbolice jsou to znamení nadzemní a pak hlavně saturnská a transsaturnská. Ty odpovídají dospělosti a stáří. Stáří se blíží osvobození, vykoupení..míru. Smíření se světem a se sebou.
09.03.2019 - 10:25 | Filtr
(Panna) Wike10 » Bosch
asi jo, jeden případ, co znám by asi byl..
Ale mladí jsou dobří kolikrát. Jsou to nové vývojové prototypy, proti nim si připadám jak starý zarezlý model. Umí říct, jak to vidí, vidí do věcí, mají lehké vzdušné moderní energie, přicházejí ze světů, kde se nenosí manipulace.
My 50tiletí jsme přece jen zatuhlí v něčem, i když se snažíme.
09.03.2019 - 10:00 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Wike10
Svěžího ducha může mít i někdo komu je přes 70.. anebo 90.
08.03.2019 - 21:25 | Filtr
(Panna) Wike10
no..
je to takové na můj vkus přeslazené psaní - jakože nějaký časopis dal zakázku: něco povzbudivého pro ženy přes 50.

Co bych tak řekla podle svého okolí, tak nejvíc svěžího ducha má jedna žena, která má 40, pak jedna, co má 30 a pak jedna, co má 20. Pak přes 50 taky teda..
08.03.2019 - 19:59 | Filtr
(Štír) kaficko6
Nádherné děkuji to sedí :75: :76: :83: :79:
07.12.2018 - 12:56 | Filtr
(Váhy) caro
:37: :15:
07.12.2018 - 10:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Uranaja
ano ano, není to nic pro nějaké adolescentní motovidla :-)
07.12.2018 - 08:28 | Filtr
(Rak) Uranaja » Bosch
No tak som sa trafila aj ked dom ma nenapadol ale uvedomila som si že je to také vyzreté saturnovske písanie.
06.12.2018 - 16:11 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Freja
Takové saturnské mohlo by odpovídat 7.domu ve vodnáři. :-)
06.12.2018 - 14:04 | Filtr
(Štír) Freja
To je hezký vyznání :1:
Jsem si i chvíli myslela,že Tvoje ??
04.12.2018 - 19:33 | Filtr
(Střelec) Blossom » yknuf
No jo, tak někdo tu soutěž...to lepší a horší prostě potřebuje.


Asi opravdu žiji v jiném vesmíru :14: :29:
04.12.2018 - 18:26 | Filtr
(Rak) Uranaja » yknuf
Dosť dobre nechápem o čo ti ide, niekto a teda Bosch napísal naozaj veľmi pekne o ženách tak prečo to negovať? máš problém so ženskou časťou rodiny? Ono také ženy sa nájdu aj skôr len ich je menej lebo neprešli tým čo tie staršie.
04.12.2018 - 16:59 | Filtr
(Panna) yknuf » Blossom
Holky pod 50, to jsou ženský! Ještě nezanevřely na romantiku patnáctiletých, aktivitu a elán osmnáctek a racionální úsilí těch, co je jim přes 20. Viděly už hodně. Až musely trochu přivřít oči… Ale nakonec je znovu otevřely dokořán. A spatřily nový svět, nové samy sebe a nový život. Znovu uvěřily v něco lepšího, protože to horší se jim zpravidla už přihodilo. Ale ony to přežily – právě proto, aby znovu dokázaly uvěřit v něco lepšího. A lepšího se jim dostává, protože jsou schopné vidět ho i tam, kde ho různé nanicovaté babky vidět již nedokáží. Mají zostřené vidění, vnímavý sluch a jemné ruce. A proto k nim také to nejlepší tak lne. (...) ;-)
04.12.2018 - 16:15 | Filtr
(Střelec) Blossom » yknuf
Tak já jsem úvodní příspěvek pochopila asi trochu jinak.

Nepřišlo mi to, jako dehonestování nějakých ročníků. Spíš jako připomenutí povzbuzující skutečnosti, že většina lidí se ve středním věku konečně dopracuje k něčemu, co je opravdu fajn a taky stojí za to :3:

O tom, že k tomu asi nedojde úplně každý nebo že se může stát, že se k tomu někdo dopracuje i dřív asi nemá cenu mluvit. Všem nám bylo dvacet a většině bude i přes padesát... Není to soutěž o tom, kdo nebo co je lepší nebo horší.

Ale uznávám, že je to možná jen moje optika vnímání světa... :29:
04.12.2018 - 12:36 | Filtr
(Panna) yknuf » Blossom
"tak" = dehonestujíc jiné ročníky

Vše už bylo řečeno. Jen mě napadá - a které zkušenosti jsou pro život ty nejhodnotnější? Kdo ví? ale určitě tam patří i ty nejhorší. Vem si dítě, jež v osmnácti uteklo z domova alkoholiků. A v zápětí zjistí, jak je život krásný...
O věku to prostě není.
04.12.2018 - 11:00 | Filtr
(Střelec) Blossom » yknuf
Ale představ si ten křik, kdybych tak hájila dvacítky. :)

A já si teda právě myslím, že se dvacítky hájí všude :3:. Společnost je dneska postavená na kultu mládí. Správné, hezké a žádoucí je pouze to, co je mladé. Všude se řeší jen kolik kdo váží, jestli má dokonalou postavu a jestli náhodou nestárne :4: a myslím si, že Bosch chtěl ve svém příspěvku právě poukázat na to, jak moc daleko od pravdy toto všechno je...

I ve dvaceti může být člověk oduševnělý, moudrý a nepoplatný mainstreamu, ale fakt je, že v tomto věku to není jen tak si to ustát a udržet. On se člověk opravdu celý život vyvíjí a je pravda, že většinou až po tom, co si projde vztahovými zkušenosti, rodičovstvím a zažije si všechny ty vzestupy a pády, tak se mu podaří získat to pravé sebe-vědomí, které už není založené na egu a na nutnosti svou hodnotu odvíjet od uznání ostatních.

Najednou člověk prostě ví sám, v čem je jeho hodnota, co všechno vytváří pro sebe i pro ostatní...co je v partnerství opravdu důležité a jak na něm pracovat. A v porovnání s tím, pak všechny ty umělý požadavky společnosti nemají šanci :3:. A klidně to člověk v tom mladším věku všechno může tisíckrát vědět, ale přesto to většinou nějak nejde zároveň žít... (znám dobře z vlastní zkušenosti)

V tom si právě myslím, že je to kouzlo vyššího věku, o kterém psal Bosch. A myslím si, že se to týká jak žen, tak i mužů.

Vnímám to jako takový dárek od vesmíru :1: a pokud se to někomu podaří dosáhnout už ve dvaceti, tak klobouk dolů a moc mu to přeji :29:
04.12.2018 - 09:32 | Filtr
(Rak) Uranaja » Bosch
Vysockiho mám celkom pred rokmi napočuvaného a predsa nepoznám túto pieseň. :17:
Příspěvky: 78-54 53-29 28-4 3-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »