Pepíček to ví...


22.08.2018 - 12:01
(Býk) player
Pepíček to ví...
Tak tohle teda už je hodně podprůměrnej den. Spíš ještě podpodprůměrnej. Ráno Pepíčkovi u maturity řekli , že to má na podzim zkusit znovu , pak dostal kopačky od třídní premiantky (stejnak jí neukecal a byla s ní nuda , ale aspoň se prsil před spolužáky , že se s ním potlouká-sem tam) a do třetice všeho zlého přejel na mopedu žábu. A to ho ještě čeká konfrontace s rodičovským hněvem...no fuj. Přitom sluní , ti co udělali maturu už někde chlastaj , jiní balej do Chorvatska. A Pepa slzí nad žabím , do asfaltu vlisovaným tělem.

Pak ale zahlédne Janu Husovou. Zase jde do kostela. Možná proto , že se jmenuje Jana Husová...to se jí staříci pomstili , kam by taky někdo s jménem Jana Husová měl chodit , že?

Hodil moped na stojan a přeběhl na druhej chodník.
"Kam kráčíš , Janičko ?"
"Do kostela."
"Máš recht , tam je aspoň chládek , co? Hele , a řekni mi , proč vlastně trávíš skoro všechen volnej čas v kostele? Co je tam tak zábavnýho? Já tam byl jednou a po deseti minutách jsem zjistil , že ještě dalších deset a začnu nahlas chrápat."
"Jednak nejdu do kostela , ale na faru a zábavnej je farář. Povídá si se mnou. Jemu nevadí , jak vypadám a je děsně fajn."
Jana Husová je o dva roky starší než Pepa. Střední obezita , brejle , ale kdyby si dal 2 Fernety , špatná by nebyla...
"No jo , hele , ale on je v celibátu , ne? Je to katolík , ne? Ten tě přece neto...nebo jo?"
"Ale on nemusí zůstat knězem navěky , víš? Muže se rozhodnout vystoupit z církve a klidně založit rodinu.."
Božínku...
"Jo tááák, tak ty ho chceš láskou přesvědčit k odsvěcení , jo?"
Hodila jen lehký úšklebek. Je jí vidět až do kufru...
"Kolik mu je? Padesát?"
"Osmačtyřicet vole...a co , no? Tak je starší , ale aspoň s ním je zábava".
"Hele , a když bys ho teda zlomila...dejme tomu...co by pak dělal? Víš , on se celej život jen modlí a káže , sem tam někoho pomaže , ale co by dělal potom?"
Jana se zastavila a zasekla...Hhm , tímhle směrem nepřemýšlela nikdy , ale co , to má přece času dost. Třeba by mohl přestoupit do Českobratrský , tam se kněží mohou oženit. Stejnak , ten celibát je blbost !
"Hele , nestarej se. Je to chytrej pán , on si určitě poradí".
"Hele - a Jano , nechtěla bys to raděj zkusit se mnou , než přijdou naši domů? Měla bys to hned a bez čekání , bez nejistot. Mě taky nevadí , jak vypadáš , náhodou , docela ti to sekne". (No , nesekne , ale účel světí prostředky).
"No, to asi ne. To by bylo moc...moc jednoduchý , zadarmo. Tohle já nechci. Já to potřebuju s emocema , vyhrát nebo prohrát , smát se nebo tejden brečet...ty bys na mě skočil jak králík a pak bys mě poslal do kostela , to určitě..."
Pepa se zamyslel. Nemá pravdu? Má. Hernajs , ta mě prokoukla.
"Ale myslím , že tenhle boj nevyhraješ. Pokud by on dal na tebe , tak si znepřátelíš kde koho a pokud ne , budeš o dva roky starší a jen budeš opotřebovávat robertka".
Husovka kupodivu vyprskla smíchy: " Já robertka nemám , mám elektrický vrnítko. Což o to , to nemá chybu...ale Pepo , nesnaž se . Já vlastně nevím , zda ho chci odtáhnout od boha k čertu...ale víš co , dokud na mě čeká a baví mě , můžem o tom oba přemítat a je nám fajn. Radostné očekávání. A už mě nezdržuj".
Husovka to projede - Pepíček to ví...
Přijel domů , dobrá , jde se na popravu.

Fotr už to na něm ve dveřích poznal:
"Tys to nedal , viď?" Celou tvou squadru jsem viděl jít chlastat do Bohemie a tys jedinej tam chyběl".
Nejlepší obrana je obrana.
"Tati , to musí bejt hrozný , jak tohle budeš zvládat?"
"Co jako já?"
"No - teď ty , velká městská persona , musíš chodit po městě s tím , že máš nejblbějšího syna..."
Flák ho. Přilítla nu jedna bekhendem.
"Auuu".
Ale věděl , že má vyhráno. Jakmile chytí trest bez soudu , papá vychrlí adrenalin , pak si dá něco s lihem a půjde se uklidit k černýmu humou.
"No co , budu všem tvrdit , že prostě nemůžeš bejt můj , že seš kukaččí vejce".
Ne že by se mýlil...Pepíček to ví.Jednou si maminka mobilovala s kýmsi a zaslechl větu: Pepíček je celej ty...
Nedalo mu to a trochu zapátral. V nestřeženej okamžik jí juknul do mobilu. Tý jo - pár sms , miláčku a tak (podivil se že to matka hned nemaže a je tudíž v případě konfrontace napadnutelná a odsouditelná k trestu...no jakýmu?)...Zavolal na to číslo. "Kuchejda" ozvalo se. A hle - pan kostelník. Tak nejen Husovka páli na faru , ale i moje drahá maminka jede bokovku na faře...Zajímalo by ho , zda to farář ví. Což o to , Kuchejda byl fajn chlap. Podivín , sólo piko hráč , nikdy ne neoženil , tudíž ani nerozvedl , sympaťák, samá srandička..hernajs , jsem jedinej levoboček?
Pepíček to neví...
Ale pro tuhle chvíli vítěz. Za jednu facku se vykoupil ze zpackané maturity.

Napadlo ho něco šílenýho. Nabral směr na faru. Zazvonil , chvíli mu bylo trapně. Otevřel mu kupodivu Kuchejda. Zasmál se.
"Nazdar Pepíčku. Co tebe přivádí do svatostánku božího?"
"Neudělal jsem jako jedinej ve třídě maturitu a tak nevím , kam jít. Připadám si jak póvl...tak mě napadlo , že tady mi aspoň nebudou nadávat. Chtěl bych to probrat s panem farářem. Nebo s váma , pane Kuchejda."
"Tak pojď nahoru".
Vedl ho točitým schodištěm do patra. Zaklepal a otevřel dveře. Farář seděl s JAnou Husovou a ještě dvěma strochu staršími hochy , které znal jen od vidění nad jakousi knihou. Byly to mapy. Kupodivu , vůbec se netvářili , jako že je Pepa vyrušil. V očích faráře se objevil zájem , Husovka se pousmála , vstala a přistavila dvě židle ke stolu pro čerstvě příchozí. Řešili sedmý kontinent. Plastovou kataklysmu v Tichomoří. Zjistil , že Husovce (byť vypadala vždycky naivně a i tak vystupovala) to pálí. Že farář je neskutečná bedna a Kuchejda nositel dobré nálady. Zůstal tam tři hodiny. Vůbec netušil , že takový problém civilizace má. Dělalo se mu z toho šoufl. Chodil pak na faru s Janou. Ale vždycky to doma oznámil , kam jde , aby se tam náhodou nepotkal a mamá...Ale Kuchejdovi to evidentně moc nevadilo. Akorát jednou z jeho dveří vyšla jiná , docela mlaďounká samička...inu humor funguje na všechny a jeho šarm jakbysmet.

V září maturitu dodělal. O šest let později se stal expertem přes plasty a již čtvrtým rokem se mu poddává kypré tělo Jany Husové. Nakonec zjistila , že Farář patří Bohu - a ona Pepíčkovi.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
11.08.2019 - 23:40 | Filtr
(Býk) player » Putes
To se stihne...
11.08.2019 - 15:29 | Filtr
(Vodnář) Putes » player
A kdy? Já totiž 2.9. jedu na 3 týdny do lázní, tak aby mi náhodou nic neuniklo. :117:
11.08.2019 - 12:02 | Filtr
(Býk) player » Putes
Chystá se.
22.08.2018 - 13:34 | Filtr
(Vodnář) Putes
Perfektní :61: :61: Já chci další :4:
22.08.2018 - 12:51 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:30: :30: :30:
Čím dál lepší. :15: :14:
:12:
22.08.2018 - 12:26 | Filtr
(Střelec) bubobubo
:30: :37: :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »