Skupování pozemků Araby


10.07.2018 - 21:56
(Vodnář) mili111
Skupování pozemků Araby
Nevěděla jsem, že je to tolik.
Koukala jsem na katastr....bo jsem doufala, že kachna...drsný...fakt pravda.
Takže dávám sem.

https://aeronet.cz/news/…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
15.07.2018 - 23:54 | Filtr
(Vodnář) Anilah » player
Pohodička jak kde, v Praze na hlaváku by asi jinak nemuseli stát poldi se samopaly.
15.07.2018 - 22:04 | Filtr
(Býk) player » Anilah
Ne. Nedlužíme. Proto taky česká kotlinka je úplně v pohodičce. A jestli tady nějakej šejk postaví krásnej resort , tudíž tady ještě zaměstná lidi bude tu zase o kousek líp.

A právu na tu půdu lidé zde mají. Také ho neustále využívají - a betonují.
15.07.2018 - 21:58 | Filtr
(Vodnář) Anilah » player
Právo na půdu mají mít lidé, kteří na ní dlouhodobě žijí, kteří k ní mají vztah. To, co tady je, máme díky práci mnoha generací našich předků. Jestli někdo jede za lepším, nemá k dané zemí žádný vztah a hodlá jen těžit z toho, na čem se nijak nepodílel, pak si myslím, že na takové vytěžování žádné právo nemá. Mluvím především o lidech, kteří si chtějí vézt zadek, ale sami nehodlají ničím přispět a zapojit se.

Nikomu nic nedlužíme, ČR žádné kolonie neměla. Jestli přesto trpíš pocitem viny, snad by se to dalo léčit odpracováním několika let na plantáži někde v Africe.

Pokud Ti stav právního systému v ČR připadá v pořádku, tak bys asi měl začít studovat, protože žiješ úplně odseparován - v nevědomosti.
Zde nějaká inspirace - čtení vhodné pouze pro svobodomyslné

https://kouleso.cz/
15.07.2018 - 20:00 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Sosna zvlčelý
Možná sis všiml toho data v zákoně, do té doby to bylo jiné a před rokem 89 ještě jinačí.
https://www.patria.cz/pravo/…

Zákony, jak známo, se mění. Současný paskvil tu máme díky vstupu do EU.
15.07.2018 - 11:44 | Filtr
(Vodnář) mili111 » player
Připomněl jsi mi jednu věc :3: ....proč má většina lidí pocit,že to lze jen tak...a nebo opačně. že je "bohatství" nebo "chudoba".
Absolutní skromnost není mít auto, vodovod, byt nebo barák, spousty dobrých věcí, oblečení ze zdravých materiálů atd.

to není skromnost...a už vůbec ne absolutní

a jasně....jemné omezení cestování (množství cest ) ale zas možnost kvality a poznatků..... čas ...čas na cestu...lidi...klid....fyzičku.... :3:

nemá cenu asi rozebírat do detailů :4:

jen....nebudu se tvářit, že zákony mi vyhovují.....nevyhovují...většina :63:
a celkově není možné v této době fungovat mimo nich
To nebylo ale nikdy :28:...a byli by jsme zas u filozofie o vývoji nebo stagnaci lidstva :61:

....takže každý jsme jiný a vnímáme to jinak a máme na to nárok.....
já nebyla zrovna na koni za komančů....ale mohli jsme si to nasměrovat daleko lépe...no asi nemohli...ale tohle se mi nelíbí....i když asi to patří k lidem...
15.07.2018 - 11:15 | Filtr
(Býk) player » mili111
To máš pravdu. Ne všechny zákony jsou správné. Ale jsme součástí EU , prostě volný obchod je základem , na čem je postavena a kvůli čemu vznikla. My jsem bohatá země jedna z nejšťastnějších , ale to díky tomu , že jsme takovej východní okres SRN. Když půjdou Němci ke dnu , my je nebudem následovat , nýbrž předcházet.

TAkže o penězích se nedá mluvit , zda jsou ti milejší ty nebo ony. Jasně - můžeš založit politické hnuití nebo stranu , jejímž záměrem bude absolutní skromnost , sama jak říkáš - čistá ekologie , prostě zarepresuješ volný obchod a dynamiku společnosti , ale v tom případě by se nadpoloviční většina lidu v téhle zemi musela rozhodnout , že kabát bude na půl života , na dovolenou na Mácháč a vlakem nebo pěšky , a tak. Vlastně by to byl návrat o 40 let zpět.

Vznikl by chuďoučkej , ale sociální stát , kde by nebyly peníze na nic a zase by to tady zešedlo.

Na druhou stranu , netvrdím , že současnost je správná cesta. To nikdo vení. Se až po sto letech vyjeví , co bylo pro danou dobu a civilizaci správně.
15.07.2018 - 08:30 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Deam
Děkuji za příspěvek k věci :15: :29:
14.07.2018 - 21:15 | Filtr
(Býk) Deam » player
"Jasně - třetí svět s bohatým západem nyní vede válku , kterou ovšem rozpoutali kolonizátoři pár století nazpět. My jsme jejich dlužníky. V podstatě se dá říct , že kdyby oni celou Evropu (ale nemyslím tím jenom muslimy - ckoro celý svět) anektovali a donutili nás pracovat pro své blaho , tak by od nich zaznělo jen jediné: teď jsme si kvit."

Když už máš potřebu pouštět se do hledání dějinné spravedlnosti, doporučuji doplnit značné mezery ve vzdělání, ono pak všechno vypadá komplexněji...

Například:
https://en.wikipedia.org/wiki/…

A to je pár století, když půjdu k počátkům - tedy to 7. st. po Kr. u Arabů a řekněme 11. - 12. st. u Turků, docela se to nasčítá.

Obchod s otroky v severní Africe zarazila definitivně až rostoucí převaha evropských států a okupace Alžíru Francií. V dobách, kdy ještě vládl mezi lidmi v Evropě rozum, tak se unášení lodí a zotročování obyvatel evropských států považovalo nepřátelský akt. Světe div se, takové chování může vést ze strany napadaného k protiakci zakončené třeba i okupací nepřátelského státu...

Arabům ani Turkům nedlužíme vůbec nic, naopak bych řekl, že s nimi kolonizátoři a vítězové mnohdy zacházeli až příliš v rukavičkách, čehož následky bohužel (po)neseme v dnešní době. Humanita není něco, co by zrovna islámská civilizace dokázala docenit.

Ostatně není nic jednoduššího, než si srovnat, jak vypadají země kolonizované Evropany, islámskými Araby či jinými islámskými dobyvateli.

Zatímco populace Arabů v severní Africe či Afričanů jižněji během kolonizace utěšeně stoupala, populace neislámských komunit po arabsko-islámské kolonizaci, snad až na nějaké zanedbatelné výjimky, klesala a klesala až do současného neutěšeného stavu - chudáci Koptové v Egyptě, či nemuslimové v Pákistánu a Afgánistánu a dalších podobně postižených zemích by mohli vyprávět...

Co se týká černé Afriky, když budu hodně blahosklonný, tam jsme si kvit. Pravda západní Evropa černou Afriku vykořisťovala, ovšem nebýt Evropanů, jsou v Africe dodnes černoši loveni jak zvěř a dováženi na trhy s otroky někde v Arábii či právě severní Africe -viz: https://en.wikipedia.org/wiki/…

Samozřejmě takové časy by se klidně mohly za určitých okolností vrátit...

Má-li tedy Evropa nějaký dluh vůči původním obyvatelům, týká se Indiánů v Americe či třeba Aboriginců v Austrálii, ovšem jak Indiáni, tak Aboriginci se mimo oblast svého původu nijak zvláště necpou a jsem přesvědčen, že by nejvíce byli spokojeni, pokud by je ostatní nechali na pokoji.
14.07.2018 - 13:10 | Filtr
(Býk) akdara » Sosna zvlčelý
Jen malý dodatek k tomu co tady píšeš. Věz, že ne všichni soukromí zemědělci se mají tak zle, že by krachovali. Jsem holka z vesnice a mohu k tomu říci jen jedno. Zemědělec bude pěstovat to, na co dostane dotaci a je mu úplně jedno, zda je to vůbec vhodné na jeho pole či ne. Rok co rok to vidím kolem sebe. Půda zničená nesprávnými plodinami, chemií a zemědělskou technikou. Kukuřice na polích, kam vůbec nepatří - okolní obydlí mají problém pomalu s každým deštěm, který spláchne všechnu hlínu z kukuřičných polí. A to nemluvím o tom hnojení močkou, kterou je cítit i prádlo venku pověšené, protože proč by to někdo zapracovával do hlíny, když takhle je to levnější. Nikoho to netankuje, že máme řepku kolem sebe rok co rok, létají nám opět žlutá OK letadélka nad hlavami a sprchují nás chemií. A to tu nehospodaří Agrofert. Místní zemědělci naopak velmi slušně hospodaří, díky bohatým dotacím, ale umí o tom dobře mluvit jak ta úroda zase nebyla atd atd atd. Ano pak jsou i ti malí zemědělci, možná o kterých mluvíš, že krachují, ale věř, že těch je málo. Já tady kolem sebe mám soukromých zemědělců několik a žádný z nich se nemá špatně, ba naopak. Jeden už má i na jednom poli solární elektrárnu, až takový je to hospodář zemědělec. Je mu úplně fuk, že celý kus orné půdy vyjmul a zastavěl solárními panely. Dokonce plánuje i rozšíření. To víš nese to prachy, stejně tak jako stavební parcely. Nikoho nezajímá, že půda mizí a stáváme se naprosto závislými na dovozu. A to už ani nezmiňuji kvalitu dovezených potravin. Prachy jsou jediné co tyhle lidi zajímá.....na takovém myšlení stojí naše společnost .... fakt smutný
14.07.2018 - 12:23 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
Některé zákony asi smysl mají.....v době, kdy lidé se nerespektují automaticky.
Álé.....je to relativní.... :63:
(Kdyby bylo třeba na mě....nejsou dálnice, nesmí se vozit vše sem tam, může se jezdit tak 60/h.... kolo je hlavní dopravní prostředek...to k autům :4:
A je základní příjem,vše , co je možné, se balí do papíru....ten se dělá povětšinou z konopí....neprodávaj se suroviny jako dřevo a uhlí do okolních zemí, spousta zákonů právě co se týká přírody, přehrad, stav. parcel a dotací do zemědělství, platí se jakýkoli druh léčení nebo žádný...školství vypadá jinak....pracáky...neziskovky....prodloužení doby na odchod do důchodu.....placení umělých oplodnění....atd...atd....1000ce dalších věcí :4:)
Mám něco z toho v zákonech?

Spousta zákonů není pro mě, spousta jich není pro hodně lidí....proč by měl mít někdo povinnost ho uznávat?
Protože je to zákon- Nemůžeš říct, že je to blbej zákon? :63: I ten antidiskriminační má chybky a hlavně je zneužitelný.
A je jich spousta vyloženě vadnejch.....dělanejch pro banky, korporace, různý potentáty, farma a lékařská loby atd..atd.
A co ti co v Americe byli hození do křesla a pak už bylo pozdě?
A co ti, co jim prodaly pozemky pod domy? A co Klauz a amestie?
Kdybych chtěla ospravedlinit :3:jen jedno......
Zrovna jsem několikrát platila daň z prodeje nemovitost.....musím...zákon! vysvětli za co? :63: :4:
Musela jsem např. absolvovat jednu dražbu na www.str. a přihodila proti mě mašina (asi)...a to jen proto, že jedné nezletilé dědičče zemřela matka a nezaplatil za ní nikdo jeden den v Motole. 260Kč...tuším....k dražbě šlo 25000Kč....a pomáhala i občanská poradna...a nešlo....její nevědomá soc. slabší babička se včas nezřekla nebo co....a zákon je zákon,
A pak znovu...za druhou část po druhé nezletilé....a pak znovu.....to je fuk na kolik částí a že kvůli debilně postaveným zákonů to nelze jinak než nechat rozpadat budovu.

Takže.....buďto naznačuješ že já a např. Anilah nejsme lidé a nebo, že ti jsou milejší lidé s prachy z Kuvajtu a nebo úplně nechápu o co jde....mimo toho, že asi narážíš na to, že revoluce a defenestrace není cesta......ale přiznat si, že spousta zákonů je špatná by šlo.
14.07.2018 - 10:58 | Filtr
(Býk) player » Anilah
Žádnou vlastní zemi nemáš. To je právě ta iluze , budovaná v nás politiky. Je planeta Země a tu obývají lidé. Dokud nevzniknou opevněné městské státy - ano , Ondřej Neff si myslí , že to opět jednou bude - může bejt , tak každý může žít , kde chce , pracovat , kde chce a věřit v jakého boha chce.

Jasně - třetí svět s bohatým západem nyní vede válku , kterou ovšem rozpoutali kolonizátoři pár století nazpět. My jsme jejich dlužníky. V podstatě se dá říct , že kdyby oni celou Evropu (ale nemyslím tím jenom muslimy - ckoro celý svět) anektovali a donutili nás pracovat pro své blaho , tak by od nich zaznělo jen jediné: teď jsme si kvit.

A pokud u nás někdo koupí proto , aby něco pěknýho postavil kus naší hroudy , navíc maličkej , jednoznačně na to právo má. Pokud mu ho teda někdo prodá.

Ale buď klidná , celosvětová apokalypsa se blíží , do tý doby to těch pár let či desetiletí nějak ustojíme.

A pakliže zákony máš za sračky - v pořádku. Utvoř si svoje a někam do kouta se s nimi odseparuj. Dá se to. V Krkonoších žije asi osmdesátiletý pán , kterej nikdy neměl žádný doklady , nikde není registrován , prostě neexistuje. Nemá peníze - nepotřebuje je. Šatstvo ještě z války.
14.07.2018 - 09:29 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Anilah
Zákony jsou :93:? Třeba i Zákon o silničním provozu, viď? Jezděte si každý, jak chcete, jezděte si vlevo, ožralí, bez řidičáků...

Citace playera: "Nejde něco někomu neprodat, když na to má peníze jen proto , že se narodil jinde."
Citace Tvé odpovědi: "To víš, že jde."
Zákon č. 198/2009 Sb. Že ho neuznáváš, je jen Tvůj problém, platí i pro Tebe. Ale odstěhování se tam, kde jiné než přírodní zákony neplatí, Ti žádný zákon nebrání.
14.07.2018 - 07:34 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Sosna zvlčelý
Platné zákony, co to je? Sračky, které někdo schválil. Omlouvám se za vulgarismus, ale je to tak.

K žádnému porušování jsme nenabádala, to si pěkně vymýšlíš. Jsem pro změnu tzv. zákonů. Ačkoli... v některých případech není hromadný bojkot evidentních hloupostí vůbec špatný nápad a nejspíš by měl větší sílu než bepočet petic a demonstrací.
13.07.2018 - 20:21 | Filtr
(Kozoroh) Bonny 04
Jsou to asi 2 roky co jsem tady založila diskuzi pod názvem Uprchlíci. Vyjádřila jsem jisté znepokojení co se islamizace týče. Za tu dobu se nic k lepšímu nezměnilo, ba naopak, ivaze pokračuje a pokačovat bude. Tak trochu si myslím, že nemáme šanci s tím něco udělat, myslím si, že už je dávno rozhodnuto a po pravdě - když to tak vidím, jsem ráda, že nejsem mladá. Pomalu se přikláním k názoru, že bílé Evropě odzvonilo. Budeme ještě rádi, když naše syny nepoženou do války,což ale jisté není. A to jsem teda zvědavá, co budu říkat za další 2 roky.
13.07.2018 - 20:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nelahee
máš ty ale noční můry---
13.07.2018 - 19:12 | Filtr
(Lev) nelahee » Bosch
Ne, včera se mi o tom zdálo, milé sluníčko
13.07.2018 - 19:04 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nelahee
to máš z rudého práva?
13.07.2018 - 16:19 | Filtr
(Vodnář) mili111 » mili111
ááááhááááá :4:...tak moc jsem se nedozvěděla :4:

můj výkřik patří k Žihadlu...aby nedošlo k omylu...právě mě došlo :2:
13.07.2018 - 16:10 | Filtr
(Lev) nelahee
Je to prostě na hov*o. Tihle lidi tady nemají co dělat. Samozřejmě PENÍZE, PENÍZE PENÍZE!!!!!! O nic jiného nejde, ale následky už nikoho zajímat nebudou? Ne, z žijících papalášu nebudou, protože se to dotkne až našich dětí a vnuků. A tihle mocní mají sami dost na to, aby se zařídili pohodlně, že? Štve mě to a je to jenom pomalé předávání Evropy do rukou muslimů a jejich zvrácené středověké ideologie, která tady nemá co dělat. Všechno souvisí se vším.
13.07.2018 - 16:03 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Žihadlo
"Je to moje" :75:..tak můžu....přijde mi ještě podlejší mluvit o někom, že je podlý a neříkat jeho jméno. :47: :85: :4:
Tuším, že o mě to snad není...a tuším, koho asi myslíš....a ty poslední dvě věty jsou... :63: :22:...hrůzostrašný :39: :28:
jdu se kouknout co děláš :4:
13.07.2018 - 15:54 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
Tak...kafíčko...a pokoukala jsem. Velmi si cením tvého času a reakce...to především.
Ten Aeronet tedy nic moc....v podstatě jen přepapouškované staré zprávy. Nemohu vyloučit, že se to teprv dozvěděli....ale asi těžko. A že by nenašli to nové, když je lehce dostupné a nedali alespoň do odkazu? Hmmm.
Já když to našla, tak jako první jsem koukala na katastr, jestli to je fakt....a koukala jsem, že vše zprostředkovával Ali Ali....a...
...v tom článku cos sem dodal https://usti.idnes.cz/modlany-arabo… ... je vše do podrobna...a je tam (pod místo kanaliz. žumpa) popsáno, že je dost možné, že bylo porušeno několik zákonů...a taky dost možné, že čecháček se nedostal :4:.......(což nesouvisí s Araby...ale celkově tím, jak to tu chodí)
...tak jsem projela ještě asi 20-30 pozemků z těch uvedených....a Pokorní (jakože češi) byli jediní.....a našla jsem mezi těmi 30 pozemky jediný, který prodali češi Alimu (takže buď máš šťastnou ruku nebo trochu jedeš jedním směrem :3:)........a jako docela je chápu.
Napadla tě varianta, že tam mohlo mít několik málo lidí koupeno, že se budou rekreovat nebo v budoucnu stavět a když to okolo odkoupil Alí...tak se toho rádi zbavují? Já se jim nedivím a to jsem dost zásadová :4:
jo a pokorní jsou jediní, kteří to mají od poz. fondu..bo žádný zápis...tedy oni a Alí...už se mi v tom nechce pitvat

....ale netýká se jen Arabů.....prostě si zas někdo na úřadě namastil kapsu a rozprodal pole a zahrady :63:.......pro mě jen o to hůř, že cizozemcům ...a o to hůř, že z Kuvajtu....ale hlavně v takovém množství, že převálcují místní.
A zkušenosti s jejich chováním a postoji v těch lázních v Teplicích mi to zrovna nevyvrací. :63:

Pro mě je to...trochu větší pozor na Aeronet....ale...rozhodně se nehodlám zúčastňovat vlny...proti proruským webům...to je nemlich to samé :4: :4:
....jsem ráda, že tu jsou........a myslím, že lidi od ničeho neodlákávaj
Tohle není dezinformace.....to je jen informace podávaná pozdě a možná jen proto, že se jim to právě hodí do krámu....ale je to pravda.

A ano....možná z toho taky jen těží.....snažit se každodenně v malém u sebe je daleko těžší..atd..atd.A to by bylo na besídku :4:

A jiné téma....co říkáš na akci Voda je život a Pravda o vodě? Jen náťuk...
zde https://www.darujme.cz/projekt/… a https://pravdaovode.cz/ .....jestli nevíš víc...neznáš třeba osobně atd.
13.07.2018 - 09:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
Mně by se třeba líbilo koupit si dům v chile, s pozemkem a služebnictvem, s výhledem na moře. Kdybych měl tolik love tak bych to provedl.
Nebo i v řecku jako baudyš. Národnost a vyznání tamních mně nezajímá.
13.07.2018 - 09:12 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Sosna zvlčelý
Na věci jako takové (tím myslím téma) to moc nemění a Ty to víš (v podstatě to někde i zmiňuješ a v zásadě nesouhlasíš). Problém přetrvává.

Ale líbí se mi, že sis dal takovou práci s argumenty. Je to něco tak nevděčného, že já bych se na to vykašlala. Navíc zpochybnit se dají i ty, se připrav, že některé se o to minimálně pokusí. Ale jsi v podstatě jediný, kdo zde šel do konfrontace s dodáním nějakých důkazů. Ono zpochybnit něco bez konkrétních důkazů je vždy jednodušší, to umí každej debil. A zrovna tak přikyvovat. Tak Ti držím palce. Snad proto, že bych si přála, abys měl (Tvé argumenty) pravdu.
A nenech se rozhodit ve svém klidu někým, kdo ani neví, co je to čest. Kdyby věděla, nemohla by se chovat tak podle. Ale není to zde na webu od ní poprvé. I s takovými lidmi musíme pracovat. :4: Věř, že mi jich projde rukama dost a dost.
13.07.2018 - 07:59 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
tomu říkám argumentace :15:...musím jít dělat, ale hned jak budu moct se kouknu :1: Ď :29:
Příspěvky: 69-45 44-20 19-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »