Základní nepodmíněný příjem -jinak- pro ženy


05.12.2017 - 09:49
(Vodnář) mili111
Základní nepodmíněný příjem -jinak- pro ženy
Tak mě kluk trochu dopřál pocit, že to "není s těma mladejma tak hrozný" :4:
Pro mě....opravdu chytrý článek a k věci.

To by mohli pobrat i věční remcalové proti základnímu příjmu.

Dokonce by se to nemuselo dotknout hrdosti těch "co by nás živili".

A z mého pohledu (k ženám 50+)...spousta těch co upřednostnila děti a rodinu před kariérou nebo prostě měly smůlu, protože před 30+ lety zas tak na výběr nebylo....by nemusela doklepat do prodlouženého důchodu v neutěšených pracovních (či rodinných nebo bytových) podmínkách.
Ale mohla....a to je podstatné.
https://www.krajskelisty.cz/stredoc…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 3 2 1
Řazení:
06.12.2017 - 12:11 | Filtr
(Býk) player » mili111
Nojo , ale to jsou z hlediska státokasy drobáky , ty manažerský platy. Ono zase tolik těch manažerů není a navíc , dnes už často (byť ne vždy) mají platy odvislé od své výkonnosti. Ale na tomhle to nedáme. Leda opět jak Husiti v Táboře. Všechno do kádí. :4:
06.12.2017 - 11:31 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
Kdyz chceš neco zavést v milionovem měřítku, jako zákon, tak to není dobrovolne.

Stát vybere peníze na daních a předstírá nebo my ocekavame, ze se tedy o vse postará. Množství lidi, kteří žijí na hraně ale stoupá, stejne jako pocty lidi, kteří padli na dno. I presto je hodně lidi, kteří lidem pomáhají, sami od sebe, i kdyz plati dane, to jsou ti obetavci.

Nizkoprijmovi casto mají satelit a velkou obrazovku - i kdyz na 25% urok. Takže materialne se snaží se nasytit nad sve poměry.
06.12.2017 - 11:14 | Filtr
(Vodnář) mili111 » dan162
Sakráááá :85:..zas jinde :4:

Jak nuceně? Co nese stát? Jaký obětavci?

Jak může začít mít dost, když si ještě nemohl vyzkoušet něco z toho.
Bude to člověk d člověka....nelze hodit do jednoho pytle...třeba 50/50%Jo...ale taky pokud vy budete mít podobně jako já...nebo spíš.....nebudete mě nutit mít nic zatímco vy si žijete...a vidím jak divně....no říkala jsem....jsem optimistický pesimista nebo naopak :25: :22: :4:
se navzájem asi nepřesvědčíme :44: :4:
06.12.2017 - 10:28 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
Omyl s tím nabažením - kdo štěstí hledá ve věcech, nemá nikdy dost.

Ano, asi koukáme podobně.

Když se třeba sníží daně, lidem víc zůstane a budou odpovědnější k okolí, větší podpora těm na okraji. Dnes většinu odpovědnosti nese stát a pár obětavců.

Proč vlastně nuceně měnit celou společnost, ať chce nebo ne ?
06.12.2017 - 10:20 | Filtr
(Vodnář) mili111 » dan162
Většina :15:...většina těch myšlenek e bude podporovat sama....když se lidem umožní je podporovat....nadechnout se...rozhlédnout se ...vybrat si....rozhodnout....něco pro to dělat :3:
A nějak o musí začít....a tohle visí ve vzduchu a je to šance ro začátek...nevím už jak to přiblížit.

Máme na to...už nyní....dobře spočítáno odborníky (ne mnou :4:)...zkusím něco najít :63:

Stavby...povolení...ale i matroše a falešné dotace a možnost s tím pracovat....NJN...znám

Ti nejchudší (nedobrovolně)musí mít možnost se nabažit....možná, ž by mohlo překvapit....jak rychle to dojde naplnění....pokud není bráněno....a dokonce mohou přeskočit dál (my jsme tu šanci měli po "revoluci")....oni už aj možnost vidět, kam to vedlo.
Myslím, že máme podobný pohled...jen na to koukáme každý z druhé strany....ty říkáš....ještě nenastaly podmínky...a já...tohle nám může pomoct, aby nastaly :3:...zdá se mi :4:
06.12.2017 - 10:06 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » dan162
Tak Praha je extrém v cenách a navíc, ne všichni by v Praze chtěli bydlet,já třeba ne....jsem spokojená na vsi blízko stotisícového města.
Píšeš o super eko domech...hmmm, já bydlím domě, který jsme před deseti lety postavili, nemám zde ani rekuperaci, ani tepelné čerpadlo, solární panely, dokonce ani bazén na zahradě, prostě klasický menší rodinný domek s malou zahrádkou. Přesto jeho tržní cena je nyní přes 5 mil. a lidi z města by mi za něj ruce utrhli.
Poloviční nájemné v bytech, to si neumím vůbec představit, že by na to majitelé přistoupili. Dneska chce každý vydělávat, utržit.
Ale nemyslím si, že je to jenom problém cen bydlení, celkově jsou prostě u nás ceny nepoměrně vysoké vzhledem k výši platů. Je třeba "směšné", když děláš kvalifikovanou a náročnou práci a tvůj plat činí cca 70% průměrné mzdy.
06.12.2017 - 09:52 | Filtr
(Rak) dan162 » Znovuzrozená
II. kategorie ? Poloviční nájemné. Dnes musíš mít super ekodům, například nedávno proběhl článek o tom, že bez rekuperace dům nedosáhne na povolení. Před tím to byla zase energetická náročnost budovy, kdy třeba podkrovní místnosti nešlo legálně postavit. Nelze dnes postavit minidům. Nelze vstoupit zvenku hned do místnosti. Těch předpisů jsou mraky.

Prostě aby si lidé koupili to, na co mají a nebyli tlačeni do krajností. Koukni na ceny bytů v Praze, zvláště malých.

On si trh s tím poradí, zvyšuje se spolubydlení, bydlí se v chatách a zahradních domcích, mobilhaimech, maringotkách.
06.12.2017 - 09:43 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » dan162
Dane, co si představuješ pod pojmem bydlení II.kategorie? Společné WC na chodbě, topení v kamnech..atd. ? :63: :23:
Nemyslím si, že jenom tohle je řešení. Navíc, když celý život pracuješ, aby ses třeba dopracoval k lepšímu bydlení, nemáš žádné dluhy, ale žiješ "single" a chceš žít tak nějak "normálně" (nekupuješ značkový hadry, eko potraviny :4:, nejezdíš na drahé dovolené, přesto máš co dělat, aby ti výplata stačila.
Jedné mé kolegyni zemřel švagr a zůstala po něm poměrně mladá vdova (cca 40) a víš co jí řekli na sociálce, když se ptala na vdovský důchod a jak to bude vše finančně zvládat? Prý mladá paní, najděte si honem nového chlapa... :23:
06.12.2017 - 09:13 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
Proti myšlence nejsem, je pěkná, stejně jako mnoho dalších, třeba kvalitní vzdělání pro všechny, i pro ty blbé, holt s více učiteli, jakési košer potraviny, preventivní všeobecná léčba... Která z krásných myšlenek si zaslouží korunu od státu ? No ta, která má největší přínos pro většinu voličů. Aktuálně to je dle výsledků voleb něco jiného, například EET a podpora velkých firem/kapitálu.

Koncept základního příjmu je krásný, čistý. Koláče bez práce jednou fakt nastanou, robotizace má i kladné stránky. Člověk také soucítí s lidmi, kteří jedou hranu. Sám vím, jak kluci odskákali, že jsem se musel víc věnovat práci místo jim, když bylo potřeba víc pracovat, těm dětem se to nahradit nedá.

Zrušení STÁTNÍHO sociálního amsámblu je dobrý vedlejší efekt základního příjmu, než jako dnes vychovávat lidi k tomu, aby se křivili, lhali a dosáhli na dávky. Stát neumí poznat, kdo je na tom zle, a kdo to hraje. Umí to poznat místní samosprávy do počtu obyvatel tak 5.000

První otázka je, kdy na to budeme mít. Dnes daňová soustava neprodukuje přebytky. Dluhem to nelze ufinancovat, u nás pořád navíc roste. Provádět to po jánošívsku (někomu sebrat a jinému dát) má vážné důsledky - žena bude chlapa potřebovat ještě méně, ten bude v práci průměrně 12 hodin místo 8, oddálí se od sebe, chlapi tím nevyspějí líp. Sociální inženýrství (shora měněné životní podmínky) jsou umělý zásah, tedy s velkou šancí na vážnou chybu.

Malý krok už máme - částku na dítě při velmi malém příjmu dostaneš od finančáku zaplacenou.

Největší daně ale platí ti nejchudší, právě ti, kteří jsou na tom nejhůř. Den daňové svobody zaměstnance je někdy v srpnu a daně se pořád mírně zvyšují, také rostou nucené poplatky placené státu a spojené s podnikáním, takže se blížíme spíš k září než červenci. Mám proto zato, že největší lidumil sníží daně, zatímco asociální člověk je zvyšuje.

A stále si neuvědomuješ dopad druhého argumentu - největší díl výdajů je u lidí za bydlení. Ne za potraviny. Jak socialismus nemám rád, tak ten bydlení vyřešil, zatímco nyní se jen zdražuje, protože normy jsou extrémně přísné a drahé na realizaci. Náklady na stavbu se za posledních řekněme 10 let snad zdvojnásobily, to je na ceně nájemného/hypotéky dost znát. Povolovací proces šílený. Výsledek - nestaví se, ceny jsou ještě výše. Až skončí doba levných hypoték, bude do ouvej.

Třetí problém je potřeba spotřeby, ti nejchudší chtějí mít takovou spotřebu jako ti movitější, nechtějí přijmout, že na to nemají.

Tohle jsou žáby na prameni, proč lidem v peněžence furt chybí - proto podle mne nyní čas na základní příjem u nás ještě nenastal.
06.12.2017 - 08:29 | Filtr
(Vodnář) mili111 » dan162
Nepletla bych s vám do toho...ale je to moje diskuze :4:..takže jo

:no a vo tom to je....umožnit lidem(tedy alespoň zatím ženám, než dojde na všechny)...aby mohly/i dělat, co je baví nebo třeba to, co je těžké nebo ošklivé, ale za ranec peněz. Ať si každý vybere to svoje.
Já to chápu tak, že tohle by umožnilo postupovat blíž ke změnám tím směrem. A protože to lítá ve vzduchu, možná by se povedlo referendem prosadit. (Vlastně jsem o tom začala trochu pochybovat po této diskuzi...a to mám Najdise za inteligentní a hápavější vzorek obyvatelstva :63:).
Ne, že to je nejgeniálnější řešení...jen řešení, které by k těm všem změnám mohlo pošoupnout........a jak jsem zjistila...jeho návrh vyvolává ve spoustě lidí nějaké podzemní "proudy". :4:
(ve mě by to vyvolalo např. kdyby prohlásil....dáme to všem ženám od 18 do 50...ty ostatní to nějak doklepaj...o by mi přišlo nelogické a nespravedlivé......nebo dáme na každé dítě bez omezení počtu...to by ve mě vyvolalo podivný pocit :22: :4:).

Přídavky s tím hnou....znám spoustu žen (tak třeba z deseti4,5?)co by okamžitě zůstaly doma, daly se a menší podnikání a šily nebo pletly nebo....hezké věci.....nebo jen třeba stál účtařinu, ale bez stresu...s láskou v klidu.
(PS: samo že "podpora" malých podnikatelů a placení zdravotního a sociálky, tak jak to je, k tomu přispívá).
Nemůžou...chcíply by hlady a tak dělají něco, co je nebaví nebo co by je bavilo, al ve velkém stresu a jsou z toho unavené, nemocné. Některé se přinutí a vžijí do role kariérní (někdy až svině) a časem je to dostane.
Vlastně teď(jakože v tomto vlákně) už jen hledám proč lidé, když se ji řekne, že by byla možnost dostat (zatím jen pro jejich ženy a matky...třeba)finanční základ jsou proti a dost často argumentují nesmysly.

PS: Neumím to přesně spočítat....ale když zrušíš (zatím většinu sociálek, polovinu pracáků, spousty dotací na rekvalifikační kurzy atd..atd....nebaví mě teď nad tím přemýšlet, co vše je s tím propletené.
05.12.2017 - 23:45 | Filtr
(Rak) dan162 » Marhon
Problém je v tom, že lidi dělají to, co je nebaví, a s tím žádné přídavky nehnou. Že nejčastěji ženský s dětma na tom často nejsou dobře je samozřejmě fakt. A i to, že pro aktivní změnu okolí je potřeba mužská energie, ženská pasivní je pocitově pro ženu fajn, v práci nebo při ohodnocení handicap. Používat mužskou energii pro ženu je výhodné finančně, blbě partnersky, co si myslím, obtížná volba.

Ale nechtěl jsem dělit cokoliv na mužské a ženské, nebo dokonce proti něčemu, spíš třeba na nevyhovující a vyhovující.
05.12.2017 - 22:32 | Filtr
(Lev) Marhon » dan162
:4: no, já bych ti mohla vyprávět o fyzicky náročný práci, co pány nebaví a tak jí klidně nechaji dělat ženskou. ale to by bylo na dlouho a zvedlo by mi to nejspíš tlak.
05.12.2017 - 21:14 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Khalia Palačičinka
neboj, este tomu prides na chut :4:
05.12.2017 - 17:39 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » mili111
Sorry no :4:
05.12.2017 - 17:37 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Khalia Palačičinka
Šiš marja.....k potecionánímu množení já tam mám téměř jediné výhrady z celého článku :4:...
sem psala Sosnovi...jak by to bylo dle mne s tou porodností
05.12.2017 - 17:25 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » Loreena Mckennitt
Mezi námi - mě mateřský instinkt zatím dost míjí, totéž mateřská láska :4: Myslela jsem, že se to s novou hormonální smrští změní, ale ne. Pořád mě víc berou koťátka. :61: Lidská mláďata e-e :4: Jasně, to moje je fajn. Někdy. :61: To má aspoň trochu mou protekci, ale spíš z principu. :4:
05.12.2017 - 17:13 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Khalia Palačičinka
:4: takze tiez partak :61: toto ma velmi tesi, hlavne, ked si spomeniem na svoje nabozenske vazalstvo :10: :4: keby som ja mala partaka :61: tak by sa sam rozhodoval, co chce a bol by respektovany.. :6: pre toto je mi "luto", ze nemam partaka.. viem si predstavit, ze by sa mal dobre - zivot v emocionalnej i materialnej hojnosti u dvoch, co sa maju radi :12: stale vravim, ze skoda pre to hypoteticke dieta, o co prichadza :61: prekazky a vyzvy mam tiez rada, ale toto je viac menej celozivotny projekt, lebo aj keby partak vyletel z hniezda, stale by som nad nim myslela.. a hlavne, akosi to v sebe nemam, resp. tie materinske instinkty prejavujem inde :4: tebe i sosnovi moc fandim, vojtisek si vybral skvele :1: :15:

:4: hej, ten radix, to je vtipne - nemam ho s nikym tak podobny ako s tebou :4:
05.12.2017 - 17:08 | Filtr
(Váhy) sahier » Háňa*
trafila si do čierneho , dnes sú muži skutočne nemuži ...poserkovia
05.12.2017 - 17:05 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » Loreena Mckennitt
Hele, mě motivovalo asi to, co mě motivuje ke všem ostatním "hecům" - můj charakter. Jsem člověk, co si musí věci v drtivé většině odzkoušet na vlastní kůži, protože pak by litoval toho, že to neudělal. :4: Ano, někdy je to třeba kvůli takovým volbám náročnější, únavný, ale vždycky vím, že je to lepší, než kdybych to neudělala. Volím radši cestu s překážkama - abych z toho života taky něco měla :4:

Jinak ano - dítě je parťák. Kámoš. Jinak jsem to nikdy neviděla a ani s narozením skutečnýho potomka se můj náhled nezměnil :15:
Vím, že ve spoustě věcí budu hodně netradiční matka. Asi i krkavčí matka :4: Ale je to lepší, než jít proti vlastnímu přesvědčení.

Koukám - máš vlastně Pluto v 1. domě jak já :61: A já furt, proč si tak rozumíme. A vůbec super radix. Planety podobně umístěné... :6: A o Venuši v 8. domě v Blížencích ani nemluvim :61:
05.12.2017 - 16:47 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Khalia Palačičinka
:1: co ta motivovalo k hecu? :4:

ja muzovi hovorim, ze keby sme dake mali (cisto teoreticky), tak by to bol nas partak :61: :61: :61:
05.12.2017 - 15:14 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » Loreena Mckennitt
No, já teda po panence nikdy netoužila :61: Ale je fakt, že k dětem mám dost odstup. Zároveň jsem ale jedno nejpozději ve 24 letech hecnout chtěla. Což se splnilo. A dál... děj se vůle boží :4:

Jinak - hormonální antikoncepce je strašný průs... :93: To je prostě šílené. Já se fakt jen modlím, aby si ženský konečně šáhli do svědomí a začaly se trochu vzdělávat. :8:
05.12.2017 - 15:10 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Khalia Palačičinka
dobre delenie :1: este mi napada - ti, co nikdy nepocitili tuzbu mat vlastnu panenku :1:

k tym detom po 30ke - je to coraz horsie s plodnostou - nielen kvoli veku, ale aj kvoli hak v pitnej vode.. s tym uz by sa malo daco robit :63:
05.12.2017 - 15:03 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » mili111
Hele, sice nemám přehled, jak je na tom většina mladých, ale vidím kolem sebe jedno - většina lidí kolem mě děti nechce vůbec, z přesvědčení (ať je jakékoliv).

Pak jsou tu ti, co děti chtějí až po třicítce ne proto, že by neměli peníze, ale proto, že tu kariéru budovat prostě chtějí - naplňuje je to. A moc dobře si uvědomují, že s dítětem by to prostě nešlo a prokaučovali by nejlepší léta života.

Další skupinou jsou ti, co děti možná chtějí, ale rezignovali na opačný pohlaví (nebo mají jiný problém), takže se také uchylují ke kariéře - i když to třeba není odjakživa jejich primární smysl života, tak se přizpůsobí.

A strašně moc zástupců (a to mě fakt ten pohled na ně až bolí) má skupina těch, co vůbec nic neřeší a kolikrát ani nemají nejmenší tušení, jak to s tou plodností po třicítce je. Prostě - "Ono to nějak bude. Je mi jedno jak."

Takže za mě - dobře, možná by takový základní příjem něco vyřešil, ale ve spoustě jiných ohledů by lidi (ženy) spíš více utvrdil v jejich přesvědčení. Na tohle by to podle mě nemělo vůbec vliv. A jestli mám být upřímná, v tomhle jsem trochu za jedno s plájou - lidí je na Zemi víc než dost. A to, že se někteří nechtějí množit... asi to tak má být :3:
05.12.2017 - 14:53 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
ona je celá diskuze z prdu kulička. Autor článku něco "vyplodil" a my mu to žereme, jakoby to mělo zítra přijít. Vezmu to obráceně - robotizace postoupila tak, že kdo nechce, pracovat na své uživení a bydlení nemusí, ale dělá co ho fakt baví. Mnoho malířů obrazů, osobních koučů, bydlení v přírodě, sportovní nadšenci, divadla, návrhářů pokojů, záplava interaktivních kin. Minulý rok byla zprovozněna poslední chybějící přípojka internetu do Horní Dolní na základní rychlosti 10Gbit/s a v Botiči jsou úhoři. Referendum z listopadu rozhodlo, že návrhová rychlost autonomních automobilů budované trasy Paříž-Dobříš vzroste na 330km/h. Přihlášky do kolonie na Mars jsou pro letošek obsazené.
05.12.2017 - 14:40 | Filtr
(Vodnář) mili111 » dan162
Odepíši podrobněji až dorazím...zatím jen...všimla jsem si... bereš muže podle sebe a já ti opravdu věřím, že dřeš jen pro dobro žen a dětí (nebo jsi o tom přesvědčen).
Já zas asi beru ženy hodě pole mých pozorování...a předpokládám z mých znalostí. Tomu se asi nevyhneme.
Některé věci jsem odepsala Plájovi a Háně ...tak už jsem je nepsala znovu :3: :29:
Příspěvky: 73-49 48-24 23-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »