Sebemilenec


17.02.2018 - 08:55
(Váhy) Jupíí
Sebemilenec
Psychodrama, zralá žena a muž ze seznamky, námět Simona Monyová.

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
16.07.2018 - 13:36 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Jupíí
Monyová podle toho co jsem slyšel toho týpka znala a byli spolu už v době kdy o ní nikdo nevěděl. V čemž může být rozdíl.
Jako hvězda by si asi nějakého nýmanda co jí tříská na sebe nenavlíkla.
15.07.2018 - 23:12 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
Videla jsem pred casem...i sem cetla...knizku sem "dala" - film hnus...Dulavy sem se normalne bala...co k tomu rict? Nektery pribehy v bedne mi pripadaj posahany - vyplod chorejch mozku scenaristu...bohuzel, staci se rozhlidnout kolem sebe...
15.07.2018 - 12:17 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Znovuzrozená
Koukám, že jste to začali analyzovat do hloubky :4:, zrovna taky nejsem typ, který by si takovýho hajzla ještě vykrmoval.
Ale to, že jsou prostě ženy, které chlap připraví o majetek a ještě jim dá na hubu, to opravdu jsem reálně viděla. Nebylo tedy k tomu takové týrání jako tady.
Když vezmu ale Monyovou, tak dobře vypadala, byla i relativně mladá,úspěšná a jak dopadla...nevyvlíkla se z toho...možná jí nepřipravil o celý majetek,každopádně parazit slušný :47:.
15.07.2018 - 11:57 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Marhon
Možná ho pak zabil Eda :4:...
Jako teď vážně,jestli si dobře pamatuju tak konec byl, že jedou na výletní lodi, ona mu odevzdaně kouká do očí a v jeho brýlích vidíš představu, jak jí mydlí až zabije. Takže si to můžeš v podstatě domyslet, jak chceš...
15.07.2018 - 08:58 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Bosch
...no právě...
šťastná, spokojená, soběstačná (a navíc dobře vypadající) ženská... a najednou se "zblbne" do v podstatě jakéhokoliv chlapa, který ji oblbne sladkými slovíčky, tak, že se nechá využívat a zneužívat...to se mi taky nezdá. :32: :63:
U mně by teda Dulava nepochodil... :4:... letěl by hned, jak bych zjistila ty dluhy (to víš, profesionální deformace :61:)
13.07.2018 - 18:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Marhon
ale nezvládnuté je jak jí říkal..ty ode mně neodejdeš protože mně potřebuješ..udělali z ní závislačku i když předtím dokázala samostatně podnikat bez chlapa a existovat vybudovat si svoji existenci..
v tomhle bodě myslím dost nedotažené
13.07.2018 - 15:34 | Filtr
(Lev) Marhon
tenhle film sem viděla, ale nepochopila sem ten konec. zabila ona jeho nebo on ji, nebo nikdo nikoho, nebo nevim. :63:
11.07.2018 - 11:18 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Jupíí
Dulava je skvělý. :15: :4:
Čekal jsem jiné vyústění ale když je to od Monyové tak to odpovídá asi jejímu naturelu. Quasi autobiografické dílo.
02.07.2018 - 15:07 | Filtr
(Váhy) Jupíí » vranceska
Prostě se to děje.Zvenku to opravdu je, že si kolikrát člověk řekne, když je tak blbá...,jak může být tak blbá?..., někdo soucítí, někdo přeje.Někdy děláš psí kusy a nevymaníš se, ačkoli bych občas řekla, že karma je blbost a život se dá tvořit. Už jsem došla poznání, že to nemusí být ovlivněno jen dětstvím, ty vzorce se prostě táhnou napříč životy.To nebudu rozepisovat, ale prostě sama jsem s sebou posunula a nakoukla trošku dále. Jinak strach, ta nehorší emoce, si troufám tvrdit, dokáže ovlivnit každého, kdo ještě nedošel do bodu absolutního přijetí.
02.07.2018 - 10:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vranceska, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Včera jsem viděla a říkám si,jak můžou ženy být tak naivní,hloupý a nechají si ubližovat od muže.Jinak děkuji za tip,bylo to poučné i smutné......
20.02.2018 - 18:04 | Filtr
(Vodnář) mili111 » thééé
Souhlas...a je to slazené (zajímavé slovo :22:) s energiemi kolektivními...i když, jak jsem psala nahoře, narazila jsem na podobné i dnes.....jenže....a to je o tom celkovém klima....spíš je ostatní v okolí podrží než jim ještě zatopí. To je veliké plus....už z toho lze vylézt jednodušeji.
20.02.2018 - 17:59 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Jupíí
Mám vyzkoušeno, že to jde....a to i "samoobsluhou" :3:....myšleno slušně :16:...EET a spol.
20.02.2018 - 16:55 | Filtr
(Váhy) Jupíí » thééé
Ano, určitě souhlasím pokud je to třeba, co se týká mě, vím zpětně , že sebeláska pro mě byl neznámý pojem a kdybych tenkrát věděla co dnes, nemuselo by dojít ani k tomu, že se mi u filmu cosi vybaví.Ty původy jsou v dětství, o tom žádná.
20.02.2018 - 16:24 | Filtr
(Ryby) thééé » Jupíí
Jupiterka a mili:
Řekla bych, že je to hodně o sebe-vztahu, že jde o to, objevit v sobě, kde na sobě samé "pácháme násilí", kde máme tendenci se zradit, ponižovat, ubližovat si, znevažovat svoje potřeby ale i touhy atd. atd., nebo taky, kde o lásku žebráme právě skrze takovou ztrátou sebe..
Mám pocit, že jsme ještě poslední kolo té generace, kde něco takového bylo normální..vychovávaly nás matky, které samy nedostaly lásku, protože jejich matky musely zajistit úplně základní potřeby jako jídlo, oblečení - to je ta válečná a poválečná generace.
Mám pocit, že tahle cesta přes sebe je jedinná
20.02.2018 - 16:03 | Filtr
(Váhy) Jupíí » mili111
"....ale pokud nás to dostane-je možná dobré si to v sobě najít a nějak s tím pracovat…a zpracovat…..až se to rozpustí."

Máš pravdu, jen nevím jestli některé věci jdou rozpustit, můžeš je vytáhnout,odsunout,otupíš...nejen film, ucítíš tu známou voňavku, uslyšíš písničku...prostě různé asociace a i když je to zahrabaný sto sáhů, najednou lup a kuk.
20.02.2018 - 15:44 | Filtr
(Ryby) thééé » mili111
:17: vidím stejně, naštěstí ale už ta generace pod náma je na tom líp
20.02.2018 - 15:27 | Filtr
(Vodnář) mili111
Hele…možná vám to bude připadat jakože mimo….nebo :32: a nemusíte souhlasit, ale i tak sem dám.
Z mého pohledu a zkušeností a pamětí a setkání s lidmi atd……právě se láme doba ......přechází vláda mužů a svět řízený mužským principem v něco dalšího. Tyhle debaty tu už byly.
Formuje se to…mění…energie okolo se mění.....a proto se staré čistí...... aby se to mohlo pohnout dál.
A vybavují se věci nejen z těchto životů a břicha.... ale taky rodové "srandičky"...... co se vlečou již X životů.
No a když se kouknete do historie.....i bez toho, že zrovna by jste si osobně na něco z těchto „zážitků“ vzpomněly/i.....tak je to tam násilí na ženách plné. A dalších věcí s tím spojených. Nebudu rozepisovat ….bylo by na dlouhý blábolivý eseje a všichni asi víme o co jde.

A to se nyní vynořuje ven......hurá....už je to možné...už se ta žena z toho může vymanit, zpracovat si to……a proto spousta bab :34: trpí u těchto filmů. Prostě to tam je zasuté a vynořuje se a je připraveno ke zpracování……takže….asi není dobré na to civět moc………ale pokud nás to dostane-je možná dobré si to v sobě najít a nějak s tím pracovat…a zpracovat…..až se to rozpustí.
Taky by mě zajímalo, kolik žen to prožívá v současnosti…..měla jsem pocit, že snad už dnes skoro nikdo, ale nedávno jsem byla vyvedena z omylu. A to se jedná o holku cca 30let.
Dokonce osobně jsem měla vzdálenou známou, která takto napřed složitě přišla o děti a pak postupně byla vydeptána až to nedala …(muž byl policajt a měl známé)…až se zabila. Ale to bylo těsně před „VŘSR „v Československu …. nebo tak nějak.
CHtěla jsem tím ve zkratce říct...plačte...vztekejte se.....čistěte....ťukejte....a tak :4: :61:
20.02.2018 - 12:30 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Kiyoko
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No tak to nekoukej, to je o dětech.
Hlavní herečka podala tak mimořádný výkon, že jsem ji snad rok nenáviděla.
20.02.2018 - 12:24 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Co jsem zhlédla film Rodinné hříchy, údajně též inspirován skutečným příběhem, tak od té doby jsem se zařekla, že filmy s podobnou tématikou prostě nejsou pro mě. Bylo mi snad dva/tři dny fakt špatně, i zlé sny z toho, 3/4 filmu v slzách. Prostě hrůza, když někdo někoho týrá, děti a zvířata snad nejvíc, protože mají omezenou schopnost se bránit.

https://www.google.cz/search/…:

A není to zavírání očí, jen prostě na to psychicky nemám a od filmu chci radši příjemný zážitek než prožívat traumata, moc se do toho vžívám. Možná knihu jo, ale film už ne.
20.02.2018 - 07:32 | Filtr
(Ryby) thééé » Jupíí
To mám i já, nezažila jsem, ale mám pocity, jakobych zažila..a dobře to znám.
Ten příběh s kamarádkou je :24:
19.02.2018 - 15:42 | Filtr
(Váhy) Jupíí » mili111
Jo, mám pocit, že dost ženám kolem pade to něco řekne.Mám pocit, že dost žen o tom prostě mluvit ani nebude :3:.
19.02.2018 - 15:21 | Filtr
(Váhy) Jupíí » kopretina4
Člověk z toho hledá úniky a opravdu u svých bližních leckdy pochopení nemá, nebo nepřidělává starosti...Jsou různé příběhy.

Mám kamarádku, pěkná a nyní i úspěšná žena a minimálně deset let od rozvodu( kde utekla od týrání),je po soudech kvůli dětem, kde byl psychoteror její ,jejího syna z předešlého manželství a prostě i něco dost více napácháno na dalších dětech-holčičkách a jelikož nebyla naplněna skutková podstata(což je dle soudu neprotržení panenské blány), tak to dopadlo tak, že on bohatý si zajistil, že dívky k němu celé roky musely dojíždět, jak určil soud.Už jim pak nic takového nedělal, ale totálně je zničil.Ta mladší se dodnes léčí z anorexie.Jejich spis měl před lety osmnáct kilo a asi dva a půl tisíce stránek,mi říkala, dále za právníky prý dala skoro milion a já vidím, co v tomto státě je možné.Ani policie nepomůže.Ani media, kde kontaktovala Klímu, tak dal od toho tenkrát ruce pryč...
Být to žena, která by neměla zázemí u rodičů, nikdy by se z toho nedostala.Do nedávné doby dělal problémy celé její rodině a posílal různá falešná udání apod...Je to fakt hrozné, co se někdy děje.
19.02.2018 - 14:57 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » Jupíí
taky se tedy malinko přidám, protože je to téma velice smutné a při pomyšlení, že tohle zrovna zažívá někdo zde, mám husí kůži... :24:
Myslím si, že do takové "závislosti" člověk sklouzne raz dva, stačí neumět se dívat objektivně, resp.neumět si připustit, že člověk, kterého miluji může být takový ...výrazy si každý může doplnit.
Určitě je moc důležité o tom mluvit, s mnoha lidmi, třeba jako, že je to příběh kamarádky, když se stydíte nebo z jakéhokoli jiného důvodu...každý na to poví svůj názor a člověk se dostane lépe do objektivity. :17:
Nikdo není "hodný" když nám dopřeje strach a bolest. I kdyby to bylo výjimečně, s mnoha omluvami apod. Stalo se to! I když můžete odpustit, zapomenout není dobré.

S láskou a odvahou
:74: :74: :74: :74:
19.02.2018 - 14:26 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Kiyoko
"Tyhle dva filmy říkají, že neexistuje klasický vzorec pro týraného člověka. Může se jím stát kdokoliv z nás. Vše stojí na naší vnitřní podstatě - jak jsme sami v sobě v harmonii, co ve vztahu toužíme doplňovat a také, jaké jsou vzorce z biologické rodiny - viz Chýlková a prohlášení její matky, "ženská by měla něco vydržet" a "no tak zůstaň doma".
Ač se to zdá jako neuvěřitelné - i tyhle situace jsou o našem osobním růstu."

Naprosto souhlasím.S tím vzorcem mi to taky napadlo a že do toho může spadnout kdokoli,ta hranice je tenká.Osobně určité věci vím a taky, že navenek jsem vždy působila tak, že o mém ponižování byl málokdo schopen uvěřit...Přesně jsem zažívala od babičky mého tehdy manžela, že ženská má zástěru, aby všechno přikryla...vždyť on je přeci hodný.Pak to člověk přestane říkat.Ty rány do srdce se špatně mažou a to jsem nebyla týranou ženou.No tak jsem kousek vysypala, tohle už je dávná historie,proto mi filmy něco připomínají a dokážu se plně vcítit.
Víceméně jsem to sem dala ,kdyby náhodou zde byla taková žena, aby našla odvahu se vzepřít.Původně jsem přemýšlela, jestli se nerozepsat o ději, ale zase když se chce někdo dívat a nechce vědět dopředu...
19.02.2018 - 12:09 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Kiyoko
O Libušce jsem dost přemýšlela,že tady je to marný...co ty ženy vede (strach, že budou samy, že je zabije...) donekonečna těm chlapům věřit, že se změní.Přece ho nemůže milovat a kouká na něj jak na obrázek i když přežije svojí smrt a prostě jsou takové ženy...
Byla bych ta Olga, protože pokud bych se z toho nedostala po "dobrém"(které dost dobře nejde), zabila bych ho a to už v půlce filmu.

Že já koukám na takové filmy..., ještě jsem viděla a nevím jak se jmenovalo o zneužívání vyženěné dcery s Etzlerem a Kohoutovou v hlavních rolích a jako to jsem měla v hlavě hrozně dlouho, přestože jsem nikdy nic podobného nezažila, ale to opravdové ztvárnění, mi dostalo.

edit:Tatínkova holčička

https://www.youtube.com/watch/…
Příspěvky: 32-8 7-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »