Dřevorubec a vlci


11.02.2018 - 18:47
(Býk) Khalia Zvlčelá
Dřevorubec a vlci
Jaká by mohla být symbolika dřevorubce ve snu? Byl oblečený celý v modrém a byl mým přítelem. V tom snu bylo několik podobných přátel různých klasických povolání (pouze mužů, i já jsem nejspíš byla muž).

Dál - co může v tomtéž snu znamenat smečka vlků? Napřed slyším v dálce vytí. Poté přijde jeden z přátel a dá mi pušku, s tím, že musím trefit pouze jednoho Alfa vlka, a to přesně mezi lopatky. Za zády mám domov - malou dřevěnou chaloupku, kolem jsou tmavé lesy, kopcovitá krajina.

Tento sen se mi zdál dvakrát za sebou. U prvního si nevybavuji konec, u druhé "varianty" si vzpomínám, že jsem onoho vlka trefila, načež se změnila kompletně celá snová krajina.
A vůbec to celé působilo jako na jiné planetě... všechny barvy byly syté a zářivé.

Navzdory vcelku temnému průběhu těchto snů ten závěrečný skončil úplným obratem o 180°, s tím, že s tak intenzivními pocity jsem se ještě nesetkala.

Díky za případné tipy. :1:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
12.02.2018 - 12:38 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » tronco
Já mám s vlky spojený stovky a stovky různých věcí, černí vlci většinou poukazují na problémy a skrytá traumata, takže tam vždycky hledám jako první... ale je pravda, že událost dnešní noci mi zase v něčem pomohla... trochu si srovnat své priority. Zdraví a jasná mysl versus nutnost, zažité koleje. Odejít z míst a ze situací, která mi působí bolest. Už nechci být masochista :4:
12.02.2018 - 12:17 | Filtr
(Ryby) thééé » Khalia Zvlčelá
Děloha, to je trefně :17:
Vlky mám v jedné rovině spojené i s tématem osobních hranic
12.02.2018 - 11:55 | Filtr
(Štír) tronco » Khalia Zvlčelá
Kdyz si vzpomenes na vlka, co se Ti s nim vybavi? Me treba me svobodne cesty s prirodou... a prec jsem tam nebyl sam. Hodne tam mam i treba skautsky oddil a hlavne vedouciho...
12.02.2018 - 11:50 | Filtr
(Štír) tronco
S vlky jsem mel ted tez jeden sen. Nabehla smecka a uplne me rozcupovali na kusy. Ja jsem se jen zase poskladal dohromady a crcela ze me krev, visely kusy masa, ale to mi nevadilo. Jsou to moji vlci, muj sen. Jsem proste v situaci, kdy nesmim projevovat emoce, touhy, podvedome vjemy atd. Jenze to vse se bude drat na povrch tim vice, cim vice to dusim.... chjo. Zkurvena svinska pakarna. O drevorubci se mi zdalo tez, kdyz jsem v obchode skladal nahradni dily na me motorovky a krovinaky atd., ale to bylo kolem me prace, ktera mi doufam ceka... prcic. Se mi chce brecet, jak bych neco delal. Moc Ti neporadim. Sic vim, co tyhle archetypy znamenaji pro me, ale u Tebe bych se musel ptat. Necham si ve snech radit dost o emocich k tem snovym obrazum a promitnout je do situaci v beznem zivote...
11.02.2018 - 21:45 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » thééé
Děkuju, zrovna symboly mám ve snech opravdu jednoduché (tedy ne vždy, ale často). Jen ten význam, no... :4:

Často mám ve snech vlka/vlky, u mě jsou to průvodci nevědomí, průvodci k tajemství, poukazují na něco skrytého, většinou s temnějším podtextem. Obzvláště ti černí, a tihle byli takoví. A dřevěnou chaloupku také mívám, prostor kde je vše ze dřeva u mě evokuje bezpečí, jakési teplo domova. Možná bych řekla až lůno :25:

Vlk po té ráně zemřel a ostatní vlci se rozprchli. Bez vůdce jako by ztratili smysl svého počínání.

Jinak ten dřevorubec byl fakt ztělesnění přátelství, takový klid, hlavně i v té světle modré barvě... menší vzrůstem, trochu zavalitější (svalnatý?), prostě k pomuchlání. Ale bez erotických podtextů. :4: :1:
11.02.2018 - 21:41 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Pomněnka
Díky :1: Ten vlk byl samec, a smečka se poté opravdu rozpadla - zabitím alfy se ostatní vlci rozutekli. Jinak myslím, že právě zrovna s ženským elementem nemám problém, spíš mi připadá právě obtížná ta konfrontace s mužstvím - v sobě i v okolí. Těžko se to popisuje... řekněme, že mám období, kdy mužům nerozumím. :4:
11.02.2018 - 20:44 | Filtr
(Ryby) thééé
Já samozřejmě nevyložím :98: :108:
ale musím reagovat na pár symbolů, které mě v tom oslovily, protože..
Jednak z toho na mě mluví jakási čistota v symbolech, víš, taková příjemná jednoduchost, která mě uklidňuje, později asi vysvětlím.
A dřevo - to je takový můj osobní symbol, který mě v důležitých momentech provází, takže jsem si na ně hledala odpovědi. Často jsem se dostávala do obrazu, kde bylo dřevěné úplně všechno. Nejvíc ho mám spojené s dobrem na fyzické rovině (stejně jako rybu mám s pravdou ve fyzickém světě), takovým spíše účinným, konkrétním skutkem, tedy ženský aspekt.
Muž, v tomto spojení se sekyrou - mě se to opět spojuje s nějakou prostotou v činech (to spojení je mi příjemné, ale mě se to nezdálo, takže ?? :4:)
mě to celé nějak prostě uklidňuje, cítím v tom bezpečí.

No a střílet do srdeční čakry, ze strany zad - vůle - do alfa samce vlčí smečky..??? A co on po té trefě? (nedokážu to dát do slov - možná něco jako dostat pod kontrolu??..kým? co?)
a zase dřevěná chaloupka..symbol ženského aspektu
11.02.2018 - 19:39 | Filtr
(Blíženci) Pomněnka
Zřejmě pouze ty jsi mohla změnit tu danou realitu . Zastřelením alfa samce ... chtěla jsem napsat že to znamená chaos a rozpad smečky ale to je blbost tu vede samice. Takže nutná přirozená změna v samici? Bránila jsi svou chaloupku - domov? Možná je na čase k sobě pustit ženský element. Píšeš o samém mužském....
11.02.2018 - 19:17 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Dřevorubec, požár a bobr nikdy nebýt Sosny kamarád! :23:
:2:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »