Retrográdní léto


06.07.2018 - 12:42
(Vodnář) Znovuzrozená
Retrográdní léto
Ahoj všem astrologům (zájemcům o astrologii).
Jistě si mnozí z vás všimli, že v současnosti máme na obloze nezvyklou a mimořádnou přehlídku retrográdních planet. Takže k Marsu, Jupiteru, Saturnu, Neptunu, Plutu a karmickému uzlu (ten je ovšem retro vždy) se dnes přidal i Cheiron.
V astrologii se retrográdní planety pojí s karmou, byla bych ráda, kdyby se ozval někdo, kdo se věnuje karmické astrologii a připsal, co můžeme od této konstelace očekávat, jak na osobní, tak na společenské úrovni. A také by mne zajímalo, jak toto seskupení planet ovlivní generaci, která se s takovou spoustou retrográdních planet v horoskopu narodí.
Diskuze není moderovaná, nicméně prosím, aby se diskutéři pokud možno drželi daného tématu. :1:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
16.07.2018 - 23:45 | Filtr
(Rak) Áta22 » Bosch
Nemám; naštěstí. Stupnici konjunkce Slunce/Merkur podle stupňů/minut znám a navíc si nemyslím, že je genialita nějaké terno. S tímhle "postižením" je život asi peklo.
14.07.2018 - 14:49 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Nalia de Chava
Ahoj, :1:...já si toho všimla někdy v dubnu, kdy se mi podařilo v rámci firmy přejít na jiné oddělení s nástupem od 1.7. Takže jsem koukala na tranzity a zjistila to "retrográdní nadělení". A protože mám velmi špatnou zkušenost s retrográdním Marsem před dvěma lety, tak jsem si ten nástup aspoň trochu "pojistila" podepsáním smlouvy o přestupu ještě v červnu. :3:

Zajímalo mne, jak se projeví ta retrogradita nejen v osobní, ale i v kolektivní rovině, ale nejspíš s tím nikdo nemá takovou zkušenost, aby to stálo za řeč. :4:
12.07.2018 - 07:58 | Filtr
(Štír) Nalia de Chava
Fajn, že jsi založila diskuzi. Té retrogradity jsem si vůbec nevšimla, přesto vnímám už nějakou dobu "pronikání z minula". Nedávno jsem se nad tím zamýšlela, že je to zvláštní.
Odborně ti tady nic nepopíšu, ale pocitově s tím rezonuju :15:
12.07.2018 - 05:41 | Filtr
(Rak) aktigram » bubobubo
Pekne si to napísala. Podobný dej už niekoľkokrát sme zaživali ako rodina a ja som si to úplne uvedomila ale bohužiaľ aj po pohrebe mamičky som pochopila že to v tej rodine je a ja to nemôžem vyriešiť a už ani pomôcť, ale nemusím to dalej živiť.
Až ked si to teraz napísala tak som si uvedomila že ten posledný mesiac to bolo presne také, takže ja som už bola odosobnená a dívala som sa na to zvrchu - ale po pravde? sralo ma to že je to tak.
12.07.2018 - 01:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
společná karma
11.07.2018 - 23:53 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Bosch
Mě na tom fascinuje ještě jiná věc a to komplexnost prožívání rodiny a odraz v realitu.
11.07.2018 - 23:49 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
To může právě souviset se třemi fázemi retrogradity.
1. fáze: Člověk předbíhá sám sebe ve snaze žít v přítomné chvíli budoucnost.
2. fáze: Při skutečném pozdějším prožívání této budoucnosti má člověk pocit, že to už prožil.
3. fáze: Opakuje v duchu první fázi, takže doopravdy znovu prožívá své těšení se na budoucnost, která už se odehrála.
http://astrologie.najdise.cz/karmic…
11.07.2018 - 23:46 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Áta22
Pokud máš merkur v těsném orbisu(do 17min) může se jednat o genialitu. Tzv postavení in casimo. Také hraje roli zda je doběžný nebo rozběžný, epiméteus nebo prométeus podle toho se bude jinak chovat.
11.07.2018 - 23:43 | Filtr
(Střelec) bubobubo
No tak já tedy pozoruji u rodiny.
Ačkoliv to na první pohled není patrné,tak každý z nich včetně mě právě prožíváme něco,co už jsme prožili v jiné situaci a jiné době.
A zajímavé na tom je,jak někdo je v té věci posunutý o 100% dál a někdo tvoří tu situaci a jakoby ji ojebává a někdo stagnuje a žije ji úplně stejně znova a nic jiného z toho nevymáčkne.
11.07.2018 - 23:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Áta22
Já ten výraz nepoužívám myslím si že je překonaný.
Ale najdou se lidé co jej rádi nadužívají, z rozličných motivů.
11.07.2018 - 23:25 | Filtr
(Rak) Áta22 » Bosch
Ale jo, rozumím, běžně se debilitas-oslabená používá také u retro planet ve staré astrologii; já to nemyslela nijak zle, jen to slovo debilizace se spojilo s tím, co zrovna čtu od Koukolíka. Jde spíše o tu češtinu, na co vše je možné napasovat jedno slovo. Takové divné spojky (haluze) mám běžně , ale jinak jsem celkem v obraze navzdory retro planetám a spálenému Merkuru. Si myslím…
11.07.2018 - 18:32 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
Ač několikanásobně debilizovaná....nejsem zas takovej debil, abych nevěděla co je odosobnění :4:......možná :61:
.....jen jsem napsala, jak to vidím (a zažívám)já......a ty mi odepíšeš...že by to znamenalo vysoký stupeň odosobnění se....což fakt nejsem si jistá, že mám (zvlášť když dojde na blízkou rodinu :85: :4:)...takže...co na to říct :61:
11.07.2018 - 18:20 | Filtr
(Rak) aktigram » Bosch
Ďakujem za vysvetlenie no a ja neviem ale pre mňa je zrejme Merkur R stále aj ked ho v natívu nemám, lebo posledný rok sa mi to stáva nesmierne často :4:
Tu karmu takto vnímam aj ja, nie ako strašiaka ale niečo čo mi mnoho prinesie.
10.07.2018 - 23:05 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Áta22
debilitas je terminus technikus tradiční astrologie která pokládá retrográdní planety za poškozené
nesouvisí to se záměrným zesměšňováním nebo přiřazováním významu z pozice nadřazenosti, je to spíše dobové status quo
u většiny tradičních astrologů se takové vnímání dochovalo dodnes (dobrý aspekt/špatný aspekt, poškození, hodnost..)
moderní (psychologické) vnímání astrologie od takových kategorií upouští
10.07.2018 - 22:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
odosobnit se znamená dívat se na proces (i) jako pozorovatel
10.07.2018 - 22:56 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
když planeta(zdánlivě) stojí nazývá se stacionární
to je možná ještě zajímavější jev než retrogradita, jejich funkce(planet) je zesílena
nejlépe sledovatelným je asi retrográdní merkur
někdy ho je možné poznat že ho někdo má v nativu poměrně lehce
v hovoru můžeš sledovat že se ti začnou jakoby ztrácet myšlenky
samozřejmě je dobré si nejdříve ověřit zda to není dáno něčím jiným
i v "debilizačních" procesech se dá najít souvislost a uspořádat si věci neviditelné, je to docela osvobozující a pročišťuje to mysl ono "viděti za"
retrogradita stejně jako celý nativ ukazuje na minulý život a karmu kterou si subjekt přinesl což lze učinit i vědomě(přijetí karmy) karma tedy nemusí být chápana jako něco negativního(trest) ale například jako prostředek
10.07.2018 - 22:35 | Filtr
(Rak) Áta22 » mili111
Jsem mimo téma, ale taky jsem v reálu/nativu? dost retro a zpět :). Tenhle rok je úplně stejný, jako ty předešlé.
Karmu a retrográdní planety vynechávám, protože astrologii moc nerozumím, je to jen koníček, ale „Debilizace“ je opravdu legrační slovo/pojem,;taky jsem zřejmě debilizovaná vícekrát :D
František Koukolík, Mocenská posedlost:
Debilizaci lze definovat jako úmyslné i neúmyslné, cílené i necílené omezování nebo ničení pozitivně tvořivých, rozumových, citových a sociálních potřeb, s nimiž lidé přicházejí na svět, včetně omezování nebo ničení možnosti jejich dosažení. Debilizaci je možné považovat za druh mrzačení, amputaci přirozených lidských potřeb.
Pojem debilizace je odvozen od staršího a opuštěného pojmu debilita, označujícího lehkou mentální retardaci. Slovo debil se stalo rozšířenou nadávkou, a tak se pojem debilita stal politicky nekorektním. Na jeho obsahu se nemění nic. Za všemi podobami debilizace lze jako základní, konečnou příčinu najít potřebu udržení, rozšíření nebo získání moci. Smyslem debilizace je pokud možno nejúplnější zevní, lépe niterná kontrola a manipulace lidí i jejich skupin. Úspěšně debilizovat je možné lidi bez ohledu na výši jejich inteligenčního kvocientu. Vysoce efektivní a výběrová debilizace například vytváří značný počet fachidiotů, dobrých, případně vynikajících specialistů v úzké odborné profesi, od řemesel k profesorům vysokých škol ozdobených vědeckými tituly. Tvoří je tím víc, o co víc kromě naprosté konformity se současnou mocí nerozlišují nebo nechtějí rozlišovat základní sociální problémy, přestože ohrožují jak je samotné, tak jejich děti.

Debilizace postihuje i většinu lidí žijících s rozštěpem osobního, niterného prožívání na jedné straně a veřejného života na straně druhé, spojeného s konformitou spjatou s různým stupněm jejího předstírání. Jsou to právě ti lidé, kteří si obvykle myslí, že masou nejsou, přestože se jako součásti masy chovají. Debilizace lidí emočně rozvinutých, s vysokou mírou sebe-přesahu neboli transcendence, je obtížnější než debilizace lidí jakkoli inteligentních, leč méně emočně rozvinutých a s menší mírou přesahu.

Na debilizaci je zajímavé, že koneckonců postihuje jak své tvůrce, tak objekty. Stává se, že debilizátoři stejně jako masa, kterou stvořili, přesvědčí sami sebe o pravdivosti nebo vysoké pravděpodobnosti obsahů debilizace.
PS za mě bych ty planety fakt nedebilizovala :4:ta čeština je prevít :32:
10.07.2018 - 21:58 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
V tom se nevyznám.....co to je odosobnění :4:..NJN....co ti na to mám napsat :4:
10.07.2018 - 21:16 | Filtr
(Rak) aktigram » Bosch
No ja viem že žiadna planeta nejde naspäť ale predsa tým že je v takom postavení tak je akoby stala a teda je to niečo iné či už to pomenovali tak alebo mali pomenovať inak. Ide o ten dej ktorý sa vtedy deje a ten ma opodstatnenie a myslím že si ho predtým astrologovia viac vážili a vnímali, ale samozrejme že sa môžem mýliť..
10.07.2018 - 12:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
to by vyžadovalo rozvinutý značný stupeň odosobnění
10.07.2018 - 12:06 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
No myslím, že retro si můžeš i uvědomovat,
Nutí tě to vracet se k věcem nedopitvaným, přeskočeným a nepochopeným....a to se ale nevylučuje s tím, že to můžeš vidět......ale co já vím, třeba to může být něčím ouplně jiným než "retroplanetou" :4:
10.07.2018 - 10:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
a pokud by jsi opravdu byla v procesu retrogradity pak si svoje "zpátečnictví" nejspíše nebudeš uvědomovat
09.07.2018 - 22:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
V principu je dobré vědět i to že žádná retrogradita neexistuje. Je to jen optický klam.
09.07.2018 - 21:05 | Filtr
(Rak) aktigram » Bosch
No a pre mňa je to obdobie ktoré je posilnené tak ako teraz takzvaným spaitočníctvom.
Chcela som napísať energetický egregor ale stále mi chodil po mysli egreš a tak som to radšej nepísala a googliť sa mi nechcelo.
Ja vlastne len na tento dotaz že ta retrogradita a jej výklad by mala mať opodstatnenie aj u astrologov.
09.07.2018 - 20:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
Na přenášení vzpomínek skrze životy jsou založeny některé orientální duchovní tradice. Takoví nositelé se nazývají tulkuové. Nositelé psychologických obsahů duchovního významu. Určitě to nejsou věci na které je zapotřebí zapomenout, naopak. Tyto vysoké obsahy(božské, nadsamsarické) se stále připomínají až transcendují v kvality běžného žití které pak můžou zachytit i druzí. Takový nosný náboj se stává energetickým egregorem (mentální pleroma) který překonává čas a stává se v jistém smyslu nesmrtelným.
V takové práci vlastně spočívá cesta k nesmrtelnosti, lépe řečeno k věčnosti, neboť nesmrtelnost chápeme spíše v souvislosti se zachováním fyzického těla.
Věčnost pak můžeme vnímat právě ve smyslu zachování kontinuity vědomí.
Příspěvky: 47-23 22-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »