Štír - voda a oheň - mužská emocionalita


12.01.2018 - 21:38
(Beran) upřímnost
Štír - voda a oheň - mužská emocionalita
O čem jsem dneska přemýšlel. Je to na dvě témata.

Štíra sem uvádím jen krátce pouze v souvislosti s 8. domem http://diskuze.najdise.cz/prispevek… - pro nalezení paralel.

1. Štír - emocionální stránka
Mužská emocionální stránka, Mužská emocionalita
Nedůvěřivost a obezřetnost je typicky mužská vlastnost.

Štír je znamení ve kterém se mísí voda a oheň (vládce Mars). Místí se ženská složka - emocionalita či důvěra s typicky mužskou složkou - opatrnost (krajně nedůvěra).

Mísí se potřeba bojovat (krajně pomstít se) s ženskou vlastností, kterouž je důvěra, citová otevřenost a ochota sdílet se.

Analogii můžeme najít v očích. Ženy mají častěji velké oči než muži. Muži mají častěji menší oči (např. podle vzoru Clinta Eastwooda) než ženy. Vyjadřuje to míru citové otevřenosti. Velké oči působí důvěřivě, naivně a spontánně. Malé oči, které jsou jakoby přimhouřené jsou u lidí, kteří jsou obezřetní k lidem, nedůvěřuje na potkání každému, případně nerad mluví o sobě. Podobně je to s obočím, které vyjadřuje míru obezřetnosti. Lidé velmi obezřetní, mají nízko položené obočí.

V případě Štíra se ale kloubí obě tyto vlastnosti. Můžete narazit na člověka s velkýma očima, který působí otevřeně a bezelstně, avšak časem zjistíte, že pokud mu ublížíte, nemusí se vám to vyplatit (touha po odvetě daná vládcem Marsem).

2. ŠTÍR - KONTROLA
Potřeba všechno kontrolovat - všechno a všechny.
Osoba typu narcis nebo histerion, za nic na světě nedopustí, aby o sobě přiznala své slabé stránky. Bude předstírat, podobně jako Lev, že všechno je v pohodě, já přeci zvládnu všechno, já jsem ten nejlepší, který všechno umí, všechno vím. Trochu podobné je to s Pannou (vztahovačnost, pokrytectví): všichni mi ubližují, jenom já jsem nevinný.

Pokračování je o 8. domu http://diskuze.najdise.cz/prispevek…

Příspěvky: Všechny | upřímnost

Stránka: 2 1
Řazení:
23.01.2018 - 06:41 | Filtr
(Beran) upřímnost
K těm trojúhelníkovým očím - napadlo mě vygooglit si to a našel jsem toto:

https://www.auntyflo.com/face-readi…
(na obrázky se nedívejte ty sedí asi jako dveře od auta do vchodu)

V podstatě jde o to, že je to způsobené volnou kůží nad očním víčkem. Ženy s tímto jevem obvykle mají měkčí tvar, muži ostřejší hranatější.

Ostřejší - hranatější trojúhelník působí přísněji, jde tedy o dojem přísnosti, než u očí, které jsou méně hranaté, tyto osoby pak působí trochu přístupněji.
18.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Ok, to zní fér :15:
18.01.2018 - 12:30 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Já se spíš otvírám až toho člověka trochu poznám. Většinou přes PM (vzkazy). Takže na osobní dotazy mohu také odpovědět soukromě. Nežádám odpovědi veřejně.
18.01.2018 - 06:38 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
No jo, ale to pak jeden nemá chuť odpovídat na osobní dotazy :3:
17.01.2018 - 13:57 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
V mém případě opatrnost převažuje upřímnost.
17.01.2018 - 12:20 | Filtr
(Štír) tronco » upřímnost
Mel jsem na mysli sebe a mam uprimne pravdiva data na svem profilu :3:
17.01.2018 - 10:35 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
To ste mu neměla povedať! Lev zvládne přece všechno! Nedala jste mu jinou možnost, než aby vám to dovolil.
17.01.2018 - 07:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Bol to môj firemný večierok a rozhodlo sa že nebudeme pozývať rodinných príslušníkov, boli sme menšia firma.
Ja som hned povedala že neprídem, lebo viem že to jeho ego nezvladne, ale on celý čas mi hovoril aby som išla, že mu to nevadí a tak som išla a bol z toho hrozný cirkus.
On skúšal mňa a nakoniec sa to obratilo proti nemu a myslím že vtedy som dosť veľa veci pochopila a povedala dosť.
17.01.2018 - 06:31 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Tak tolik k tvé přezdívce "upřímnost" :61:
17.01.2018 - 02:36 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Vy jste ale nepověděla dvě nejzásadnější věci. Čí to byl večírek? Váš - firemní, nebo jeho firemní? A on tam chtěl jít nebo ne?

Teď to chápu tak, že to byl váš firemní večírek na který byste byla byvší ráda býti šla, ale on nechtěl jíti. A vtom případě, jelikož byl fixovaný na vás, chtěl abyste zůstala s ním.
16.01.2018 - 20:03 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
upřímně: nemám :61:
16.01.2018 - 19:34 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Určitě ne. :20:
16.01.2018 - 18:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
no tak potom sú štírovské aj bodavé
16.01.2018 - 18:12 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
No a mě by zajímalo jestli ty máš pravdivá data na profilu... :2:
16.01.2018 - 18:11 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Mám zelené oči.
16.01.2018 - 17:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nakoľko som mala ex štíra a aj moja sestra je tak mi to veľmi nesedí, to priputanie či zdieľanie s partnerom možno tak v druhej polovici života alebo ešte dalej - tretej tretine. Obidvaja aj môj ex aj sestra maju zelené štírovské oči no myslím si že obidvaja sú si podobní v tom že mali pocit že sa musí robiť všetko podľa nich.
Pamätám si ako ex veľmi chcel aby som išla na firemný večierok, nechcela som ísť lebo som vedela že bude doma zle a ja som mu uverila že to myslí vážne a išla som a to bola žiarlivecká scéna - áno chcel som aby si tam išla ale ty si to mala odmietnuť. Tak neviem či je to štírovské, inak všetci píšu ako si rak so štírom rozumejú - omyl nemali sme skoro nič spoločné okrem našich deti a to vyrastanie so sestrou bolo tiež dosť zlé, beda ak nebolo tak ako ona chcela. Ja som mala pocit že chce vládnuť aj nad rodičmi - bola som o 5 rokov mladšia.
16.01.2018 - 16:18 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
No mě by taky zajímalo jak vnímáš tu konjunkci v Panně. Já se hodně cítím být pannou, hlavně v práci jsem velký puntičkář. Určitě tam cítíš hodně energie, velký potenciál až nutkání věnovat energii detailům, ale toto je současně v rozporu s Jupiterem ve Střelci, který se naopak detaily vůbec zajímat nechce. Stejně tak Luna v Blíženci. Tak jsem uvažoval nad tím jak se vlastně dá vyložit ta kvadratura, hlavně ten středový bod. Jestli ten středový bod je jakousi cestou, která nakonec poskytuje řešení problému opozice nebo naopak, představuje jakoby střed váh (střed houpačky). Možná se tvá potřeba po zkoumání/analyzování detailů projevuje čistě jen v oblasti 9. domu - astrologie? Já T-kvadraturu v horoskopu nemám, ale spousta lidí tady ji má, tak bych ji chtěl rozumět.
16.01.2018 - 15:53 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Tak ono není těžké rozeznat, že nejsem typický štír, jak co se projevu týče, tak co se horoskopu týče. Na to nepotřebuješ fotku mých očí. Celkově mám přívětivý look, netypický pro štíra, ale vlastnosti štíra mám. Nenadarmo mám Pluto v blízkosti Slunce. Ale věřím, že štírské vlastnosti mám přirozeně dané, nepotřebuju je demonstrovat a odhad na lidi mám velmi dobrý.
Školu mi provádí spíš T-kvadratura a témata spojené s ní. A sama se vnímám dost střelecky a merkuricky. A tím, že mám horoskop většinově v pohyblivých znameních to na mě má samozřejmě taky vliv. A na vzhled má ještě určitě vliv ten Neptun v 1.domě, z toho asi ty větší oči.
16.01.2018 - 15:38 | Filtr
(Beran) upřímnost » tronco
Koho myslíš? Lva, Vodnáře nebo Štíra?
16.01.2018 - 15:23 | Filtr
(Štír) tronco » upřímnost
Idealista touzici po koncenzu bez kompromisu.
15.01.2018 - 22:44 | Filtr
(Beran) upřímnost
Jsem uvažoval o fixní modalitě v souvislosti se Štírem, Býkem a dalšími znameními.

Napadlo mě, že fixní znamení v ideálním pozitivním případě vlastně mají tuto schopnost. Dokážou být v určitým smyslu vzorem pro ostatní nebo pro partnera, něčím kvůli čemu je dotyčný respektován. Ono je to docela dobré, když partneři se doplňují.

Mít vliv na druhé lidi, díky svému charakteru - mělo by to ale směřovat k pozitivním kvalitám. Takže třeba u Vodnáře by nemělo být podněcování k chaosu a anarchii, i když kvalita smířlivosti či tolerance je pěkná vlastnost. Lev by neměl směřovat ke krutovládě a despocii, ale zase může být jistým vzorem, pokud si dokáže zachovat velkorysost.

Dále touží být oceněni, asi jako každý, ale u fixních je důležité uvědomění vlastní hodnoty. Lev se toho snaží dosáhnout prostřednictvím svého okolí, takže potřebuje uznání. Vodnář to má podobně, ale dělá to jinak, ne skrze to co dokázal, jako spíš to čím se odlišuje od ostatních. Snad charakterově. Prostě fixní mají potřebu se cítit jako jedinečná bytost.

Takže UVĚDOMĚNÍ VLASTNÍ HODNOTY a JEDINEČNOSTI.

U Štíra je důležité to sdílení s partnerem a tím se člověk cítí naplněn. Snad to sebeuvědomění je realizováno skrze partnera, jako že on je moje polovička a je tu realizováno to sjednocení, porozumění.
15.01.2018 - 14:27 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Tenhle problém jsem měl jenom s jedním člověkem, který se mi díval do očí. Běžně nosím brýle a sundávám je jen v posteli a ve vaně. Brýle odbourají tu horní křivku oka, takže se zdá že je zaoblená, ale není.
15.01.2018 - 14:22 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Z tvých očí až tak moc toho Štíra necítím. Může to být i sklonem očí. Je tam spousta detailů, které mohou v člověku vyvolat ten pocit magické přitažlivosti. Ačkoliv třeba tvůj celkový vzhled může být působivý, čistě z očí to necítím. Velké jsou, takže určitý element voda-vzduch tam je. Teď to nezkoumám do detailu, ale obočí mi dává pocit, že jsi buďto ambiciozní nebo mírně náročnější, ale ne až tak že bys měla vysoké požadavky. Mohou to být vysoké cíle. Určitě si milá a přívětivá osoba. Tvé slunce je na začátku Štíra, tak zřejmě ještě v sobě neseš dost Váhy + ascendent ve Střelci tě hodně formuje.
15.01.2018 - 14:13 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Nesoudím ale čtu. Ty (jako každý jiný) to děláš nevědomě (nevědomé předsudky). Všichni mají předsudky, jen si je běžně nepřipouštějí.
15.01.2018 - 09:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Máš bodavý pohľad? je taký že ak by si sa pozeral na niekoho tak ten nakoniec omdlieva? hlavne pubertalný vek či tehotné ženy?
Poznala som viac ľudí počas môjho života s takými očami, oči mali sivé či modté.
Jeden uznavaný psychiater a mág, no mne sa jeho oči nepáčili a nepozrela by som sa priamo do nich.
Z detstva si pamätám ako mi jedna pani povedala, že som jedine dievčatko ktoré neodpadne ked sa na mňa pozerá. Boli sme s mamou a ona sa mojej mamke sťažovala ako je zlé mať také oči, že predsa ona nechce nikomu ublížiť a tak sa bojí aj na niekoho pozrieť, oči mala veľké, sivé a veľmi silné ale tých oči som sa ja nebala.
Potom som poznala veľkého liečiteľa - teda on sa do toho pasoval -s malýmy hnedými očkami, večne ich mal prižmurené ak som sa s ním stretla
raz son sa ho pýtala - no povedz čo toľko chceš vidieť tými prasačimi očkami? - liezol mi hrozne na nervy a doteraz neviem prečo som povedala prasacie. Bol úlisny a chcel človeka ovladať a využiť jeho silu.
Takže aj bodavý pohľad ma mnoho tvári, myslím že ten prvý mág v popise mohol mať uhrančivý štírovský pohľad, aspoň mne tak pripadal.
Příspěvky: 38-14 13-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »