nadání a horoskop


01.10.2018 - 13:29
(Střelec) petrasauerova
nadání a horoskop
Byla jsem se synem v pedagogicko psychologické poradně. Syn Daniel 3.2.2003 Svitavy 5:50 hodin. Zjistili mu vysoké IQ (asi 130), i když známky ve škole tomu neodpovídají. Je na víceletém gymplu a každým rokem se modlím, aby nepropadl. Známky tak tak na prolezení. No a psycholožka mi řekla, že je nadaný. Ale neřekla mi na co. Dá se v horoskopu poznat, na co je syn nadaný?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
09.10.2018 - 20:18 | Filtr
(Vodnář) mili111 » petrasauerova
takhle....výchovná poradkyně bude pěkná :48:...nejspíš daleko omezenější než váš syn...takže....na ně bych pekla...
přijde mi, že je to dost o vás...aby jste si udělala jasno v tom, jak to máte s touhou po respektu ostatními a společností a prestiží ...a zároveň...jak to svým způsobem proplétáte se synem.

Jinak...jestli jste s ním od mala a hrajete si s ním(nebo spíš hrávala) a občas si povídáte a vidíte....tak 100% víte...jaký talent má.
A...i pokud by propadl...co se děje :3:...no tak mu něco dojde....udělá si v sobě jasno...a může jít znovu. Má času.
09.10.2018 - 12:05 | Filtr
(Býk) desire77 » petrasauerova
Vpodstatě hodně toho, o co tu běží, souvisí s jeho 1.domem a já už tam víceméně to důležité rozepsala. Akorát, že Vy jste to teď oblékla do konkrétna. ASC v Kozorohu, Chiron v 1.domě konjunkce ASC, kojunkce Merkur.

Samozřejmě by to bylo na pořádný astrologický rozbor, ale v zásadě je jasné, že se kluk hledá, že hledá své hranice, které opravdu potřebuje a potřebuje vyzkoušet, kdeže jsou. Díky tomu, že chybí otec, má problémy i se svou identitou. Potřebuje hledat vše ve svém nitru, potřebuje si uvěřit a potřebuje Vaši podporu.
Zřejmě děláte přesně kontraproduktivně to, než dělat máte. Je inteligentní, studuje gympl, ve škole je spokojený, je to slušný kluk, který se umí chovat a mě z toho vychází, že to, co dokázal a dokazuje je standard, který je tak normální, že nestojí za řeč a místo podpory se kluk cítí nedoceněný a jaksi tedy chybí motivace.

Osobně bych mu pomohla hledat kým doopravdy je. Ať už formou povídání, poslouchání ho nebo třeba jít po předcích, pokud je možnost někde něco vyhledat.... zkrátka, aby s v tom nekoupal sám. Načtěte si něco o Chironu - bolesti v 1.d. a v Kozorohu. Stála bych za ním, ať se děje co se děje. Protože to je to, co on potřebuje.
Osobně bych nedělala ani paniku z toho, že propadne. No a co? No tak ať to nechá dojít až na tu hranu, ať se ukáže. A ať si to případně prožije. Svět se nezboří, pokud je kluk chytrej, tak propadnutí z něj blbce neudělá. Trochu mi přijde, že je to celé hodně i o Vás. Uberte z podmínek, přidejte v lásce a pochopení. Komunikujte, sdělte mu fakta, že pokud to povede tak a tak, tak prostě propadne. Jestli si chce prodloužit studium o rok, tak to tedy přijímáte, je to jeho volba, Vy ve škole sedět o rok více nemusíte. Řekněte mu, že ho máte ráda bez ohledu na to, jestli propadne a že jsou důležitější věci... . Možná ho tím odzbrojíte - nečekaná reakce spustí kolikrát nečekané činy... .
Nevidím do toho celého, přelétla jsem tu konverzaci letem světem, ale myslím si, že Vás syn potřebuje cítit, že je doceněn, potřebuje cítit že mu věříte, potřebuje cítit, že ho milujete bez podmínek, potřebuje cítit, že někam patří a možná potřebuje propadnout, aby si nastavil hranici tam, kde třeba chyběl otec. Pokud je chytrý, šikovný, hodný, tak proč si přidělávat problémy, tam kde nejsou?
Už to tu někde někdo psal.... umetená cestička není to, co tenhle člověk potřebuje. On si potřebuje dokázat, že je schopný si vyšlapat cestu svou a vlastní, a to i kdyby měl zaškobrtnout.
Navíc... Vodnář si nikdy nenechá mluvit do toho co musí a nesmí.

Držím palce, až bude vše za Vámi a bude lépe.
08.10.2018 - 17:01 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » petrasauerova
Tak asi budou pěkný pipiny :20:.

Já nevím jaký má talent, to by sis mohla všimnout v čem je dobrý, co ho baví. Nebo si s ním o tom chvíli popovídat, on i Ty si při tom můžete leccos ujasnit.
Když neřeknou, ptej se, ať maj pocit, že k něčemu jsou :3::4:
08.10.2018 - 16:46 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Buddha/2
No to já bych nějaký to sebevědomí potřebovala. Já tam už šla s obavami, protože výchovná poradkyně chodí do sauny. Chodí tam se svojí dcerou doktorkou. A i když nechceš poslouchat, tak prostě slyšíš, co si povídají. Povídají si o dětech. Jako líp vychované vnoučata a děti, než mají ony prostě nenajdeš. Dle jejich názoru když děti neposlouchají a nechovají se jako stroje, tak to je chyba ve výchově a v rodičích. Taky správná žena si umí udržet muže a taaak podobně. Prostě když je v rodičích blbý vzor, tak děcko je samozřejmě taky k ničemu. To už se v sauně potím a to ještě nejsem ani zahřátá. Takže já když se dozvěděla, kdo v té ředitelně bude, tak jsem dvě noci nespala. No a hlavně já bych chtěla Dana motivovat, ale nevím, jakým směrem. Je introvert, a fakt mu člověk do hlavy nevidí. Proto jsem chtěla v diskusi poradit, jestli jde nějak třeba z numerologie nebo z horoskopu vyčíst nějaký talent (což mi v poradně říkali, že má talent, ale zapomněli říct na co, abych to mohla rozvíjet nebo kluka v něčem podporovat), tak na co?
08.10.2018 - 16:20 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » petrasauerova
:4: Nene, naopak. Nejlepší obrana je útok.
"Jsem si myslela, že tohle je lepší škola. A vy ho to tady nedokážete naučit ?!? Máte vůbec pedagogické vzdělání ? :4: A ještě se mě budete ptát jestli mu dám Najíst? To snad nemůžete myslet vážně :32: ?! ...)

Hele, když vidí matku bez sebevědomí, je to snadný. Trochu jim to nabourej :3: :5:
08.10.2018 - 16:10 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Buddha/2
No já se nestyděla ani za Dana, ale spíš za sebe. Mi podsouvali myšlenku, co jsem to za matku, že nedokážu poručit a ohlídat kluka. A že mě vlastní syn neposlouchá. Nejvíc mě dostali tím, že se mě ptali, zda klukovi vůbec dokážu uvařit, zda mu dávám najíst. On je hubený, málo jí, ale je zdravý. Měří 171 a váží 48 (oblečený). Jsem si připadala, že jsem totálně selhala jako matka i člověk. Proto ten kanál, do kterého bych skočila. Asi ti učitelé mají doma jiné poslušné děti. Nebo už jim děti vyrostly a zapomněli na to, jaké to je domlouvat se s puberťákem. Nevím. Něco bylo špatně. Za Dana se nestydím. Je to slušnej kluk. Až na tu školu teď s ním není žádný problém. Byl teď se školou v Anglii, přijel nadšený, že všem rozuměl. Tak jsem mu říkala, že aspoň vidí, k čemu to učení je, že se domluví. Jenže to asi pro něj není motivace. Z češtiny a angličtiny má nejhůř za 2. Zato kdyby nechodil na němčinu na doučování, tak by propadl. Učitelka ho drží na 4, protože vidí snahu. No a taky jsem si dovolila říct, že čekám, že bude motivován i ve škole. Tak to jsem to pohnojila úplně.
08.10.2018 - 15:16 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » petrasauerova
Psycholožka má pravdu :15:.
Zkus se na to podívat z jeho pohledu :3:.
Tady nejde o to ho k něčemu dokopat (tohle rodiče, natož učitelé rádi "nechápou" - mají přece své "osvědčené" metody) ale pomoct mu najít nějakou motivaci, aby tomu věnoval aspoň trochu času. Pak by to dal levou zadní - a on to ví.
Problém je, že naše školy nejsou pro nadprůměrně chytré děti zařízené. Pracují s většinou průměrných a podprůměrných. No a ani o učitelích si nedělám iluze že by mohli nějak "zářit" z pohledu dítětě s IQ vyšším, než mají oni sami :4:(což mi tedy nepřímo potvrzuješ s tou kontrolou a "individuálním přístupem" :32:)

Co kdybys takhle zkusila změnit přístup "stydím se za svého syna, polezu kanálem" za pozitivnější "jsem hrdá, že mám chytrého syna"?
Může se Ti to to zdát jako blábol, ale když on tohle z Tebe bude vnitřně vnímat, bude to pro něj podpora i motivace ke změně, ne klacek pod nohy.
08.10.2018 - 14:53 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Buddha/2
No já mám představu, že by neměl propadnout ve škole. Vloni na jaře jsem seděla na gymplu v ředitelně. Kdyby tam byl kanál, tak do něj skočím a přikryju se deklem. Seděl tam třídní učitel, ředitel a výchovná poradkyně. Řekli mi, že jako rodič jsem selhala ve výchově. No jo, dítě z neúplné rodiny. Dan se jim zdá velice inteligentní, ale flákač a já na něj zřejmě nedohlížím a jsem krátká na výchovu. Jediné, co mi řekli, že je velice slušný. Poslali nás do pedagogické poradny. Tam klukovi zjistili vysoké IQ. Výsledky poslali do školy. Přišlo mi, že kdyby napsali, že Danouš na školu nemá buňky, byli by ve škole spokojení. Psycholožka napsala posudek v tom smyslu, že jeho inteligence je skoro jako diagnoza, že kluk o sobě ví, že je chytrej, ale nemá potřebu to někomu dokazovat. A taky v jeho případě očekává individuální přístup. Já musela podepsat zápis, že na něj budu dohlížet, zda má všechny pomůcky a z hodiny na hodinu je kontrolovat, jestli má hotové úkoly (jenže když mi kluk o nich neřekne) a zda ovládá probíranou látku. Prostě že se k němu budu chovat jako k dítěti v první třídě. To je asi ten individuální přístup. Taky jsem podepsala, že kluka budu motivovat. Neřekli mi ale jak? No a Danouš je v klidu. Má ten názor, že když propadne v prvním pololetí, tak se nic neděje, protože od ledna se začíná znovu. Asi mi nezbývá než věřit, že na jaře ho něco osvítí a že to zase nějak zpytlíkuje a proleze s odřenýma ušima. Až bude rodičák, skočím do nějakýho kanálu a nevylezu. Mi přijde, že na tom gymplu je snad on jediný, kdo na školu kašle a ostatní jsou od samého začátku uvědomělí studenti. Jenže jsem se ho ptala, jestli nechce na jinou školu. Nechce, prý se mu tam líbí a že je rád, že tam je, protože neví, co chce v životě dělat a gympl mu umožnil to, že se ještě nemusí rozhodovat.
08.10.2018 - 14:26 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » petrasauerova
No, já si ještě pamatuju, jak mě moje máti chtěla "zkoušet" z něčeho, o čem si myslela, že mi to nejde. Problém byl, že ona o tom něvěděla absolutně nic a bez knížky nebo sešitu kde by si to přečetla (a já jí to měl odpapouškovat - taková imitace školy hrou :4:) byla úplně v háji. Něco takového mi už tehdy připadalo přinejmenším ... ehmmm ... nedůstojné :20:.
Z toho co píšeš na mě kouká jedno - a to není ani tak problém jeho, ale Tvůj. Máš nějakou svou představu, kterou by on měl splnit. Jenže on ji nesdílí, a na to abys mu ji vnutila je příliš vyhraněná osobnost. Čili Tvá snaha (byť "to myslíš dobře") je silně kontraproduktivní.

Ale je hezké, že víš čím jsi ovlivněná. Podle mého soudu ještě víc než bys byla ochotná si připustit. Zkus se od toho trochu uvolnit. A dej svému synovi víc volnosti a respektu. Myslím, že to ocení a budeš mile překvapená :3: :5:
08.10.2018 - 13:52 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » MIKULAS
paní 22Zuzaně jsem napsala, uvidím. Vám napíši do meilu, děkuji
08.10.2018 - 13:36 | Filtr
(Střelec) MIKULAS » petrasauerova
Paní Petro, dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď.

Prosím, dovolte mi napříště proměnit naši komunikaci do formy vzkazů.

1)Potřebuji dopřesnit jednu skutečnost.
Prosím, povězte zda jste začala komunikovat s paní Najdisačkou – 22zuzana – ?

Chlapce jsem neviděl.
Vše, co Vám píši, vychází z toho, co jsem směl studovat.
Dělím se o statistická data.

Chlapec je velmi nadaný.
Všechno co jste dosud dělala a děláte – je správné.

Vybrala jste tatínka a počala dítě se Stvořitelem.
Dítě roste v opravdového muže a Vy jste jej naučila všemu, co k proměně v opravdového muže – potřebuje.
Patří Vám obdiv a uznání.

2)Z údajů, které mám k dispozici se osměluji sestavit doporučení – směrujte syna nebo sebe z domu a nebo z prostor, které společně sdílíte – na co nejdelší dobu.

Jeho DNA sestává z DNA tatínka a z DNA maminky a z impulsu Absolutní Energie.
To jest; DNA archetyp Ovce, DNA Pes, DNA Zajíc a Světlo.
Je skvěle vybaven k tomu, aby rozpoznal vše, co k němu přichází, zvolil rozhodnutí a následně správně konal.

Všechno dobře dopadne

Můžete mi také psát na mailovou adresu
psijaro@seznam.cz
08.10.2018 - 07:09 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » MIKULAS
No on se Dan se svým otcem vůbec nezná. Ale ví o něm, že je. Když jsem byla těhotná, tak mi David řekl, že buď on nebo dítě. Tak jsem si vybrala. Taky mi řekl, že to budu mít těžký, protože budu na dítě sama. Je kariérista, JUDr., bývalý šéf dopravního inspektorátu, krajský zastupitel... Všude známé. Nemanželské dítě se mu nehodí ke kariéře. Mám problém z něj vůbec dostat výživné, beru asi tak polovinu toho, co by mi soud přiznal, kdyby David neměl všude kamarády a známé. Když jsou volby, tak všude visí na plakátech. No a lidé jsou strašně "hodní". Když byly volby do kraje, tak neváhali volat i Danovi i mně. Např.: vy se máte, jste v balíku, táta zastupitel, to bude výživné. Nebo, už vím, proč jsi pořád tak nasmátá a z čeho opravuješ dům. Kluk z toho byl hotový. Teď byly komunální volby a bylo to lepší, protože ty plakáty visely v jiném městě. Dan zkoušel tátu kontaktovat asi přes facebook, ale odmítl ho. Musí to být pro kluka moc těžký, dívat se na fb, jak táta žije, kam všude jezdí, užívá si. Pro mě to je taky hrozný, Danovi nemůžu dát ani ze čtvrtiny tolik, jak by mohl táta. Takže myslím, když říkáte, že ovce a pes (tatínek) o sobě vědí. Tak ve skutečnosti to je tak, že kluk o tátovi ví (i když by třeba nechtěl, tak lidi jsou hnusní a rýpnou si do něj), ale o partnerství nemůže být vůbec řeč ani o tom, že by spolu někdy vycházeli. Pro tátu syn neexistuje a nikdy nebude. No můžu za to já. Byla jsem prostě před dvaceti lety zamilovaná a měla jsem né růžové brýle, ale doslova dalekohledy. Trošku jsem nerozuměla, když píšete, že Dan bude vtahován do proměn a událostí. Jakého typu? Bude mít sklon se pohybovat na hraně společnosti? Myslím třeba drogy, nezaměstnanost a tak? Zatím se mi zdá docela rozumný, ale nevím. Opravdu se mi z něj před očima stává chlap.
05.10.2018 - 08:16 | Filtr
(Střelec) MIKULAS » petrasauerova
Dobrý den,
děkuji za odpověď.

Nyní odpovím krátce.
Jakmile to bude možné, vrátím se.

Prosím,obraťte se vzkazem k Najdisačce – paní 22zuzana.
Obdobný příběh jako s Vaším synem, řešila brilantně ve své rodině.
Možná se Váš chlapec najde nejenom v profesi, ale najde i svou souputnici na životní pouti.

Podle kolečka s natální pozicí planet lze odhadnout, že u zrozence je předpoklad k jeho účasti v mnoha proměnách.

Bude do událostí vtahován a bude vyhledávat příležitosti k tomu aby byl vtáhnut do událostí – více než zrozenci jiných měsíců, jeho roku narození.
Klid – v jeho schopnostech vnímání, je jinde než u Vás.

Sotva lze skokově proměnit vnímání přírody u celé společnosti a jejích učitelů v několika málo posobějdoucích pokoleních.

Jsme patriarchální společenství s tradicemi křesťanství papežského typu. Žena je potlačena, její přirozená role v přírodě, včetně přírody lidské skupiny – špatně nastavena.

Můžete chtít změnit syna podle měřítek, která považujete za správná Vy a jeho učitelé.

Můžete také změnit sebe – své vnímání reality o tom, kým syn je a co vlastně potřebuje.

Váš syn je archetyp Ovce.
Duše Tygr.
Podívejte se na net, jak žijí horské kozy.
Podívejte se jak žijí divocí tygři.
Spojte to v jednu lidskou bytost – samostatná, hrdá na schopnost postavit se všemu a všem. Nechá se obejmout ráda, ale dlouhodobě jenom od partnera stejné úrovně vnímání.

Ovce a Pes (tatínek) o sobě vždy vědí. Vyjdou spolu, ale trvalé partnerství s důvěrnostmi je pro ně dřina.

Váš syn dospívá.
Už to je někdo jiný než dítě.
Už přestává být jinochem.

Dobře si spolu rozumíte.
Potřebuje pryč od Vaší sukně.

Všechno dobře dopadne
04.10.2018 - 09:17 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » petrasauerova
K těm posledním větám bych asi podotkl jen to, že bych se nebál toho, že když nyní zaškobrtne, tak že by se o sebe neuměl postarat, ani o rodinu, dopadl by na dno a už se nezvedl. To se naopak často děje lidem s umetenou cestičkou, kteří při prvním vážném problému v životě nejsou odolní, neznají ten pocit tíhy a zodpovědnosti... Zodpovědnost totiž není to, co je dáno výchovou. To jsou jen naučené vzorce. Ale osobní postoj k odpovědnosti si musí každý vybudovat sám. A syn, ač se to možná zdá neuvěřitelné, se to možná učí právě teď. Třeba už tím, že nakonec se vždy naučí, aby nepropadl, aby prolezl... Kdyby žádnou zodpovědnost neměl, bylo by mu i toto šumák.

Jinak možná bych se ve škole zeptal, když učitelé chtějí, abyste na syna dohlížela, co podle nich, odborníků pedagogických, by mělo v případě syna zabrat? Ne co, ale jak to realizovat?
04.10.2018 - 08:50 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » MIKULAS
Je pravda, že Dan je velice citlivý a empatický na to, co se děje kolem a atmosféru kolem něj. Moc mužských vzorů nemá. Žije se mnou. Táta ho nechce, neznají se. Musí to být pro něj hrozný, když tátu vidí na volebních plakátech a vlastně o něm nic neví. Teď byl se školou na týden v Anglii. Byl ubytován v rodině malíře na vlastní noze, co sledoval animáky. Stejné jako Danouš. Jen ten věkový rozdíl byl jedna generace. Byl z toho velice nadšený. I z toho, že se tam bez problémů dorozuměl. Učitelka mi říkala, že ji velice překvapil. Ve škole introvert, plachý, jakoby v jiném světě. A v Anglii komunikoval nejvíc s rodinou, kde byl ubytovaný, když byly na prohlídce nějaké pamětihodnosti, tak prý mluvil s průvodci, na hodně věcí, co ho zajímalo, se ptal. Ale ne před třídou, kolektivem. Vždycky si průvodce odchytil stranou od davu. Nebál se jít někde sám a nikdy se neztratil. Učitelka říkala, že ze všech dětí, co byli na výletě, by tohle netipovala do Dana. Já byla překvapená taky. Je divný, že ve škole nemá problém s angličtinou, v češtině má nejlepší slohovky, ale skoro propadá v němčině. Učitelka mu domluvila u kamarádky doučování, chodí pravidelně každý týden i o prázdninách, protože mu ta paní, co ho doučuje padla do noty a má ji rád. Díky tomu se drží na 4. Bych si myslela, že když by nebyl na jazyky, nepůjde mu žádný. Je flink, nepořádný. Myslím, že je rád, když ví, kde leží baťoh s učením, ale o sešitech a učebnicích nemůže být řeč, že by věděl, kde je má. K učení ho nemůžu přitáhnout ani po dobrém, natož po zlém. Přitom, když už je donucen se učit a pustí se do toho, je naučen brzy. Například včera jsem mu říkala, že ho vyzkouším z biologie, protože v pondělí píšou prověrku a dneska biologii ve škole mají. Byl úplně tuhej, nevěděl nic a prý že když píšou v pondělí, tak se bude učit až den předem a teď nic. Pak bych lezla kanálem, když mi na rodičáku učitelé říkají, že kluk evidentně není blbej, dokonce se jim zdá hodně inteligentní a v kolika předmětech mu hrozí propadnutí a po mně chtějí, abych na něj dohlížela. No a jak? Tečou mi nervy už teď začátkem školního roku, v květnu budu zralá na blázinec. Dá se v horoskopu poznat, kdy se kluk srovná (nebo jestli vůbec)? Mám o něj strach, aby se v životě uměl o sebe postarat, měl práci a postaral se o svojí rodinu. Dělám na sociálce, denně vidím lidi na dně, feťáky apod... No a tak jsem ovlivněná svoji prací a říkám si, aby takhle moje dítě nedopadlo
04.10.2018 - 05:25 | Filtr
(Střelec) MIKULAS
Dobrý den,
syn je opravdu talent.

V ideálním případě vědecké obory s nároky na abstrakci.
Na Západě od astrofyziky až po psychologii.

Na Východě by jej vedli směrem k duchovním kategoriím, mnich bojovník nebo léčitel.

Pokud je řeč o planetách v domech, stojí také za úvahu nasměrovat chlapce směrem z domu nebo z prostor, které sdílí společně s Vámi.

Co nejčastěji.
Na co nejdelší možnou dobu.

Je to o proměnách Energie.
Na Východě se vztahu mezi Vaší a jeho Duší říká – Bujná Proměna.
Na západě se to v astronomii definuje jako hypernova (přeměna explozí).

V bulváru u nás byli propíráni hokejista s rodinou v Kanadě – Bujná proměna.
V literatuře pak stačí otevřít knihu s mytologii od lidí na jihu Evropy, také kolem Olympu.

O Tělech maminky, otce a syna, psát – zapovězeno.

Chlapci nejvíce prospěje, když maminka bude šťastná.
Být šťastnou, může být dřina, ale Vy jste dobře vybavena k tomu, že to vždy bude bez zbytečné bolesti.

Kluka do mužských domů a do lidské džungle.
Je to Tygr s ohromnou výdrží, v Těle Ovce.
Jasnozřivý!!!

Krásně buďte
02.10.2018 - 13:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Mici Angóra
Obecně vzato se to dneska bohužel až tak moc nerozlišuje.
Co jsou to ty schopnosti bylo vždy "otázne".
Např. schopnost odolávat pokušení je pro studijní výsledky lepší než IQ.
02.10.2018 - 13:26 | Filtr
(Býk) desire77 » petrasauerova
Já si myslím, že je to chytrý kluk, a že se ve světě neztratí.
Nepochybuji o tom, že je introvert, ale je pravda, že to má nastaveno hodně zvláštně. Možná, že víc než introvert bych ho nazvala plachým a možná tak trochu ztraceným v tomto světě.
Vládce ASC je Saturn, což je samo o sobě dost samotářské, a ještě k tomu je retrográdní a je součástí té důležité recepce, takže tohle má jistě velký vliv. Nicméně takhle obsazený 1.dům zase o úplném introvertu nevypovídá. Má obsazený i 5.dům, i když ten Saturn už bude asi v 6.domě, což půjde zase spíše do introvertna. Ale 11.dům je také extrovertní. Možná, že až se víc najde a zakoření se v tom, v čem je mu dobře , a v čem se cítí dobře, tak se stane i méně introvertním. Trvá mu, než si někde zvykne, začne důvěřovat a otevře se.
Takový typ člověka holt potřebuje trochu víc času, ale věřím, že časem se to bude zlepšovat.
Je hodně senzitivní a dokáže si natáhnout energie zvenčí do sebe. Než se s tím naučí zacházet, asi ho to maličko potrápí.
Je tu ještě jedna záležitost, která bude pro jeho vývoj důležitá a souvisí s tím vším, co si tu píšeme. Mezi Merkurem a ASC má Chirona v Kozorohu. Díky tomu bude asi řešit sebeúctu hlavně sám k sobě, může se cítit nedoceněný. Vnitřní strachy, je tam vnitřní zranění, které se může projevit i do fyzického zhmotnění. Pocit, že svět postrádá řád. On potřebuje určitou strukturu a sebekázeň.
Asi to není o tom, říkat mu, tak vidíš, teď máme testy a černý na bílým, že i tvoje výsledky z matiky jsou nadprůměrné, tak se nemůžeš vymlouvat.
Spíš by se to mělo okomentovat tak, aby byla oceněna jeho cena. Učit ho mít se rád takový jaký je a i když máme papír na chytrost, nestavit na tom jeho cenu. On je přeci krásný a fajn i bez toho mozku. Naučit ho vnímat svoji vlastní hodnotu, která není závislá na hodnocení jeho schopností zvenku. Měl by cítit přijetí jeho osoby bez ohledu na výsledky. Bezpodmínečně. A dokonce i člověk, který ničeho ve společenském měřítku nedosáhne, a nemusí být bez chyby a dokonalý, může být dobrým člověkem a může být mezi lidmi oblíben. Tam to začíná, nejdřív být dobrým člověkem a pak můžu jít společensky nahoru a díky svým vlastnostem mít vliv na dobro v širších souvislostech.
Myslím, že bude třeba, aby si tohle uvědomil a tam začal.
02.10.2018 - 12:04 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Bosch
Hlavně ty schopnosti: "vystuduje vysokou školu"-asi taky záleží jakou, zejména dneska... :3:
02.10.2018 - 11:33 | Filtr
(Panna) yknuf » petrasauerova
Už je toho, očividně, na něj moc a potřebuje pomoc; alespoň na chvíli. Ať si vybere dobře motivovaného lektora na doučování z předmětu, který mu nejmíň jde, a svůj volný čas věnuje takovému, který ho nejvíc baví a naplňuje (ať už je to cokoliv - tělocvik nebo angličitna).
02.10.2018 - 06:58 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » desire77
No, on Dan se nemusel rozhodovat, kam půjde po základce. Nebyl zvyklý se učit, protože mu to stačilo ze školy, kluci šli z páté třídy na víceletý gympl, on s nimi kamarádil, nechtěl ztratit kontakt s nimi, tak se tam přihlásil taky a dostal se tam. Vůbec se na přijímačky nepřipravoval. Prostě to dopadlo. No a je fakt, že asi před rokem a půl (určitě v roce 2017) se najednou zhoršil, začal všechno flákat. Naštěstí vždycky když mu hodně teklo do bot, tak to nějak udělal a prošel. V poradně jsme byli letos na jaře. Protože jsem si říkala, že jestli třeba na ten gympl nemá, že se tam zbytečně trápí. No dělali mu testů mraky. A to IQ kolem 130 je průměr z nich. Nejhůř na tom byl v počtech a nejlíp myslím, že když měl analyticky myslet a rychle se rozhodnout. No a z toho dělali průměr. Ale psycholožka říkala, že i když mu vyšly nejhorší výsledky v počtech, tak stejně je nad průměrem. Aspoň se kluk nevymlouvá, že na školu nemá hlavu. No taky je dost introvert. Nemá rád velké skupiny lidí. Ještě snese, když je anonymním členem davu. Taky mi říkali, že se mu nevyvíjí tělo současně s myšlením (nebo něco v tom smyslu). Je fakt, že byl pořád malý oproti ostatním a najednou vloni strašně vyrostl, až s tím má zdravotní problémy. Prý když má růstový spurt, tak to zase nedává myšlenkově. Nebo tak něco mi říkali v poradně. Taky puberta. No a problém s otcem. Nezná se k němu, překáží mu v politické kariéře. No a lidi jsou tak hodní, že neváhají mi volat, Dana oslovovat. Prý jak se máme, táta politik (29.5.1970), tak že z něj taháme prachy. A tohle když zavolají Danovi, on je dost vnímavý a citlivý. Zkoušel se s tátou spojit, marně. Táta právník, bývalý policista, krajský zastupitel, teď zase visí na kandidátce za ano v komunálních volbách. No a lidi jsou mrchy. Přitom já mám problém z něj vyrazit výživné, aby aspoň trochu odpovídalo tabulkám. Nepochodím, u soudu jsou jeho kamarádi, mají ze mě akorát strandu, ale lidi závidí, jak z chlapa profituju. No prostě mám o Danouše strach, aby blbě v životě nedopadl, abych se o něj uměla postarat, nějak slušně ho vychovala a tak. A ta škola, ta mě dost trápí
02.10.2018 - 02:07 | Filtr
(Kozoroh) Magnuss
Syn má IQ 128, narozen 20.6.2002 a ve škole taky ten lepší průměr. ALE. Špičkový na počítače, programy, jazyky a hlavně, a to na jeho věk nechápu - velice moudrý a chápavý, empatický co se týče mezilidských vztahů,a světa dospělých. Řekl bych, že více, než já :4:. Jinak mě moje IQ 131 nikterak neomezuje :4: :4:
01.10.2018 - 21:28 | Filtr
(Býk) desire77
Dle dispozitorů planet tu má Daniel dvě důležitá místa. Obě souvisí s intelektem a s 1.domem.
Syn má recepci Merkur v Kozorohu/Saturn v Blížencích.
To samo o sobě je indicie, která ukazuje na důležitost intelektu.
Merkur je navíc v 1d a je neaspektovaný.
Merkur v Kozorohu ukazuje na myšlení, které je pomalejší, festovnější, soustředější, ale o to přesnějších výsledků může dosáhnout. Je tam trpělivost, kdy má rád konkrétní, hmatatelné výsledky. Možná má rád struktury, tabulky, a vše, co má nějakou přehlednou formu a strukturu. Saturn v Blížencích může ukazovat i na určité strachy, obavy nebo přinejmenším překážky v komunikaci, ale to se lepší věkem.
U neaspektovaného Merkuru je to složité v tom, že je uzavřen ve svém myšlenkovém systému, je izolovaný, odtržený od reality a ven se dokáže projevit, když Merkur rozehrají tranzitující planety.
Kolikrát tedy nelze odhadnout, jak se bude projevovat. Vlastně je to tak trochu nestabilní a jeho mysl se může projevovat nevypočitatelně a to může okolí pěkně mást.
Od 22.2.2017 tu byla aktuální konjunkce tranzitujícího Pluta, takže věřím, že to byla doba, kdy se jeho intelekt nějakým způsobem projevoval nebo měl v této oblasti nějaké tlaky a nutkání něco změnit.
Konkrétně tato konjunkce začala 22.2.2017 a v těchto dnech, kdy se Pluto otáčí a půjde direktně, už z této konjunkce definitivně odchází. Pluto vládne MC, což souvisí s postupem na společenském žebříčku. Hádám, že v jeho věku to asi souviselo s tím, kam půjde dál na školu, ale rozhodně důležité období.

Z hlediska finálních dispozitorů je tu také důležitý Uran ve Vodnáři, který je také v 1.domě a 1.domu i spoluvládne.
Uran je obecně braný jako vyšší okáva myšlení. Uran má výborně ozářený. Uran je o originálním myšlení, o vizích budoucnosti, vizionářství, navíc je v konjunkci s Lunou, což dává intucii, ale je tu možná i manuální zručnost a
tvořivost.
Takže základ osobnosti je určitě o intelektu. Merkur v Kozorohu je o tradičním myšlení, šablonách, minulosti a Uran zase o originalitě, volnosti, svobodě. Vodnáře má vůbec hodně obsazeného, tak možná to bude člověk, který bude umět zkloubit tradici s něčím novátorským.
Vládce 3.domu je Mars ve Střelci v 11.domě, což opět spojuje myšlení s vodnářským prostředím 11.-tého domu.
A i podle živlů je vzduch - intelekt nejvíce zastoupen a převažujcí pohyblivá kvalita ukazuje na to, že rád získává informace nejen studiem, ale často i díky pocitům a emočnímu prožívání. Tato kvalita je také o jistém neklidu.
Myslím, že by se klidně mohl věnovat nějaké práci s jazykem, ať už přes psaní knížek nebo třeba jako učitel, redaktor nebo co já vím. To by bylo spíš na osobní rozbor, aby se zjistilo, jakým směrem svoji energii zacíluje. Merkurická témata mohou být i o pohybu například.
I Severní Uzel míří do tvorby v 5.domě v Blíženecké oblasti.
Slunce konjunkce Neptun je také o intuici, může jít i do umělecké oblasti, je vnímavý jak ve psychice, tak i k sociálním situacím.
Je tu nezvykle dost silných hvězd na jeden horoskop.
Slunce paralela Sirius dává zviditelnění, Luna konjunkce Fomalhaut - královská hvězda, ta dává duchovní predispozice a také může podpořit spisovatelskou činnost.
Mars je na další královské hvězdě Antares, která dává sílu a schopnost k uskutečnění cílů.
Saturn konjunkce Bellatrix - bojovnice, technické věci, uniformy, ale třeba i ta redakce novin.
Saturn konjunkce Capella dává také duchovní potenciál a intelet, může být i o vztahu k astrologii (jakož i Luna konjunkce Uran).
Já dělám nejraději osobní rozbory, kde je zpětná vazba, je tam vidět až moc informací na to, aby to tu člověk jen tak teoreticky vypisoval nějaké neúplné výseče.
01.10.2018 - 21:26 | Filtr
(Střelec) :o)) Nori » mili111
Uvažujem... asi využitie vysokého IQ je smerodajné....nestačí mať, otázka je na čo ho použijem... rozvíjam sa v rámci jeho možností, alebo nie?
01.10.2018 - 21:17 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
to jsou ale asi starší údaje..ne?
A pro autorku i tebe zároveň....celá naše rodinka (včetně mě :2: ) se pohybuje +- kolem 130...a nic mimořádného :4:
Takže.....podle mne každý ne uplně doma mučený a chytřejší dítě...se musí ve škole úděsně nudit a považovat jí za prudu a omezující věc
Příspěvky: 29-5 4-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »