Holky přes 50


02.12.2018 - 11:27
(Kozoroh) Bosch
Holky přes 50
Věnováno všem holkám přes 50, s láskou

Holky přes 50, to jsou ženský! Dávno už zapomněly na romantiku patnáctiletých, aktivitu a elán pětadvacítek a racionální úsilí těch, co je jim přes 30. Viděly už hodně. Až musely trochu přivřít oči… Ale nakonec je znovu otevřely dokořán. A spatřily nový svět, nové samy sebe a nový život. Znovu uvěřily v něco lepšího, protože to horší se jim zpravidla už přihodilo. Ale ony to přežily – právě proto, aby znovu dokázaly uvěřit v něco lepšího. A lepšího se jim dostává, protože jsou schopné vidět ho i tam, kde ho různé nanicovaté děvenky vidět nedokážou. Mají zostřené vidění, vnímavý sluch a jemné ruce. A proto k nim také to nejlepší tak lne.

Jsou krásné. Ne – počkejte, nejsou jen hezké, jsou neuvěřitelně krásné, protože přiznávají, že mají právě takovýhle zadek, právě takováhle prsa, takový nos a nohy. Naučily se právě tyhle zadky-prsa-nosy-nohy mít rády.

Znají jedno tajemství, tyhle holky přes 50: už mají po krk všech těch řečí o „příjmech“, „kariéře“, „úspěchu“ a „sociálním statutu“. Teď už s naprostou jistotou vědí, že to nejdůležitější rozhodně není to, co ukazují televize, co se píše na internetu, hodnotí na sociálních sítích a přebírá ve fitkách. Znají to nejdůležitější a mlčí. Mlčí o tom, co je v životě nejdůležitější: život sám, jeho chuť, jeho barva, jeho rytmus, vůně, umění mít potěšení a radovat se z každého dne.

Dávno nepěstují vybroušené fráze, předem připravené shovívavé úsměvy a korektní vycházkové kostýmky. Přestaly „aktivně vyhledávat“. Našly toho, koho tolik potřebovaly celé ty roky – samy sebe. Takové, jaké jsou. A ukázalo se, že právě takové – opravdové – jsou pro všechny kolem náramně zajímavé. A to skutečně prakticky pro všechny – a pro chlapy, co za něco stojí, tím spíš. Znovu umějí srdceryvně plakat a smát se, až sotva dechu popadají. Už si odchodily svoje v neprůstřelné vestě společenské slušnosti, požadavků, zákazů a povolení. Přestalo je bavit ovládat se – rozpřáhly ruce a ocitly se na svobodě – živé, plné citu a skutečné…

Žijí tak, jako dýchají: hned bouřlivě, hned klidně, hned něžně a sotva slyšitelně a hned zas ve spěchu a s nadšením… Dýchají v rytmu života a žijí v rytmu dýchání. Konečně se jim to po padesátce začalo dařit: žít ve stejném čase se životem.

Holky přes 50 jsou hrozně zvídavé. Nějak se stalo, že místo „To už dávno vím“ začínají větu „Jé, ženský, tohle je tak zajímavý…!“. Tanec i jóga, programování, turistika i vaření… Vytvářejí život, navlékají si korálky svých nově objevených talentů, malují obrazy, zdobí talíře a zdolávají hory. A všechno se jim daří.

Holky přes 50 nejsou žádné usedlé paničky. Nosí dlouhé sukně, protože je to moc hezké. Nosí taky mini, stejně tak jako džínsy. A nejrůznější bižu, z domova i z ciziny. Vykašlaly se na drahé značkové ozdůbky. Už nemusejí dokazovat „taky já mám na zlato“. Je pro ně důležité, aby se to líbilo jim samým. Nechtějí nic slyšet o tom, co je „moderní“, „trendy“ a „in“ v této sezóně. Potřebují, aby pro ně osobně to bylo prostě – hezké. A v tom „hezké“ je hodně ženského, milého, neuspěchaného.

Holky přes 50 přestávají počítat kalorie. Protože láska, zájmy, pohyb, nadšení, inspirace, to všechno působí mnohem účinněji než fitness a plastičtí chirurgové. A právě proto jsou tak pěkné…

Holky přes 50 poslaly daleko a navěky pryč time managementy, motivační a leadershipové lekce. Znají cenu každé minuty, všechno stíhají a nikam nechodí pozdě, protože nikam nespěchají. Nedosahují. Nebojují. Neusilují. Prostě žijí. A určitě vědí, že po 50 je všechno ještě mnohem, mnohem zajímavější. ♥
https://www.pronaladu.cz/venovano-v…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
07.12.2018 - 12:56 | Filtr
(Váhy) caro
:37: :15:
07.12.2018 - 10:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » URANaja
ano ano, není to nic pro nějaké adolescentní motovidla :-)
07.12.2018 - 08:28 | Filtr
(Rak) URANaja » Bosch
No tak som sa trafila aj ked dom ma nenapadol ale uvedomila som si že je to také vyzreté saturnovske písanie.
06.12.2018 - 16:11 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Freja
Takové saturnské mohlo by odpovídat 7.domu ve vodnáři. :-)
06.12.2018 - 14:04 | Filtr
(Štír) Freja
To je hezký vyznání :1:
Jsem si i chvíli myslela,že Tvoje ??
04.12.2018 - 19:33 | Filtr
(Střelec) Blossom » yknuf
No jo, tak někdo tu soutěž...to lepší a horší prostě potřebuje.


Asi opravdu žiji v jiném vesmíru :14: :29:
04.12.2018 - 18:26 | Filtr
(Rak) URANaja » yknuf
Dosť dobre nechápem o čo ti ide, niekto a teda Bosch napísal naozaj veľmi pekne o ženách tak prečo to negovať? máš problém so ženskou časťou rodiny? Ono také ženy sa nájdu aj skôr len ich je menej lebo neprešli tým čo tie staršie.
04.12.2018 - 16:59 | Filtr
(Panna) yknuf » Blossom
Holky pod 50, to jsou ženský! Ještě nezanevřely na romantiku patnáctiletých, aktivitu a elán osmnáctek a racionální úsilí těch, co je jim přes 20. Viděly už hodně. Až musely trochu přivřít oči… Ale nakonec je znovu otevřely dokořán. A spatřily nový svět, nové samy sebe a nový život. Znovu uvěřily v něco lepšího, protože to horší se jim zpravidla už přihodilo. Ale ony to přežily – právě proto, aby znovu dokázaly uvěřit v něco lepšího. A lepšího se jim dostává, protože jsou schopné vidět ho i tam, kde ho různé nanicovaté babky vidět již nedokáží. Mají zostřené vidění, vnímavý sluch a jemné ruce. A proto k nim také to nejlepší tak lne. (...) ;-)
04.12.2018 - 16:15 | Filtr
(Střelec) Blossom » yknuf
Tak já jsem úvodní příspěvek pochopila asi trochu jinak.

Nepřišlo mi to, jako dehonestování nějakých ročníků. Spíš jako připomenutí povzbuzující skutečnosti, že většina lidí se ve středním věku konečně dopracuje k něčemu, co je opravdu fajn a taky stojí za to :3:

O tom, že k tomu asi nedojde úplně každý nebo že se může stát, že se k tomu někdo dopracuje i dřív asi nemá cenu mluvit. Všem nám bylo dvacet a většině bude i přes padesát... Není to soutěž o tom, kdo nebo co je lepší nebo horší.

Ale uznávám, že je to možná jen moje optika vnímání světa... :29:
04.12.2018 - 12:36 | Filtr
(Panna) yknuf » Blossom
"tak" = dehonestujíc jiné ročníky

Vše už bylo řečeno. Jen mě napadá - a které zkušenosti jsou pro život ty nejhodnotnější? Kdo ví? ale určitě tam patří i ty nejhorší. Vem si dítě, jež v osmnácti uteklo z domova alkoholiků. A v zápětí zjistí, jak je život krásný...
O věku to prostě není.
04.12.2018 - 11:00 | Filtr
(Střelec) Blossom » yknuf
Ale představ si ten křik, kdybych tak hájila dvacítky. :)

A já si teda právě myslím, že se dvacítky hájí všude :3:. Společnost je dneska postavená na kultu mládí. Správné, hezké a žádoucí je pouze to, co je mladé. Všude se řeší jen kolik kdo váží, jestli má dokonalou postavu a jestli náhodou nestárne :4: a myslím si, že Bosch chtěl ve svém příspěvku právě poukázat na to, jak moc daleko od pravdy toto všechno je...

I ve dvaceti může být člověk oduševnělý, moudrý a nepoplatný mainstreamu, ale fakt je, že v tomto věku to není jen tak si to ustát a udržet. On se člověk opravdu celý život vyvíjí a je pravda, že většinou až po tom, co si projde vztahovými zkušenosti, rodičovstvím a zažije si všechny ty vzestupy a pády, tak se mu podaří získat to pravé sebe-vědomí, které už není založené na egu a na nutnosti svou hodnotu odvíjet od uznání ostatních.

Najednou člověk prostě ví sám, v čem je jeho hodnota, co všechno vytváří pro sebe i pro ostatní...co je v partnerství opravdu důležité a jak na něm pracovat. A v porovnání s tím, pak všechny ty umělý požadavky společnosti nemají šanci :3:. A klidně to člověk v tom mladším věku všechno může tisíckrát vědět, ale přesto to většinou nějak nejde zároveň žít... (znám dobře z vlastní zkušenosti)

V tom si právě myslím, že je to kouzlo vyššího věku, o kterém psal Bosch. A myslím si, že se to týká jak žen, tak i mužů.

Vnímám to jako takový dárek od vesmíru :1: a pokud se to někomu podaří dosáhnout už ve dvaceti, tak klobouk dolů a moc mu to přeji :29:
04.12.2018 - 09:32 | Filtr
(Rak) URANaja » Bosch
Vysockiho mám celkom pred rokmi napočuvaného a predsa nepoznám túto pieseň. :17:
04.12.2018 - 09:20 | Filtr
(Rak) URANaja » Bosch
S tým súhlasím, duša nepotrebuje spásu, ta je čistá.
Vývoj človeka musel prejsť hrubým začiatkom, len sa tam nemusíme vracať - vytykať vojny či dokonca evolúciu - to je odpoved k inému komentu.
04.12.2018 - 07:41 | Filtr
(Ryby) thééé
:34:Ty jsi prostě zlatíčko. Takhle svěže na 50 se cítím od narození :75:
04.12.2018 - 02:29 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sky
Duša?
Ta nepotrebuje spásu.
Tá je spasená od začiatku. :3:
Od veků vekův. :61:
Já piju kofolu :-)
https://zpravy.idnes.cz/cirkev-mlzi…
04.12.2018 - 02:25 | Filtr
(Kozoroh) Sky » Bosch
:3:nejde o ego, ale o dušu! :3:
04.12.2018 - 02:24 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sky
Na to já právě nevěřím.
Na spásu ega.
04.12.2018 - 02:21 | Filtr
(Panna) yknuf » Khalia Zvlčelá
Nejde. Ale představ si ten křik, kdybych tak hájila dvacítky. :)
04.12.2018 - 01:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sky
nikto nie je nevinný
Zachránte naše duše!
Спасите наши души!
https://www.youtube.com/watch/…
04.12.2018 - 00:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » player
A to jsme doufali že tomu bude právě naopak.
Za to jsme cinkali klíčemi.
Někde se stala chyba.
04.12.2018 - 00:35 | Filtr
(Býk) player » Znovuzrozená
Pracuju převážně s mladými, ale pokoru u nich moc nevnímám.Naopak...

Protože rodiče jsou xindl...

Musím bohužel říct , že právě moji vrstevníci a sametová revoluce , vznikl moloch peněz lehce či těžce dostupných a míra konzumu se zvětšila nad rozumnou hranici. Ano moje generace , z hlediska rodičovství je ta první špatná. Hodně špatná.
03.12.2018 - 23:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » URANaja
:3: :74:
03.12.2018 - 22:50 | Filtr
(Rak) URANaja
Neotvorila som vlákno, čakala som niečo úplne iné a bác. Dostal si ma :3:
Musím uznať že aj ja poznám hodne takých a páčia sa mi - ale zas nie sú také všetky ale to ani v 30.
Veľmi pekné čítanie.
03.12.2018 - 20:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Znovuzrozená
jj astrologicky řečeno se tak stává zčásti při první opozici saturnu v patnácti což je puberta, ale zásadnější obrat nastává při opozici ve 30(29,5) a pak další a další návraty aktivují toto téma
mnohdy ale ani druhá opozice, druhý návrat nemusí znamenat dospělost, osamostatnění, neboť né každému je z různých důvodů dáno
a komu není dáno, tomu není pomoci..
03.12.2018 - 20:23 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Bosch
:61:

tak já zastávám názor, že děti by měly "přerůst" své rodiče a to nemyslím jenom fyzicky.... :4:

ale to se stane těžko v pětadvaceti nebo třiceti, spíše až po čtyřicítce a později... :3:
Příspěvky: 65-41 40-16 15-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »