Jak funguje výklad karet


09.08.2018 - 15:35
(Ryby) pozemstan
Jak funguje výklad karet
V jedné diskuzi jsem tu zahlédl něco o kartách a kolem toho lehké nepochopení, možná by stálo za to to trochu rozpitvat.

Výklad karet není podle mne pro každého - úspěšnost závisí i na spojení vykládajícího s vykládaným. Nevím jak, ale spojí se jejich podvědomí a když to zafunguje se spojením vykládajícího s jeho kartama, tak se to celkem i povede.

Nesmí se od toho chtít moc, měly by to být vlastně otázky na vlastní podvědomí (tedy takové, na které se tam dá očekávat odpověď) a měla by tam být plná otevřenost umožňující propojení.

Mám před tím respekt, tak se tomu vyhýbám (absolvoval jsem spíše nechtěně asi 3x a vždy to skončilo tím, že jsem to raději v půlce zastavil, bylo to na mne moc *silné*). Ale základ je souhra celé dvojice a zkušenost a citlivost vykládajícího.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
12.08.2018 - 17:47 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Drahomiluše
no, zatím jsem se nesetkal s případem, kdy by bylo nutné pro vysvětlení sahat někam jinam než do podvědomí vykládaného - vždycky "to" tam bylo v hloubi mysli zasunuté - proč tedy hledat složitejší vysvětlení, když je k dispozici jednodušší?
12.08.2018 - 12:01 | Filtr
(Střelec) Drahomiluše
Výklad karet, který "sedí", si vysvětluji tak, že to není napojení "člověk - člověk", ale jasnovidka /kartářka/ - Universum. A kartičky, ony papírky, by sami o sobě nic nepověděly, mám za to, že právě jejich prostřednictvím se napojí na Universum, neboli je to takový "telefon" do Vesmíru.
11.08.2018 - 22:31 | Filtr
(Střelec) Emma Smotaná » pozemstan
Ok. Mne to prave zajimavy prijde,protoze se tam odbourava lidsky faktor prip. Manipulace ci prenosu myslenek ci uprava vykladu dle mmt reakci tazatele apod. Presto jsou velmi casto karty vymluvne,ale jak uz jsem psal,ne z hlediska predikce ale jako obraz dusevniho stavu tazatele.
11.08.2018 - 11:05 | Filtr
(Ryby) pozemstan » tiferett
Jinými slovy naznačuješ, že to nebylo vzájemné napojení na podvědomí (i když ani to se tady nedá vyloučit - bába to samozřejmě nemusela dělat vědomě), ale napojení na nějakou "univerzální vnější sílu" ať už je to co je to.

K tomu nemám nic - ani to nevylučuju ani nepotvrzuju. Těžko říct.

Nicméně se zjevně shodneme v tom, že vykladač musí něco umět a takových je dost málo a vůbec nemá smysl se bavit o té armádě (pod)průměrných (a dělat z toho dokonce závěry).
11.08.2018 - 10:30 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Emma Smotaná
Nezapomněl - on-line záměrně neberu v úvahu, protože to není spojení člověk-člověk - není to pro mne téma.

Hodně s výhradami beru, když někdo vykládá sám sobě, ale on-line rozhodně ne - to je jako kdybych se v rozhovoru o skutečném fotbalu bavil s hráčem nějaké fotbalové hry na xboxu.
11.08.2018 - 09:16 | Filtr
(Střelec) tiferett
Kedysi dávno pred rokmi za čias mojich vysokoškolských štúdií ma dvaja spolužiaci dotiahli k jednej starej babke, ktorá vykladala karty. Ja som vtedy o takýchto veciach nič nevedela nepočula som vtedy ani nič o nejakých jasnovidných ľuďoch, takže som vôbec netušila, ku komu ideme a čo ma čaká.
Keď sme prišli k babke - veľmi skromná biedna ženička, dvaja spolužiaci si hneď nechali vyložiť karty a bledli úžasom aj desom, lebo všetko „sedelo“ presne....aj prítomnosť, čo sú, akí sú, čo ich čaká....až ich smiech prešiel a hrôzou stíchli.
Keď výklad spolužiakom skončil, pobrala som sa, že ideme domov. Ale babka ma schmatla za ruku a z celej sily chcela vyložiť karty aj mne. Ale ja som a tomu bránila, smiala som sa, že sú to hlúposti a ža je takým veciam neverím. Ale babka nástojila na tom, že mi krty musí vyložiť.
Tak vykladala, ja som to vôbec nebrala vážne, jedným uchom dnu, druhým von..... Akurát ma mierne vystrašilo, keď mi povedala ako a prečo zomriem....
Ale potom sme išli so spolužiakmi na pivo, všetko sme to prebrali, zasmiali sme sa a na babku zabudli.
A išli roky....mne sa diali veci...a nie veselé.....a asi po 10 rokoch som si na tú babku kartárku spomenula a uvedomila som si, že sa mi stalo do bodky všetko, čo mi povedala....
Ešte ma čaká ten záver života..-)
A tá babka vôbec nemudrovala nad nejakou etikou, nad nejakým napájaním sa...Bola taká jasnovidná, že uvidela človeka a hneď všetko VIDELA a hovorila....
10.08.2018 - 11:07 | Filtr
(Střelec) Emma Smotaná
zapomněls na to, že tahání a zobrazování karet, které je první příčkou k tomu vůbec něco vyložit, může probíhat i online.

I tady potvrzuju playerovo cca 50/50 se značnou protichůdností.

na jasnou otázku poměrně jasná odpověd, která ale spíše popisuje tazatelovo aktuální podvědomí než cokoli budoucího.


namátkou
https://www.vestirna.com/tarot/

http://www.tarotnet.cz/
10.08.2018 - 10:12 | Filtr
(Střelec) locin12
S tím, že úspěšnost závisí i na spojení vykládajícího s vykládaným, určitě souhlasím...
09.08.2018 - 18:00 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
spousta všelijakých pokusů, ale málo spojení vykládajícího a vykládaného

a asi i málo zkušeností/talentu vykládajícího :3:

to jsou pak veškeré závěry dost na vodě - to je jako dělat závěry o moderním fotbalu podle derby FC Dolní Lhota vers. FC Horní Lhota (starší žáci)...
09.08.2018 - 17:01 | Filtr
(Býk) player
Kartář řekne , že to je energie vkládaná do obrázků.

Já mám zkuešenosti docela pozitivní z dětství. No...pozitivní , jak se to vezme.
Moje sousedka vykládala z klasickejch mariášek.

Udělala výklad mojí matce a trefila to nejpodstatnější , brzký příchod nemoci do rodiny. A přišlo to hned záhy a byl jsem to já. Potom jsem za sousedkou lezl já , aby mě udělala výklad a ona nechtěla , že dětem nechce vykládat. Zkusil jsem to dvakrát , a nepochodil. Pak ale najednou otočila a když jsem byl u nich na návštěvě , tak mě udělala výklad aniž jsem si o to řekl. Trefila ho opět.Přitom mě ovšem i pár věcí vysvětlila a tak jsem začal machrovat a začal vykládat sám. A KDYŽ JSEM OSMILETÝMU ŠPUNTOVI TAKY VYLOŽIL TĚŽKOU NEMOC A ON MÁLEM ZA MĚSÍC UMŘEL NA ZÁNĚT MOZKOVEJCH BLAN , UŽ JSEM se na to vybodnul. Další kontakt byl až tady na Najdise , kde mě jedna místní přivedla k cikánkám. Cikánské karty - jak popisuje nakladatel - jsou údajně hodně o intuici. Tak jsem pro srandu králíkům začal. Byl jsem někde na těch standartních 70% tref.

Jenže - když se na to člověk podívá z nadhledu a objektivně , tak v podstatě 70% je 50%. Protože ty do toho jakoby vnášíš realitu. To znamená ,. že se něco prostě na tom člověku dá vidětuž na první kontakt.

A teď řeknu jednu věc. Jedna tragéda po mě chtěla už asi třikrát , abych jí zamíchal cikáínky. Já je to nechávám zamíchat samotné. A tahle děva vždycky otočila ty nejluxusnější karty. Prostě - podle jejich karet by musela bejt jedna ztělesněná životní euforie. Ani ťuk.

Deník Bohemia kdysi uveřejnil rozhovor se zdejší "kapacitou" přes karty.ženská , co to dělá celej život a v podstatě nestíhá.Sama přiznává odchylku 20%. Možná víc. Takže - jít ke kartářovi , aby mi čuměl do budoucnosti je samo o sobě velmi na pováženou. Potřebujeme jí znát?

Pak jsem udělal jednu věc - docela zásadní , po který jsem ty cikánky zahodil. Vždycky jednou za dva měsíce jsem šel otočit svoje karty. Vycházely věci si zcela odporující. Jednou úžasný , podrůhý div ne na ciankál...


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »