Volba povolání


01.07.2018 - 20:38
(Ryby) oldsoul
Volba povolání
Zdravím,
Kdo by byl ochoten se kouknout na Můj horoskop a poradit při výběru povolání? :)
Stojím na rozcestí a přemýšlím, kudy dál....
Určite by to melo byt něco originálního, nejlepe něco, kde mohu spojit duchovní stránku s uměleckou (malovani).
Děkuji :)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
14.07.2018 - 07:05 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Orfanikus
Žel neposlala.
13.07.2018 - 15:32 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Anilah
Já se chtěl zeptat,poslala tazatelka malou ukázku z tvorby ? Pokud ano,je to
zajímavé ?

Orf.
09.07.2018 - 22:19 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Orfanikus
Kunc má nádhernou adjustaci, k obrazu se skvěle hodí.

Art Consulting bere hlavně zavedená jména, tam se asi tazatelka nedostane. Spíš by musela zkusit nějaké ty Galerie Dílo apod.
09.07.2018 - 17:51 | Filtr
(Lev) Orfanikus » oldsoul
Sbírám převážně drobnou grafiku,vetšinou jí pořizuji u Art Consulting Brno-Praha

www.acb.cz

http://www.acb.cz/Items.aspx?a=1

Naposledy jsem si ale pořídil v internetové aukci od prodejce - Aukce u Narodní
galerie Zbraslav, tady Jaromíra Kunce,je trochu ponurý,ale velmi hezký,¨
snad se mi ho sem podaří dát.

Pokud se to nepovede odkaz je www.aukceobrazu.eu,ovšem nevím,jestli to pustí
lidí bez přihlášení do archivu aukcí ?

https://baggira.aukceobrazu.eu/obra…
09.07.2018 - 14:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » oldsoul
Poslední obraz je dílko Mariny Richter vlastně ex libris né že bych tuto autorku nějak musel ale zde se jí povedlo zachytit výrazem přesný portrét mého zesnulého kocoura, před léty ho přejelo auto. Obraz má i jistou duši. A možná se mi i trochu podobá.
http://media0.webgarden.cz/images/…
09.07.2018 - 14:15 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
To potvrzuje i můj dojem že naprostá většina dnešních "uměleckých děl" je pouhým výplazem špatných duševních stavů autora.
09.07.2018 - 13:52 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Bosch
Někdy je to tak, že kdo se do všeho vrhá po hlavě, uspěje spíš ně ž ten, kdo všechno tisíkrát převrátí a promyslí, takže pak ztratí kuráž.

Na síti jsem potkala chlápka, který se výtvarnou tvorbou živil, byl na sebe pyšný, žádné pochybnosti ho netrápily, ačkoli mně ty výrobky připadaly dost strašné. Sebevědomí a vlastní přesvědčení je v tomto směru podstatné, pak se líp prodává i šmejd.

Naposledy jsem viděla na jednom hradě výstavku jakýchsi abstrakcí - paní to opletla duchovními řečičkami, bylo vidět, že to myslí vážně a sama tomu věří. A myslím, že to byl právě ten tahák. Sama bych si to doma určitě nepověsila.
09.07.2018 - 13:28 | Filtr
(Vodnář) Anilah » oldsoul
Mám doma 3 koupené obrazy (2 oleje a 1 grafiku). Když jsem je kupovala, brala jsem to jako investici, ale hlavně jsem je kupovala proto, že se mi líbily, že se na ně chci dívat. Koupeno v galerii Vltavín. Myslím, že to byla z části náhoda, protože autor těch dvou věcí je nestudovaný autodidakt, taková podivuhodná perla.

Ale nejsem reprezentativní vzorek, kolem sebe mám jen lidi, kterým visí na zdi maximálně fotoreprodukce z IKEI a jsou spokojení.

Jestli budeš mít zájem o můj názor, pošli mi nějaké ukázky prací.
09.07.2018 - 12:59 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Tak už jen to jak píšeš.. "Jo, je to o vůli a dřině.." je určitý selektivní prvek který v tomto případě spíše postrádám. Jedná se o osobnost založenou spíše na vztahovosti než na jáství. Je zapotřebí vedení nebo být s někým aby to fungovalo
Mám zase jinou zkušenosti a sice znám pár lidí co jdou ve výtvarném umění opravdu dost dobří a profesionálně se mu nevěnují z různých důvodů zpravidla proto že to není tak snadné jak to na první pohled vypadá.
Umělci obyčejně neznají soboty neděle svátky a odpočinek. Což rodinnému zázemi nepřidává. A když píšeš že si nepředstavuješ že by takový člověk mohl jet ročně do zahraničí na dovolenou tak to je smutná představa protože to je dnes už spíše standard.
Myslím že smysl takové podnikání má pokud tím dokáže uživit sebe i rodinu (pokud je rodina na subjektu finančně závislá) jinak je opravdu lepší uvažovat o praktičtějším zaměstnání. Už kvůli vlastnímu duševnímu zdraví které u umělců(neptuniků) bývá labilní. Myslím že lepší je být spokojenou kadeřnicí než rozervanou chudou bohémkou. Nehledě na život jaký obyčejně "ti dobří" vedou.. Ale otázka zda je to věc volby či aktuálních možností které se odvíjí především od schopností.
Já chtěl být kdysi automechanik ale hlásilo se tam moc kluků tak jsem neměl šanci, musel jsem nakonec vzít mnohem lukrativnější místo automotive projektanta v teple a čistém prostředí vývojové kanceláře později šéfkonstruktéra a bylo mi tím znemožněno nosit vyjetým olejem promaštěné montérky což mi dodnes chybí tak si to v garáži musím občas nahrazovat šťouráním se v čemkoli čím se můžu ušpinit šmírem.
09.07.2018 - 11:55 | Filtr
(Ryby) oldsoul
Děkuji všem.
Vaše příběhy a rady jsou inspirující. Pro ty, kteří uměleckou kariéru vidi spíše skepticky - pochopte, prosím, že když má člověk nějakou touhu, tak je dobre ji vyjít naproti. Proto vice souznim s temi, kteri mi radi jit do toho :)
Už od školy jsem se věnovala něčemu, co mě moc nebavilo - účetnictví, ekonomika... Prace v kancelari me vycerpavala. Ano, svým koníčkům jsem se věnovala ve volnem čase, ale s dítětem a manželem na invalidním důchodě to jde docela těžko. Zvolila jsem tedy restart a svou touhu, kterou mám již od dětství se snazim realizovat. Vím, že bych toho jednou velmi litovala, kdybych tohle neudělala. Postupem času by se ze me stal pekne zahorkly člověk a to přece nikdo nechce :37:
Chci se jen ještě zeptat zvlaste tech, kteří uměleckou dráhu nevidí moc realne, berte to prosím jen jako průzkum trhu :)
Máte doma nějaké umělecké předměty (sochy, obrazy, fotografie...)?
Pokud ano, kdy jste si nejaky koupili naposledy a co vás k tomu primelo?
Co se týče např. obrazu - jake vlastnite a kde jste je ziskali
ci koupili?
09.07.2018 - 10:25 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Sosna zvlčelý
No jo, když ona původní diskuze stojí na ´pomoci s výběrem povolání skrze horoskop´, čili teoretizace. A k tomu, aby byli někteří schopni vnímat naprosto neomezené možnosti (omezené jen naší fantazií) dnešní reality, museli by si vyndat hlavu ze :71:. :4:

A co my vlastně víme - hranice chudoby je pro každého jinde. Někdo se opravdu cítí chudý, když nemá roční obrat alespoň milion. Ale to je opravdu na tom vnitřním (a posléze vnějším) nastavení každého jedince. Někomu stačí i půl. (:

Když člověk umí tvořit, dělá to se zápalem a umí s internetem, neexistuje jediný pádný důvod, proč by nenašel svou klientelu. Vidím to dnes a denně.

Ať už se robí malby na plátno, mandaly, svíčky, přívěsky, postavy z Fima, kostýmy, potahy na mikrofony - nebo teď jsem se seznámila s paní, která háčkuje naprosto nádherný šaty - vždycky to může bejt fakt slušný živobytí.


Před Tvým tátou jsem dávala klobouk dolů už několikrát - tam je zrovna krásně vidět, když někdo vezme život do svých rukou. :15: :1:

Ale jak oba víme a známe - zkušenost je v tomto nepřenosná. To, co říkáme/píšeme je pro všechny, co to neznají, prostě jen a pouze teorie; slova o něčem, co si jen stěží představí.

***
Zakladatelko - vzdušný zámky si tvoř, a to co možná nejvíc. Cvič fantazii, protože to je to, co Ti určuje směr a Tvou realitu. Je to naprosto zásadní a tím by měl každý začít. :15:
09.07.2018 - 09:38 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
Opusťme teorii a bavme se konečně o praxi!
Můj otec ani žádný z jeho známých (kolegů - konkurentů) se opravdu nejmenuje Neo Rauch. Dokonce ani nepotřebují pracovat pod uměleckými pseudonymy, všichni jsou známi pod svými občanskými jmény a mají výtvarnou činnost jako živnost.
Já Tvé argumenty beru, nikde netvrdím, že je jednoduché se prosadit. Ale já tu proti Tvému argumentu stavím zkušenost z praxe, realitu, a mohu to doložit tím, že za těmi lidmi Tě prostě můžu dovést, neb se s nimi stýkám. Jo, je to o vůli a dřině a není žádná jistota, že se člověk prosadí. A počátky také nebyly takové, že by ze dne na den dali výpověď v dosavadním zaměstnání a druhý den prodávali obrazy (v případě mého otce tomu tak bylo, ale to považuji spíše za výjimku). Ale to není v žádném oboru, lempl se prostě neprosadí (možná tak na úřadě, kde bude ty poctivé dříče buzerovat a zrazovat je od snahy).

Takže já tady stavím argument, že znám osobně minimálně 7 lidí (opravdu znám, nepočítám ty, které jen zdravím), kteří se výtvarnou činností živí, všichni jsou vázáni na Prahu (jinde je skutečně mnohem obtížnější se v tomto oboru uživit, ale také někteří za tímto účelem se do Prahy stěhovali - šli za prací, tak to má být, když jinde se neuplatní; nefňukali, ale šli za svým snem!) a nikdo z nich nežije na (pod) hranicí chudoby (takové lidi si nepředstavuji, že by jezdili rok co rok na dovolené do zahraničních destinací)!
Nikde nemluvím o tom, že se uplatní v tomto oboru každý, ale mluvím zde o realitě a ne o astrologii a předpokladech. Není tu žádné kdyby, žádný podmiňovací způsob, jen realita! A jak to reálně vyvrátíš? Přes nájemné vrahy? :4:
09.07.2018 - 09:18 | Filtr
(Ryby) milka151
Mna napadlo podla toho co pises najaky obchodik s literaturou alebo umeleckymi predmetmi Ty poznes svoje moznosti. Ako predavacka alebo majitelka takehoto obchodiku.Najlepsie duchovna literatura ci knizky pre deti. A jeden taky blaznivy napad ilustrovanie kniziek :1: a doplnenie vzdelania nie je zly napad pokial si na to trufas.To su len take moje napady ked som si kukla tvoj horoskop samozrejme rozhodnut sa musis sama
09.07.2018 - 01:21 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
Asi tak. Je dobré nemalovat si vzdušné zámky zárodky to budoucích zklamání.
09.07.2018 - 01:18 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Pokud se člověk narodí například se jménem Neo Rauch pak to jde.
Je to záležitost určité společenské vrstvy která tě musí mezi sebe nejdříve pustit.
Asi jako herec modelka nebo zpěvák. Mít talent je málo.
A k tomu co chce člověk doopravdy dělat se nedostane skrze vnější verbální podporu. Spíše právě naopak pokud uvnitř něco je protlačí se to obyčejně právě natruc.
Venuše s jediným aspektem kvadrát pluto nemusí znamenat neúspěch.
I kdyby však měla v tomto ohledu maximum příznivých aspektů může to znamenat v praxi třeba i to že její strop může být v tom že bude například točit na chodníku dobrou vanilkovou zmrzlinu. Neptun v kozorohu v šestém taky není zrovna velký umělec.
Mohla by se třeba vdát za pracovitého instalatéra a péct mu koláče nebo mu po práci namasírovat záda a starat se mezitím o dvě tři děti. To je taky možný existenční scénář.
Kromě toho že začne vylévat svoji duchovní energii skrze obrazy na koupěchtivé majetné zájemce.
09.07.2018 - 00:50 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
Co svět světem stojí, ještě nikdy nikdo na opravdovém duchovnu nevydělal.
Na pseudoduchovnu se vydělávat dá.
08.07.2018 - 22:14 | Filtr
(Lev) Orfanikus » oldsoul
Jak vidět, Anilah zná velmi dobře situaci.
Moc Vám přeji,ať si své věci zdárně děláte stranou,
a zkoušíte proniknout na trh a zjistit jestli se touto činností uživíte.
Když se více-méně o příjem staráte méně,napadlo mně,že máte jiný
příjem,který Vás živí,třeba nemovitost na dobrém obchodním místě,kterou
pronajímáte,to byste byla pak v tvorbě mnohem svobodnější
Stran astrologie to je tak,já to už psal,že Venuše je kvalitativně silná,to je Vaše puzení,ale protože není v rohovém domě budete se hůř prosazovat v materiálním světě,budete se cítit,jako tygr v kleci.

Výborné by bylo,kdybyste měla manažera s kontakty,který by vás chtěl uvést do tohoto světa a udělat vás známou pro veřejnost.

Rozhodně nechci být hrobařem Vašeho talentu.

Orf.
08.07.2018 - 20:41 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Sosna zvlčelý
Tazatelka psala, že maluje, proto jsem reagovala hlavně na to. Kdyby sochala, tím hůř pro ni. :)

Neříkám, že se nemůže trefit do širokého vkusu, ať náhodně, ať záměrně...
Pak záleží na kontaktech, produktivitě ad.

Ale ona psala, že chce spojit duchovno s malováním, z čehož mi vychází právě ta arteterapie.
08.07.2018 - 19:54 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Anilah
To ale autorce diskuze moc neprospěje, že?
OK, rád si počtu. A porovnám se zkušenostmi mého otce, kterého výtvarná činnost živila (v podstatě stále živí, má výdělek k penzi) od jeho 35 let. Do té doby to byla jen záliba, které se začal věnovat celkem pozdě (asi v 21 letech). Podotýkám, že neměl v této oblasti žádné vzdělání. Jen okruh lidí kolem sebe s podobným zájmem. Pochopitelně neprorazili všichni (mnozí na to však neměli ani ambice, vždy to měli jako zálibu, otce tenkrát také nenapadlo, že se tím bude jednou živit). Ale na druhé straně tím se dostal do kontaktu s dalšími výtvarníky (a skrze něho i já, takže mohu skutečně prezentovat jejich reálné zkušenosti), mladšími i staršími, kteří prošli podobnou cestou. A skutečně mne tedy pobavil výraz o přežívání "na hranici chudoby". Neuplatní se každý, to pochopitelně ne. Ale to zedník lempl taky ne.

P.S.
Aha, ty se bavíš celou dobu o malířích. :61: A já myslel, že o výtvarném umění. :15: :61:
08.07.2018 - 19:43 | Filtr
(Vodnář) mili111
Máš prý pro to předpoklady......a pokud se to má udít ....tak se to uděje.
Nikdo ti neřekne....jestli se tím uživíš.....a když do toho nepůjdeš.....tak to nezjistíš.
Pokud je puzení veliké....tak prostě musíš tvořit....a hotovo :4:
Ocenění společností ...(myslím finanční a spol.)....je věcí prapodivnou.
Je spousta lidí, co mají krásná a hodnotná díla....a prd
a je spousta jiných...člověk žasne, že to má někdo za umění.....a bohatnou a jsou slavní a free :4: (za mě např Knížák :63: :39:....a jeho otec....vidělas někdy?....to je na depku pobívat s těmito obrazy) :4:

Duchovní jsou ale všechny obrazy..ne?
A duchovní může být i pečení chleba :3:

Takže to podstatný....(podle mě) .....vrhni se do toho a uvidíš.
A držím palce.
08.07.2018 - 19:42 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Sosna zvlčelý
Napsala jsem o tom článek. Můžu dát odkaz (soukromě), je to docela rozsáhlé téma a nechci to pitvat zrovna zde.

Jako je taková ta sféra umění, které si kupují široké vrstvy (např. tzv. léčivé obrazy), možná by se na to tazatelka byla schopná napasovat, nebo zrovna tohle ji baví, netuším, co dělá, ale i v tomto případě to vidím spíš jako příležitostný přivýdělek.

Spolehlivě výdělečné povolání malířské je natěrač. :)
08.07.2018 - 19:36 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Anilah
Já si to rád poslechnu, jen bych rád, aby jsi se fakt rozepsala a neodkazovala se na fráze a hrubé obrysy. Odpověz konkrétně a ne otázkami ala "víš, jak funguje trh s výtvarným uměním?"! Třeba si z toho zakladatelka diskuze něco přínosného vezme. Vždyť to má být přínos pro ni a ne boj o to, kdo z nás bude mít pravdu.
A neboj, fakt se bavím o výtvarné činnosti, malba (olej, akryl, akvarel atd.).
08.07.2018 - 19:27 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Sosna zvlčelý
Žádná fakta jsem neuvedla, pouze hrubé obrysy toho, co jsem vypozorovala. Víš, jak funguje trh s výtvarným uměním? Nemyslím tvorbu počítačových ilustrací á la Walt Disney, ale třeba klasickou malbu, volnou tvorbu, která nejde na ruku širokému publiku...
08.07.2018 - 18:20 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Anilah
Jako názor dobrý.
Jako fakta, promiň, naprostá kravina. Snad jen omyl...
08.07.2018 - 16:52 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Orfanikus
Tak se věci mají. Ve výtvarném umění žádná jednoznačně dobrá varianta neexistuje. Život na okraji bídy, s tím se musí počítat.
Příspěvky: 37-13 12-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »