Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky: Všechny | MG34

Stránka: 2 1
Řazení:
10.01.2018 - 21:33 | Filtr
(Ryby) MG34 » Žihadlo
kdokoliv, což je (pomyslný) podmět mé věty, znamená skutečně kdokoliv včetně mne - i pro mne ta definice platí

o svém osobním pocitu jsem se tu nebavil ani nechcu bavit - a není to ani v nadpisu ani v popisu tématu tohoto vlákna
10.01.2018 - 20:59 | Filtr
(Panna) Žihadlo » MG34
Oh, tak pardon, v tom případě se omlouvám, že jsem to přehlédla. :15: Nebývá zvykem až tak moc v dnešní době mluvit o sobě ve 3. osobě. Přitom stačilo napsat docela prostě "jsem šťastný, protože...". Soudce, zloděj a další totiž nikoho nezajímají a nikdo se na ně neptal, to jsi plýtval za sebe.
10.01.2018 - 16:38 | Filtr
(Ryby) MG34 » Žihadlo
Hm, ale já jsem to tu už psal:

"jednoduše řečeno - šťastný je ten, kdo má v souladu vědomí, podvědomí a chování v realitě"

ale jak říkám plýtvání - nikdo to nečte a pak se na totéž znovu zeptá jakoby to nebylo už jednou napsané :1:
10.01.2018 - 16:00 | Filtr
(Panna) Žihadlo » MG34
Ano, je to plýtvání. I tento jeden příklad byl plýtváním.

Na to, kolik jsi (neříkám, že jen Tvojí vinou) tu toho napsal, jsem se nikde nedočetla, co pro tebe je "být šťastný". Nebo k tomu nic nemáš? Nejsi šťastný?
10.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
Odpovídá to její definici štěstí? Odpovídá - bod po bodu.

Je to absurdní, že? Tzn. jediný možný závěr je, že ta definice je úplně mimo.

Napsal bych takové protipříklady i na ostatní definice, co tu zazněly, ale přijde mi to jako plýtvání...
10.01.2018 - 14:26 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To nemyslíš vážne čo píšeš nebešťanke.
10.01.2018 - 14:16 | Filtr
(Ryby) MG34 » nebešťanka
Takže když tě někdo bude nepředstavitelně fyzicky mučit (natahování na skřipec, stahování kůže zaživa atd.) a ty se budeš naprosto koncentrovat jen na tu bolest, která tě zcela ovládne, tvé duši to bude třeba protože je "černá", naplníš tím svůj potenciál a tvoje okolí to harmonizuje, protože se tě konečně zbaví - tak to je (tvoje) štěstí?
10.01.2018 - 14:08 | Filtr
(Ryby) MG34 » nebešťanka
právě proto jsou to synonyma - jejich význam není úplně totožný (což je u synonym jedna z vlastností, že nejsou úplně významově totožná), ale mají dost velký společný významový základ

...a právě proto se nemůžou použít k tomu, aby jedno definovalo druhé.
10.01.2018 - 13:54 | Filtr
(Býk) player » MG34
Synonyma - naprostý souhlas.
10.01.2018 - 13:48 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kiyoko
Být šťastný a radovat se jsou prakticky synonyma - za tím si stojím.

A nemůžeš pomocí takových něco korektně definovat. To je jakobys místo správné definice kružnice (množina všech bodů v rovině, které leží ve stejné vzdálenosti, označované jako poloměr, od pevně daného bodu, zvaného střed) použila definici, že třeba kružnice je prostě takové kolečko.
10.01.2018 - 13:21 | Filtr
(Ryby) MG34 » Arezet
Máš tam definici kruhem.

"Být šťastný" a "radovat se" jsou prakticky synonyma. :3:
10.01.2018 - 13:17 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kiyoko
Nejsu zlatíčko, název mého uživatelského účtu je "pozemstan" - po celou dobu, co tady su.

Téma jsem chtěl utnout, protože mne tímto směrem nezajímalo - podobně jakoby se chtěl někdo bavit třeba o pletení. Stejným způsobem bych to utnul a rozhodně to neznamená, že mám nějaký osobní problém s pletením - jen mne prostě nezajímá.

Fatální zde vnímám ve významu život ohrožující - pouze striktně, ne přeneseně a rozhodně ne v dalekých důsledcích - nenakládám si víc zodpovědnosti než kolik by bylo nutné. Ano, nemůžu do všech důsledků tušit, že se někdo třeba po mé pochvale rozbrečí a chvíli na to v návalu slz zasebevraždí. To ale neznamená, že ho nesmím pochválit. Nemám víc zodpovědnosti než jen nějakou základní - bezprostřední - pokud je někdo "složitý", je to jeho boj, ne můj.

Pokud je otázka myšlena jako řečnická (a není to explicitně řečeno), nezajímá mne to. To je řečníkova hra, ne moje. Já prostě jenom odpovídám, když se někdo ptá. A rozhodně nehodlám odpověď přibarvovat do politicky korektního tónu anebo otázku chápat v "politických souvislostech". Já tento typ "politických her" prostě nehraju.

Nejsu implikace, název mého uživatelského účtu je "pozemstan" - po celou dobu, co tady su.

Své sdělení a tvé jsem dal vedle sebe už dávno a právě proto je mi naprosto jasné, že tam je nějaká tvá neexistující implikace (anebo prostě chceš aby tam byla, ale nevíš jaká a teď mlžíš), která je má srovnávat - byť zjevně nesrovnatelné.

Nechcu obejmout, su netykavka.

Ten poslední odstavec je nějaká tvoje hra se slovy a písmeny - to ignoruju.
10.01.2018 - 13:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kto nechce pochopiť tak nepochopí. Občas si treba pripomenúť čo šťastie je, aby sme na to náhodou nezabudli. - teda možno nie každý to potrebuje, ale ja to tak cítim.
10.01.2018 - 12:56 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
Njn, když už žiješ jen z minulosti nebo z pocitů někoho jiného a deklaruješ, že ti to stačí i teď... já to vnímám jako "náhražkovou obrannou konstrukci".
10.01.2018 - 11:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To áno ale nemal si mi napísať že neveríš že som šťastná. :3:
Máš pravdu v tom že ma to nenechalo ľahostajnou, aj ked ty sa na to pozeraš inak. Naozaj som si uvedomila že chcem, aby sme si pripomenuli čo je to šťastie - vlastne odpoved na to nie je dôležitá.
Chcela som aby sme sa mohli dotknúť šťastia iných a ja som sa dotkla ich šťastia či už ako to opísala Kiyoko, Siili alebo Sosna.
Uvedomila som si že nemôžem dať názov Čo je šťastie? - lebo to už viem a preto som sa odpichla od včerajška.
Je to 34 a pol roka čo som sedela na vladovej stanici so svojimi dcérami - prváčkou a tretiačkou. Oni mali zo sebou školské tašky a ja kabelku a dve igelitky - takto som odišla od manžela. V tu noc na tej stanici som dcére zo zošitka vytrhla jednu stranu a napísala báseň s názvom Čo je šťastie.
Prvé dve slohy boli o láske k deťom či k mužovi a ja si z nich nepamätám ani slovo iba posledné časti básne - nie sú presné
šťastie je láskavý pohľad mamy
dlaň, ktorou pohladí ťa otec,
šťastie je iba krátka chvíľa ktorá mámí
ale cennejšia ako ktorakoľvek vec.
Tento zdrap papiera som nosila pri sebe 2 roky a čerpala silu z toho aby som prežila svoje ťažké časy aj na Morave, potom sa odrazu ten papier stratil.
Preto pripomenúť šťastie je dôležité, lebo tou spomienkou sa da pohnuť Zem.
10.01.2018 - 11:30 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
...no, ale stejným způsobem se přece dala pojmout i ta moje odpověď - mohlas to brát jako "trhni si taky" a byl by klid :3:
10.01.2018 - 11:23 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kiyoko
Nene, to štěstí není "moje" téma - já jsem s tím nezačal a naopak jsem se to tam snažil utnout ve chvíli, kdy se to rozjelo - deklarací, že jí nevěřím.

Znáš ten čínský příběh o farmářovi, kterému utekl kůň? Tak v rámci tohohoto modelu já uvažuju - nelze hodnotit jen dopad, je fůra dopadů dopadů dopadů... A když nevidíme až na konec (což většinou nevidíme), tak je to všechno skoro jedno (až na případnou fatalitu).

Fatální je pouze to, co ohrožuje přímo život. Jinak prakticky nic. Tzn. v této diskuzi prakticky nějaká fatalita víceméně nehrozí.

Neřekl jsem, že to s druhými myslím dobře a že mají být vděční - to není můj základní přístup - já jenom nechcu lhát, tzn. na otázku odpovídám pokud možno poctivě. A když je "otázka" ve formě určitého volání o pomoc, může se stát, že třeba i pomáhám. A stejnětak může být sebedestrukční otázka - i k té se klidně připojím svou odpovědí.

zloděj - nerozumím té tvé implikaci - napiš to polopaticky co konkrétně má z čeho plynout - podle mne máš někde v té implikaci logickou chybu

- nechcu obejmout

EDIT: ještě k tomu hodnocení fatality - tak s tím dost zásadně nesouhlasím - zase se nedá chodit kolem všech jako kdyby byli z porcelánu - určitý "základ" by měl každý vydržet a když nevydrží, je to jeho boj...
10.01.2018 - 11:15 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
áno a možno si to ty stoik nepochoopil že som ti odpovedala v stoickom postoji
trhni si.
10.01.2018 - 11:10 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
Musíš to brát v kontextu téhle tvé věty, abys tu sehrávku pochopila:

"No ja som šťastná aj s tak vnímanými emociami a ty si šťastný bez emocií, super a tak vlastne nie je žiaden problém."

Když pominu tu část, kde já mám být šťastný bez emocí (což je oxymoron), když pominu tu deklaraci "není žádný problém" (když zjevně je), tak tam zbývá jediné svítící "ja som šťastná" - nedokážu si představit, že zrovna tohle by z celé té tvé věty bylo jediné pravdivé.

Když pak v takové situaci napíšu někomu, že mu nevěřím jeho osobní pocit, je to víceméně konec diskuze na dané téma. To se nedá obhájit ani vyvrátit. Veškeré pokusy o to jsou zbytečné - ty si sama poctivě odpovíš a řekneš si, že mám pravdu anebo jsem se sekl. Já to dál neřeším. Je to jen deklarace mého stavu. A že tím diskuze skončí je také v pořádku, protože se dostala do patové situace, tak to někdy bývá...
10.01.2018 - 10:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Aha, tak neviem či som to správne pochopila? - ak niečo napíšeš tak si to mám prebrať sama zo sebou a nereagovať komentárom či novou témou.
No diskusia je o tom že sú aj odpovede a ujasnenie si svojich názorov.
Pre mňa je táto téma prínosom a to v tom - som nesmierne šťastná že v tomto živote stojím na tej strane kde necítim šťastie z nešťastia ani najväčšieho nepriateľa.
10.01.2018 - 10:49 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
jak říkám, bohatě stačilo si to v klidu sama poctivě neveřejně zodpovědět, nemuselas veřejně reagovat - a nesnažím se tě předělat - jenom ti poctivě odpovídám na otázku, kterou vysíláš - co s mou odpovědí uděláš je čistě tvoje věc

ale když už to vylezlo, tak s tím souladem vědomí/podvědomí/reality - to JE klíč, za tím si stojím - platí to pro každého nejen pro tebe
10.01.2018 - 10:45 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kiyoko
Aha, tady byl původně prázdný text a přemýšlel jsem, co tím chce autorka "říct"...

vím, co myslíš, ale je to jinak - podle mne jsem to nepojmenoval "nešťastně", ale naopak velmi trefně - nemám sníženou citlivost, naopak moje citlivost je možná zbytečně velká, ale já se nedívám na aktuální dopad mých slov (pokud není fatální) - dívám se až na druhotné dopady - které se od toho aktuálního zvlášť u "těžkých případů" dost liší - někdo tomu říká manipulace, já rozhodně ne - není nic špatného, když člověk přemýšlí o dopadu dopadů místo jen o dopadech samotných

ad) zloděj chytí křičte zloděje - ten kdo používá slovo "podsun" sám podsouvá motivaci

ad) "tuším o co ti jde" - možná také nejsi šťastná
10.01.2018 - 10:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A ty ma chceš prerobiť - ale to je zas tvoj problém, viem že nie si taký cynik na akého sa tu hráš a ty to tiež vieš že to viem.
10.01.2018 - 10:37 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
ale já tě přece nedusím... jenom ti prostě nevěřím, že jsi šťastná - na tom přece tvůj svět nestojí, že ti to já musím věřit

víš, že jsem se tě zastal, když jiní se na tebe sesypali - nemám důvod ti škodit a ani nemám "radost" z toho, jak reaguješ - tvé "sebesevření" je velmi silné - to je celý problém.
10.01.2018 - 10:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Vieš že si ma neprekvapil, - akurát som rozmyšľala nad tým či ty prežívaš radosť v tu chvíľu ked máš pocit ako niekoho dusiš. Ďakujem za odpoved.
Příspěvky: 28-4 3-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »