Meditace


13.05.2018 - 01:12
(Ryby) Plující pod hladinou
Meditace
Poradil by mi prosím někdo jak správně meditovat? Stačí v bodech, jen prosím trpělivě a podrobně. Článkům na internetu moc nevěřím. Nebo lépe řečeno, nevím, kterým věřit. Předem děkuju. :) :74: :68:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
13.05.2018 - 22:11 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Pro mně je třeba dobrá meditace cvičení čchi kung. 9 malých nebes pro procvičení všech kloubů a šlachosvalová sestava.
Pak je výborná hatajóga, speciálně tradiční druh aštangajóga.
Míla Tomášová kdysi říkávala že meditaci nikdy neřešila, žila život vědomě tak jak šel, pro svoji údržbu se večer před spaním po svém pomodlila vyčistila mysl a to bylo vše. Život má být co nejjednodušší když se v něm nemá člověk ztratit.
13.05.2018 - 20:22 | Filtr
(Střelec) Dejna801206
nech se vést sama sebou, svým vnitřním učitelem.
cokoliv podrobnějšího bude je článek z internetu.

články na internetu píšou buď lidi, kteří si o tom něco přečetli stejně jako ty, nebo ti, co poslouchají svého vnitřního učitele.
13.05.2018 - 11:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Ve tvém případě bude nejlepší způsob jak načerpat síly vyjet do přírody někam za město když už ne do hor nebo někam k vodě.
V praze stačí třeba divoká šárka projít okruh. Nic statického.
Dobrá je taky třeba lukostřelba. Nebo taky fotografování je meditace. Vše co děláš je druh meditace.


13.05.2018 - 10:12 | Filtr
(Blíženci) tajga
Pro mě byl princip meditace naprosto pochopitelně vysvětlený v Oranžové knize od Oscha (jediné, co jsem od něj četla). Naučila jsem se podle ní meditovat vlastně hned.
13.05.2018 - 04:24 | Filtr
(Ryby) Plující pod hladinou » Ase
Děkuju. :68:
13.05.2018 - 04:17 | Filtr
(Býk) Ase » Plující pod hladinou
Je veľa kníh o meditácii. Ak chceš doporučiť knižku, až pôjdeš okolo kníhkupectva, mrkni na túto knihu, či ťa osloví. Volá sa "Radost ze života" a napísal ju tibetský mních Mingyur Rinpočhe:
http://www.dharmagaia.cz/kniha/…

Je to skôr pre bežných ľudí, európanov, ktorí by sa niečo radi dozvedeli o meditácii a získali zopár praktických návodov. Nech sa darí.
13.05.2018 - 03:58 | Filtr
(Ryby) Plující pod hladinou » Ase
Myslím, že tu první část dokážu a stává se mi to celkem často, aniž bych věděla, že jde o meditaci. Často jsem tak nějak "duchem mimo" i když vlastně nepřemýšlím o ničem. Možná bych si měla sehnat nějakou knihu o tom. :1:
13.05.2018 - 03:33 | Filtr
(Býk) Ase » Plující pod hladinou
Pýtal som sa preto, čo si pod tým predstavuješ, pretože ti kamaráti a kamarátky mohli doporučovať niečo, čo oni chápu inak ako si napísala.

Meditácia je taký nácvik bdelosti a dobrých stavov :-).

Dobré stavy je potrebné nacvičovať aj počas bežného dňa. Napríklad pri umývaní riadu, bežných domácich prácach. Vypnúť ten neustály monológ v hlave tým, že udržujem bdelý stav a pozornosť smerujem na to čo aktuálne robím. (samozrejme, že u niektorých vecí človek musí naplno venovať pozornosť činnosti, napríklad pri riadení auta atď...).

Pomáha, ak myseľ je uprená v prítmnosti na to, čo človek robí, a vnútorný stav sa mierne povznáša, človek v sebe udržuje radostivosť, to je tiež určitá forma meditácie. Potom keď si sadne do nejakej jogínskej pozície napríklad tureckého sedu alebo len tak, a len sa raduje, akoby každou bunkou. Ćas 10-15 minút denne, aj to je zo začiatku výkon :-)... V takom dobrom stave sa uvedomovať a len byť.
13.05.2018 - 02:31 | Filtr
(Ryby) Plující pod hladinou » Ase
Myslím, že by mi stačilo něco na obnovení energie, na dobrou náladu. Jsem začátečník, neříkám, že tomu rozumím. Jen mi to spousta lidí doporučuje a já nevím, kde začít. :16:
13.05.2018 - 02:16 | Filtr
(Býk) Ase
Čo si pod pojmom meditácia predstavuješ? Čo od toho očakávaš?
Ľudia zvyčajne nevedia, čo presne slovo meditácia znamená.

V jóge je meditácia až na posledných stupňoch, keď človek zvládol predchádzajúce nižšie stupne.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »