Průběh celého života je nalajnován astrologicky ??


30.05.2018 - 21:13
(Lev) Lesilie
Průběh celého života je nalajnován astrologicky ??
Dobrý den,

je pravda, že průběh naprosto celého života je dán astrologicky ??
Že vše je jakoby naplánované a i to, čím člověk bude procházet po období života, kdy se pohybují planety ??
Tedy že jsou dané např. krize, krachy, zdary, nezdary.. Zkrátka vše a člověk vlastně nemůže s tím nic udělat, pouze přijmout to, co se děje a bude dít ??

Je mi zle z představy, že všechno to, co se dělo (a bude dít), bylo a je "chladnokrevně naplánováno" (nevím, jak to jinak napsat :24: ) skrze hvězdy.
Kdejaký astrolog je schopen rozebrat člověka na šroubek a říct mu, čím si nyní dle hvězd prochází a bude procházet.

Tedy pokud by měl člověk třeba dané astrologicky to, že do patnácti let bude mít obrovskou krizi, materiální bídu a přijde o vše (i o střechu nad hlavou, bez příbuzných a přátel) bude bezdomovec, tak prostě bezdomovec bude a nejede přes toto vlak ??

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
20.06.2018 - 12:15 | Filtr
(Blíženci) FungieD
Ano, je
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
18.06.2018 - 16:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
nebylo bylo taky?
tak to je překvapení já měl zato že jen bylo bylo :25:
18.06.2018 - 12:54 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
Vždyť je to jasné, bylo nebylo, ale nebylo bylo.
18.06.2018 - 07:46 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
takže něco bylo..
18.06.2018 - 00:09 | Filtr
(Rak) Áta22
"je pravda, že průběh naprosto celého života je dán astrologicky ??"
To si nemyslím; dispozice jsou astrologicky dány, ale co s nimi uděláš, je na tobě; není to lajna - takhle to bude; sledovat, čekat, bát se, kam se hne nějaká planeta je blbost. Řekla bych, že radost ze života je to podstatné, ať už přijdou i ty zlé chvíle. :63:
17.06.2018 - 23:23 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Bosch
bylo nebylo
17.06.2018 - 23:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
no a bylo, nebo nebylo?
17.06.2018 - 23:01 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Bosch
Tak bylo nebylo verze je platná všeobecně ne?To není třeba zkoušet.
17.06.2018 - 22:19 | Filtr
(Lev) TriVJednom
Ahoj, astrologie pouze naznacuje jakym smerem jsou tendence v zivote cloveka, ale vzdy zalezi na vuli a odhodlani jedince, jak a co prime.
Nekteri astrologove mohou byt i dobrymi manipulatory, neber vse doslovne. :1:
12.06.2018 - 11:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Přesnou determinaci jevů vylučuje i známý Heisenbergův princip neurčitosti který říká:
čím přesněji určíme jednu z konjugovaných vlastností dvou veličin, tím méně přesně můžeme určit tu druhou – bez ohledu na to, jak dobré přístroje máme. To také znamená, že představa z klasické fyziky, že můžeme předpovědět chování systému, pokud známe jeho počáteční stav, je v praxi nepoužitelná: počáteční stav systému nikdy nemůžeme zjistit dostatečně přesně (protože nelze dostatečně přesně zjistit oba tyto konjugované parametry).

Věštecká předvídání jsou vlastně jakousi formou zaklínání za což se dříve upalovalo. Dneska je to výnosný kšeft. Což dokládá že černá magie je na vzestupu.
12.06.2018 - 10:56 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Myslím, že ti někdo špatně vysvětlil astrologii. Například poslední odstavec:
"Tedy pokud by měl člověk třeba dané astrologicky to, že do patnácti let bude mít obrovskou krizi, materiální bídu a přijde o vše..."
Smyslem jakéhokoliv předpokladu astrologického výkladu je možnost připravit se. Když své jmění rovnoměrně rozložíš, pojistíš se, vytvoříš rezervy. Můžeš na problémy skutečně narazit, ale jejich dopady nebudou tak těžké, jako když to necháš plavat s přesvědčením, že osudu se nedá vzepřít. Pak opravdu dopadneš špatně, ale třeba i za úplně jiných okolností, než bys čekala.

K čemu by nám byla (nejen) astrologie, kdyby byla nezvratná? K čemu varování, že nemám někam chodit a něco udělat, kdybych stejně vždy šla a udělala to, protože je to dáno? Pak by bylo zbytečné (a možná neúnosné) vědět cokoli.
Možnost nahlédnout dále a něco s tím moci dělat, možnost "hýbat se svým osudem" (třebas v nějakých mezích) na základě informací, to nám dává šanci něco s tím dělat.
Takže třeba v určitém období prostě o ty miliony přijdeš tak jako tak, vyhoříš, povodeň, vichřice; krize se dostaví, ale protože jsi učinila opatření, pojišťovna ti dá 75% zpátky a bezdomovcem se nestaneš. Nebo na to budeš odevzdaně čekat a pak na shledanou pod mostem.
12.06.2018 - 09:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
A nezapomněla jsi se zapojit do zástrčky? :25:
Tak potom zkus ještě verzi "bylo nebylo" třeba ta bude fungovat.
12.06.2018 - 09:29 | Filtr
(Ryby) pozemstan
V případě, že by neexistovala žádná skutečná náhoda (a svobodná vůle je pouze její podmnožinou, takže ani ta by neexistovala), jakákoliv "konfigurace" našeho časoprostoru v sobě obsahuje kromě aktuálního rozložení "všeho" i vektory, kam se všechno v příštím časovém okamžiku vrtne, s jakou intenzitou a co vyvolá za interakce - kam se posunou elektrony v atomech, ze kterých je složena buňka v neuronech, které tímpádem někam povedou nebo nepovedou vzruch, vydají povel, atd. atd.

Pro méně chápavé na tomto videu je nějaký počáteční stav a impuls, který vše uvede do pohybu (je to zjednodušené, ale takto prostě svět funguje a je opravdu otázkou, jestli je tam někde prostor pro náhodu) - a je irrelevantní, jestli se auto nakonec rozjede nebo se cestou něco nepovede a řetězec událostí půjde jiným směrem - třeba vyhozením autora reklamy z práce - kdyby se jednalo o nějakou živě vysílanou show.

https://www.youtube.com/watch/…

Autorův záměr je zde pouze zkratkou, která přeskočí některé mezikroky (nezdary) - je celkem jisté, o co autorovi reklamy šlo. Ale i tak tu zůstává posloupnost, která vedla k tomu záměru v hlavě autora, i ta je daná (pokud by neexistovala skutečná náhoda) - buněčně v jeho mozku a konfigurací okolí, na které on průběžně reaguje. Nejedná se o žádné kombinace všeho se vším, ale o jednu konkrétní konfiguraci všeho s výhledem dalšího posunu v čase, která se z minulosti odvíjí od jediného místa - od Velkého třesku. Pokud by v takovém případě (neexistence náhody) existoval nějaký "záměr duší" (ať už je to co je to), musel by předcházet velkému třesku (i když to je celkem nepředstavitelné, protože Velký třesk sám o sobě generoval čas, takže mu dost dobře není možné (v čase) předcházet.
YouTube
12.06.2018 - 07:49 | Filtr
(Rak) aktigram » pozemstan
No túto úvahu som tu chcela napísať aj ja, čo ak to naozaj tak je a potom je tu mnoho prečo, alebo ktorý sú ti lepší a pod.
11.06.2018 - 23:57 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Bosch
No já odpověď znám 42,ale je mi to k prdu,asi blbě zvedám palec a vždycky zapomenu ručník...
11.06.2018 - 23:56 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
i to je možné
11.06.2018 - 22:48 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Docela hledím, jak jedni z nejčitelnější lidi (ti s přerostlým egem) bazírují na vlastní nečitelnosti a originalitě...

Důvod je asi v tom, že ve vzduchu visí jedna z možností, která tu zatím raději nezazněla - co když to někteří mají nalajnované a někteří ne? Co když si v tomhle nejsou všichni rovni? A kteří jsou pak kteří? Tahle možnost (byť teoretická) generuje ohrožení a ohrožení generuje silácké řeči a klapky na uších (a na úsudku). Ale tím se nic nezmění, to je marná "snaha" :5:

Kratší konec provazu už v základu - to je oč tu běží. Jakoby se s tím nedalo spokojit ať už to tak je nebo není.
11.06.2018 - 17:30 | Filtr
(Rak) aktigram » bubobubo
...,ale áno môže to byť náhoda z tvojho pohľadu, ale náhoda to naozaj nie je. Ako človek dozrieva tak pochopí mnoho vecí, odrazu sa mu začne skladačka skladať a všetko do seba zapadá, len k tomu musí dôjsť.
11.06.2018 - 12:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
nemůžeš spočítat něco co dosud neexistuje
co začne existovat až v momentě když to začneš počítat jako algoritmus který neustále jen narůstá do nekonečného počtu kroků
kolikrát můžeš například oběhnout atletickou dráhu? technicky teoreticky nejsou žádná omezení
a pak nemůžeš nikdy popsat všechny okrajové podmínky vesmíru i v tom případě kdyby vesmír byl statický případně i dynamický ale uzavřený definovatelný objekt
nemůžeš započíst například to že celek je více než pouhý součet jeho částí tudíž by jsi nacházela stále další a další proměnné kterých se dá vymyslet nekonečný počet
uzavřel by se teprve tehdy když by jsi jej záměrně přerušila uzavřením (omezením) systému do stavu s nejnižší teplotou T = 0 K (při absolutní nule) kde entropie soustavy rovna nule ovšem problém je v tom že tento stav soustavy je nedosažitelný konečným počtem kroků (3.termodynamický zákon)
tudíž žvanivci neznalí ani fyzikálních zákonů nemají páru o čem mluví když chtějí nacpat vesmír do stroje
11.06.2018 - 12:27 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
nic není náhoda pokud znáš odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec..
11.06.2018 - 11:55 | Filtr
(Střelec) bubobubo » aktigram
Náhodou jsem se právě...právě teď pro něco rozhodla...jestlipak už to bylo někde nalajnované???
Když si jen představím,což ani nelze,že by každý sebemenší impulz v mozku,o kterých ani nevím,neb si je neuvědomuji,byl nalajnován,tak bych o něm přece vědět musela,aby nebyl považován za náhodu..potažmo náhodné rozhodnutí.Vše o čem nevím,je z mého pohledu náhoda,neuvědomuji si,že to udělám a když si to neuvědomuji,tak to není nalajnované...nepočítám s tím.
Takhle to vnímám já.
Za nalajnování považuji návod...25.6. se rozhodneš,že ráno otevřeš okno a tím oknem v tu chvíli vletí pták a nakadí ti na hlavu.Nepůjde to umýt a ty kvůli tomu nestihneš důležitou schůzku....atd...
11.06.2018 - 11:33 | Filtr
(Rak) aktigram » Bosch
Samozrejme že poznám lenže nie len nehoda nie je náhoda, ani to že tu píšeme nie je náhoda, nič nie je náhoda.
11.06.2018 - 11:24 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
Díval jsem se na tu wiki stránku k náhodě a souhlas, že je naspaná blbě - resp. není "kompletní". Už jen to, že se za "náhodný" považuje hod kostky, když přitom výsledek je jasně dán silou a počátečním natočením, které do toho ruka vloží. Že neumíme zachytit počáteční stav kostky, ruky, mysli ...a rychle to spočítat, ještě neznamená, že to nejde.

Úplně tam chybí část, která by psala o tom, co je skutečná náhoda. Doteď se za náhodné považovaly mnohé jevy částic na subatomární úrovni. Ale i to je mnoha odborníky zpochybňováno. Např. Einstein, abych byl konkrétní - a jeho známý výrok "bůh nehraje v kostky" - dle něj je všechno zákonité, neexistuje žádná reálná náhoda. Názor Einsteina (a dalších) není současným vědeckým mainstreamem akceptován, převažuje tedy opačný názor, který razil Bohr. Ale to ještě nic neznamená, v tématech na hranici lidského poznání se věda velmi snadno mýlí.

Tady je pěkný článek, který podrobněji rozepisuje, jak může být i za kvantovou pravděpodobností schována na nižší úrovni zákonitost.
https://www.wired.com/2014/06/…

Takže závěrem - pokud neexistuje žádná náhoda (což zdaleka není jisté, ale ani to nelze vyvrátit) - je tu všechno předem dané. A jestli se to dá nějak (klidně astrologicky) předpovídat, je legitimní otázka. Všichni, co jsou s takovou otázkou hned hotoví a pohotově předhazují jasné ano-ne, jsou brouci Pytlíci a nemá smysl se s nimi o tom bavit.
11.06.2018 - 11:13 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
znáš rčení nehoda není náhoda?
11.06.2018 - 10:49 | Filtr
(Panna) Kavenka2 » aktigram
Přesně tak :3:
Příspěvky: 76-52 51-27 26-2 1-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »