Spálená planeta


10.10.2018 - 20:06
(Kozoroh) Argyll
Spálená planeta
Dříve jsem tomuto tématu nevěnoval tolik pozornosti, ale začíná mi tu cosi dávat smysl. Především jsem měl vždy za to, že ve spálení se může nacházet pouze Merkur (už nevím proč). Bohužel nevím o žádné literatuře a z webových odkazů mi přišly pod ruku stránky pana Tichého, kde popisuje význam všech spálených planet, přičemž pro planety v konjunkci se Sluncem popisuje tři možné varianty:
Konjunkce 0°00´ - 0°15´ tzv. "v srdci Slunce" - planeta má mimořádnou sílu
Konjunkce 0°16´ - 4°00´ ve spálení, Slunce pozřelo sílu planety
Konjunkce 4° - 9° - "v paprscích Slunce", poškození není tak vážné jako při spálení

Sám jsem "majitelem" poměrně těsné konjunkce Slunce-Mars (0°19´) a to, co považuji za velký dar Marta - asertivita - mi rozhodně není vrozeno a musel jsem se na ni dost nadřít.

Také by mě zajímaly postřehy astrologů ohledně Marsu, který je sice ve spálení, ale zároveň také v exaltaci (Kozoroh).

Máte v nativu spálenou planetu? Vaše zkušenosti?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 6 5 4 3 2 1
Řazení:
16.10.2018 - 08:58 | Filtr
(Kozoroh) Argyll » URANaja
Ještě tady dodatečně děkuji za zprostředkování slov dr.Faustrolla :) O té diskuzi vím, leč napadlo mě podívat se na sousední server až den po založení této diskuze, která se mezitím rozjela :1: Navíc - tady jsem to dostal vysvětlené víc polopaticky...
15.10.2018 - 12:00 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » URANaja
Není začátek bez konce..
15.10.2018 - 10:20 | Filtr
(Rak) URANaja » Bosch
No mne sa lepšie páči to vysvetlenie že nie je spálená planéta ale je to ako začiatok pre planétu a vtedy ma silu prekonať všetko. :3:
15.10.2018 - 09:28 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » URANaja
No a nedávno se mi někdo na stezce kolem řeky pokoušel sdělit že mu je nepříjemné když proti němu vyběhl můj pes což je jeho zlozvyk utíkat za cyklisty a strašit je to dělá moc rád mmj i za traktory kterým chce prokousnout zadní pnemuatiku..a že prý ho mám mít uvázaného na vodítku. A přitom na mně vyjel ze zatáčky jako rozjetý vagón takže jsem neměl skoro kam uskočit a musel jsem na poslední chvíli vzít zavděk křovím kde jsem nabral na kalhoty takové ty bodláky které jsem musel pracně sundávat..
Tak jsem nad tím chvíli přemýšlel a usoudil jsem že kecá, nejel po cyklostezce ani po místě kde by byl zákaz volného pobíhání psů. Na takových obci odlehlých místech stezkách pro všechny musí počítat s tím že tam budou venčeni psi kterýžto koníček je úplně stejně legální a každý má na něj úplně stejný nárok jako jezdit na kole a obtěžovat svojí jízdou chodce což se stává v poslední době v přírodě hodně nepříjemný problém.
Dnes když už jdeš turistickou trasou pro pěší po beskydech míjí tě doslova kolony pitomců na kolech kteří nemají ani tu slušnost zvonit a dát signál že jedou ale rovnou vyjedou proti člověku ze zatáčky anebo tě přímo vytlačí z chodníku takže z hodinové trasy půl hodiny stále jen uhýbáš těmto egoistickým exotům kteří si myslí že svět a turistické tratě jsou tady jen pro ně.
Nasrat jim a pustit psa na volno. Nevím proč bych se zrovna já měl nechat omezovat tam kde chci být jen já se svým psem užívat si v radosti podzimu v klidu a kde chci aby na mně nenajížděli bezohlední cyklisti co musí profičet krajinou na výkon a dávají jasné najevo že podle nich ostatní nemají na svůj svobodný život právo. Prostě egoisti. Produkt dnešního náboženství zvaného individualita, kolektiv a ostatní je nezajímají. Vidí jen sebe. S určitou ohleduplností na jiné by měli taky počítat a s tím že nežijí na světě jen sami pro jejich vlastní potřeby.
Já přece taky nevstupuju na stezky pro cyklisty! Tak mají jezdit po nich a nechat chodce žít si to jejich.
Myslím že ten člověk musel mít nějakou spálenou planetu že tohle nebyl schopen pochopit, spálení mmj znamená vždy silnou subjektivitu.
15.10.2018 - 07:14 | Filtr
(Ryby) MG34 » URANaja
"Rešpektujem psa" - tohle je přesně ten problém - samozřejmě že tohle bych uměl taky a musel jsem to už mockrát udělat i s velkým čoklem i s leckterým malým, prostě dle situace - já si poradit umím. Ale tím se vzdávám svobody - zvlášť když sportuju (jedu na kole nebo běžím) - kvůli debilovi a jeho čoklovi se na veřejném místě musím takto nechat šikanovat - musím "respektovat" - zpomalit, někdy i zastavit, brát ohledy, komunikovat. Přitom kdyby bylo všechno podle pravidel - čokl na vodítku a pod kontrolou, nemusím vůbec nic řešit - a o tom to je. Já prostě nechcu přemýšlet pokaždé, když míjím nějakého čokla. Nechcu být ani oslovován na ulici různýma otravnýma lidma (a to je rozhodně méně než ten čokl). Já chcu mít jenom klid na to svoje.

A pak mi tu ještě někdo, kdo vůbec neví která bije, dělá kázání o strachu ze psů a o tom, co je primární a sekundární...
15.10.2018 - 06:11 | Filtr
(Rak) URANaja » Bosch
Čo sa týka psov súhlasím, ako 13 ročnú ma pohryzol malý pes zo zadu no nohy, bol presne taký ako jeho majitelia, ublížiť za chrbtom a do oči iba krásne.
Potom som sa psov bála aj ked sme doma mali vždy psov. Až som pochopila že to je na mne ako sa budú ku mne psi správať a odvtedy nemám problém, svoj strach som prekonala. Rešpektujem psa ak mi da najavo že nechce mojú prítomnosť alebo naopak velikánske cudzie hovädo a uteká ku mne lebo sa chce pomaznať. Neverím čivave no nemám problém s bojovými plemenami.
14.10.2018 - 22:32 | Filtr
(Blíženci) tajga » Orfanikus
Aha, děkuju, tak to je hezké. Jen koukám, že na pozitivní vliv Betelguese asi nepanuje názorová shoda :97:. Já jsem doteď netušila ani, že existuje.
14.10.2018 - 14:35 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Bosch
Té stálici se připisuje pozitivní vůdcovské odhodlání k překonávání překážek
a vím,že dotyčný člověk tu sílu ke konkrétním situacím v životě potřebuje
jako sůl.
Přece Mars má i své pozitivní stránky.

Astropsychologie to už mám za sebou a přeji všem hodně zdaru ve studiích
tohoto druhu.
14.10.2018 - 14:35 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Bosch
ačkoli jsem byl vícekrát v pozici kdy jsem mohl cítit ohrožen volně nebezpečně vyhlížejícím velkým psem, byla to vždy jakási výzva k zachování klidu, podvědomě jsem cítil že nejdůležitější je zachovat vnitřní klid a nepřipustit paniku, strach
pes nikdy nezaútočí na člověka který se nebrání neutíká a nevyzařuje póry kůže strach
což se ale u jezevčíků a některých psích jedinců nedá říct vždy
v každém případě , jelikož jsem dříve psíky nesnášel, tak vím že nejlepší terapií jak dosáhnout v takovém případě dokonalé lásky ke globálnímu ekosystému je abreaktivní psychoterapie - pořídit si psa
čistit mu kožich, chodit ho venčit, uklízet po něm hovna nabírat je do sáčku nosit k popelnici jezdit k veterináři platit mu dobrou stravu a dávat mu jeho dávky hladících jednotek kteréžto potřeby psí jsou bezedné
jinak..
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
14.10.2018 - 14:25 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Orfanikus
aha
takže teď buď lakuješ neb jsi byl přistižen, ..anebo ses dal na cestu astropsychologie? :15: :3:
14.10.2018 - 11:51 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Štěpán T.
Určitě dává hodně pozitivního odhodlání pro překonání překážek.
14.10.2018 - 11:32 | Filtr
(Lev) Orfanikus » MG34
Já si myslím,že podmínka 7 dnů pro uniknutí z paprsků Slunce platí jen pro osobní
planety Mer.Ve,Mars,protože naprosto každá Luna je za 7 dnů mimo vlivu Slunce.
Mám v archivu několik nativů,kdy je Luna takto krátce před Novem v blízkosti
Slunce,ovšem všechny ty horoskopy patří ženám a Luna v horoskopu muže se projevuje jinak.
Majitelky těch zmiňovaných horoskopů s Lunou krátce před Novem,měly všechny
problémy s dětmi,matkou,partneři si stěžovali,že nenacházejí v nich
dostatečnou citovou odezvu,osobně jsem mluvil jen s některými,ale u těch
jsem měl dojem,že s nimi jak se lidově říká - není žádná zábava - že neznají
vtip,třeba si udělat legraci ze sebe bylo nepřijatelné (poškoz.5.dům)
Horoskop muže s touto konstelací ( i když Luna je ve své triplicitě,tedy má jakousi střední důstojnost )jsem dosud nezaznamenal,chtělo by to prozkoumat jak se tento skoro Nov projevoval v průběhu života při direkcích,profekcích a když v solarech padl na citlivá místa.
Nevím,třeba v tvém životě byly ženy druhu,který je popsán výše.
K tomu kvader od Sata v nočním nativu na tento skoro Nov,to není nic lehkého pro život.
14.10.2018 - 08:48 | Filtr
(Rak) URANaja
pokud je nějaká planeta spálená Sluncem, pak se jedná o konec jednoho ročního cyklu (kromě Luny, Merkura a Venuše) nebo začátek nového ročního cyklu (syzygie Slunce/planeta) a tento přechod z jednoho do druhého cyklu není viditelný tak jako není viditelný začátek jakéhokoli cyklu (až na výjimky tranzit Merkura a Venuše přes disk Slunce při dolní konjunkci, nebo zatmění Slunce)

Toto je citacie od jedného astrologa na inom webu, kde sa tiež preberajú spálené planéty.
14.10.2018 - 08:48 | Filtr
(Ryby) MG34 » Loen
O tom, co je u mne primární a sekundární, snad nejvíce vím já sám, takže brzdi.

Rozhodně se ta situace se psy pro mne nijak nezmění, když o život nejde (což je většina případů - pes je malý nebo střední). "Jenom" kousnutí se rozhodně nebojím, kousl mne nějaký pes v životě už vícekrát, je to snesitelné, ale rozhodně si to nechci nechat líbit. Jde o princip - o to, že musím zpomalit kvůli někomu jinému než člověku, ale člověk za to může - šikanuje mne tím. V opačném případě hrozí kolize, ze které bych byl já obviněn, byť bych byl 2x poškozený (omezením a případným zraněním při bouračce). Stejným způsobem bych reagoval, kdyby tam pobíhalo něčí prase, něčí králík, něčí kočka, něčí kůň anebo by tam měl dřevěnou kulatinu přes celou cestu jako závoru. Ale to se statisticky nestává, stává se to se psy, protože pes je otravný a plete se pod kola a je jich přemnoženo a majitelé jsou většinou dementi - resp. zhruba v 30% případů. Co je na tom "zajímavé", že je jich tu přemnoženo? Takže s tím "strachem ze psů" a zaměňováním primárního a sekundárního se běž vycpat, tohle jsou přesně ty kecy, které odvádí pozornost od jádra problému - že je díky přemnožení čoklů taková nějaká běžná mezilidská rovnováha v lidském společentví narušená. Čím jako já (a mnozí další) to jejich omezování mám dorovnat? LEGÁLNĚ nemám čím (navíc oni to dělají většinou nelegálně - porušují městskou vyhlášku), takže ve mně doutná frustrace - je to zákonité a logické. Protože já pravidla respektuju.

Jo, abych nekecal, stalo se mi "to" jednou i s koněm, ale to jsem šel naštěstí jen pěšky. Cizí kůň, naháněli ho policajti a jakýsi chlap. A on se jim vždycky nějak vysmekl a šel si po svém - tzn. 10 metrů za mnou až skoro domů. Bylo to v dost blbém místě, kdyby ho neořešili, tak se o něj někdo v autě zabije, bylo to za mírnou zatáčkou (do které není vidět), kde se jezdí asi 90 a kůň si šel prostředkem. Policajti a chlap to vzdali a nechali mi koňa na krku. Naštěstí se kousek od mého domu lekl kolem projíždějícího auta, chytl rapla a utekl opačným směrem. Šel za mnou tak deset minut a už jsem fakt nevěděl, jak se ho zbavit a hlavně zbavit se nálepky, že je můj a že za to můžu já, protože to tak vypadalo - možná i proto "mi" ho ti policajti nechali. Ale co si kdo vezme na té krávě (o nějaké ti policajti mluvili), co jí ten kůň patří, ale nedokáže si ho pohlídat?

Jo a ještě jedna věc s čoklama - a taky to rozhodně není o strachu. Občas se stane, že volně pobíhající čokl se přidá a jde se mnou. Ignoruju ho. Ale pak potkám ženskou s malým děckem a on se o ně otírá a ženská se NA MNE dívá, jako kdybych za to mohl, přitom ten čokl ke mně samozřejmě vůbec nepatří... A nemám náladu to někomu ještě vysvětlovat, když za to nemůžu.
14.10.2018 - 08:10 | Filtr
(Rak) Loen » MG34
jo, to chápu: "Takže primárně tam je frustrace ze ztráty části vlastní svobody ve prospěch svobody někoho jiného než člověka." - jenže ta frustrace je až sekundární - primární je ten obrovskej strach o život a ten strach ze psů - v homeo škole nás učí, že lék se podává za základě zvláštních symptomu (což je subjektivní) a mě toto zvláštní připadá (má interní poznámka)

hele můj chlap si s nezákonností hlavu neláme - teda láme v tom, že jí totáloně opovrhuje...

nicméně strahy z něčeho (co nemůže mít pod kontrolou) má taky, třeba klíšťata (před vstupem do lesa milion různejch opatření - a ten strach si to klíště samozřejmě přitáhne, ...
13.10.2018 - 23:38 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Loen
podle mně jsou nejhorší ti nejmenší psi jako jezevčíci útočí hajzlíci zezadu a prokousnou snadno achilovku těch velkých jsem se zatím nikdy nebál
13.10.2018 - 23:22 | Filtr
(Ryby) MG34 » Loen
"Zajímavé" strachy? To je docela trapný newspeak. Správné slovo je zákonité nebo logické. Ne "zajímavé".

A ze všeho nejvíc mne irituje, že "druhá strana" roztáčí spirálu nezákonnosti (nemá náhubek a vodítko dle obecní vyhlášky) a já v té spirále nezákonnosti dál nesmím pokračovat (třeba tím, že bych prostě toho čokla preventivně odprásknul pistolí ve chvíli, kdy bych ho měl bez dozoru za zády), protože ten první (nevyprovokovaný) krok spirály nezákonnosti prostě té krávě prochází a ten druhý (vyprovokovaný, tedy mnohem oprávněnější) už by (mi) neprošel. Přitom je to tak snadné - vadí mi to, tak se podle toho zařídím a seženu si zbraň a budu se bránit. Ale nemůžu. To mne frustruje ze všeho nejvíc.

A nic jiného by to nevyřešilo, tihle čoklaři si začnou dávat pozor až teprve ve chvíli, kdy zjistí, že by o čokla mohli přijít, to jediné na ně platí. A ta věc pak prostě nemá jiné nenásilné řešení než se vzdát vlastní svobody (chodit si bez omezení tam, kde se bez omezení chodit smí) ve prospěch někoho, kdo mi ji za bílého dne přímo před očima krade a dává ji někomu jinému, než člověku - svému čoklovi.

Takže primárně tam je frustrace ze ztráty části vlastní svobody ve prospěch svobody někoho jiného než člověka. To bytostně nesnáším.
13.10.2018 - 22:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Loen
jj
jinak já to beru tak že neptunická oblast zahrnuje všechny předchozí zkušenosti zvířetníku, lze tedy předvídat úplně všechno
13.10.2018 - 22:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Argyll
z logiky věci mi vychází že pokud je spálená venuše signalizátorem skrytých vztahů(tajný milenec/ka), může být spálený mars signalizátorem skrytého útočníka,
nikoli nutně toho na koho je útočeno
skrytý nepřítel by se pak mohl dát hledat v synastrii pokud ti někdo dává svého marse na tvé slunce..možná
obecně je tato oblast přiřazována 12.domu
13.10.2018 - 22:01 | Filtr
(Rak) Loen » MG34
hmm...zajímavé strachy
13.10.2018 - 21:47 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Argyll
Jsem nad tím přemýšlel a astrologicky bych to možná "svedl" u sebe (tu stabilitu) na trigon od Saturna. Je v mém 10. domu v elevaci, je to dispozitor zmíněné konjunkce v 2. domu, poměrně stabilizující prvek.
Také to tím vůbec být nemusí. :4:
13.10.2018 - 21:36 | Filtr
(Rak) Loen » Bosch
ten film si stáhnu - zní to dost dobře :61:

nevím - vnímám ten radix jako nějaké dispozice, které se mohou projevit různě - dle příležitostí - které by třeba mohly být předurčené...co já vím... toto neřeším... možná se snažím skrze to nějaké věci pochopi...ne predikovat
13.10.2018 - 21:02 | Filtr
(Rak) Martin_B_D » Argyll
áno, to mi ani nenapadlo, ale príde mi to naozaj trefné. :15:
13.10.2018 - 20:48 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Loen
dobrý úsek v tom filmu je ten moment konfrontace kdy duše tlačí do rozhodnutí buď anebo
ta fáze těsně před konjunkcí slunce a luny je oblastí vyplavování nestrávených zbytků emocí a rozhoduje se o tom zda věčnost anebo časovost..co dál..a na dvou židlích nelze sedět jedním zadkem věčně, z toho titulu lze chápat ten aspekt binárního myšlení..aspekt pouštních náboženství a hlavně jejich vůdců
s takovou konstelací by se třeba dobře mohl narodit nějaký prorok..vůdce lidu, vizionář, ovšem jen málokdy konstelace opravdu předurčuje což mně vede k další úvaze zda se dá vůbec z radixu vyčíst osud
podle mně právě nedá neb predestinace se nedá vzhledem k tolika proměnným kde nativita je jen malý segment vůbec odhadnout
předvídání osudu je podle mně jen čarováním, zaklínáním živého svobodného duševního pleroma bez hranic do omezující formy zvané životní osud což je černá magie
a pokud to není tím zaklínacím čarováním pak je to jen plácání do větru
tudíž lepší nevědět a zachovat si neposkvrněný svit mysli
svobodnému nezatíženému člověku musí stačit pomyšlení že život je pomíjivý..no a pak ještě možná naděje ale ta se prý nakonec taky odhazuje
13.10.2018 - 20:45 | Filtr
(Ryby) MG34 » Loen
Já řeším jenom to, čemu se nemůžu vyhnout. Dnes to byl zrovna šedý pes o velikosti poníka (nepřeháním, skutečně tak velký). Bylo už šero a já jsem jel polní cestou dost rychle na kole. Pes navolno, bez košíku. Majitelka asi 30 metrů před ním (dál ode mne než pes) a zády k nám. Nezájem. Musel jsem zpomalit zariskovat těch 30 metrů s nehlídaným psem v zádech a vlídně s ní promluvit, aby si ho dala na vodítko, protože pojedu ještě zpátky. Kdybych to řekl z dálky a zostra (jak by si zasloužila), pes po mně vystartuje a takový pes by mne mohl snadno i zabít.

To je normálně ekvivalent toho, že za někým zezadu přijdu, namířím na něj pistoli a řeknu mu ať se nebojí, že nevystřelím, že si jenom tak hraju. A on by mne musel ještě vlídně požádat, ať tu pistoli zajistím a schovám.

A tohle je hmatatelné ohrožení svobody (způsobené mj. patologií citů některých jedinců). Všechny výše zmíněné věci (konzum, náboženství atd.) - těm se dá snadno vyhnout. Velkému nezajištěnému psovi uprostřed pole bohužel ne...
Příspěvky: 133-109 108-84 83-59 58-34 33-9 8-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »