Kde lidi berou chuť žít?


03.03.2018 - 13:05
(Beran) upřímnost
Kde lidi berou chuť žít?
Existují lidé co nedělají nic jiného že pijou kávu a kouří, nebo jen čučí do bedny na telenovely. A to je vše? Nic víc od života? Mám spoustu koníčků, kterým se věnuju a proto mám stále pro co žít. Ale pro co žijou tito, když nemají žádné koníčky ani partnera? mě to přijde jako mrhání časem. Než žít takto to už bych to životní martyrium mohl ukončit ránou do hlavy.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
05.04.2018 - 08:06 | Filtr
(Beran) Háňa*
Třeba je jejich koníček pít kafe, kouřit a koukat na telenovely. Pokud jsou při tom spokojení, proč ne. Pro společnost jsou užiteční úplně stejně, jako ti, co běhají po parku nebo háčkují dečky.
Každý žije sám za sebe a pro sebe a druzí nemají co hodnotit, jak moc je jejich život plnohodnotný - nic jim do toho není.
04.04.2018 - 22:57 | Filtr
(Váhy) sahier » Svá štírka
aj ja som predavačka a práve preto mám kopec individualistických záujmov ,pri ktorých nikoho nepotrebujem , žijem sama desať rokov bez partnera, som rada keď po práci nemusím s nikým komunikovať, sadnem za plátno a maľujem,či počúvam jazz,prečítam knihu, alebo pokračujem v geenalogii svojej rodiny , alebo v lete strávim celé dni osamote pri jazere , kde plávam a tiež čítam a kreslím. Mnoho ľudí má stále potrebu si čosi dokazovať a tváriť sa , že je potrebné zapadnúť medzi ostatných aby bol obľúbený , či stále čosi riešiť , ja si stačím ....sebe sama si :) :)
15.03.2018 - 22:48 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Drahomiluše
:79:
15.03.2018 - 07:43 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tam kde aj ľudia berú nechuť žiť.
13.03.2018 - 11:30 | Filtr
(Beran) upřímnost » nelahee
Díky všem za odpovědi, samé hodnotné reakce. Kvalita těchto stránek se ukazuje v tom, že zdejší komunita je na mnohem vyšší úrovni, než na diskusích na jiných serverech, ať už je řeč o čemkoliv. Předpokládám že je to díky sebekritice, kterou tu lidi nepostrádají.
11.03.2018 - 08:44 | Filtr
(Rak) diké
Veď netreba chápať, stačí len rešpektovať. :1: Neriešim veci, ktoré sa ma bytostne netýkajú a neohrozujú moju existenciu. Pochopiť niekoho konanie vyžaduje niekedy obrovskú dávku energie a času.

Moj čas a moja energia sú pre mňa vzácne a preto sa snažím nimi nemrhať.
11.03.2018 - 00:34 | Filtr
(Střelec) terere
No jo,to asi opravdu nevyřešíš,ale když si s tím nebudeš lámat hlavu a budeš dělat co tě baví,budeš mít klidný spaní
lidi nepředěláš a ten čas,který trávíš přemýšlením o tom jak nežijí aktivně,věnuj sobě a svým zálibám...k tomu dojdeš věkem .... :46:
09.03.2018 - 14:32 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Perfektní rozbor, když budeš mluvit o sobě. Co má pro tebe smysl, co nemá. Tak si tvé řádky překládám, hezká výpověď.

Jakmile ale sklouzneš do toho, co má pro někoho dalšího smysl, už jsi o parník vedle. Souzení je hodnocení druhýc, například moje předešlá věta.

že něco nemůžeš pochopit ? No to je zcela běžná situace, ne ? U mne ano. Snažil jsem se to své chápání zlepšit, a skutečně jsem začal více toho chápat, ale k čemu? Lepší je oro mne přijímat jejich jinakost, třeba že nezaklapávají prkýnko nebo milují telenovely, o řád lepší, než si pěstovat odpor potřebou chápat.
09.03.2018 - 11:48 | Filtr
(Lev) nelahee » upřímnost
Vidíš, že odsuzuješ, posuzuješ. Podle tebe někdo promrhává život, když není aktivní jako ty??
Prostě si uvědom, že každý to má jinak. Každému vyhovuje něco jiného. A ty si o sobě myslíš, že to máš lépe než mnozí ostatní - a to nepopírej, je evidentní, že jsi přesvědčen o tom, že tvůj život je kvalitnější než život někoho, kdo nemá zájmy a čumí na TV a kouří a flámuje.
Proč ti to leží v žaludku? Co je ti vlastně do toho. Máš prostě tenhle závadný, nemocný postoj. Myslíš si, že jsi lepší než ostatní, kteří nedosahují tvé "úrovně", kterou sis určil, že je v pořádku. Víš co, kdybychom se znali osobně, tak nade mnou ohrnuješ nos, to je mi jasné. Ale nejsem o nic méně kvalitní člověk než ty jen proto, že nemám nabitý program a spoustu koníčků. Jsem stejně dobrý člověk jako kdokoliv jiný. Ty jsi příliš materiální.
Ale pokud tě to tak štve, tak ze své pozice toho "lepšího" člověka ostatní neodsuzuj, ale motivuj a chovej se jako dobrý člověk. A buď rád, že jsi tedy jako dobrý a činný a užíváš života, zatímco jiní toho nejsou schopni chudáci. Buď vděčný za to co máš a shovívavý k ostatním. To byste přece VY LEPŠÍ měli dělat. Ze svého vrcholu koukat na póvl blahosklonně a ukazovat, že může být lépe a ne odsuzovat. Teď ses postavil do role chvástala, který je lepší než jiní...a to není hezké.
09.03.2018 - 09:53 | Filtr
(Beran) upřímnost » nelahee
Reaguji na tebe a na všechny, kteří reagovali podobně.

V mém příspěvku není nic o soudu. Bylo to zamyšlení nad tím co nemohu pochopit. Já jsem přece nepsal, že by měli spáchat sebevraždu, ale že já na jejich místě bych raději svůj život ukončil než ho takhle promrhal. Pro mě totiž nedává žádný smysl žít život a vlastně ho nežít. Takže když už žiju tak si ho chci užít a něco z něho mít. A teď je věc každého jak to dělá, jestli cestuje, poznává krajiny, flámuje, nebo je s někým ve vztahu a tudíž žije. Ale nemůžu pochopit jak někdo může žít, aniž by z života něco měl. Já chci neustále poznávat a něco tvořit a kdybych se jen na jediný den zastavil, tak mám pocit, že se kua ukoušu nudou. Ono ani vysedávání u TV není dvakrát moc o žití. Když u TV sedíš proto, aby ses něco dozvěděl o politice, zprávách nebo z historie, vědy, aj. tak to ještě má smysl. Jenže žít vzdušné zámky, které vytvořil někdo jiný moc smysl nedává. Nijak mě to neobohacuje, nic mi to nedává čučet na telenoveli nebo jiné ... vymyšlené příběhy. Některé filmy jsou podle skutečných událostí a motivujou člověka k zamyšlení, to smysl ještě má.
07.03.2018 - 20:21 | Filtr
(Štír) Svá štírka » Kiyoko
:61: :61: jo je to tak. Úplně jsem viděla toho fešáka před zrcadlem jak se tam nakrucuje. :61: Jsem blbá, měla jsem se podívat nač reaguješ. :4: Ale aspoň jsme se zasmály, ne? :3:
Takový vztah, o jakém píšeš, jsem naštěstí nikdy nezažívala, takže nevím co bych dělala já. Možná bych byla schopná i vraždy, kdo ví? :39:
07.03.2018 - 15:51 | Filtr
(Střelec) Drahomiluše » Kiyoko
Ono to má ještě pokračování. Mamka čerpala chut k životu z touhy po pomstě za pokažený život, tudíž opravdu velmi nemocná na vozíku se dožila skoro devadesátky a celkem si to užívala, neboť si konečně mohla poroučet.
A táta, ten by nesnesl pomyšlení, že by se o ni někdo dokázal postarat lépe nežli on, tudíž ji chtěl mít doma.
07.03.2018 - 15:37 | Filtr
(Lev) nelahee » ZA 6 MINUT
Buď dobrý :44:
07.03.2018 - 14:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » nelahee
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
nesoudit ostatní

jak se to dela? :25:
to preci praktikuji nejen male deti ale uz i batolata
07.03.2018 - 13:44 | Filtr
(Lev) nelahee
Stačí žít jen svůj vlastní život a nesoudit ostatní a nesnažit se každého napasovat do svých představ o dokonalosti. Každý jak mu vyhovuje a jestli je to krabička cigaret a televize celý den, tak prosím :1: Co je mi do toho, až se mě to začne týkat a bude potřebovat pomoct, nebo naopak "nakopat", tak budu jeho život řešit.
Ale úplně jsem si uvědomila díky tomuto tématu jací lidi jsou. Starají se o to, co není jejich, hodnotí, odsuzují a myslí si, jak všechno vědí nejlépe a že když ostatní jejich způsoby nemají, tak jsou špatní, mrhají životním časem a jsou horší, když nemají spoustu koníčků, zábavy a tak dále. brr
07.03.2018 - 13:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Kiyoko
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
jooo, takovy dve feťky(z celkem ctyr)

Vinič
a
Usmiřovač

http://ografologii.blogspot.cz/2007…
06.03.2018 - 19:41 | Filtr
(Štír) Svá štírka » Kiyoko
Proč narcis? :63:
Tyhle emoce prožívám třeba v ZOO. Je pěkný slunný den, koukám na milá dovádějící zvířátka( která nepáchnou :61:).....třeba koupající se medvědi a je mi fajn. :3:
Mám radost a užívám si to. :75: I když narcis možná zažívá totéž, když na sebe kouká do zrcadla. :61:
05.03.2018 - 18:25 | Filtr
(Střelec) Drahomiluše
Největší chut žít mají lidé, kteří cítí radost a štěstí, tyto dvě emoce vyvolává co ? Je to energie, které se říká láska. Záměrně nepíšu, když člověk potká lásku, najde lásku, protože láska je tu stále. Možná tedy by bylo správnější to pojmenovat, když člověk začne prožívat lásku, to pak je chut k životu opravdu velká.
05.03.2018 - 14:08 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Kiyoko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Souhlasím, krásně jsi to popsal :27:
04.03.2018 - 12:03 | Filtr
(Beran) upřímnost » Drahomiluše
Ještě jsem něco našel o tom histerionovy:
https://cs-cz.facebook.com/permalin…
http://ografologii.blogspot.cz/2007…

Ale pozor, autoři dotyčných příspěvků nepoužívají správný termín.
Správně „histrionská porucha osobnosti“ (F60.4).

Pojem „hysterie“ jako psychologický termín je dnes považován za zastaralý a nevhodný hlavně proto, že je etymologicky spjat s ženským pohlavím, a také kvůli tomu, že postupně získal pejorativní význam. V mezinárodní klasifikaci nemocí MKN-10 byl nahrazen skupinou diagnóz „disociativní (konverzní) poruchy“ (F44), resp. diagnózou „histrionská porucha osobnosti“ (F60.4).
04.03.2018 - 11:13 | Filtr
(Rak) Loen
vysedávání v kavárnách a filozofování - nejlepší léta mého života :61:
04.03.2018 - 11:10 | Filtr
(Střelec) Drahomiluše » upřímnost
Tak tohle znám důvěrně, byl to případ mého otce, který nesnesl, když byla mamka v pohodě. Takže jí okamžitě uštědřil lekci, že tu není od toho, aby byla štastná. Když se pracně z toho vydrápala, tak přišla další lekce a tak stále dokola. Nakonec brala léky na nervy mamka.
04.03.2018 - 11:03 | Filtr
(Rak) dan162
na jejich místě bys ale byl stejný - s jejich poznáním, bolestmi, uzavřeností, strachem...Uvedom si ještě jedno: jiní lidé se podívají na tebe nebo na mne, a ze svého místa přesně vidí, co děláme blbě. Jenže dokud uvnitř sebe každý člověk si to neuspořádá správně, zvenku nic nenaděláš.
04.03.2018 - 10:53 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt
ked im to tak vyhovuje :4: :83:
04.03.2018 - 08:09 | Filtr
(Beran) upřímnost » Drahomiluše
Teď byl v TV jeden pořad o jistém komikovi, ovšem na jméno si nevzpomenu, a to byl právě takový upír (hypochondr). A já uvažoval jestli to není Historion, mám k této osobnosti poznámku:

Záporný emoční přenos. Cítí-li hysterická osobnost potřebu si ulevit od vnitřního napětí, naštve svého miláčka a tím se odreaguje. Nesnáší, když je partner ve stavu klidu a bezstarostnosti, v takovém případě jej začne popuzovat, dráždit, aby došlo k "vyrovnání" vlastní lability s vyprovokovanou labilitou partnera. Tímto způsobem dosahuje hysterik "vztahové rovnováhy". "Hochu, šlápnu ti do úsměvu, až zaslzíš." (skutečný výrok).

Kdesi jsem o tom četl víc, je to druh manipulace. Neumí se zbavit svého emočního napětí jinak než tím, že to přenesou na druhé. Je to patologické, dotyčný by měl navštěvovat psychologa minimálně.
Příspěvky: 39-15 14-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »