Štír - voda a oheň - mužská emocionalita


12.01.2018 - 21:38
(Beran) upřímnost
Štír - voda a oheň - mužská emocionalita
O čem jsem dneska přemýšlel. Je to na dvě témata.

Štíra sem uvádím jen krátce pouze v souvislosti s 8. domem http://diskuze.najdise.cz/prispevek… - pro nalezení paralel.

1. Štír - emocionální stránka
Mužská emocionální stránka, Mužská emocionalita
Nedůvěřivost a obezřetnost je typicky mužská vlastnost.

Štír je znamení ve kterém se mísí voda a oheň (vládce Mars). Místí se ženská složka - emocionalita či důvěra s typicky mužskou složkou - opatrnost (krajně nedůvěra).

Mísí se potřeba bojovat (krajně pomstít se) s ženskou vlastností, kterouž je důvěra, citová otevřenost a ochota sdílet se.

Analogii můžeme najít v očích. Ženy mají častěji velké oči než muži. Muži mají častěji menší oči (např. podle vzoru Clinta Eastwooda) než ženy. Vyjadřuje to míru citové otevřenosti. Velké oči působí důvěřivě, naivně a spontánně. Malé oči, které jsou jakoby přimhouřené jsou u lidí, kteří jsou obezřetní k lidem, nedůvěřuje na potkání každému, případně nerad mluví o sobě. Podobně je to s obočím, které vyjadřuje míru obezřetnosti. Lidé velmi obezřetní, mají nízko položené obočí.

V případě Štíra se ale kloubí obě tyto vlastnosti. Můžete narazit na člověka s velkýma očima, který působí otevřeně a bezelstně, avšak časem zjistíte, že pokud mu ublížíte, nemusí se vám to vyplatit (touha po odvetě daná vládcem Marsem).

2. ŠTÍR - KONTROLA
Potřeba všechno kontrolovat - všechno a všechny.
Osoba typu narcis nebo histerion, za nic na světě nedopustí, aby o sobě přiznala své slabé stránky. Bude předstírat, podobně jako Lev, že všechno je v pohodě, já přeci zvládnu všechno, já jsem ten nejlepší, který všechno umí, všechno vím. Trochu podobné je to s Pannou (vztahovačnost, pokrytectví): všichni mi ubližují, jenom já jsem nevinný.

Pokračování je o 8. domu http://diskuze.najdise.cz/prispevek…

Příspěvky: Všechny | dan162

Řazení:
16.01.2018 - 20:03 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
upřímně: nemám :61:
15.01.2018 - 11:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Nalani Makaio
mňam :-)
14.01.2018 - 18:37 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Gorgona
14.01.2018 - 11:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Ano, to dává smysl. Štíři rádi uplatňují moc nad druhými (pravděpodobně je k tomu vede jejich vlastní zranitelnost - uvnitř jsou velmi citliví) - sledováním okolí a studováním lidské duše, se o člověku můžeme hodně dozvědět. Dělám to taky tak :-) I když si myslím, že se Štírem mnoho společného nemám, ale mám tu obezřetnost, nedůvěřivost a tohle to zkoumání do hloubky. Někteří lidé nedokáží snést můj pohled, můj pohled je bodavý, oči mám jak medůza. Opravdu někteří lidé se mi nedokáží podívat do očí.

PS:
Myslím že je to "Hřivna, půl hřivna, sečteno"... nebo tak nějak. Mene tekel, půl hřivna. Zřejmě je to narážka na to, co je od něho očekáváno a kým je. Devalvace. Zhodnocení charakteru. Není tím za co se vydává.
13.01.2018 - 18:13 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Dobře, tak jen mene tekel. Chtěl jsem tím říci, když jsem ten Daniel, že štírovské oči si tě zváží, zváží, všechny nedostatky vidí i když o nich nemluví, to až se to sečte. Peršanům nic dávat nebudeme.
13.01.2018 - 18:07 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Hlavně malé oči v kombinaci s nízko posazeným obočím působí přísně, ještě pokud obočí je více či méně nakloněné vnitřním okrajem směrem ke kořenu nosu.

K aramejskému textu. Persin je zřejmě od slova Peres a vztahuje se právě k Perské říši. Ale může to mít dvojsmyslný výklad.
13.01.2018 - 16:51 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
PS - zvážen jsi, zvážen a nalezen lehkým.

Intrikářka je mnohem pravděpodobněji volba, upevnění emočního karambolu, nic o (vrozeném) znamení.

A velké oči jsou velké vnímání, ale nevíš, co s těmi vjemy udělá, třeba ví jak tě pohladit i jak tě zašlápnout. Dojem velkých očí někdy dělají černé oči, vypadají jak rozšířené zornice máme při zájmu o něco
13.01.2018 - 09:42 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Byla to taková myšlenka, když jsem se díval na Manželské Etudy po x letech, byla tam žena jménem Marcela, ta měla velké oči a člověk by podle toho posuzoval na člověka bezelstného, otevřeného apod. Jenže jak se později ukázalo, byla to dost velká intrikářka, která mi povahou připomínala nedůvěřivého Štíra, osobu, která má problém s odpuštěním. Uvědomil jsem si, že i štír může mít velké oči, přesto dokáže zapíchnout. Vymýšlela si různá obvinění jako, že otec neprojevuje zájem o dítě, nechodí za ním, nebo že ji sexuálně obtěžoval. Ve skutečnosti to byla ona, kdo nechtěl, aby se otec s dítětem mohl stýkat i když měl zájem a tak vytvářela všemožné překážky, aby se s ním už nemusela vidět. Chyby viděla vždy v druhých, ale nikdy ne u sebe. Tak mě to překvapilo, protože bych toto od člověka s velkýma očima nečekal, teď už vím, že to nemusí být tak nutně pravda. Velké oči = živel voda. Malé úzké oči = živel oheň.

PS: Vím co to znamená*, ale nepochopil jsem proč sem dáváš ten aramejský (?) text.
* - že Beltšazarovo království bude dáno Peršanům
12.01.2018 - 22:33 | Filtr
(Rak) dan162
Štír + oči otevřené, bezelstné ? Tak to nevím. Už jsi někdy viděl rentgen ? Takový hranatý velký, vyplní celou místnost, pět minut na fotku a nesmíš se pohnout ? Tak na ten zapomeň a představ si, že "obyčejné" štíří oči sekají každou vteřinu jednu pronikavou fotku. Negativ nedostaneš, leda mene mene tekel ufarsin :-)).


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »