Cesta kolem světa


31.05.2018 - 11:44
(Ryby) pozemstan
Cesta kolem světa
Mým světem je momentálně ČR. V červenci budu mít celý měsíc dovolenou a nevím co s ní - asi to celé procestuju po ČR, maximálně ještě SR.

Někam dojedu autem, tam budu cca 3 dny a trochu se tam rozhlédnu, možná i na kole. A takhle prostřídám různá místa ale mezitím se vrátím dom - nepojedu z jednoho rovnou na druhé. Nocleh v nějakém penzionu či kempu, případně nadrzo vzadu v autě, je to skoro dodávka.

Zatím mám Mikulášovice (ve Šluknovském výběžku) a Čeladná a ještě tak 5 štací by se mi hodilo. Návrhy (s nějakým popisem proč a co tam je k vidění) jsou vítány. Místní průvodce rovněž vítán.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
07.08.2018 - 17:04 | Filtr
(Střelec) Nazgûl » pozemstan
Děkuju.. Je to trochu legrační, hlavně když jsem tvrdila, že moc dobrý organizátor nejsem :D Jinak já všem též děkuji za setkání, všechny jsem vás ráda viděla ... něco takového jsem přesně potřebovala - prostě na chvíli "vypadnout", asi spíš ze sebe, než z domova. Prostě bylo to fajn a klidně bych někdy dala repete, ale to je asi dost nepravděpodobné vzhledem k tomu, že všichni bydlíme úplně jinde :D
07.08.2018 - 10:48 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Nazgûl
Všem díky za účast, příjemnou atmosféru a tobě navíc i za doboru organizaci - dát to dohromady bylo za daných okolností dost složité. :1:
05.08.2018 - 10:28 | Filtr
(Střelec) Nazgûl » Nazgûl
Tak máme patrně dalšího "účastníka", fajn.
05.08.2018 - 08:48 | Filtr
(Střelec) Nazgûl » Nazgûl
Jen se modlit, aby nebyly takový vedra jako doteď :28:
04.08.2018 - 23:01 | Filtr
(Střelec) Nazgûl » pozemstan
Hodím to sem raději teď, zítra budu na pc dost pofidérně.
Cesta kolem světa tedy pokračuje a v pondělí je v plánu Jablonec nad Nisou. Michal teď bude mimo internet, tak si beru na starost zvěstovat to i dalším najdisákům.

Jestli jsem to pochopila dobře, tak se účastní Michal, jedna žena, (možná ještě jeden člověk? už nepamatuji) a já. Jinak je to dost otevřené. Místo i čas. Prostě jak se domluvíme, pokud by jste se někdo chtěl zúčastnit. Upřímně - já moc dobrý organizátor nejsem, ale v Jablonci jsem dlouho žila, takže něco snad vymyslíme.

V pondělí ráno/dopoledne mám nějaké vyřizování v Praze, tudíž se do Jbc dostanu počítám tak na 13tou nebo 14tou hodinu, možná i dřív. Pojedu normálně z Černého Mostu. Klidně se můžete někdo připojit, ony i nazpět jezdí ty autobusy dobře. Je to jen hodina cesty.

Vlastně ani nevím, je-li v plánu nějaké pochození nebo jen posezení, či obojí, ale předpokládám, že jak se domluvíme.

Akorát - Michal by asi rád jel domů nějak kolem 20h. Možná by i přespal v Jbc, ale beru to tak, že zhruba od těch 14h do 20h máme možnost se nějak sejít.

Budete-li mít někdo zájem, pište sem nebo mně do vzkazů. Budu ráda, když poznám i další "virtuální tváře".

Good night :7:
02.08.2018 - 15:52 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
Tuto sobotu repete - přijedu asi pozdě večer, přespím ve Velkém Šenově a další dva dny bude "nějaký program", ale ještě jsem ho nedával do kupy - jeden den možná i Jablonec.

Mám kdyžtak jedno místo v autě +- z Brna na ten sever v sobotu a zpátky v pondělí (asi grátis, když "to" bude cestou držet hubu :4:), Praze se tentokrát vyhnu, pojedu přes nějaké díry - Pardubice, Mladá Boleslav a tam někde.
09.07.2018 - 15:18 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
No, takže ty Jižní Čechy a Olomoucko asi budou víceméně normální - nebudou tam ty stressující faktory - a tímpádem to na tebe působí příjemně, protože na ten normál nebudeš zvyklý.

Jinak on ten sever... kdo z "místních" je skutečně místní? Asi málokdo tam má skutečně kořeny (ještě z doby před válkou). Takže něco jako USA (v tom vysídleneckém slova smyslu).
09.07.2018 - 12:32 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Nevím , zda nějaký kraj má patent na normu , to fak nevím. Jsem půlkou ze Slovácka a tam se pro změnu cítím prazvláštně já. Takovej pomalej , uspávací kraj , hodně chlastu a málo knih.

Taky jsem dost jezdil do Jižních Čech a tam se mi to moc líbilo. Jakoby mě to hladilo.

Plzeň je nadupaná hormonama , ale taková divoká. Praha je neklidně pulsující.

Pak ještě se mi ohromně líbila atmosféra Olomoucka.
08.07.2018 - 19:16 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
A jak se pak cítíš, když přijedeš do skutečně normálního kraje, kde se nic z toho neděje? Abych nepropagoval vlastní region, tak třeba někam do jižních nebo západních Čech, dostatečně daleko od hranic a Prahy?
08.07.2018 - 12:59 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Vidíš - zajímavé. A nám to přijde normál...jojo , jinaj kraj , jinej mrav.
07.07.2018 - 18:42 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Sever Čech proběhl (a bude se opakovat ještě asi za měsíc), ale nikdo mne nepřipravil na to, že tam stále přetrvává takový ten existenciální zmar, co se s tím táhne od devadesátých let a udržuje místní obyvatele v bludných kruzích.

Kdo viděl film Poupata, tak ten to celkem věrně vystihuje. Není to vidět na první pohled ale prostě to tam pod pokličkou probublává.

Hospody v pohraničí obsazené Němci a ceny jako v Brně. V Německu hospody naopak prázdné a Němci úplně vykulení, když si tam Čech dá k obědu dokonce i jídlo. Přitom by to měla být samozřejmost se takto přes hranici vyrovnaně pohybovat. Kromě mne tam v té německé hospodě seděli už jen tři borci na pívu a ti byli "pro změnu" někde od Olomouca.

Našel jsem na naší straně hranice ztracený mobil a vracel ho matce majitele (byla v adresáři takže prostě jsem jí zavolal) - nedokázala uvěřit tomu, že někdo něco takového nezištně udělá, přitom by to měla být samozřejmost.

Všichni furt v takovém zvláštním střehu. Dokonce i policie mi tam přišla jakási jiná než normálně.

I ta zvláštní integrace všudypřítomných vietnamských obchodníků do tohoto zmaru zvláštně zapadala. Jakoby takoví mrchožrouti nebo funebráci, kteří to zpečeťují.

Ovšem jako zkušenost dost cenné.
25.06.2018 - 13:25 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Nepřidám , jsem s kapelou v Laussane.
21.06.2018 - 11:24 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Začínají krystalizovat první štace. 3.7. ráno vyrážím směr Mikulášovice, beru to asi přes Brno, Prahu. Teoreticky můžu někoho (grátis) nabrat ssebou, jenom podmínka, že za jízdy nebude zbytečně kecat a na místě se odpojí nebo alespoň nebude zavazet. :5:

Asi 4.7. nebo 5.7. se přesouvám do Jablonce nad Nisou, mám tam domluvenou místní průvodkyni, ale je možné se setkat s jinými místními někde na komentované procházce městem a v nějaké restauraci případně. Uživatel player - přidáš se?

Tam budu den až dva a pak se uvidí - buď to Brumovsko nebo už domů přes Hradec Králové nebo co to tam po cestě je.

10.7. až 12.7. Čeladná, tam na cestu nikoho nepřibírám, mám plno, ale na místě bude rovněž průvodkyně a je možné se domluvit na nějaký hromadnější výlet. Jedna z možností je Hukvaldy.

Dál zatím datumy nevím.
16.06.2018 - 08:47 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Jako předkrm jsem si dal menší výlet do Alp, snad mi to nerozhodí měřítka - bylo to tam moc zajímavé, v tom průsmyku byla celkem kosa (dalo se i lyžovat) a dole bylo horko, výhled super na všechny strany, počasí vyšlo. Akorát ta cesta autem tam a zpět byla únavná.

tohle kolo jsem tam měl půjčené:
https://elektro-kola-ktm.cz/horska-…

a tuhle trasu jsem s tím jel (a pak jel zpátky):
https://mapy.cz/zakladni/…=

hotel tenhle:
http://www.hotel-stilfserhof.com/de…
12.06.2018 - 23:41 | Filtr
(Rak) Áta22 » pozemstan
Domácké bylo myšleno tak, že se o penzion starají mladí manželé a mají spoustu práce kolem. Nezajímá je, kam jdeš, kdy přijdeš, kdo jsi, ale pokud chceš snídani, večeři, poradit, něco půjčit – není problém. Jinak se o hosty opravdu nikdo nezajímá, jen mají čisto, naklizeno a pokud máš potřebu něco řešit, tak jsou vstřícní. Nádherná hřebenovka je v Jeseníkách: Ovčárna – Petrovy kameny – Vysoká Hole – Ztracené kameny – Skřítek. Autem to nejde, chce to vlak a bus, protože se blbě vrací zpět na parkoviště k autu. A hlavně vychytat počasí :) Jednou jsme zlanařili kamarády, bylo nás 10 a všude kolem mlha, neviděli jsme ani na krok, natož horské výhledy.
07.06.2018 - 10:15 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
Díky za tip, ale tohle neklapne, logisticky mi to moc nevychází s tou Čeladnou spojit a dvakrát stejným směrem nepojedu. Ani tu pohádku neznám :1:
06.06.2018 - 23:19 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
Ak ťa zaujímajú skaly, vzpomínaš si na rozprávku tetička, ako prechádzali tými skalami? Tak to je v Považskej Bystrici, Manínska tieňava. Je to ale až na Slovensku.
Obrázky cez google: https://tinyurl.com/yck9jkle
03.06.2018 - 19:01 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Ještě ty moje preference - mám rád opravdu hluboké lesy, řeky, údolí, skály a hřebeny. Z lidských výtvorů všechno, co je úplně ranný středověk nebo starší.
02.06.2018 - 06:42 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Áta22
To ubytování zvážím, ale "domácké" mi moc nevyhovuje, je to až moc osobní - mám raději "normální" hotely, kde je znuděný klidně i neochotný personál a vztahy odsud posud.

Bílé Karpaty by mohly být další štace, tam mám známé na Žítkové, takže se obrátím na ně.

Jinak uhnout z hlavní trasy před davama turistů se dá kdekoliv, stačí mít orientační smysl, podrobnou mapu a umět v ní číst. Případně průvodce. Každopádně podrobnou mapu místa, kam jedu, si kupuju vždycky.
01.06.2018 - 21:19 | Filtr
(Rak) Áta22 » pozemstan
nj, ale v Moravském krasu to asi znáš, takže víš, kam uhnout. Ale když jsi mimo známé teritorium a na neznámém území, tak těžko zmizíš a dav obejdeš.
01.06.2018 - 21:11 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Áta22
No, já to beru tak, že se s nimi chvilku klidně podružím (s tím nemám problém) a pak někde uhnu z hlavní trasy a tam už nikde nikdo nebude a ten kontrast toho klidu bude ještě větší než ten klid sám o sobě. Mám to tak vyzkoušené z Moravského krasu.
01.06.2018 - 21:11 | Filtr
(Rak) Áta22
Jestli máte s mikiduc na mysli Hejšovinu v Polsku, stolovou horu? Tak doporučím ubytování v Machovské Lhotě v penzionu u Lidmanů. Malé, domácké, čisté, vše ve dřevě a moc přívětivé. Luxus na konci světa. Nepotkali jsme ani nohu, ale mimo hlavní sezónu. Posledních pár let jezdíme takto na výlety a dovolené po Čechách květen/červen a září/říjen. A Bílé Karpaty jsou také bez davů turistů. Tam ubytování nedoporučím, protože jezdíme hodně na kole a spíme každý den jinde. Prostě na trase z bodu A do bodu B, C, D atd. Bojkovice – Žítková – Koprvasy – Hrozenkov – Lopeník. Nebo Nedašov – Vršatec - Brumov-Bylnice – Vlárský průsmyk – tam nemají ani turistické značení, takže se motáš v lese, pak na pláni a můžeš obdivovat CHKO unikát – chráněnou tisovou stráň, pod křovím ve stínu ztracenou ovci a umíráš horkem a žízní a nevíš, kde jsi. Nebo Soláň – Velké Karlovice – Kohůtka –atd. Nevím, co tě zajímá, jestli technické památky a zajímavosti, nebo klid, příroda, kytky, zvířata , turistika, skály, architektura, církevní památky, historie? Takže těžko radit. A tip na Slovensku jsou Bukovské vrchy, tam se teprve chystám. U nás je toho tolik k vidění…
01.06.2018 - 20:54 | Filtr
(Rak) Áta22 » pozemstan
Jestli se mohu vmísit; mně Poláci, jako národ také nevadí, nějaké polské předky mám, dokonce tetičku; ale z osobní zkušenosti jsou strašně hluční, je jich mnoho a jsou takoví rozpínaví a na těch turisticky vyhlášených místech je jich moc a na sjezdovkách davově předbíhají ve frontě :)ale jinak moc přátelští. Nic pro člověka, který hledá klid...
01.06.2018 - 16:48 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Dejna801206
No, osídlení se předpokládám vyhnu, polští turisté mi nějak extra nevadí a zákazy - jednak po skalách nelezu a pak - budou tam ty zákazy i za měsíc? Jestli tam jiné problémy nejsou, tak je to použitelné.
01.06.2018 - 13:12 | Filtr
(Střelec) Dejna801206 » pozemstan
do broumova nejezdi, klášter je opravenej jen ze dvou stran a jinak tam jsou jen vybydlený baráky a cikáni. ve skalách autobusy polských turistů a zákazy kvůli hnízdícím sokolům.
Příspěvky: 36-12 11-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »