Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Rak) aktigram
Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky: Všechny | player

Řazení:
11.01.2018 - 12:58 | Filtr
(Rak) dan162 » player
S tím slabším týmem to máme zcela stejné :-) Častěji se vyhrávalo. Asi nadšení Marse ve Slunci.

Taktický plán je výborná příprava ... na nezbytnou improvizaci
11.01.2018 - 12:43 | Filtr
(Panna) Arezet » player
plájo ani já nejsem dokonalá,a někdy mě to popadne,ale přizná mse,že je mi bližší spadnout z hrušky,vybrečet se a vylést na jabloň a říkat no co tak jsme se poučila,te´d to dám líp :1:
11.01.2018 - 10:33 | Filtr
(Býk) player » siili
Bože chraň abych zatracovalů radování se... :41:

Je fakt , že člověk potřebuje prohrávat , to ano. Protože kdyby občas neprohrával , nikdy by potom nepoznal euforii z vítězství. Kumšt je ovšem naučit se prožívat radost i z porážek.

Když si vzpomenu na svoje sportovní roky , vždycky , když jsme šli hrát nějakou kolektivní hru , vzal jsem si tým o něco slabší , než byl na druhé straně. A pak vyšponoval motivaci. Jistě - většinou se třeba prohrálo , ale po litém boji. A když se povedlo udolat favorita , bylo to přímo elektrizující. To mě neskutečně bavilo.

Takhle je to ale i v běžném životě. Znám lidi neskutečně cílevědomé i lajdáky od přírody. Obojí je špatně. Ti hodně cílevědomí se sedřou pro hovno , pro haraburdí. I když mají pocit , že obstáli , život jim až moc rychle odpádí. A ti druzí povětšinou se zakomplexují a jen nadávají .

A ve vztazích je to zase podobné. Výhra a prohra jsou až příliš těsně provázané. Protože do vztahů bylo cosi násilím uzákoněno. Jakási pravidla. Jenže pravidla jsou od toho , aby se porušovala a první v bitvě , co selže , je taktický plán.
10.01.2018 - 14:18 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Stačí cítit... (Anebo letět nad ním :3:)

Nemluvě o tom, že si říkám, že být složitý není nic pozitivního, ani negativního. To je prostě stav, který druhým oznamuje, že podle tebe nejsem třeba prvok. :4: Také je to dosti subjektivní záležitost - někoho si někam zařadit. V podstatě to ukazuje na tvou schopnost adaptability, reaktivnost a současnou úroveň prožité zkušenosti. Můžeš to sledovat, učit se, nebo eliminovat. A nemusíš vůbec nic :2:

A tady pokus o rozepsání části toho, co jsem zestručnila:

Když radostně prožíváš přítomnost - vonící louky, let ptáků, teplo deště, hudbu, která tě naplní, případně třeba volnost pohybu, nemáš důvod v tu chvíli přemýšlet o "nesmyslech", fyzicky jsi v pořádku, tvé emoční potřeby jsou v ten okamžik naplněné.

Když o něčemu uvažujeme dobrý x zlý, pozitivní x negativní, už soudíme. Proč to dělat? Proč dávat něčemu označení, které se třeba po pár letech ukáže jako zcela chybné? Nezlehčuji prožívané utrpení. Lidské dějiny jsou jím protkané. Ale někdy je to tím, co nám dá sílu najít náš skutečný potenciál. Alespoň tak, jak jej chápu.

Musela bych se asi ptát, jak lidé chápou lásku. Pro mě je synonymem pro štěstí. Je to žitý stav.

A že lidé kolem nás jsou podle nás? Že je našim cílem být šťastný, a to sdílet s druhými? Umožňovat jim to prožít?

Na tom tedy absolutně nic složitého nevidím. :25:

EDIT
10.01.2018 - 14:16 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Vím. Jak už jsem psala jindy jinde - mám přímou mnoholetou zkušenost s hysterickými jedinci. Vlny. Nikdy jsem nepřišla na to, jak to zastavit.
Dokázala jsem do určité míry stabilizovat svou přítomností, problém je, že nelze žít život za druhé. (:14:, tohle je téma o štěstí. :6:)
10.01.2018 - 14:12 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
Vidíš to , jak jsi složitá , jo? Bludiště v Knóssu hadr.
10.01.2018 - 14:08 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
Né - je to fakt. Totiž vtip je v tom , že tragédi často přímo vybuchují euforií , roztáčí kolem sebe přímo ovzduší pozitivity. Radují se. A pak zase hurá do bahýnka. Je to tak.
10.01.2018 - 14:03 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Odmítám si připustit, že bys ustoupil jako první. To mi nedělej... :61:
10.01.2018 - 14:01 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
To je fakt. Vyhrálas. :3: :37:
10.01.2018 - 13:59 | Filtr
(Býk) nebešťanka » player
Ne vždy.
Lze to chápat i jako:
- být šťastný = konstantní stav bytí člověka
- radovat se (z vnějšího podnětu) ale může v určité chvíli (dočasně) i naprostý tragéd :3:
10.01.2018 - 13:54 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Synonyma - naprostý souhlas.
10.01.2018 - 13:53 | Filtr
(Býk) player » Arezet
Smíření se s realitou - to je způsob k nadhledu , určité spokojenosti. Ale ono je to celé tak. U ženských bývá konstantní štěstí výjimkou. Je to sinusoida.

Důvodem je patrně to , že ženská duše ty záporné , průserové emoce vytváří a vyhledává.

Najdou se výjimky. Já jím říkám vychechtla. Těm prostě ten svět přijde srandovní a když občas spadnou z hrušky na zem , okamžitě vylezou na vedlejší jabloň a zase se všem vysmějí. Ale - když to vezmu , za celej svůj život jsem takových naturelů potkal jen pár. Možná na prstechc jedný ruky bych to spočítal.

Daleko více jsem potkal notorických tragéd , který na jeden šťastný den musí odžít 100 dnů v depkách.
10.01.2018 - 13:08 | Filtr
(Rak) aktigram » player
áno, tešíť sa na to aj ked to nemusí vždy super dopadnuť, ale nezabraní človeku tešíť sa na to dalšie.
10.01.2018 - 13:00 | Filtr
(Býk) player
Přesně jsi to tam vystihla. Radost , smích , těšení se...pořád na něco.

Na postýlku , na koncert , na rande , k zubaři , na oběd...od rána celej den. Těšit se , na věc příští.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »