Štír - voda a oheň - mužská emocionalita


12.01.2018 - 21:38
(Beran) upřímnost
Štír - voda a oheň - mužská emocionalita
O čem jsem dneska přemýšlel. Je to na dvě témata.

Štíra sem uvádím jen krátce pouze v souvislosti s 8. domem http://diskuze.najdise.cz/prispevek… - pro nalezení paralel.

1. Štír - emocionální stránka
Mužská emocionální stránka, Mužská emocionalita
Nedůvěřivost a obezřetnost je typicky mužská vlastnost.

Štír je znamení ve kterém se mísí voda a oheň (vládce Mars). Místí se ženská složka - emocionalita či důvěra s typicky mužskou složkou - opatrnost (krajně nedůvěra).

Mísí se potřeba bojovat (krajně pomstít se) s ženskou vlastností, kterouž je důvěra, citová otevřenost a ochota sdílet se.

Analogii můžeme najít v očích. Ženy mají častěji velké oči než muži. Muži mají častěji menší oči (např. podle vzoru Clinta Eastwooda) než ženy. Vyjadřuje to míru citové otevřenosti. Velké oči působí důvěřivě, naivně a spontánně. Malé oči, které jsou jakoby přimhouřené jsou u lidí, kteří jsou obezřetní k lidem, nedůvěřuje na potkání každému, případně nerad mluví o sobě. Podobně je to s obočím, které vyjadřuje míru obezřetnosti. Lidé velmi obezřetní, mají nízko položené obočí.

V případě Štíra se ale kloubí obě tyto vlastnosti. Můžete narazit na člověka s velkýma očima, který působí otevřeně a bezelstně, avšak časem zjistíte, že pokud mu ublížíte, nemusí se vám to vyplatit (touha po odvetě daná vládcem Marsem).

2. ŠTÍR - KONTROLA
Potřeba všechno kontrolovat - všechno a všechny.
Osoba typu narcis nebo histerion, za nic na světě nedopustí, aby o sobě přiznala své slabé stránky. Bude předstírat, podobně jako Lev, že všechno je v pohodě, já přeci zvládnu všechno, já jsem ten nejlepší, který všechno umí, všechno vím. Trochu podobné je to s Pannou (vztahovačnost, pokrytectví): všichni mi ubližují, jenom já jsem nevinný.

Pokračování je o 8. domu http://diskuze.najdise.cz/prispevek…

Příspěvky: Všechny | Nalani Makaio

Řazení:
18.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Ok, to zní fér :15:
18.01.2018 - 12:30 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Já se spíš otvírám až toho člověka trochu poznám. Většinou přes PM (vzkazy). Takže na osobní dotazy mohu také odpovědět soukromě. Nežádám odpovědi veřejně.
18.01.2018 - 06:38 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
No jo, ale to pak jeden nemá chuť odpovídat na osobní dotazy :3:
17.01.2018 - 13:57 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
V mém případě opatrnost převažuje upřímnost.
17.01.2018 - 06:31 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Tak tolik k tvé přezdívce "upřímnost" :61:
16.01.2018 - 19:34 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Určitě ne. :20:
16.01.2018 - 18:12 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
No a mě by zajímalo jestli ty máš pravdivá data na profilu... :2:
16.01.2018 - 16:18 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
No mě by taky zajímalo jak vnímáš tu konjunkci v Panně. Já se hodně cítím být pannou, hlavně v práci jsem velký puntičkář. Určitě tam cítíš hodně energie, velký potenciál až nutkání věnovat energii detailům, ale toto je současně v rozporu s Jupiterem ve Střelci, který se naopak detaily vůbec zajímat nechce. Stejně tak Luna v Blíženci. Tak jsem uvažoval nad tím jak se vlastně dá vyložit ta kvadratura, hlavně ten středový bod. Jestli ten středový bod je jakousi cestou, která nakonec poskytuje řešení problému opozice nebo naopak, představuje jakoby střed váh (střed houpačky). Možná se tvá potřeba po zkoumání/analyzování detailů projevuje čistě jen v oblasti 9. domu - astrologie? Já T-kvadraturu v horoskopu nemám, ale spousta lidí tady ji má, tak bych ji chtěl rozumět.
16.01.2018 - 15:53 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Tak ono není těžké rozeznat, že nejsem typický štír, jak co se projevu týče, tak co se horoskopu týče. Na to nepotřebuješ fotku mých očí. Celkově mám přívětivý look, netypický pro štíra, ale vlastnosti štíra mám. Nenadarmo mám Pluto v blízkosti Slunce. Ale věřím, že štírské vlastnosti mám přirozeně dané, nepotřebuju je demonstrovat a odhad na lidi mám velmi dobrý.
Školu mi provádí spíš T-kvadratura a témata spojené s ní. A sama se vnímám dost střelecky a merkuricky. A tím, že mám horoskop většinově v pohyblivých znameních to na mě má samozřejmě taky vliv. A na vzhled má ještě určitě vliv ten Neptun v 1.domě, z toho asi ty větší oči.
15.01.2018 - 14:53 | Filtr
(Štír) tronco » Nalani Makaio
Děkuji. Krásná kukadla. Obezřetnost... Nebyl jsem daleko od pravdy ve své představě... Si je půjčím, zkusím s nimi něco a pošlu Ti je zpět ve zprávě. Si teď hraju s fotkami... jen tak...
15.01.2018 - 14:22 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Z tvých očí až tak moc toho Štíra necítím. Může to být i sklonem očí. Je tam spousta detailů, které mohou v člověku vyvolat ten pocit magické přitažlivosti. Ačkoliv třeba tvůj celkový vzhled může být působivý, čistě z očí to necítím. Velké jsou, takže určitý element voda-vzduch tam je. Teď to nezkoumám do detailu, ale obočí mi dává pocit, že jsi buďto ambiciozní nebo mírně náročnější, ale ne až tak že bys měla vysoké požadavky. Mohou to být vysoké cíle. Určitě si milá a přívětivá osoba. Tvé slunce je na začátku Štíra, tak zřejmě ještě v sobě neseš dost Váhy + ascendent ve Střelci tě hodně formuje.
15.01.2018 - 14:13 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Nesoudím ale čtu. Ty (jako každý jiný) to děláš nevědomě (nevědomé předsudky). Všichni mají předsudky, jen si je běžně nepřipouštějí.
15.01.2018 - 11:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Nalani Makaio
mňam :-)
15.01.2018 - 10:35 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » siili
Ó, tož dík :61: :98:
15.01.2018 - 09:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani Makaio
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nuž oči sú veľmi dôležitý organ na zaradenie človeka - nenadarmo sa im hovorí okno či dvere do duše, je v nich zakreslená každá bolesť všetko čo človek počas života zažil. Ja som si už v 40 uvedomila že moje oči sa zmenili, už nie sú tie iskričkovo silné, sú unavené a kalné, už to nie je čistá silná farba. Choroby sa riadne zapíšu do oči.
15.01.2018 - 09:12 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » tronco
Tož, že jsi to ty :D tak ti je sem hodím.
Ale no jo, mám chuť být chvilku inkognito bez profilovky :61: Ale to zas přejde :21:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.01.2018 - 09:06 | Filtr
(Štír) tronco » Nalani Makaio
Helejd, sel jsem po jednom meste a sedeli tam dva kluci na lavicce. Jeden na me hyknul:"Ahoj, nemas prosimte papirek?" "Kratkej,nebo dlouhej ? Ty jsi jedenact a kamos ?" Ptam se rovnou. "Oba. A oba jsme jedenact, kamos devet, proc se ptas a jak to vis? ...ehm... aha a ty jsi?" dostavam jasnou odpoved na kterou davam jasnou zpetnou vazbu:"13"
Tak jsme se seznamili tri straci 9.11;11.11;13.11 a to vse jen diky jedinemu pohledu. Byl to dobry vecer :3:
Ale je jasne, ze tam neni vsechno... hod po nas oko. Budes je mit kulatejsi a pritom hluboke s "ochrannou atmosferou"... tipuji.. jen tak... chtel jsem se Ti do nich podivat, ale nemam pristup k Tvym fotkam...
15.01.2018 - 07:34 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » tronco
Jo, to je ten správně přimračený štírský pohled :4: :15:
15.01.2018 - 07:31 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Dej sem oči :D já to zvládnu :2: :4:

Jako děláš si srandu, že soudíš člověka podle očí?? :49: :2:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »