Alkohol - terapie


13.03.2018 - 17:35
(Štír) Dragonfly*
Alkohol - terapie
Máte někdo zkušenost (klidně i zprostředkovanou) s tím, že by se alkoholik "vyléčil", aniž by se aktivně účastnil nějaké terapie? Myslím spíše klasickou psychoterapii, individuální nebo skupinovou, ale máte-li zkušenost i s něčím alternativním, budu ráda když to sem hodíte.

A dál.. Pokud už je ten člověk na alkoholu závislý, existuje něco jako "rozumná míra pití" nebo je prakticky každá kapka cestou do pekel? :11:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
20.03.2018 - 16:17 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » pozemstan
Ad matka - s tátou se rozvedli, když jsme byli ještě malí. Víceméně též kvůli alkoholu. A bydlí jinde.

Moje možnosti (ty, které vidím) jsou momentálně dost chabé, v úvahu by přicházela jen zdejší ubytovna. Druhá věc je, že to tady mám vážně ráda. Vlastně i díky tomuhle místu, které je mi blízkým přítelem, se mi podařilo zvládnout zase trochu žít a bojím se, že odchodem bych spadla zase zpátky. Navíc ... už mě nebaví se pořád někam stěhovat a mileráda bych to někde konečně zakempila, třeba právě tady. Zatím je vše relativně ok. S tátou se vidíme jen občas. Přes léto častěji. Těžko ale říct, jak dlouho tenhle stav bude trvat. Jestli mu dojdou síly a nebude zvládat práci (po infarktu už chvíli marodil, takže by si měl dávat bacha), tak se sem přestěhuje a pod jednou střechou spolu pravděpodobně nevydržíme. To jsem sice vždycky brala v úvahu, ale počítala jsem, že taková situace nastane nejdříve tak za deset let, což už není tak jisté. Během těch deseti let bych se totiž pomalu přesunula na zadní zahradu. Takový byl můj pomyslný plán. Jinak co se týče dluhů, tak na vše má pojistku. Nic bychom po něm tedy splácet (snad) nemuseli. A i když by jo, tak by mi to tady za to stálo. Jen to nesmí kiksnout hned teď. Krom strachu o fotříka řeším tedy i to, nakolik má cenu se na tohle místo fixovat a jestli by nebylo lepší to "utnout" rovnou. Zatím si myslím, že netřeba nic utínat. Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Záleží to i na mojí psychice. Konečně se mi začalo dařit a dokonce i svoje poslední "poklesky" se mi podařilo v rámci možností stabilizovat a do toho teď tohle a já si jen říkám, hlavně abych se pod tíhou téhle situace neuchýlila zpátky ke svým sebedestrukcím. Sorry, že (zatím) mlžím a neodhalím se více, ale právě to v sobě nemám ještě moc srovnané a začínám se nad tím vážně zamýšlet až od minulého týdne. Jestli bych to dokázala přestat dělat.. Ne jen omezit do míry, ve které mě to nebude nijak ohrožovat, ale úplně přestat. Žádné "jednou za čas nevadí". A popravdě - ačkoliv jsem teď týden vydržela - tak se mi hlavou honí spousta výmluv.
20.03.2018 - 13:42 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Dragonfly*
Zkouším se zorientovat a přijde mi to všechno pevně ve svých kolejích. Není nic moc, co bys mohla u druhých (bába, otec) změnit a tak jak to je, to spěje k nevyhnutelnu.

Bába způsobila sobě i otcovi svoje a je už asi zakonzervovaná. Otec si prošel tím svým dle předem daných not a nemá jiný program (který by ho vytrhl z nastoupeného směru). Ty podle mne nemáš sílu mu takový program dát a nemá smysl vůbec tímhle směrem uvažovat.

Tvoje vlastní problémy jsou zase ještě o kus dál + vazba k (prokletému) místu. V případě dědictví bych asi na tvém místě všechno odmítl (tedy i dluhy) a zmizel úplně jinam. Neznám tvoje možnosti, ale prostě pryč od toho všeho a soustředit se na sebe - nebo máš snad toho málo? :3:

Jinak co se týká alkoholismu, když se vrátím na začátek vlákna, v mém okolí si alkohol také vybral svoje daně na životech - u některých přímo, u některých nepřímo. Odmašťovna, antabus, atd. - to všechno samozřejmě funguje, ale musí tam být nějaká motivace a program. Což u vás není. "Umírněný způsob chlastu" (po letech těžké závislosti) - existuje to, něco takového praktikuje zpěvák skupiny Root, ale on má "program" a nějakou tu vůli...

Jo a ještě mi tam někde chybí matka v tom příběhu a její role. Předpokládám je
"nedosažitelná", ale její vliv je asi také celkem klíčový.
20.03.2018 - 12:51 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » Buddha/2
To nevadí, až si budu chtít něco koupit, tak půjdu vrátit lahve od piva, co se tu válí :D

Jak to (prozatím) dopadlo..
Asi tři dny jsem probulela, ani nevím co mě to chytlo ... každopádně slzy došly a případný brzký pohřeb bude tedy z mojí strany značně suchý :94:
Varianta s bydlením u babičky mi nakonec nepřišla jako úplně dobrá volba, tak jsem se porozhlédla po nějakých ubytovnách, nicméně to už jsem si před časem také vyzkoušela a nicmoc. Jen nouzové řešení.
Žádný veledůležitý proslov jsem si raději nepřipravovala, protože by ho táta do dalšího dne stejně zapomněl :D Ale docela hezky jsme si popovídali. Vše podstatné, co jsem mu chtěla říct, jsem mu řekla, dokonce mám i pocit, že to vnímal. Se svým pitím zatím nic dělat nebude, ale to už je jeho věc, já si jeho smrt hojně obrečela už předem, takže ať si dělá, co chce, když si myslí, že to vydrží ... proto jsem se zaměřila už jen na to, co se mě přímo týká - aneb co mě (a bráchu) čeká, když to s ním reálně sekne. Závěť, dluhy, kde má potřebné papíry atd.
20.03.2018 - 12:21 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » Bosch
:DD :61:
20.03.2018 - 12:20 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » rozladěný zahradník
---"
jinak u toho chlastu
da se to normalka vuli
tak jako kdyz si jednoho dne reknu, ze zhubnu a behem pul roku zhubnu 13kilo
"---

"Normálka" můžeš říct až po tom, co si tu váhu nějaký čas (nebo napořád?) udržíš :P Alkoholik dokáže též přestat pít třeba na půl roku nebo dýl a potom do toho znovu spadne a rovnou to s ním může i seknout. Vzpomeň si na svá slova, až na tebe jednoho tíživého večera padne světabol a uslyšíš, jak na dvířka spíže prstíčkem klepe čokoládička a šeptá: "Sněz si mě.." :21: :65:
19.03.2018 - 08:06 | Filtr
(Kozoroh) rozladěný zahradník
tady teda se mi podarilo dohledat jeste neco konkretniho od Pjera, ze tam mluvi primo o fetu
a ne jen archetypove
:97:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/…
15.03.2018 - 18:33 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Teď jsem zase slyšela o úžasné, zázračné atd. terapii xenonem - prý léčí i psychické nemoci a závislosti. Prý... vyzkoušeno na ruských mužicích. :)
15.03.2018 - 15:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Dragonfly*
Hračka
Jednou, když jsem byl ještě hodně malý, přinesl mi tatínek odkudsi jakousi hračku. "Seru na hračku," pomyslel jsem si již tenkrát a těšil se, až trochu povyrostu a začnu chlastat.
Krůček od hajzlu, Záviš 2013
15.03.2018 - 14:07 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » rozladěný zahradník
Karmík je jen pošťák. Co sis objednal, to ti donese. Na rozdíl od běžného je zadarmo a neplete se :5:. Dokonce je mu i jedno jak se momentálně jmenuješ a kde bydlíš :4:
15.03.2018 - 12:22 | Filtr
(Kozoroh) rozladěný zahradník » Dragonfly*
kdyz vis co
ja vychazim z toho, ze kdyz manzel mi kamaradky, byvale hippesacky muze byt tezce vlacenej Animou(alkoholik, zivitel rodiny a ted s ni ceka treti nechtene dite)
ze komplementarismus - muzske muzi a zenske zene(cisarovo cisari), zkratka a dobre nefunguje
krom toho mas i muze-zeny a zeny-muze
takze ja jsem pro uplnost psyche

pribehy z Dobran si rad prectu
uz jen proto, ze nejsou vymyslene
tam je taky problem, ze v muzskejch komunitach vladne mnohem vic nasili nez harmonie
muzi obecne na harmonii moc nehrajou
coz jim pak zas*ra to podvedomi - viz kouzelnice Anima
jinak k tomu, ze stacilo to rict jednou
prave ze
kdyby to bylo tak jednoduchy, tak by napr. i rodice jednoduse prepinali z jednoho modu do druhyho a videli,
co svymi ciny napachali i na detech
stejne tak dite by umelo prepnout do modu extrovert
a podivat se na vec z pohledu rodice
rikam kosi se to kosi
a zolika ma karmik :30:
15.03.2018 - 09:15 | Filtr
(Kozoroh) rozladěný zahradník » Buddha/2
"PS: udělat chlapa argumentačně ani nezkoušej :4:"

jo tak nejak jsem to myslel
:61:

aneb at kazdy bojuje s tim cim ma
jen jsem chtel poukazat na moznost, ze i kdyz budu bojovat jak nejlip umim, muze se stat, ze zolika bude mit nekdo jinej
to se proste stat muze - nemusi, ale muze

a kdyz budu bojovat ja, bude to jiny, nez kdyz budes bojovat ty
stejne jako kdyz bude bojovat zivel vzduchu, bude to jiny, nez kdyz bude bujovat zivel zeme

a taky zalezi, s kym prave budu bojovat

kombinaci je cela rada

upripme receno, pokud kouknu na celej svuj zivot zpatky, tak nevidim nic jinyho, nez, ze bych vzdy v kazdym okamziku bojoval jinak, nez, jak nejlepe jsem mohl

co kdyz osud v podstate nechce nic jinyho, nez abych byl bez zolika :63:

to je taky jen recnicka

respektive nechce si mi tohle tvrzeni zobecnovat, protoze muj pripad muze bejt specifickej, ale dost mozna taky nemusi
14.03.2018 - 20:11 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Dragonfly*
Tak to neměj, protože to je možná ještě výmluvnější :3:

(ne možná, ale určitě - když je to autentické)

:62: držím :15: :15:PS: Máš mou úctu a obdiv :15: (i když si za to nic nekoupíš :4:)
14.03.2018 - 20:10 | Filtr
(Rak) aktigram » Dragonfly*
Ďakujem za rozpísanie problému, posielam naozaj veľké objatie a myslím to úprimne. Myslím že zatočiť s tým človekom to môže iba vtedy ked ten druhý bude v tu chvíľu krutý aj ked to hrozne bolí na obidvoch stranach, lenže toto je vec ktorá najviac pomôže. Zbytočne sa je niečim vyhrážať ak vieš že to nesplníš. V podstate na to človek potrebuje silu, naozaj.
Myslím že niet človeka bez viny a každý máme niečo a ten kto tvrdí že nie tak klame.
Dosť sa mi zle číta to ako otec hovorí že chce umrieť ako jeho otec - smutné, ale možno a nie možno ale určite je za tým niečo iné.
Rodič veľakrát také veci urobí kvôli dieťaťu - čo ak by si mu povedala že ty sama potrebuješ pomoc, že si jeho dcéra a nech si pomôžete navzájom, nech jeden druhého podrží v čom sú slabí. Hovorí sa že hnev je zlý radca, ale pravda je taká že pri takej búrke sa môže veľa zlého a nevypovedaného vyplaviť a môže prísť aj pochopenie. :62:
14.03.2018 - 19:55 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » Buddha/2
Ráda bych mu to řekla, jen mám obavu z toho, že když bulím tak neumím mluvit. Ale to nějak vymyslím. Doufám.
14.03.2018 - 17:53 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Dragonfly*
Hledáš hranici jak nebýt citlivka a přitom být k němu citlivá ?

Z toho co píšeš to moc pozitivně nevidím. Jestli on má plán/program sebedestrukce, těžko ho změnit.
Ale umíš být i tvrdě upřímná (viz Tronco). Tak proč to nezkusit ? Řekni mu bez obalu co Ti vadí a jak se Tě to dotýká. Můžeš se ho zkusit zeptat, co by se muselo stát, aby přestal - z odpovědi uvidíš jak vážné to je.

No, s tím stěhováním ... jestli ztratíš všechno co píšeš, pak bys měla uvážit, jestli získáš něco, co by to vyvážilo - med to samozřejmě nebude ani v jednom případě a těžko to posoudí někdo jiný.

PS: udělat chlapa argumentačně ani nezkoušej :4:
Kdyby jednal podle rozumných argumentů, nebyl by tam kde je. Tohle není problém v "raciu", ale v emo části (anima) :3:
14.03.2018 - 16:55 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » rozladěný zahradník
Co znamená "udělat chlapa argumentačně"? :61:

Nic vykomunikovávat nebudu. Nepotřebuji pořád dokola poslouchat, jak jsou Dobřany nahovno. Stačí mi to slyšet jednou. Potom ok. Též to má hodnotu pro tuhle diskuzi - beru si z toho to, že 1) Dobřany nebrat (slyšela jsem i chválu, ale ta nebyla na protialkoholní) a 2) né každá protialkoholní léčba musí mít přínos a né vždy je na vině nedostatečná motivace člověka. Rozpitvávat to dál v téhle diskuzi podle mě nemá moc smysl. Chci si v sobě hlavně srovnat, jak se mám zachovat..

Byla jsem se projít a myslím, že jestli to bude nutné, tak se asi odstěhuju. Upřímně ale nevím, jestli to psychicky zvládnu, protože tak přijdu o místo, který miluju a s tím i o své zájmy, které se k tomuhle místu pojí a můžu je tady realizovat. Taky o práci, kterou mám ráda. Nebudu moct dojíždět za svým psychologem, což je vlastně můj dobrý přítel. Atd. Navíc bych šla k babičce ... k té, která fotříka "vyhodila" a ještě pořádně nevím, jak se k celé věci staví ona. Babka je taková vzorná perfekcionistka, dokonalá a vždycky musí mít pravdu. V něčem jsme si podobné, i když u mě se to projevuje trochu jinak. Možná spolu nevydržíme. Hlavně ale nevím, jestli se na tátu dívá jako na zlobra nebo si uvědomuje, že on to tam s ní též neměl lehké a problém má nejen on, ale i ona, prakticky celá naše pošahaná rodinka, jenom to teď nějak vykrystalizovalo skrze tátu. U nás se prostě některé věci zametají pod koberec. Jo, každý si za to můžeme sám, že si svá trápení necháváme pro sebe, abychom druhým nepřidělávali další starost navíc. Navzájem před sebou tajíme různý věci a jestli půjdu k babce, tak některý asi vyplavou napovrch. Tímhle směrem teď uvažuji, ale třeba to dopadne úplně jinak. Uvidíme.
14.03.2018 - 13:20 | Filtr
(Štír) tronco » Dragonfly*
Nenastval jse Te tim :79: :63: :14:
:29:
Mej klidne dny.
EDIT. Tvuj vyhazov jsem si precetl az po vlozeni meho dalsiho prispevku, tak promin. Respekt. Kdyz jsou me zkusennosti pro Tebe tak nepodstatne a nedokazeme se otevrene srovnavat se svymi nevyresenymi problemy ... tak mi klidne smaz...
14.03.2018 - 13:13 | Filtr
(Štír) tronco » Dragonfly*
1)Diky za odpoved k obrazku.
2)Prosil jsem Te jako prvni, aby jsi se zdrzovala rozebirani me veci. Ja to memusim rozebirat v zadne diskuzi. Pracuji na reseni sve situace a jdu si dle sve cele osobnosti, at je zkurvena, jak chce, protoze nemam nikoho jineho z lidi ku pomoci.
14.03.2018 - 13:10 | Filtr
(Ryby) thééé » rozladěný zahradník
a to víš že jo..
ale když už s tím dotyčný sekne (což tomu tchánovi se komplet fakt podařilo)
tak ať si chuchnou :4:
:62:
14.03.2018 - 12:51 | Filtr
(Štír) tronco » rozladěný zahradník
Ted Te nechapu, nebo Ty nechapes me.
Bavime se o chlastu, jo?
Tak jsem zkousel to, prijmout se tak, jak to pises u sebe - jsem fetka a co ma bejt - obelhavame si to tak zkrze sebeuctu... ale takhle to neslo, moc mi nebavilo bejt vylizanym opilcem, tak jsem se naposledy vozral, zavolal na sebe policajty, at me odvezou do ustavu, ze uz to nevydrzim cekat pres rok na soudni rozhodnuti za ciny spachane pred dvema roky... a psychiatricka uznala, ze muj stav neni dost zraly na lecbu a poslala domu. Tak jsem prestal chlastat a vzniklou diru jsem kompenzoval praci na mem zazemi a opijeni se radosti ze zivota... a bum prask v tenhle okamzik prichazi pomoc, ktera mi pripravuje o nove bydleni, praci, psa, moznost kontaktu s dcerou, moznost jit se nadychat cerstveho vzduchu.... zadna terapie, nic. Jen verbalni prujmy. Dete do prohnily svinsky kundy cubky, ktere mi hazi do takovych sracek !!! Kdo tady mari uredni narizeni ???!!! Kdo tu kveruluje, kdyz uz Ministerstvo spravedlnosti uznalo opodstatnenost mych stiznosti a je to v reseni.... NECHTE ME ZIT !
Mam ted tutez tendenci Te poslat do prdele s Jungem jako to udelala Dragonfly za me fylosofovani....
EDIT. Omlouvam se za moji podrazdenost. Jiz nekolikrat jsem prosil o to, nerozebirat moji situaci. Ke vsemu mi znovu zacaly bolet zuby.
14.03.2018 - 12:36 | Filtr
(Štír) tronco
Proc Ti vadi na druhych to, kdyz vidis, jak se poskozuji a nedokazes to snaset tak jako u sebe? Nebude to tim, ze nam na druhych vadi nase vlastni chyby ze vseho nejvice? Jen pripominam.
U me tez s pani "Ciste Svedomi" jez me vidi sebe staviciho se do nebetycne vyse. My jsme se potkali. Proto mi vycita vysoke sebevedomi atd. Vis. Narazili na sebe dve podobne povahy. Atd...
Muzes u otce hledat zkrze principy zrcadleni tez, jak sama naznacujes. Jen. Proste nejlepsi zpusob pomoci je vsak jit dobrym prikladem.
14.03.2018 - 12:22 | Filtr
(Kozoroh) rozladěný zahradník » Dragonfly*
jenze takhle to nevykomunikujes
pokud chlapa neudelas argumentacne, roznese te na kopytech
14.03.2018 - 12:20 | Filtr
(Kozoroh) rozladěný zahradník » tronco
"ktera mi haze zpet do prvniho stadia"

nehaze, protoze ty nevidis skutecny problem
pokud jsi extrovertne zamereny
a objektivne(subjektivitu mas podvedomi a ta te korumpuje)
nejsi schopny videt, to co vidi introvert
http://jung.sneznik.cz/psychologie.…
tak jako introvert zas neni schopnej videt to co extrovert(plati to v obou smerech)
kosi se to mezi sebou navzajem

jako pozitivni je to, ze i tohle clovek nemusi pochopit ted
kazdy z nas ma na pochopeni neomezene mnoho casu
jednoho dne se to urcite povede
14.03.2018 - 12:17 | Filtr
(Štír) Dragonfly* » tronco
Pořád dokola to samé. Tohle si rozvíjej ve své diskuzi. Sem už, prosím, nepiš. Díky. Jo a ten obrázek už má lepší kvalitu.
14.03.2018 - 12:12 | Filtr
(Štír) tronco » tronco
A jeste jednou. Pro vysvetleni. Na mem prohlizeci na telefonu mam nastavenou nejnizsi kvalitu obrazku, tudiz sam nevidim kvalitu. Kdyz jsem nekde menil obrazek (upravit) tvarilo se to procesne jako zpracovane... hele, vlastne mi staci, jestli je tam ted lepsi kvalita. Dik za zpetnou vazbu.
Příspěvky: 89-65 64-40 39-15 14-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »