Skúsenosť


08.01.2018 - 17:37
(Panna) Epoxit
Skúsenosť
Už dlho si kladiem otázku. Sú naše skúsenosti naozaj naším najlepším sprievodcom životom. Nezdá sa Vám niekedy, že Vaše skúsenosti limitujú percepciu Novej Reality, prežívanie niečoho úplne Nového? Vôbec pripustenie možnosti, že by mohlo existovať niečo vo svete a spätne vo Vašom živote, čo nielenže odporuje Vašej skúsenosti, minulosti, niečoho čo ste zažili a čo sa nedá vymazať ale aj Vášmu obrazu, rámcu, ktorým tú svoju "realitu" žijete a v tomto zmysle vlastne aj ohraničujete. Že či niekedy náhodou my ľudia svojím lpením na niečom minulom, možno skepsou nepodceňujeme tvorivé schopnosti univerza. :4:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
12.01.2018 - 10:17 | Filtr
(Panna) Epoxit » siili
hej vnímanie duše :4:
12.01.2018 - 10:16 | Filtr
(Panna) Epoxit » MG34
no tie príklady ukazujú práve, že emócia iba sekunduje.. a je tu ešte jedna vec, ktorá zdrôrazňuje práve význam intelektu voči skúsenosti.. tento krát v protiklade s témou - teda úplne opačne..

ide o známy Russselov paradox:

"Holič ze Sevilly holí právě ty ze sevillských mužů, kteří se neholí sami. Pokusíme-li se odpovědět na otázku, zda holič holí sám sebe, dostaneme se do bludného kruhu. Pokud se sám neholí, tak se musí holit, protože holí ty, co se sami neholí. A naopak holí-li se sám, tak se holit nemůže, protože holí jen ty, kteří se sami neholí."

logika, naša racionálna časť nám jednoznačne a preukazateľne ako v tomto príklade povie, že niečo nemôže byť.. ale naša skúsonosť vyvráti logicky správny záver ako nereálny.. a to isté si myslím, platí aj vice-versa, v rámci tejto témy..
11.01.2018 - 22:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » siili
dobře ale v tom případě můžou například zakalené city způsobit nedostatečný příjem signálů, jako když máš špatně naladěnou anténu
někdy možná na anténě sedí pták a lomcuje jí a je špatný nebo slabý signál
můžou být erupce na slunci a nemáme příjem programu
nebo je tam kopec v cestě který musíme buď odbagrovat anebo se přestěhovat na jiné místo
to jsou tak asi všechny důvody proč není duše prožívána nezkresleně
chci tím říct že funkce vnímání je u každého neohraničená stejně jako každý přijímač je schopen přijímat čistý program neboť takto jsme původně zkonstruováni
vysvětluji na tom rozdíl mezi vnímáním a citem
vnímání je především vzduchem, impulsy ze "zdroje" k nám přicházejí vždy bez ohledu na to jak jsme "zakaleni"
ve fyzikálním významu světlo-fotony ze slunce coby základ života na zemi dopadají na zem bez rozdílu na všechny přesto že si to mnozí neuvědomují, přesto jen díky tomu žijí
tím je myšleno že zdroj (bůh) má všechny stejně rád
což znamená že chyba není nikdy ve zdroji ale v příjímači a ten (lidské tělo) je především vodní (ca 65proc lidského těla je voda) což je cit
celá naše lidská práce spočívá tedy v pročištění citového života
a teď se dostávám k tvé větě proč jsou lidé slepí hluší, .. není to způsobeno tím že by jejich vnímání bylo ohraničené, problém je že jejich citová hladina je příliš zakalená, rozvířená
proto nelze dosáhnout porozumění mezi dvěma lidma aniž by nejprve nedošlo k porozumění sebe sama-naladění sebe na zdroj pročištěním citů
tedy naladění sebe na světlo v nás samozřejmě
bez toho je všechna snaha o komunikaci odsouzena k nezdaru
11.01.2018 - 22:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Je rozdíl vidět svůj život a vidět z vnějšku život někoho jiného. Použiji primitivní příměr : člověk, který doposud chodil pro vodu ke studni a místo WC v domě měl venkovní kadibudku, bude šťastný, když si vybuduje ( nebo nechá zřídit ) splachovací WC a karmu na teplou vodu, aby jako dosud nemusel vodu na praní ohřívat v hrnci na kamnech. Vnější pozorovatel může třeba ohrnout nos a poznamenat, proč si nepořídí pračku. Jenže u toho člověka jde o místo ( stav), které podle sebe a svých dosavadních zkušeností považuje za komfort. Takže nebrání se zlepšení, není zde žádný strach ze změny, jen vidí změnu a zlepšení v něčem úplně jiném než člověk, který takovými zkušenostmi neprošel.
Toto se dá ( podle mne) aplikovat na cokoliv v životě.
11.01.2018 - 19:56 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » siili
které vnímání smyslové nebo mimosmyslové?
kdyby vnímání bylo ohraničené jak by mohla být vnímána duše jako neohraničená?
vnímání je základním atributem bytí
vnímání koresponduje s prakvalitou vzduch, vzduch-duch-duše
11.01.2018 - 16:56 | Filtr
(Ryby) MG34 » Epoxit
podle mne je celkem jednoduché v jednotlivých případech zjistit, odkud pramení ten strach - proto jsem to dál nerozvedl - ale můžu teď, je to různé případ od případu:

- třeba nějaký vědec si říká, že je už moc starý na to, aby překopal celý svůj zavedený systém - bojí se toho anebo když se mu prostě jenom nechce, tak se vlastně bojí nepohodlí, které vůle ke změně přináší

- někdo se třeba zase bojí, že když se mu něco rozsype, nedokáže žít bez funkční náhrady

- někdo se zase nechá zaslepit averzí k protiřečníkovi, atd.

- ale vždycky tam něco nacházím, co ten strach způsobí

a když to tak je, tak potom chybí i ta vůle ke změně - která vždycky přináší nějaké nepohodlí - tzn. chybějící vůle = strach z "nepohodlí změny"
11.01.2018 - 16:35 | Filtr
(Panna) Epoxit » MG34
tam je podľa mňa práve hlavný problém, že inú možnosť človek nepripúšťa.. jeho intelekt strnul na určitom bode a ďalej nepokračuje.. fixuje sa, je statický a preto sa nehýbe, resp. hýbe iba jedným smerom..

som ochotný pripustiť istú úlohu emócii, v istých prípadoch.. v istých sa mi naozaj zdajú iba vonkajším, sprievodným prejavom, ktorý nič nevysveľuje..

môžme napríklad povedať, že veľkou brzdou v tomto prípade. je emócia - strach.. ale čo ďalej? tým sa predsa nič nevyjasní! odkiaľ tento strach plynie? a prečo? akej je povahy? odpoveďami získame oveľa viac než keď nejakú reakciu onálepkujeme emočnou nálepkou; celú záležitosť tak uzavrieme a povieme - za všetko môžu ľudské emćie.. to nikam oza nevedie.. a to sme sa ešte ani nedotkli dosť podstatného vekutoru a tým je vôľa.. alebo aj tá je podmienená emćiami?
11.01.2018 - 09:26 | Filtr
(Ryby) MG34 » Epoxit
Jakékoliv racionální přesvědčení (pokud je skutečně racionální) připouští možnost chyby v úvaze, různé neurčitosti, neznalosti atd. Tam problém není - soudný (racionální) člověk ví, že všechno má svoje meze.

To až teprve emoce (+ někdy i pocit ohrožení) z toho udělají "zabedněnou víru, nepřipouštějící jiné možnosti" (byť na začátku byla racionální úvaha nebo cokoliv jiného - neškodného).

nemůžeš pak z té zabedněnosti vinit tu úvahu jako takovou, ale až způsob jejího přijetí a realizace - pod vlivem emocí

to je jakobys při autonehodě nevinil řidiče za alkohol v krvi, ale místo toho bys obvinil zatáčku za to, že je moc prudká...
11.01.2018 - 09:06 | Filtr
(Panna) Epoxit » MG34
ale pochádzajúce z racionálneho presvedčenia..
10.01.2018 - 21:43 | Filtr
(Ryby) MG34 » Epoxit
"natoľko vehementne" - to jsou přesně zase ty emoce...
10.01.2018 - 19:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
nejspíše máš na mysli mezifunkce které jsou kombinací
mezi myšlením a intuicí - intuitivně spekulativní myšlení
mezi cítěním a vnímáním - pociťující prožívání
mezi cítěním a intuicí - intuitivní prožívání
mezi myšlením a vnímáním - empirické myšlení
kde se o manipulaci ze strany člověka jistě mluvit dá neb jde v takových případech jaké uvádíš o záměr tedy užití racia

zdroj viz výše Jolande Jacobi: Psychologie C.G.Junga (1973)
10.01.2018 - 19:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
například oheň-intuice-zima kde zima znamená "vnitřní" živel což je živel zahrnující 3 znamení a sice kozoroh vodnář ryba - jejich spoluprácí, zima jako vnější chlad musí obsahovat logicky (jako jin má v sobě vždy zárodek jangu) uvnitř oheň, jinak by nemělo co znovu započít další cyklus v beranu který je již ohňem vnějším
astrologie je zde chápána jako kontinuelní cyklický proces, nikoli jen statický souhrn jednotlivých fragmentů
10.01.2018 - 18:21 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Bosch
Nechci ti brát iluze, ale vnímání lze zmanipulovat. Např. v hypnoze si můžeš myslet, že jíš jablko, ale bude to citron :69: :4:. A nemusíš být ani v hypnoze, stačí pár miligramů nějakého halucinogenu.
Taky se dá klamat i jinak, např. tenhle týpek je v tom dost dobrej :5:

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
10.01.2018 - 18:03 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Bosch
Čteš i to co Nepíšu a naopak :4: - můj výklad je hned na začátku.
Nekritizoval jsem, jen říkám, že mi to nedává smysl. Např spojení oheň+zima+intuice. Nedává mi to smysl, tedy to nebudu ani obhajovat, ani vyvracet ... :29:
10.01.2018 - 17:54 | Filtr
(Panna) Epoxit » MG34
veznime v súslosti s touto témou príklad astronómie, astrofyziky, či kvantovej fyziky.. poznatky a teorie, ktoré priniesli odmietali ľudia uveriť natoľko vehementne, vrátane klasických vedcov, nakoľko tieto zistenia odporovali ich bežnej skúsenosti.. ale matematicky a za prispenia nových vynálezov, napríklad teleskopov sa potvrdili tieto nové paradigmy aj empiricky, pozorovaním to, čo dovtedy odporovalo "zdravému rozumu".. lenže a tým sa vraciame na začiatok - čo bolo zákonom v jednom priestore, je irelevantné v inom.. ale ľudia si často myslia, zdôrazňujem slovo myslia, že čo platilo to musí platiť stále..
10.01.2018 - 00:52 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
vysvětlit proč je 5x5=25 lze na základě rozumu což je rovněž racionální funkce
vysvětlit účelovost, cílovost lze na základě emocí což je rovněž racionální záležitost
emoce city lze do značné míry používat jako nástroj
jen z tohoto důvodu jsou emoce(city) uchopitelné a lze s nimi manipulovat
intuici manipulovat nelze stejně jako vnímání (neovlivníme že smrad bude vnímán jako smrad a červená barva jako červená) tudíž se jedná funkce iracionální tedy mimo dosah naší vůle
emoce i myšlení jsou ovladatelné zatímco intuice a vnímání nikoli
což dává emocím a myšlení vlastnost objektivizace potažmo racionalizace
10.01.2018 - 00:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
jistě však dokážeš svoji kritičnost tohoto systému podložit svojí vlastní vizí či podáním srozumitelného výkladu
nechceš li snad být jen za plivala :3:
09.01.2018 - 23:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
není zač
nejen mně to dává smysl
09.01.2018 - 22:13 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Bosch
Možná to někomu funguje a ty souvislosti v tom vidí.
Mně to přijde jako míchání hrušek, jablek, brambor a marjány, sorry :20:.
Ale dík za snahu :3:
09.01.2018 - 21:22 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
graficky
http://dokumenty.johannes.cz/UVOD%2…
voda(cítění) + země(myšlení) jsou proti sobě jsou to fyzikální látky tedy součást racionálního systému tělo a mají fyziologický dopad
oheň(intuice) + vzduch(vnímání) jsou proti sobě a nemají přímý fyziologický dopad
některé systémy dávají důraz jen na živly, jiné na kvadranty, kde jsou ovšem živly ve vnitřní podobě také obsaženy, každý kvadrant je pak zastoupen jedním živlem dle ročních dob jaro léto..
09.01.2018 - 21:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
no, není nad to když se v tobě někdo úplně cizí vyzná lépe než ty sama, takový human rtg, takové duševní neomylné diagnostické sono
09.01.2018 - 21:03 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Bosch
:4: kdybys to napsal japonsky, bude mi to dávat asi stejný smysl :20:
09.01.2018 - 20:49 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Buddha/2
není to nesprávně
v astrologii se prakvality a psychické funkce přiřazují takto
Oheň - intuice leží proti vzduchu a protože iracionální funkce musí ležet proti sobě pak tam musí být vnímání. Ostatně vzduchem vnímáme: slyšíme, vidíme, čicháme, tedy i chutnáme, jen s tím hmatem to trochu nevychází, ale jedno je jisté vzduch je medium pro přenášení informací, což je něco jiného než myšlení.
Voda - cítění leží proti zemi a protože racionální funkce musí ležet naproti, pak nám nezbývá než k zemi přiřadit myšlení, (praktickou objektivní racionalizaci).
..
http://www.astrologie.cz/forum/…

emoce mají fyziologický dopad což je pro hodnocení racionality/iracionality podstatné
Jung (Analytická psychologie - Tavistocké přednášky): "Zkoumáte-li emoce, budete stále zjišťovat, že používáte slova "emocionální", když se jedná o stav, jenž je charakterizován fyziologickými inervacemi. Proto můžete emoce do jisté míry měřit, a to nikoli jejich psychickou, ale jejich fyziologickou součást.....Beru emoci jako afekt, je to totéž, jako když se Vás něco dotýká. Něco Vám to dělá - zasahuje to do vás. Emoce je ta věc, která Vás unáší. Jste vyhozen sám ze sebe;jako kdyby Vás nějaká exploze vyhodila z Vás samého a umístila Vás vedle Vás. Současně je možno pozorovat velmi zřetelný fyziologický stav. Takže rozdíl by byl tento: vnímání nemá žádné fyzické nebo rozpoznatelné fyziologické projevy, zatímco emoce je charakterizována změněným fyziologickým stavem."
emoce jsou spojeny s racionalizací, tedy fyzikálním utvářením, dopadem, emoci neskryješ neboť se dá rozpoznat - např.detektor lži
vnímání skryješ neboť nemá dopad do fyzis, je iracionální povahy
09.01.2018 - 20:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
áno, pochopila som, no čo už každý sme nejaký.
09.01.2018 - 20:28 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Bosch
To je si myslím úplně mimo mísu. Emoce není racionální - to by jí totiž někdo musel umět racionálně vysvětlit (myslím jako opravdu, ne jen vytvořit teorie typu bla-bla-bla :4:).
Je to stejný nesmysl, jako pomocí emocí vysvětlovat, proč 5x5 je zrovna 25.

Jsou to dvě paralelní struktury pracující každá SVÝM způsobem, jasně že někde se jejich výstupy porovnávají - což je asi tím, co hapruje u psychopatů. U normálního člověka je tohle "dvoukanálové zpracování" naopak pojistkou proti "těžce racionálním" nebo "ulítle emocionálním" chybám. IMHO :4:

K poslední větě - nemyslels iracionalizaci ?
Příspěvky: 72-48 47-23 22-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »