Vnímání pod nátlakem - luna/pluto


11.01.2018 - 19:42
(Střelec) siili
Vnímání pod nátlakem - luna/pluto
Pročetla jsem si tu charakteristiku aspektu luna/pluto a zaujalo mě toto:

"U obou pohlaví pak tato konstelace řídí vnímání, tedy určuje, jakou rovinu vnímání bude dotyčný preferovat. V každém případě potřebuje tento člověk silný nátlak k tomu, aby byl vůbec schopen vnímat. V praxi to vypadá tak, že matka na hluboké podvědomé úrovni a naprosto nechtěně naučí své dítě poslechnout teprve na mnohonásobně opakovaný pokyn. V případě normálního výchovného procesu se dítětí dá příkaz a pokud jej nesplní, dojde k sankci, kdežto u této konjunkce většinou matka zopakuje pokyn dvacetkrát, což je forma plutonického nátlaku a dítě si na podvědomé úrovni vytváří obranu proti těmto pokynům, čímž dojde k tomu, že je nakonec již nevnímá vůbec. Klinické testy prokázaly, že pokud tento člověk dostane jakýkoli příkaz poprvé, většinou jej naprosto nevnímá. Je schopen jej zaregistrovat pouze tehdy, je li podán pod nátlakem."

Zajímalo by mne jaké máte zkušenosti ať už jako nositel tohoto aspektu tak jako matka takového člověka/dítěte.

Překvapilo mne že to sedí a nějak nedokážu pobrat jak k tomu vůbec došlo a jak to "opravit" :49:

Děkuji za případné nápady i mimo astro :74:

Příspěvky: Všechny | aktigram

Řazení:
12.01.2018 - 09:46 | Filtr
(Rak) dan162 » aktigram
jo, je to jak popisuješ, jen subjektivně když to mlátí do nevyřešeného místa, tak to vnímá člověk jinak, než když to je vyřešené.

Sám se sebou - to jsem popisoval riziko uzavření se jako reakci na emoční problém, jedna z nejhorších reakcí na problém, v rámci rodiny tuplem.

Ale prasím diskuzi :14:
12.01.2018 - 08:52 | Filtr
(Rak) aktigram » dan162
Nie som veľký odborník na hviezdy, ale súhlasím s tým že pluto v harmonickom spojení s Lunou nemôže byť nič zlé, ja tam vnímam niečo silné, nové plutonistické čo Luna jemne hojda na svojích rukach a toto predsa nemôže byť nič zlé - takto vnímam ja aspekty či iné veci a tým sa aj riadim.
To že taký človek potrebuje byť viac sám so sebou predsa nie je nič zlé - opak je nešťastím, že mnoho ľudí nevie vydržať sám so sebou ani pol hodiny - zistite to v čakarňach u lekára.
Dokonca si myslím že aj taká kvadratúra je iba o vynesení bolesti von a o hojení až zahojení. Ja neviem prečo, ale ja vnímam pluto zrejme inak ako popisujete.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »