Záplava vody ve snu


05.12.2017 - 12:05
(Panna) Arezet
Záplava vody ve snu
Dobré poledne,
dneska jsem měla takový sen,který mě zaujal,ale koukám zase byl úplněk a zas mě naplno zásáhly sny,který poukazují na to co řeším.

V tom snu,jsem se ocitala,někde na výletě bylo tam dost lidí,ale zase né masa,taková asi menší akce, byli tam nějaké známé osobnosti a byli tam někde na louce v dolíčku připravé židle,které byli postaveny z kopce dolů,zvláštně na sobě stály,byli černé,ale něco takového mezi židlí a křeslem.Chtěla jsme si sednout někam dopředu,ale né ke stolu.
Pak jsem se tam s někým vybavovala a šli jsme po můstku a najednou tam bylo hromadu vody,která rychle přibývala,byla jsem ve vodě,asi mi dosahovala nad prsa,možná trošku víc a já začla panikařit,voda byla čistá,teplotu vody jsem necítila.Prostě najednou záplava.Docházelo mi,že neumím plavat a jak
jsem se začla bát,tak jsem volala na černovlasou mladou ženu,která měla jemně vlnité vlasy,tmavší pleť exotickou.Volala jsem na ní že neumím plavat,že potřebuji pomoct.....


Vím ,že voda souvisí s emocemi, a co jsem si našla,že mě trápí problémy,které se stále vrací a nemám sílu se jim postavit.
Vlastně by to odpovídalo momentální situaci,ale stále mám pocit,že to není ještě vše protože se asi tpím po více směrech


Zajímá mě,jak by jste si to vyložili vy? :1: Jakou úlohu má sehrát ta žena a ta celková situace co nastalatím,že začla voda přibývat atd...

Měl by někdo vysvětlení? Děkuji :1:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
08.12.2017 - 12:08 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Zkušenost - špatná zkušenost v každém z nás něco zanechá. V někom předsudky. V někomu strach, obavy z toho že by se ona traumatizující zkušenost mohla znova opakovat. Proto se ji snažíme všemožně vyhnout. Někdo se vyhýbá určitému typu lidí, někdo se jim nevyhýbá, ale jde s nimi do hádky. Riziko/obavy je strach z toho, že se traumatizující zkušenost bude znova opakovat. Traumatem u citlivé bytosti je odmítnutí. Odmítnutí citů, odmítnutí lásky. Neseme si to z dětství (nedostatek rodičovské lásky, projevených citů). To je ta první zkušenost.

Někdo však prožívá obavy jiného druhu, že nenaplní očekávání rodičů, autority nebo kolektivu, společnosti...

Ještě strach se může měnit na úzkost nebo frustraci.
08.12.2017 - 10:58 | Filtr
(Panna) Arezet » dan162
Zkušenost mě přitahuje,riziko nevadí mi, neúspěchto je ono,postoj okolí mě už dávno nezajímá,už ani rodiny, protože pak bych opravdu nic nikdy nedokázala....


Když něco nevýjde,hodně mě to zklame ač si sama říkám,že to nic příště to udělám lépe...a druhý den se ráno probudím a cítím se bez nálady,energie,jako by nic nemělo smysl..
08.12.2017 - 01:27 | Filtr
(Rak) dan162 » Arezet
To chce koukat ještě hlouběji - co je tím brzdícím elementem v tom neznámém ? Riziko, zkušenost, neúspěch, postoj okolí...

Kdyby to bylo jen neznámo, tak vykročíš, zkusíš, zjistíš, že katastrofa se nekoná a je po problému. Když není, tak pod tím je něco schovaného. Modelovat si situace, koukat kdy problém nastane, kdy ne.
07.12.2017 - 22:39 | Filtr
(Panna) Arezet » dan162
starch z neznámeho řekla bych
07.12.2017 - 17:13 | Filtr
(Rak) dan162 » Arezet
Vůbec neřeš, co budeš dělat potom, co se tam dostaneš, ne ? Srdce ti ukáže co dál, až tam budeš, brod je moc daleko na sundavání kalhot.

Co to je strach z toho, že se ze dna už nezvednu ? Buď intuice, která říká, že něco je velmi špatně, nebo je to emoce, strach z neznámého. Když je to emoce, tak vyslechnout a projít tím. Když intuice, tak nejdřív něco změnit v sobě, změnit svůj směr, motivaci a počkat co tomu intuice říká nyní. Když už bude ok, tak jít dál.
07.12.2017 - 16:31 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Aha, vidím že Jupiter ve Lvu je velmi spontánní a tvořivý. Úžasné.
07.12.2017 - 11:19 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
tak když jsme spokojena stím ja kc odělá ma co umím,tak v tom jsme velmi spontální :) třeba v hudbě,tanci a divadelním projevu
07.12.2017 - 11:17 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Spontánnost lze zlepšit jedině tím, že se dokážeme uvolnit. Uvolnění může přijít jen pokud jsme spokojeni sami se sebou, pokud se přestaneme kontrolovat a kontrolovat druhé.

Celkový výklad obličeje se musí podřídit zbytku jako tvar čela, velikost očí, poloha obočí, atd. Ten tvar obličeje dává nějakou základní představu. Poznáš jestli je někdo spíše optimista, nebo spíše opatrný nebo to má tak vyrovnaně. Zbytek se dá vyčíst z očí, atd.
07.12.2017 - 10:31 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
Tohle jse já:podle popisu obličeje i povahy, musím říct,že některé věci co tam jsou už ravda není,jelikož jsem na sobě pracovala a své slabé stránky jsem zlepšila jako spontálnost, tu už můžu říct že mám.
Skořápka dřív taky byla,teď jsme víc otevřenější,ale vybírám si komu se otevřu.

ROVNOMĚRNÝ OBLIČEJ (obličej není ani kulatý, ani hranatý, ale má oválný tvar a je vyrovnaný)

Jsou objektivní. K lidem, na kterým jim záleží dovedou být velmi otevření, jinak se mohou chovat diskrétně, chladně nebo diplomaticky.

Plánující. Nechtějí udělat chybu.

Slabé stránky:
Jsou velmi rezervovaní a mají sklon uzavírat se do skořápky. Skrývají své emoce, svou citlivost a vnímavost. Schází jim spontánnost, protože než se do něčeho pustí nebo se pro něco rozhodnou, musí si vše promyslet.

Přednosti:
Zajímá je pravda a objektivita. Svět vidí komplexně. Nemají rádi, když jsou věci pevně dané a není možné je dále měnit. Vadí jim neměnná přesvědčení či definitivní rozhodnutí, které nelze vrátit zpět (sliby, které není jisté dodržet).
06.12.2017 - 17:21 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Ono je právě důležité si tohle připustit a poznat jak na tom jsem nebo jsi. Dokud člověk nepozná sám sebe tak se jen obelhává. Mimochodem, já bych třeba pomohl rád, ale když si z Prahy...
06.12.2017 - 17:15 | Filtr
(Beran) upřímnost » *Jupiterka
Jistě, kdybyste tu měla fotku tak bych na to pamatoval, že jste výrazně starší a pravděpodobně bych ani tykat nezačal.

Někdo je na řeku zvyklý, někdo ne.

Tohle nemá smysl rozebírat. Jsou tři typy osobností - viz vlákno zde:
http://diskuze.najdise.cz/prispevek…
Příspěvek s datumem: 05.12.2017 - 18:10

Je zcela přirozené, že ve společnosti existují jak optimisti, tak i opatrní lidé. Takže to jak na to pohlížíte je jen a jen vaše věc. Nebudu rozporovat vaše právo na optimismus, stejně jako byste vy neměla rozporovat moje právo na opatrnost a předběžné varování. Vy optimisti máte sklon vidět věci jednoduše, my racionálnější ("hranatější") zase hledáme širší spojitosti na které se snažíme upozorňovat. Není to nic proti ničemu, schází mi tu onen objektivní typ. Třeba se najde.

A nepsal jsem že chce spáchat sebevraždu, ale o významu vody ve snu, který může mít. Je mnoho významů a záleží na okolnostech. Ty významy mohou být zcela opačné. Mohl bych psát o svých snech, ale o mě tahle diskuse není.
06.12.2017 - 13:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Jen pro upřesnění. Jsou dva druhy psychologů, poradenští a kliničtí. Měl jsem na mysli klinického.
06.12.2017 - 13:27 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
tak určitě proč ne, ale nezažila jsem to, řekla bych že dobrých psychologů je velmi málo
06.12.2017 - 12:42 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Někdy se děje, že psycholog na pacienta může vyvinout nátlak, působí to neprofesionálně, ale jeho záměrem může být zjistit jak se chováš v určitých situacích, aby dokázal určit diagnózu.
06.12.2017 - 12:01 | Filtr
(Panna) Arezet » dan162
máš pravdu Dane, já se narodila,cítila jsem že mě nikdo na světě nechce,že obtěžuji,když něco požaduji,že mám být ráda za to co má ma co dostanu....a je hrozně těžké si uvědomit,že nemusím být tak silná jak se snažím být,protože jsem prostě žena a nezvládnu vše sama a potřebuju někoho kdo mi podá pomocnou ruku a neříkat si že obtěžuji, že jiní mají dost trápení a já jim budu přidávat.... tak jsem to cítila,ale když jsem si nedávno řekla o pomoc došlo mi,že přátelé nejsou skutečnými přáteli a rodina je něco co u nás doma neklape, že jsem na světě na vše sama a proto tak moc jsem dřív vysela na partnerovi, bohužel i to mi zkazilo vztah,pak dlouho dobu jsem se začla spoléhat jen na sebe,vše vyřešit sama neobtěžovat,nebo nebýt u muže zachudinku,která je potřeba zachránit...a tak jsme zase dostal do vztahu muže,kteří toho využívali,abych se zase zpětně naučila být křehká žena,která si musí říct o pomoct.....a tak jsem tyhle vztahy ukončila, cítím se prostě osaměle,že není kdo by mě chvilku přidržel nad vodou a topím se v tom sama,ale cítím že dokud se z toho nedostanu,že vztah nechci.. musím si vyřešit problémy a najít rovnováhu....někdy ybch s ipřála být o tak 30 let starší a vědět co ještě nevím :)
06.12.2017 - 11:51 | Filtr
(Panna) Arezet » *Jupiterka
CHCI ŽÍT nechci přežívat jako doposud, na sebe vraždu občas někdy mslím,ale co tím vyřeším, nic, jen odložím problém na jindy a ještě můj odchod ublíží mým blízkým,takže už při pomyšlení,že to ublíží rodině,tak cítím bolest za ně... já jinou možnos tani nemám, já se vzdát nemůžu a ani nechci, chci dosáhnout svých snů a cílů :1:
06.12.2017 - 11:48 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
taky jsem to zažila, když jsem byla na dětském táboře a v roce 2002 byli povedně, musela jsem si pro bágl a šla jsem přes můstek,kde tekla voda, voda byla k půlce lýtka a i tak jsem měla pocit,že mě to strhne jakou ta voda měla sílů.
06.12.2017 - 11:46 | Filtr
(Panna) Arezet » Sky
Určitě ženu cítíš to správně :4: psychologa brr měla jsem jednoho a vím,že muži se nedovedu otevřít ohledně svého zmatku v mozku,nevím proč,ale muž by mě nedokázal správně pochopit a já bych cítila,že nemá zájem řešit mé bolístky bla bla bla....fakt cítím se na cvokhaus, on te nstav zase za pár dní snad pomine, mě to tak nějak lítá,když už je toho trápení moc,tak se emočně složím,ale pak cítím úlevu. :1:
06.12.2017 - 11:42 | Filtr
(Panna) Arezet » Anilah
svým způsobem o tom pořád přemýšlím.
06.12.2017 - 11:41 | Filtr
(Panna) Arezet » *Jupiterka
máš pravdu vím co mě baví,jen nevidím cestu jak tam dojít,vidím samé překážky,které musím přejít tak,že se dostanuještě na větší dno než jsem teď a cítím strach,že z toho dna se už nedostanu,že umřu...a já nemůžu umřít,nemůžu tu nechat svojí mamku samotnou...

Když bych řekla co přesně chci, většina lidí mi na to řekla už to začalo v dětství od rodičů,zpívta umí hodně lidí,fajn podpora fakt,poslední rok od chvíle co jsme nahrávla is kapelou písně ve studiu, jsme začla zaznamenávat od lidí c otomu rozumí či jiných muzikantů na vystoupení ohlasy, i náhled blízkých se změnil,když si mě přijeli poslechnout a te´d potom všem cítím strašný zmar,že až v mých 27 letech vím co chci dělat,ale nevím jak se tam dostat a když se tam dostanu co potom....a ta kse točím v kruhu starchu a špátné práce, a vím že musím co nejrychleji něco vymyslet,jinak už nikam nenastoupím a budu v úzkostech doma...
06.12.2017 - 11:39 | Filtr
(Rak) dan162 » Arezet
Většinou kdo nejvíc pomoc potřebuje nejmíň žádá. A podvědomí uz tuplem.
06.12.2017 - 11:34 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
v tu chvíli,když tam byli ty židle,tak tam nikdo nebyl,jen já, přeházené židle nebyli,jen byli zvláštně sestavené,že jako by nestáli na zemi,ale lehce levitovalitak,že části zakrývali sami sebe,třeba to mylsím tak ,že noha židle co byla víš byla v místě,kde opěradlo,spíš to vypadalo jako by se nějak vysunuly
06.12.2017 - 11:32 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
Já se přiznám,že mě v tom snu samotnou zarazlo,že volám o pomoc,že jsem to vyslovila, jási jen tak o pomoc neříkám,vlastně jsem to udělala v životě asi jednou,před 10 lety a byl to partner,kdo mi pomohl.


Opravdu potřebuju,te´d někoho kdo by mi pomohl,sama cítm že to nedám.
06.12.2017 - 11:29 | Filtr
(Panna) Arezet » *Jupiterka
Na kurz jsem se ptala bylo toho víc, floristika,protože jsem zručná,ráda dělá mvěci krásné,mám cit pro barvy a kombinace.Ale není to ono co chci.
Přemýšlím kam by to vedlo....

Zaujali mě masáže,jelikož mám přirozeně talent na t ose správně dotýkat a správně masírovat ač jsme se to nikde neučila,tak jsem zjistila,že tu techniku ovládám.
Jen se bojím podnikání,taky mi na to chybí finance,pořád s nima bojuji.
Kurz ,který je akreditovaný ministerstvem zdraví je teď na mě moc drahý,ale dělala bych něco co mě zajímá,jde mi to ta praktická část,neím jak mi půjde teorie.Ale taky to není zrovna to čeho chci dosáhnout.

Pka jsme se koukala na kurz profesionální chůvy,abych mohla do soukromé školky,ale došlo mi že přímo o mimča se zase starat nechci,spíš o děti od 3 do 5 a neví mzda najdu,přemýšlela jsme že bych si kurz nechala uhradit ÚP.
Taky to co chci skutečně jen plán B.


Proč zůstávám u toh oc omě nebaví?Porotže je to líp placený,to co bych dělala je méně ohodocený viz floristka třeba.....


Nějak mi chybí někdo s kým bych otom mohla diskutovat,aby mi poradil atd... a nikdo takový vedle mě není a já se bojím každého rozhodnutí,jelikož si teď nemůžu dovolit furt riskovat...padám čímdál tím na větš ía větší dno. :24:
06.12.2017 - 10:31 | Filtr
(Váhy) *Jupiterka » upřímnost
Sice jsem zvyklá, že si zde ve většině tykáme, ale můžeme si vykat :1:.Nechci nijak rozporovat, že je možné se utopit třeba i v lavoru. Byla jsem i v řece tedy a několikrát za svůj život,dokonce jsem díky proudu padala z kamenů,nalokala se pod splavem, když jste se na to ptal.
Mně jde o něco jiného ,ano, děvče potřebuje pomoci, když neví jak sama na to,prostě cítím, že je třeba jí podpořit a ne psát o zoufalstvích...a že někdo chce páchat sebevraždu.Ona chce žít a to tady je kolikrát z jejích psaní cítit.
Takže ten sen jí ukázal situaci a sama si dost vyložila a příště nám třeba napíše sen, jak doplavala na břeh a opalovala se tam :27:.
Příspěvky: 38-14 13-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »