Zpíváte si?


07.01.2018 - 23:47
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Zpíváte si?
Tak když už tu byla řeč o hraní na hudební nástroje (http://diskuze.najdise.cz/prispevek…), zpíváte si?
A kdy a jak? Troufnete si jen ve sprše a s vědomím, že vás nikdo neslyší? Nebo si troufnete před členy rodiny? Nebo jen někde u ohně, kde částečně doufáte, že se ztratíte hlasem mezi ostatními? Nebo zpíváte i o nějaké stupně výš?


Nedávno jsem na toto téma vedl rozpravu. Je zajímavé, kolik lidí si netroufne zpívat jinak, než s pocitem, že je nikdo neuslyší.
Nemám hlas, neumím zpívat... Slýchám to docela často. A v mnohých případech i vím, že nemají pravdu. Jedna kamarádka (tu jsem tedy skutečně nikdy neslyšel zpívat) prý nezpívá od 5. třídy ZŠ, kde jí nějaká „osvícená“ (no spíše ozářená) učitelka řekla, že zpívá hrozně a že zpívat nemá. Tak nezpívala a nezpívá dosud. A více lidí mi řeklo, že jim to někdo řekl (učitelé ve škole vedou), tak od té doby nezpívají, nejvýš právě ve sprše.
Vezmu-li v potaz, jak blahodárný dopad má vlastní zpěv na psychiku jedince, že leckde (neříkám všude), kde nastoupila antidepresiva, by vydatně pomohlo zpívání, nestačím se divit, jak přistupujeme k vlastnímu zpěvu. A jak škola a příbuzenstvo často na dětech páchají v tomto ohledu nevratné škody.
Je zajímavé, že třeba tělocvik považujeme za prospěšný pro všechny. Neroztřídíme v 5. třídě děti na ty, které mají k nějakému sportu talent a jednou třeba mohou se sportem živit, a na straně druhé ty pohybově méně nadané, z nichž nikdy nebude sportovec na profesionální úrovni nebude, a nezakážeme jim cvičit. Některá děcka by to jistě uvítala, ale neuděláme to. Tak proč se zpěvem, který je prokazatelně také prospěšný, se chováme naprosto opačně?

A tak bych chtěl na závěr vyjádřit přání, ať ti, kteří si nezpívají vůbec, se nebáli zpívat si alespoň o samotě, ti zpívající ve sprše aby se nebáli zanotovat si i před někým blízkým, no a ti ostatní aby se také nebáli zpívat o úroveň dále, protože jsem přesvědčen, že většina se podceňuje. A i kdyby vám to trošku, no ujelo, tak co? Dobrý člověk vás nezkritizuje, ale spíše se přidá a ve dvou to půjde lépe. A do duše vám to vnese kousek pohody. A kdo kritizuje, ten za nic nestojí. On jenom říká, jak by to dělal on, kdyby to uměl alespoň tak dobře, jako vy.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
11.02.2018 - 00:19 | Filtr
(Ryby) Hanka
Ahoj všichni. :-)
Dnes při vaření obýdku, jsem se musela tak trošku uklidnit a tak jsem asi půl hodiny v kuse zpívala různé písničky, co mě napadly. A hodně nahlas,aby mě bylo slyšet.Cítila jsem se potom naprosto očištěná od zloby,co jsem měla v sobě a tak nějak mě to i dalo pozitivní energii, kterou mi neustále odebírá člověk v mé blízkosti. :25:
Co s takovým primátem? Neustále mi lže a lže.. Opravdu už nevím a jsem bezradná. Říkám,že je to Baron Prášil,který věří vlastním lžím.Asi by to chtělo,zalepit mu ústa :14: a nebo naopak, aby zpíval a ta jeho vyřčená slova byla alespoň nějak využitá,že?
Ale to už je do jiné diskuze. :3:
Tak si zpívám a zpívat budu, dokud na světě budou lidi, jako on. :29:
07.02.2018 - 10:03 | Filtr
(Býk) nebešťanka » tronco
Nechám se Tebou volně unášet a inspirovat...

Odpověděla bych, že bambus. Protože chutná a krásně zní. (Ale technicky vzato není stromem. :6:) Chtěla bych se do něj obléct. :12:

Modřín – pro křehkou chvíli, kdy s námi zůstává :62:
Sakury a mandlovníky – jsou jako láska :79:
Jabloně - v čase jabloňových květů jsem se narodila, ve stínu větví si hrála, a pod kořeny jednou vrátím tělo Zemi… :128:

Doma se mnou žijí Nolina (sloní noha) a Olivovník Olí. Oceňuji jejich věrnost. Vážím si toho, že předčasně nezemřeli. (Není snadné se mnou žít.)
V Mexiku jsem nebyla, ačkoli nějaké napojení by tu bylo.
Olivovníky mě fascinují. Nejen proto, že z nich ke mně promlouvá Minerva, ale i tím, jak jeden srůstá s druhým, aby nakonec vytvořili celek… My jsme svět... (Moc se mi líbil obrázek planety obklopené stromy, cos dával do své diskuze. S možností spočinout...)

Měla bych mít ráda palmy, protože jejich jméno nosím. Ale když je potkávám na jihu, působí na mě moc zkroceně.


Hudebně? :13: První písnička, co ze mě kdy přes klávesy vyšla, byla o tom, ať lidé nepokácí všechny stromy. Pak jsem zjistila, že nejsem tak originální a jde o docela oblíbené téma.

Jedna z nich byla od Kellyáčů, zpracovala známé poselství (volný překlad, zkráceno):

Poslední strom…

Chci vědět, jestli existuje někdo
Kdo mi pomůže bojovat
S nebezpečím ve vzduchu

Až porazíte poslední strom
Až otrávíte poslední řeku
Ulovíte poslední rybu z oceánu
Pak se nasyťte penězi

Před tím, než porazíte poslední strom
Otrávíte poslední řeku
Převezměte odpovědnost za matku Zem
Věřím, že můžeme
Jsme tady pro Ni


(Láska k Bohu, Zemi a hudbě. Tři řeky, co mě sytí… A jé, bude básnička, dík :4:)
07.02.2018 - 07:45 | Filtr
(Štír) tronco » nebešťanka
V Čechách lípu a třešeň a ve Španělsku olivovniky a almend... teda mandlovniky.
Myslela-li jsi strom. A lapacho :84: :69:
Hudebni kousek? Si moc nepamatuji texty, ale i Ceskou hymnu si zazpivam. Nebo Zivot je jen nahoda.
A nebo....
Pratelstvi,
to je casto vic nez manzelstvi.
Zakaz pratelsvi
to je casto vic nez pratelstvi.
Soudruzstvi
to je casto vic nez dobrodruzstvi.
Otylstvi
to je casto vic nez tehotenstvi.
Staromladenectvi,
to je casto vic nez vdovectvi.
Je to savec,
ktery uzavira pratelstvi.
Pratelstvi,
to jsou stromy plne lidi. :75:
(Savectvi. Skupina: Zeny)
A Ty? Ktery mas nejradsi?
06.02.2018 - 19:10 | Filtr
(Býk) nebešťanka » tronco
Který máš nejradši?
06.02.2018 - 19:02 | Filtr
(Štír) tronco » nebešťanka
Stromy jsou dobré :30: :69:
05.02.2018 - 11:55 | Filtr
(Vodnář) dandyl
:)..zpívám pouze v sebeobraně... :61:
05.02.2018 - 11:52 | Filtr
(Vodnář) Anilah
To stejné, co píšeš o tělocviku a zpěvu platí i ve výtvarce a vlastně ve všem. Možná na tom má podíl samotná škola, kde se od mala pěstuje soutěživost a to demotivuje a vytváří bloky u méně nadaných dětí. Je to škoda.
04.02.2018 - 12:39 | Filtr
(Blíženci) VerONE
Zpívám si ve sprše, zpívám si v obýváku u rádia či televize,při vaření..před všemi :)
10.01.2018 - 19:32 | Filtr
(Panna) Arezet » Loen
:61: a to jsme viděla video na youtube,kde tatínek tim OM uspal dítě,který ze začátku řvalo jak tur a v průběh use uklidnilo až uslo :3:
10.01.2018 - 16:12 | Filtr
(Lev) charlie600
ano většinou tuto :3: :4:
YouTube
10.01.2018 - 14:59 | Filtr
(Rak) aktigram
Spievam a spev potrebujem, pomáha mi. Občas sa zbadám aj na ulici a presne tak rýchlo sa obzerám kto ma počul. Vo svojich najťažších chvíľach som potrebovala spievať, svoj žiaľ som vyspievala - potichu, nahlas. Tiež som dúfala že ma nikto nepočuje. Spievala som rada v spoločnosti, ale my sme doma všetci spievali len tak popri práci. Brat išiel po schodoch a spieval si a kým prišiel do izba spievali sme s ním všetci, toto mi ostalo len sa to už veľmi nenosí.
Spievala som svojim deťom ale aj vnukovi ked sme už nevedeli čo s ním, hlasný spev ho upokojil, jasné že zas nemohli spať iní.
V lete som bola na oslave narodenín mojej mamky a bolo nás tam veľa a ja som zistila že už nevládzem tak spievať ako kedysi a všetci odo mňa chceli aby som spievala.
Tak neviem, včera večer som si v kúpeľni z celého hrdla zaspievala po dlhom čase, možno sa už môj dych skonsolidoval a znovu budem môcť spievať a nie si iba bzukať popod nos.
10.01.2018 - 14:46 | Filtr
(Rak) Loen » Arezet
Haha, to mi připomnělo že sem jednou byla na Om shanting :61: - hodinu v kuse zpíváš Om se skupinou lidí... jako zajímavý... OM sem se taky ukliďnovala když malej vyvávděl a já nevěděla co s ním, tak sem "rezignovaně" seděla - zpívala OM a on po mě lezl a řval :61: :61:
10.01.2018 - 14:29 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Loen
Hrdelní zpěv jsem na Vojtu zkusil jednou. A přidal se svým hrdelním řevem. To si budu raději bručet a vibrovat někde jinde. :61:
10.01.2018 - 14:23 | Filtr
(Panna) Arezet » Loen
mě třeba hrozně baví Ommmmmmmmmmmmmmmmm , kro mtoho že si protáhnu před zpěvem hlasivky :) a ta vibrace je úžasná, někdy takhle Omujem s mamkou,docela se i nasmějem než to dáme perfektně společně, hezky to uvolní
10.01.2018 - 13:44 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Loen
jo, proto jsem si teď vlastně s tou karaoke párty začala - snaha přehlušit syna :61: :61: a pomáhá to :15: :4:
10.01.2018 - 13:43 | Filtr
(Rak) Loen
Taky sem dřív moc nezpívala protože sem se styděla a myslela si že to neumím

Změnilo se to na různých mantrováních a v kundalini joze jsem taky zpívali- jednak ty vibrace sou úžasný ale hlavně když skupina lidí vytvoří sourvuk, že rezonuje celej prostor kolem, to je pecka :4:

Doma teď zpívám hlavně synovi...ale občas si vymejšílm a různě improvizačně zpívám když mě to popadne třeba na ulici ... nebo když jsem na procházce venku...to mě to chytá asi nejvíc

A je fakt, že když byl syn menší a víc uřvanej a já už z toho byla totálně vyřízená, tak sem se zpěvem hodně uklidňovala (spíš rmůžnýma melodickýma imrovizacema co hodně rozvibrovávaly tělo - takže to občas znělo jak hrdělní zpěvy :61: )
10.01.2018 - 13:35 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Teď tu máme s Vojtíkem Moana-karaoke party, sousedi musej mít radost :61: :61: https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
10.01.2018 - 13:10 | Filtr
(Panna) Arezet
Zpívám pořád,všude :) a nejvíc se těším na chvíle,kdy vystupuji s kapelou...protože mohu předat tu svojí energii druhým...

Zpívám intuitivně,noty moc neumím....vlatsně prostřednictvím hudebních nástrojů se maličko snaží mse je naučit,ale zpěv nechávám pocitům,co cítím z melodie....doplňuji dalšími töny či vymýšlím různé variace,nikdy nezazpívám píseň stejně,vždy jinak...podle emocí a prožitku...
09.01.2018 - 05:25 | Filtr
(Býk) nebešťanka » tronco
Hele to ne, babička nemá ráda vodu. Ale ohlodávání stromů? To jo, tomu bych u ní věřila... :2:
09.01.2018 - 02:37 | Filtr
(Štír) tronco » nebešťanka
Tvoje babicka je bobrik. Ty jo. Myslis si vazne, ze jsem to myslel vazne? Zrovna ja, takova huba a ze bych se stydel si zpivat? Bych umrel. Jen mi napadlo, ze budu prvni a mozna jediny, kdo se prizna ze srandy v diskuzi o zpivani si, ze si nezpiva. Si sedni na bobrika :115: (sorry. to mi prijde taky ftipne... imfaltilne... no jo... tak zas dobrou)
09.01.2018 - 00:13 | Filtr
(Býk) nebešťanka » tronco
Celoživotní bobřík? :25:
09.01.2018 - 00:11 | Filtr
(Býk) nebešťanka
Díky za Tvá slova :68:
Hlavně to o dobrém člověku a kritice. Nic tak neumí ublížit jako kritika od člověka, na kterém ti záleží, kterého máš rád. Budiž jim odpuštěno, že si své chování většinou neuvědomují. Netuší, že zrovna teď berou druhému radost ze života... Pro mě až moc aktuální.

Nezpívám už dávno, i když byla doba, kdy mě nikdo nemohl zastavit. Zpívala jsem tam u nás - u rybníka, někdy doslova hulákala na lesy :4: Nebo se ségrou v autě, když se někam jelo. Nebo při úklidu. Když se dělala sena nebo brambory - s babičkou, pěkně po slovensku... :12:

Ano, občas si doma zazpívám, ale protože dobře vím, v jakém stavu mám hlasivky a nenašla jsem způsob, jak to změnit, tak jedině tak, abych se moc neslyšela. Takže úklid je ideální příležitost, protože na pořádnou práci mi chlap nesmí překážet doma a rádio může řvát. :75:
Ale občas si jen tak zpíváme se spolubydlou. Co do hlasových možností si nemáme co vyčítat, narozdíl ode mě má hudební hluch a hlavně se známe roky a jsme vedle sebe sami sebou.
08.01.2018 - 22:12 | Filtr
(Štír) Jane123 » player
Nechce se mi věřit, že by právě Rotrová měla svůj nádhernej hlas vycvičenej,souhlasím s názorem, že patří spolu se Špinarovou (ta bohužel už jen na nahrávkách) k našim nej zpěvačkám ale možná tomu houby rozumím. Já myslím že hudební sluch trochu mám, hrávala jsem na klavír v dětství ale z donucení rodičů, tak jsem se dlouho bránila až jsem se se zadostiučiněním nechala vyhodit ze zkoušek, pak jsem si našla sama kytaru, ale zůstalo to u drnky brnky - u ohně a koledy na vánoce:) Taky jsem zpívala ve školním sboru , 2. hlas., já se třema holkama jsme získali pěkný umístění v soutěži Puškinův památník:) se pamatuju, byla to oslavná písnička o Pavlíku Morozovovi kterej udal vlastní rodiče. že byli kulaci a tak zemřel jako mučedník.
Moje krevní skupina byl vždycky rock, funky, trance, písničkáři - Zuzana Navarová, Plíhal ,Nohavica, Kryl, ze zahraničních Leonard Cohen Co se týká rocku nic tvrdýho ani maskuliního typu Brutus , Kabáti apod., spíš jemnější ,jako Coldplay, U2, Pink, Monkey Business , J.A.R., hudba mě dokáže vždycky povzbudit, je opravdu tím nejlepším antidepresivem.
08.01.2018 - 22:11 | Filtr
(Štír) tronco
Nevydam z hrdla ani hlasek. Nikdy. Bych se propadl hanbou. Jeste k tomu kdyby mi tak nekdo slysel. :14:
08.01.2018 - 19:28 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Pro sebe hodně často, někdy i když jdu po ulici. Tam to teda napůl tlumím, tolik se mi ostatní trápit nechce :4:

Ale naposled, co jsem zpívala před lidma, tak mě vcelku chválili, že je to čistý. Jenže to jsme byli všichni mírně ovátí... :4: No a když jsem dopila celou lahev rybízovýho vína, tak už jsem teda tóny moc netrefovala a nad ránem všechny moje pseudotóny rozvibrovaly záchodovou mísu :61:
Příspěvky: 36-12 11-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »