Synastrie...spíše pro zajímavost


17.05.2018 - 11:14
(Býk) Onirique
Synastrie...spíše pro zajímavost
Konečne jsem zjistila jeho čas narození, a tak dávám do pléna naši synastrii.
Začalo to 26.4.2018 v 1:35 v Brně (na tomhle jsme se oba domluvili jako na začátku našeho vztahu), a pořád trvá...je to úžasné, čím dál tím víc úžasnější. Oba dva máme z našeho vztahu pocit osudovosti (i vzhledem k tomu jak se pořád "náhodně" potkáváme i mimo času když jsme domluveni atd.) Skvěle si rozumíme jak fyzicky, tak i duševně (on je (i)díky tomu kozorohu vyspělejší)

Já: 22.4.1979, 7:27h, Veľký Krtíš
On: 2.1.1992, 0:10h, Uherský Brod


Dávám to sem spíš pro zajímavost, ale kdyby někoho něco k tomu napadlo, tak prosím pište :1: Děkuji
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
16.07.2018 - 16:56 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
"Ide o to aby sme boli v pohode"

tak to ani náhodou - v pohodě můžeš být mimo diskuzi - to sem nemusíš vůbec chodit - v diskuzi jde především o hledání objektivního závěru a to může bolet, žádná pohoda. A mimochodem pokud ti tedy jde o pohodu, proč používáš invektivy? :3:

jinak není to žádné, že na to "nahlížím" a "podle mne" - ty (resp. ten "mistr") v tom máš objektivně spor - ta asymetrie a symetrie je natolik pádný objektivní důkaz, že to relativizuješ marně

soustřeď se raději na ten asymetrický vztah a vypoť něco k němu - co třeba ty a mistr - máte to víceméně symetrické nebo zcela asymetrické?
15.07.2018 - 19:42 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
Ok, na vec nahliadaš že mám v tom spor a podla teba cez to nejde vlak. Chápem to. Tak sa ukludni. Ide o to aby sme boli v pohode, nie? :4:
15.07.2018 - 19:36 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
Diskuzia nesmerovala k pochopeniu, príspevok som smazal.

Netrávim tu čas preto aby som druhému vetu po vete rozoberal a dokazoval mu niečo alebo riešil jeho pocity z toho ako pochopil alebo uchopil moje príspevky.

A nieje mojím cielom snižovat druhým pocit pohody, ktorý by bol cenou za obhajenie svojich názorov....

Radšej uži zvyšok dňa.
A nepíš blbosti, nieje to potrebné.

:29:
15.07.2018 - 14:32 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Onirique
Jestli tě to tak zajímá :4: - vzpomínám, že ještě tam byla jedna věc, za kterou mne osočil.

On si myslí, že když někoho donutí zopakovat sled kroků, které ho vedly k nějakému jeho (chybnému) závěru, tak ten závěr ospravedlní. Něco jako kdyby třeba nějaký zarytý komunista ospravedlňoval střílení lidí na hranicích, kteří utíkali před komunizmem - kdyby člověk v tom komunizmu vyrostl s vypláchnutým mozkem, tak pochopí, že střílet ty lidi je "správné".

Ale střílet lidi správné není, není tedy třeba procházet komunistickým výcvikem, aby si na to člověk udělal názor - naopak by to bylo ke škodě. A on mne osočil za to, že ignoruju jeho odkazy na postupy v této věci, jak se dostat ke "správným" závěrům.

Jasně že je ignoruju, když je to objektivně rozhodnuté i bez nich. Symetrické interakce na atomární úrovni vers. asymetrické vztahy - to je nepopiratelný rozpor. Přes to prostě nejede vlak.
15.07.2018 - 14:11 | Filtr
(Býk) Onirique
Aktuálně: nemůžu se s ním rozejít...když se mu podívám do očí prostě to nejde. Takže to nechávám plynout....snažím se nic si nemyslet, resp. nedomýšlet...resp. myslet pozitivně :4:

aneb: Vím že nic nevím :75:
15.07.2018 - 13:42 | Filtr
(Býk) Onirique » pozemstan
Zaujímavá úvaha
Isté je jedno...nikto z nás nevie ako to vlastne je :3:

A škoda, že Ase maže...celkom rada sledujem kam sa "TO" dokáže až dostať :4:
15.07.2018 - 11:53 | Filtr
(Ryby) pozemstan » pozemstan
včera tu byla reakce na mne, ale nedostal jsem se k odpovědi a dívám se, že už ta reakce zmizela

šlo tam o to, že když z A plyne B, ale on řekl jen A, tak se tváří (resp. dost militantně tvrdí, byly tam i invektivy), že B neřekl a tímpádem to je off-topic :4:

to je takový dnešní newspeak - opakované explicitní popírání důsledků vlastních výroků a činů se snaží vyvolat dojem, že ty důsledky vůbec neexistují - "politická korektnost" v mnoha podobách je asi nejkřiklavější případ

njn., co řekl mistr, to je svaté ...a v tom jeho newspeaku se to bere jako nepolemizovatelné :5:
13.07.2018 - 08:21 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Onirique
Těžko říct, taky nemám úplně moc času.

Ale víš jak - někdo (pravděpodobně z neznalosti - a tím myslím především toho "mistra") vypustí úplnou blbost, výkřik do tmy bez jakékoliv opory a pak má ještě tu drzost zpochybňovat solidně prokázané věci a po druhých vyžadovat další a další důkazy (když sám žádné nedodal ani náznakem).

A tímhle odpadem se pak plní Internet a používá se to pak jako odkaz, že něco na tom přecejenom bude, atd. a kupí se to a vznikají další totální nesmysly. To vše jenom proto, že na začátku byla elemantární neznalost a někdo tomu rázně nevystavil stopku.

Ale aspoň mne to přivádí k uvažování o té asymetrické přitažlivosti, která tu zjevně je a nemůže mít chemicko-fyzikální základ (pokud tedy nepočítám chemicko-fyzikální základ paměťových struktur v mozku).

Těm lidem se vypálí do paměti jakýsi obraz (obrazně i doslovně - dá se zamilovat třeba i do Leonardova obrazu Mona Lisa, do obrazu boha, atd.) a k němu jsou přitahováni. Ale pokud ten obraz čirou náhodou žije, tak jsou vlastně skrze ten obraz přitahováni i k té skutečné osobě. Je to jakýsi druh fetišismu. Fetiš ale (asi) nikdy není přitahován ke svému uctívači, ať už je fetišem živoucí osoba nebo jen ten "obraz".

A pokud by fetiš byl také přitahován k uctívači (snad jedině ve smyslu že počet uctívačů posiluje jeho symboliku - něco jako čím víc lidí bude věřit v nějakého boha, tím větší sílu ten bůh může vracet zpět), rozhodně to nebude jen na atomární úrovni - tam to prostě nejde, to spíše na nějaké ježtě nižší, resp. úplně jinodimenzionální. Ale tak dalece mistr asi nemeditoval :4: A ani já s tím nehodlám nějak spekulovat.
12.07.2018 - 21:41 | Filtr
(Býk) Onirique » pozemstan
:4:
Som zvedavá ktorého z vás dvoch to prestane baviť skôr...a predpokladám, že ty to nebudeš :5:
12.07.2018 - 16:40 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
"nech sa páči, opíš mi tu postup, akým si informáciu overil. Ak postup, akým si si faktá overil vo vlastnom živote, neuvedieš, len im veríš. Svoju vieru v cudzie názory mi tu predkladáš ako fakt."

začni ty :3: tys první něco uvedl s odkazem na "mistra" bez jakéhokoliv vysvětlení a obhájení


nicméně já ti to ulehčím - příklad jednostranné interakce:
https://cs.wikipedia.org/wiki/… - tohle je jasná věc - to zažíváme denodenně se spoustou reálných příkladů v okolí

a že ve fyzice a chemii jsou všechny interakce oboustranné, to je látka základní školy
https://cs.wikipedia.org/wiki/… - už v první větě se píše, že působení je VZÁJEMNÉ, tohle nikdo nerozporuje, není kolem toho žádná kontroverze - je s podivem, že si to mistr ze základní školy nepamatuje :3:
10.07.2018 - 21:09 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
No, on je král nahý niekde inde. Tak nech sa páči, opíš mi tu postup, akým si informáciu overil. Ak postup, akým si si faktá overil vo vlastnom živote, neuvedieš, len im veríš. Svoju vieru v cudzie názory mi tu predkladáš ako fakt. :3: :4:
Vzhladom k tomu, že niesi vedecký pracovník, ktorý by tie informácie prehlásené za faktá overil, tým diskuzia končí a želám pekný večer. :29:
08.07.2018 - 18:50 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
císař (mistr) je nahý - je tak těžké to připustit? :3:
08.07.2018 - 15:26 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
Atóm je atóm, chémia je chémia, ju? Nehladaj problém tam kde nieje, sú to dve roviny chápania problému, ktoré tu rozpitvávaš, jednou sa snažíš prebiť druhú, tú tretiu, rovinu vedomia, prípadne živlov úplne ignoruješ. Ak chceš diskutovať, musíš aj hladať na svojej strane slovník zhodný zo slovníkom druhého. Nebude bývať pravidlom vždy opak.
Písal som, že informácia je sprostredkovaná, veriť jej nikto nemusí. Uvádzam ju len ako zaujímavosť, ktorá potvrdzuje to čo písal Mikuláš. Neveríš jej, nemám s tým problém.
Ak človek chce vyvraciať skúsenosti v iných úrovniach vnímania, mal by mať svoju skúsenosť. Aby si rozbil výroky majstrov, musel by si byť iný káder, mať vlastné skúsenosti s duchovnou cestou a vedieť človeku popísať vlastné cesty k oslobodeniu, čo zatiaľ nemáš. Nejaké poznámky či nejaký majster má alebo nemá pravdu, ma už dávno nevzrušujú, najlepšie je overiť si skúsenosti iných vo svojom živote. Ovšem, ak sme schopní pripustiť, že tí majstri existujú a niektorí z nich majú prijateľnú cestu...
08.07.2018 - 08:50 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
"Analyzovať tvoje myšlienkové pochody by ma stálo energiu, ktorú do toho vkladať nechcem, lebo ide o blbosť. Vynucuješ si na mne súhlas s tvojim prijatým názorom. informáciou, ktorú ti zdelil niekto iný."

tak tohle přesně je pravda, ale napsáno v opačném gardu - to tys napsal "blbosť" o atomární úrovni, kterou ti "zdelil niekto iný" - asi nějaký mistr. A teď se snažíš vynucovat, že je to správně a že se musí nad tím člověk zamyslet, atd. Ušlo ti dokonce, že atomární úroveň a chemie jsou jedno a totéž.

ale já jsem tu prostě jenom napsal 2 obecně známé fakty - tohle každý ví (1 ze ZŠ a 2 ze života):
1) interakce na atomární úrovni je vždy oboustranná
2) přitažlivost mezi lidmi je nejen oboustranná, ale i jednostranná

Nic víc, nic míň.

Že to rozbíjí výrok tvého mistra a nevíš jak se k tomu postavit, se dá napsat i mnohem jednodušeji a mírněji nežs to učinil...
08.07.2018 - 00:57 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
Analyzovať tvoje myšlienkové pochody by ma stálo energiu, ktorú do toho vkladať nechcem, lebo ide o blbosť. Vynucuješ si na mne súhlas s tvojim prijatým názorom. informáciou, ktorú ti zdelil niekto iný.

Obsah, ktorý som písal, je dúfam pochopitelný. Napísal som až na atomárnej úrovni. Môžeš premýšlať, čo som tým myslel, prečo som použil slovo atóm.

Čo si o tom myslí veda, s tým som oboznámený a som oboznámený aj s pokročilejšími modelmi atómu, než ten, ktorý si berieš ako základ pre predkladané fakty a ktorý je súčasťou sto rokov zastaralej fyziky stredných a vysokých škôl u nás.

Možno by bola vec zretelnejšia, keby si mi ukázal, v ktorom atóme sídli vedomie človeka, aby sme tie atómy vedeli dať preč a určiť, či to sú atómy s pipíkom alebo tie atómy s pipinkou :4:
Potom môžme riešiť aj to ďalšie, prečo napríklad tie pipíkovské atómy niesú verné len atómom s pipinkou :-)
:63::29:
07.07.2018 - 20:45 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
"jednostranná přitažlivost na atomární úrovni prostě neexistuje, kdežto mezi lidmi ano"

tohle je čistý fakt - žádný "názor" nebo věř/nevěř nebo dokonce výzva a boj
07.07.2018 - 19:46 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
To znie ako výzva do boja :4: Buď ver, alebo never. Názor ti neberiem.
07.07.2018 - 18:26 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
Existuje poměrně dost informací, které se nedají potvrdit ani vyvrátit.

Tahle k nim ale nepatří. Při znalosti fungování "atomární úrovně" (fyzika a chemie) a při znalosti různých příkladů "přitažlivosti lidí mezi sebou" (stačí zkušenosti ze života) je vyvrácení protipříkladem triviální - jednostranná přitažlivost na atomární úrovni prostě neexistuje, kdežto mezi lidmi ano.

Poznámku o živlech jsem jakože neviděl - nemá s atomární úrovní nic společného - tedy pokud tím tu atomární úroveň neopravuješ jako předchozí přeřeknutí se - to by byla jiná a mistr by byl zpět ve hře :3:
07.07.2018 - 17:35 | Filtr
(Býk) Onirique » Buddha/2
Aháá, takto...už romzumím.
Já vím, že nemám sebehodnotu v pořádku.
A chci to řešit. Proto zde píšu, protože skrze vaše (od všech) reakce tady, mi pár věcí dojde a snažím se to pochopit.¨
Tudíž, když mám pocit, že mám psát (a čekám odpověď), tak píšu.
A samozřejmě jsem ráda i za tvoji odpověď :1:
07.07.2018 - 17:12 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Onirique
Nehledej v tom bůhvíco, jen že to "už nikdy, nechcem a nepotrebujem" na tebe bude čekat (to jsou vidle, které sis nachystala).
Z mého pohledu je právě to, že ta situace v tobě vyvolává pocit ponížení o Tvém základním nastavení - kdybys měla ´sebehodnotu´ v pořádku, nejspíš by Tě vůbec nepotkala a i kdyby, tohle by v Tobě nevyvolala.
Možná nepochopil,to nemůžu objektivně posoudit :20:, ale popravdě - já mám stejný pocit...

Jestli nechceš, neřeš to ... :29: :5:
07.07.2018 - 15:58 | Filtr
(Býk) Onirique » Buddha/2
Nabíhám si na vidle? Jak to myslíš, to mi prosím vysvětli.

Ano, jeho upřímnost ocením až mu budu vysvětlovat, proč se s ním už nechci vidět. Uvidíme se asi za týden. Zítra odjíždím na Slovensko.
Ponížení v ničem nehledám, protože nemusím, ona tahle situace to ponížení ve mně vyvolává...takže mám podezření, že jsi nepochopil, co jsem psala.
07.07.2018 - 15:44 | Filtr
(Býk) Ase » pozemstan
Zmysel ti to dávať nebude. Ale môžeš na sebe duchovne pracovať a informáciu potvrdiť alebo vyvrátiť. Momentálne to je pre nás všetkých len informácia, ktorú nemáme ako overiť.

Doplnenie: každý má inú skladbu živlov a rozloženia polarizácie na rôznych úrovniach existencie.
07.07.2018 - 15:25 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Ase
To je nějaké divné s tou atomární úrovní...

Představ si muže a ženu, kteří jsou k sobě přitahováni (milenci) a pak si představ jiného muže, který je přitahován (ale pouze jednostranně) také k tomu muži, ale současně je manželem té ženy (a je k ní také přitahován oboustranně).

To jednostranné přitahování nedává smysl, pokud by to mělo jít z atomární úrovně.

DOST to nedává smysl. Tohle snad jedině na molekulární úrovni.

A jinak "len nejaká chemie" je právě ta atomární (resp. spíše molekulární) úroveň... :3:
07.07.2018 - 14:38 | Filtr
(Býk) Ase » Onirique
Necituj mi celé odstavce, nerobí mi to dobre :4: Tak asi už vieš, kde by to skončilo. V posteli určite :-). Každý máme nejaké hodnoty a niekam smerujeme svoj život. On by rád prijímal to pekné, ale pekné prináša aj zodpovednosť.

Poďakovať? Neviem na koľko môžem tuto písať. Ale Mikuláš upozorňoval, aby rozchod bol bez následkov - bez novej karmy. "Ty milí môj, ďakujem ti za lekciu o sebahodnote, aká som teraz super, a teraz si už bež kadelahšie..." Poďakoval by som radšej Vesmíru, že to takto zariadil :-).

Dôležité je aby sa človek cítil dobre aj keď niekto odíde, odchod druhého človeka, ak odchod prijmeme, nemusí byť pre nás dôvodom ku smútku. Asi to tak malo byť. Človek smúti, keď stratí nejakú vec, ktorú MAL, ale môže človek "mať" vzťah?
07.07.2018 - 14:33 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Onirique
NIKDY neříkej nikdy!

Víš proč ? - Nabíháš si na vidle :3:

Ocenil bych u něj upřímnnost. Jestli on od vztahu nic víc nechce, nezazlívej mu to, prostě to akceptuj a zařiď se podle toho, co od něj chceš Ty. Vůbec není nutné v tom hledat něco ponižujícího, ponížit se totiž můžeš jen Ty sama (pssst, to je tajné, většina lidí o tom neví :14: )
Příspěvky: 46-22 21-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »