Volba povolání


01.07.2018 - 20:38
(Ryby) oldsoul
Volba povolání
Zdravím,
Kdo by byl ochoten se kouknout na Můj horoskop a poradit při výběru povolání? :)
Stojím na rozcestí a přemýšlím, kudy dál....
Určite by to melo byt něco originálního, nejlepe něco, kde mohu spojit duchovní stránku s uměleckou (malovani).
Děkuji :)

Příspěvky: Všechny | Bosch

Řazení:
09.07.2018 - 14:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » oldsoul
Poslední obraz je dílko Mariny Richter vlastně ex libris né že bych tuto autorku nějak musel ale zde se jí povedlo zachytit výrazem přesný portrét mého zesnulého kocoura, před léty ho přejelo auto. Obraz má i jistou duši. A možná se mi i trochu podobá.
http://media0.webgarden.cz/images/…
09.07.2018 - 14:15 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
To potvrzuje i můj dojem že naprostá většina dnešních "uměleckých děl" je pouhým výplazem špatných duševních stavů autora.
09.07.2018 - 13:52 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Bosch
Někdy je to tak, že kdo se do všeho vrhá po hlavě, uspěje spíš ně ž ten, kdo všechno tisíkrát převrátí a promyslí, takže pak ztratí kuráž.

Na síti jsem potkala chlápka, který se výtvarnou tvorbou živil, byl na sebe pyšný, žádné pochybnosti ho netrápily, ačkoli mně ty výrobky připadaly dost strašné. Sebevědomí a vlastní přesvědčení je v tomto směru podstatné, pak se líp prodává i šmejd.

Naposledy jsem viděla na jednom hradě výstavku jakýchsi abstrakcí - paní to opletla duchovními řečičkami, bylo vidět, že to myslí vážně a sama tomu věří. A myslím, že to byl právě ten tahák. Sama bych si to doma určitě nepověsila.
09.07.2018 - 12:59 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Tak už jen to jak píšeš.. "Jo, je to o vůli a dřině.." je určitý selektivní prvek který v tomto případě spíše postrádám. Jedná se o osobnost založenou spíše na vztahovosti než na jáství. Je zapotřebí vedení nebo být s někým aby to fungovalo
Mám zase jinou zkušenosti a sice znám pár lidí co jdou ve výtvarném umění opravdu dost dobří a profesionálně se mu nevěnují z různých důvodů zpravidla proto že to není tak snadné jak to na první pohled vypadá.
Umělci obyčejně neznají soboty neděle svátky a odpočinek. Což rodinnému zázemi nepřidává. A když píšeš že si nepředstavuješ že by takový člověk mohl jet ročně do zahraničí na dovolenou tak to je smutná představa protože to je dnes už spíše standard.
Myslím že smysl takové podnikání má pokud tím dokáže uživit sebe i rodinu (pokud je rodina na subjektu finančně závislá) jinak je opravdu lepší uvažovat o praktičtějším zaměstnání. Už kvůli vlastnímu duševnímu zdraví které u umělců(neptuniků) bývá labilní. Myslím že lepší je být spokojenou kadeřnicí než rozervanou chudou bohémkou. Nehledě na život jaký obyčejně "ti dobří" vedou.. Ale otázka zda je to věc volby či aktuálních možností které se odvíjí především od schopností.
Já chtěl být kdysi automechanik ale hlásilo se tam moc kluků tak jsem neměl šanci, musel jsem nakonec vzít mnohem lukrativnější místo automotive projektanta v teple a čistém prostředí vývojové kanceláře později šéfkonstruktéra a bylo mi tím znemožněno nosit vyjetým olejem promaštěné montérky což mi dodnes chybí tak si to v garáži musím občas nahrazovat šťouráním se v čemkoli čím se můžu ušpinit šmírem.
09.07.2018 - 09:38 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
Opusťme teorii a bavme se konečně o praxi!
Můj otec ani žádný z jeho známých (kolegů - konkurentů) se opravdu nejmenuje Neo Rauch. Dokonce ani nepotřebují pracovat pod uměleckými pseudonymy, všichni jsou známi pod svými občanskými jmény a mají výtvarnou činnost jako živnost.
Já Tvé argumenty beru, nikde netvrdím, že je jednoduché se prosadit. Ale já tu proti Tvému argumentu stavím zkušenost z praxe, realitu, a mohu to doložit tím, že za těmi lidmi Tě prostě můžu dovést, neb se s nimi stýkám. Jo, je to o vůli a dřině a není žádná jistota, že se člověk prosadí. A počátky také nebyly takové, že by ze dne na den dali výpověď v dosavadním zaměstnání a druhý den prodávali obrazy (v případě mého otce tomu tak bylo, ale to považuji spíše za výjimku). Ale to není v žádném oboru, lempl se prostě neprosadí (možná tak na úřadě, kde bude ty poctivé dříče buzerovat a zrazovat je od snahy).

Takže já tady stavím argument, že znám osobně minimálně 7 lidí (opravdu znám, nepočítám ty, které jen zdravím), kteří se výtvarnou činností živí, všichni jsou vázáni na Prahu (jinde je skutečně mnohem obtížnější se v tomto oboru uživit, ale také někteří za tímto účelem se do Prahy stěhovali - šli za prací, tak to má být, když jinde se neuplatní; nefňukali, ale šli za svým snem!) a nikdo z nich nežije na (pod) hranicí chudoby (takové lidi si nepředstavuji, že by jezdili rok co rok na dovolené do zahraničních destinací)!
Nikde nemluvím o tom, že se uplatní v tomto oboru každý, ale mluvím zde o realitě a ne o astrologii a předpokladech. Není tu žádné kdyby, žádný podmiňovací způsob, jen realita! A jak to reálně vyvrátíš? Přes nájemné vrahy? :4:
09.07.2018 - 01:21 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
Asi tak. Je dobré nemalovat si vzdušné zámky zárodky to budoucích zklamání.
09.07.2018 - 01:18 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Pokud se člověk narodí například se jménem Neo Rauch pak to jde.
Je to záležitost určité společenské vrstvy která tě musí mezi sebe nejdříve pustit.
Asi jako herec modelka nebo zpěvák. Mít talent je málo.
A k tomu co chce člověk doopravdy dělat se nedostane skrze vnější verbální podporu. Spíše právě naopak pokud uvnitř něco je protlačí se to obyčejně právě natruc.
Venuše s jediným aspektem kvadrát pluto nemusí znamenat neúspěch.
I kdyby však měla v tomto ohledu maximum příznivých aspektů může to znamenat v praxi třeba i to že její strop může být v tom že bude například točit na chodníku dobrou vanilkovou zmrzlinu. Neptun v kozorohu v šestém taky není zrovna velký umělec.
Mohla by se třeba vdát za pracovitého instalatéra a péct mu koláče nebo mu po práci namasírovat záda a starat se mezitím o dvě tři děti. To je taky možný existenční scénář.
Kromě toho že začne vylévat svoji duchovní energii skrze obrazy na koupěchtivé majetné zájemce.
09.07.2018 - 00:50 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
Co svět světem stojí, ještě nikdy nikdo na opravdovém duchovnu nevydělal.
Na pseudoduchovnu se vydělávat dá.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »