Migréna


12.03.2018 - 13:25
(Býk) Khalia Zvlčelá
Migréna
EDIT: Téma již není aktuální, ale děkuji všem za poskytnuté rady a připomínky :17:

***
Zdravíčko,

co na úpornou migrénu? Už ji mám několik týdnů v tahu a dochází mi síly. Když se v noci jakš takš vyspím, tak se to trochu spraví, ale během odpoledne je to zpátky v plné síle. Snažím se protahovat, uvolňuju oblast krční páteř apod., ale vypadá to, že záda nejsou příčinou.

Jedná se o oblast obočí, kolem očí, pocit ztuhlého obličeje... pak už třeští celá hlava a je mi i nevolno od žaludku. Vím, že pravidelný a kvalitní spánek by pomohl, ale momentálně není a nebude možný.

Ráda bych něco přírodnějšího charakteru nebo cokoliv, co vám pomohlo, klasická analgetika nechci.

Děkuji :17:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
18.03.2018 - 15:48 | Filtr
(Beran) marie2
Ty bolesti jsou od ledvin. Problémem je kojení. Ale dala bych alespoň břízu, vřes nať a zlatobýl. Tím se dorovnají ledviny a měl by se zklidnit meridián močového měchýře - ten dělá ty bolesti.
14.03.2018 - 17:16 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Buddha/2
Mimča ublinkávají jenom jako malinká, teď už nee :4: Právě proto, že prostě nemají záklopku, tak se zbaví aktuálního přebytku. Mateřské mléko se tráví fakt velice rychle.
Jinak teda co vím (a prozatímní zkušenost), tak novorozenci se kojí třeba celý den i celou noc v kuse, třeba celé šestinedělí, a nic se jim neděje. Problém jsou spíš ty prdy, ale to může být mou stravou, ač jsem přímou souvislost s konkrétní potravinou teda nespozorovala. :4: :63:
14.03.2018 - 17:05 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Khalia Zvlčelá
Čistě selským rozumem vzato (a z vlastní zkušenosti) bych řekl, že s tím trávením má Boen pravdu. Každé jídlo se nějakou dobu zpracovává a není dobré ten proces přerušovat další dávkou jídla. Žaludek je pak zmatený a neví co s tou směsí dřív :43:. První půlka už by měla jít do střev a druhá by ještě měla být v žaludku. Když je pro něj problém neřešitelný, prostě se ho zbaví :28: což není žádoucí využití :4:. Krom toho Tě to zbytečně zatěžuje, ať už výrobou, distribucí :4: nebo úklidem v době, kterou bys mohla relaxovat :5:
14.03.2018 - 16:54 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Sky
Děkuji, zajímavé :1:

Já třeba vím, že kdykoliv bylo synkovi špatně z přepití, tak to hned vyhodil ven a pak to bylo dobrý :4: Těžko říct, jestli tak reaguje každé mimčo, ale záklopku nemají hned, nu.. možné to pak asi je :1:
14.03.2018 - 16:23 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Sky
No, mně zas jiní osvícení řekli, že to je blbost, jelikož mateřské mléko je to nejlépe stravitelné jídlo, co existuje.
U UM bych to teda chápala, tam jsou intervaly asi nutné a tráví se to daleko hůře, ale kojení bych teda nikterak neomezovala. Navíc dítko stejně saje jen tehdy, když má hlad, při dudlání nic neteče :1: Ačkoliv synovi teda chvíli trvalo, než se naučil sát nenutritivně a přestat blinkat, to byly vždycky povodně :4:

Jasné.. chyby jsou a budou, snažím se si to nějak uvědomit, ale já jsem rozený perfekcionalista, takže s tím krapet bojuji. :4:
14.03.2018 - 14:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele VerONE, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
V tomto ti dost rozumím.
Říká se " Spokojená máma,spokojené dítě" .
14.03.2018 - 13:13 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Sky
Děkuju i Tobě za sdílenou zkušenost :62:

Mně právě dnes přijde, že lidé spíše "drží hubu a krok"... prostě se nedokáží ozvat, když je něco v nepořádku, když jim něco není příjemné apod. Já vlastně neznám asi jediného člověka, který by doopravdy dokázal dát průchod svým emocím, protože rodiče mu říkali: nebreč, nebo Ti dám důvod (nebo mu obvykle jednu vrazí). Lidi neumí říct ne, nepostaví se za sebe, nemají se rádi. Všechno se učí až za pochodu, kdy jim život vráží jednu facku za druhou - ale i tak nebrečí, protože se to nedělá...

Myslím, že jsem dost i to, co se dneska nazývá "krkavčí matka". :4: Na kojení mi sice dost záleží, stejně jako na ostatních věcech, co souvisí s jakýmsi ´prvotním otiskem´... ale spoustu jiných věcí naopak zcela vypouštím a připadají mi naprosto nedůležité. Vím, že dítě nebudu (a nedokážu) motivovat třeba k dobrým známkám, když nebude chtít dělat úkoly, tak mu prostě řeknu, ať se na to vykašle... a tak podobně :4:

Já vím, že mám právo na svoje potřeby. Tak nějak mi přijde, že v drtivé většině věcí stejně upřednostňuji své zájmy... Prostě dítě pro mě na prvním místě není a asi nebude. Sice obětuji věci typu spánek a energii, ale možná, že tím spíš si pak "kradu" svoje nároky jinde.. :1:

Jen úvaha.. :4:
14.03.2018 - 11:03 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Nalani Makaio
Díky :62: :79:

Já obdivuji všechny, co mají víc než jedno dítě, to už je prostě mimo můj level chápání. Superhrdinky. Na to já prostě nemám. :4:
14.03.2018 - 11:01 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » vuvuzelka
Máš pravdu - někdy mi skutečně kyslík chybí, asi z toho stresu a tlaku, pak se jakoby pořádně nenadechnu, nebo dýchám jen mělce, když nejsem uvolněná. Snažím si pak najít chvíli klidu na vědomé dýchání a občas to fakt pomůže :1:
14.03.2018 - 10:57 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Khalia Zvlčelá
Jj, tak to máš potom odzkoušené. Obdivuju vás všechny ženy-matky! Jste úžasné.
Tak ať se ti to všechno brzy uklidní a ty si odpočineš :62: :27:
14.03.2018 - 10:43 | Filtr
(Štír) vuvuzelka
A dýcháš dobře? Co dýchací sifon? :-) Někdy stačí trocha kyslíku a je po bolesti :-)
14.03.2018 - 10:14 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Sosna zvlčelý
No, má chvíle, kdy sní celou misku - ale vem si, že já to do něj vlastně cpu od rána do večera... takže ano, sní misku, ale v průběhu celého dne :4: To je prostě prd. Většinou semkne pusu a sápe se mi do výstřihu :4:
14.03.2018 - 10:12 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Khalia Zvlčelá
Sní málo? :22: Nevím... :4: Někdy se divím, kam se to do něj vejde (neříkám vždy).
No a nablito v náprsní kapce... Zas to hezky hřeje. :4:
14.03.2018 - 10:08 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » mili111
Jak jsem psala teď výš Chavě, syn spíš hledá kontakt a ujištění, trochu cucne, pak spíš dudlá a nechce, abych se otočila pryč :4: Trpí na břichabol a občas noční děsy, takže v jeho případě bych to ujišťování i chápala, ale je to jen můj odhad. Když mě něco bolí, taky nechci být sama...

Jinak snaha ho nakrmit před spaním tu už byla taky.. dopadlo to zvracením a řevem :4:
14.03.2018 - 10:04 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Nalani Makaio
Teď se mi smazala celá odpověď :47: :4: Tak zkusím aspoň výcuc :61:

Mlíko se tvoří dle potřeby mimča, takže o výživnost svého mléka se nebojím. Když dítěti zaplácneš na noc žaludek, tak některá sice spí, ale třeba můj syn pak celou noc blije a řve z křečí v břiše (odzkoušeno s kaší) :4:

Zpočátku jsem najela na BLW, čili syn si sám vybírl čeho kolik sní, ale většinou si sám nic neuhryznul, tak jsem začala aspoň mačkat vidličkou, aby z toho něco měl :4: Do roka by příkrmy stejně neměly kojení nahrazovat, je to spíš doplněk, ochutnávání... a on mi toho sní fakt dost málo.

Navíc se syn většinou budí spíš na krátký cucnutí a pak dudlá a drží si mě rukama, abych se neodkulila :4: Trpěl a trpí na bolesti břicha, plus po porodu měl hodně noční děsy, takže podle mě spíš kontroluje, že tam pořád jsem...

Prostě... ještě mu není ani rok, takže i z toho důvodu ho respektuju nebo se aspoň co nejvíc snažím.
14.03.2018 - 09:49 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » dan162
Já Ti rozumím a jsem si toho myslím jakš takš vědoma, ale jsou v životě chvíle, kdy se musíš rozhodnout mezi jedním nebo druhým zlem. Víš, že ať si vybereš cokoliv, tak Ti to neudělá dobře. Někdy pomůže už jen vydržet do toho správného momentu.

Občas je to i otázka přežití - něco potlačit, abych se překlenula v životě dál přes něco ještě horšího. Není to ideální, ani pěkné, ani snadné, a opravdu z toho nejsem nijak odvázaná... ale fakt, hledání skulinek a náhradních cest mi nikdy problém nedělalo, teď ovšem jiné vážně nejsem schopná najít. Možná za to může i ta únava.

:62:
14.03.2018 - 08:04 | Filtr
(Vodnář) mili111
Nejsem odborník na kojení ani výchovu....ne vše se mi povedlo na 100%....ale.....jsi vyčerpaná...přetažená...již bylo řečeno...
...no a jestli celou noc nespíš kvůli přikojování :22:

...takžé mě napadlo
....u druhého malého jsem musela asi po 5měs. sáhnout večer po příkrmu.....prostě byl nenajezený a to i přes to, že toho dostal víc jak jiné děti (jakože měla jsem stále plno :4:).
Až po té....co jsem na pokraji zhroucení připustila flašku (po mé dávce)....zjistila jsem, že je prostě nenažranej a ukojit se nedá.
Pak jsem se pár dní chodila v noci koukat, jestli dýchá :4:

...protože jsem hola zvědavá a něco mi neštimovalo...zkusila jsem...co pije ode mne....no a zjistila jsem, že je to dávka, která jiným stačí (víc než normativní).
Možná mi něco v mléku chybělo...možná, že tu skoro flašku navíc potřeboval v tomto věku bez ohledu a kvalitu..... kdo ví...takže...jen moje zkušenost z doby prehistorické :29:
14.03.2018 - 07:13 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Khalia Zvlčelá
Já spíš myslela na ten detox případně. Ono třeba u kamarádky to bylo tak, že prostě to mlíko po 2 měsících přestalo malému stačit a pořád byl hladový. Tak mu začala dávat sunar (Hyppo nebo co) a začal krásně spát a nepotřeboval tolik kojit. Nejsem matka a nemám zkušenost tak těžko říct proč chce pít co 15 minut, ale to je mazec a musí to být pro tebe strašně náročné. Zkoušelas ho přikrmit? Jak říkám, já fakt nemám zkušenosti, tak tu nechci chytračit, ale tohle téma mě celkově zajímá.

A Dan má pravdu s tím sebetlakem. Když jdu přes čáru, migréna se zcela jistě dostaví. Je to takový ten pocit, že pořád něco musím, co mi způsobí ten tlak a pak vyvolá bolest a nevolnost.
14.03.2018 - 07:02 | Filtr
(Rak) dan162 » Khalia Zvlčelá
Není to nutnost. Tvé tělo ti to celkem jasně říká, vynucuje si pozornost, vynucuje pozornost dovnitř těla. Provozuješ nějaký hluboký rozpor ve svém těle, které už ho nedokáže snášet. Chce, plní tvé příkazy, ale už nedokáže. Vůle je silná, tělo je silnější. Kořen by mohl být v tvém popisu jak migréna začíná, a včera jsem vyslechl, že oblast tváří je odraz sebetlaku, něco nechceme říct, přemáháme se abychom to neřekli, žijeme nějaký vnější důvod až do morku kostí, ehm nervů. Když se podíváš do sebe, do těla, najdeš tam všechno jak se máš ráda, ale nějaká úkorně prosazovaná myšlenka si myslím tě křiví.

Jen to zvaž, nevěř tomu příliš, je to odhad, ne zkušenost, vnitřním pocitem poznáš, zda to náhodou drnklo na správnou strunu.
13.03.2018 - 22:19 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Kiyoko
Já chápu, však vidle mi do toho neházíš :4: Vidle hází právě spíš ti, co kojili dítě tak, jak jsem psala... ale tak to už je spíš o zkušenostech z mojí rodiny a blízkého okolí :1: Na psané zkušenosti typu jedna paní povídala si moc nepotrpím. Nakonec si to stejně každý udělá dle svého.

Mně to připomíná to doktorské strašení, viz moje ségra - hmm, na čtyřech letech ještě nemluví, to je určitě něco blbě... samozřejmě nebylo :4: Spíš je problém ji teď donutit tu pusu zavřít :4:

I já, co jsem byla dítě, jsem se vyvíjela úplně jinak, než jsem "měla". Takže jsem v tomhle opravdu hodně benevolentní...
13.03.2018 - 21:45 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Kiyoko
Však o to jde. O přirozenou separaci, o volbu dítěte. To je právě ten samoodstav. Jde o to, že u každého to může přijít jindy, opravdu nenapasuješ tabulky na každé dítě :1:

Já čerpám hlavně od WHO, to jsou tak jedny z mála studií, kterým docela věřím. Plus samozřejmě moje intuice a volba syna. Já chtěla poukázat na to, že opravdu nedokážu vzít dítěti potřebu kontaktu s matkou jen proto, abych si oddechla. Oddechnout si můžu i za pár let, ale dítě si tvoří nejdůležitější vazby v prvních letech života.

Pokud se kojí i sedmileté dítě, může se jednat o stav, kdy třeba dítě onemocní nebo prožívá jiné duševní vypětí, které ho motivuje k tomu se k prsu vrátit, tedy najít si jistotu u mámy. Starší děti se ´kojí´ klidně i jednou měsíčně. I takový interval se bere tak, že je dítě vlastně pořád kojené.. :3:

Nadměrná závislost na matce u staršího je právě symbol toho, že si vynahrazuje chybějící kontakt v mladším období...

EDIT: Jinak nic nemaž, však je to příspěvek k věci, já jsem i pro prasení :4:
13.03.2018 - 20:03 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Freja
Tlak si hlídám, měla jsem hodně problémy s nízkým, ale teď si ho jakš takš udržuji v normě. Vím, že mamka měla taky migrény, ale u ní to bylo tlakem vysokým. Nicméně dobrý postřeh, díky :15:
13.03.2018 - 20:02 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Loen
Jojo, hysteráky znám. Ale ten můj je ještě malej, toho ještě můžu oblbnout, když mu vrazím do ruky svou peněženku nebo balíček kapesníků :61:
13.03.2018 - 20:01 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Sky
Já sice věřím, že někomu pomůže násilný odstav, ale tohle bych já prostě neudělala. Já jsem od počátku pevně rozhodnutá kojit do samoodstavu. Znám následky na dětský psychice... i na sobě... prostě dokud to dítě vyžaduje, tak to potřebuje.
Navíc co se týče délky kojení, tak se udávají 2 roky jako minimum a dále dle potřeb dítěte. Samoodstav je mezi 3. až 7. rokem života.

Tož se mám nač těšit. :41: :4:
13.03.2018 - 19:57 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Loen
chlorella, ječmen, spirulina... Hmmm, to jsem brala před lety a bylo to fajn. Možná by to taky stálo za pokus. Díky za tip :15:
Příspěvky: 58-34 33-9 8-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »