Zatmění


04.12.2017 - 21:45
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Zatmění
aneb jak je to vlastně s těmi uzly a ohnisky (Černou Lunou)?

Astronomům je to jasné, zatímco mně o tom nikdo neřekl a dosud jsem se s tím nikde v astrologické literatuře nesetkal, čímž ovšem netvrdím, že to není nikde popsáno. Zkrátka že k zatmění Měsíce dochází občas za úplňku (opozice SL-LU) a k zatmění Slunce občas za novu (konjunkce SL-LU), ví každý. Ale ono slovo "občas" má své jasné zákonitosti, které najdeme i v astrologii.
Zatmění Slunce nastává, když při konjunkci s Lunou dojde i ke konjunkci s jedním z lunárních uzlů (místo protnutí ekliptiky s rovinou oběhu Luny). Je to naprosto jednoduché. Právě tak k zatmění Měsíce dochází v okamžiku, kdy obě světla jsou navzájem v opozici a současně v konjunkci s protilehlými lunárními uzly. Když je větší orbis, může nastat zatmění polostínové, nebo částečné...

O Černé Luně nedávno hezky i s astronomickým rozborem pojednal Stuart Hample, tak jen letem světem zmíním, že zatmění Slunce, při kterém jsou obě světla v konjunkci s Černou Lunou, se jeví jako prstencové zatmění - Luna je v apogeu. Oproti tomu při zatmění Slunce a současné opozici s ČL se jedná o lunární perigeum (úhlový průměr Měsíce je větší a i ze sluneční korony spatříme vnější oblasti, neb Slunce je více skryto).

A konečně k dotazu: Má tedy smysl vůbec zkoumat lunární uzly a Černou Lunu samostatně, když jsou takto vázány na Lunu? Neměly by tato body tvořit spíše určité nuance zabarvení vlivu vlastní Luny? Např. Luna v Beranu se bude chovat jinak při vzestupném uzlu v Raku a jinak při vzestupném uzlu ve Lvu? Případně jinak, když se k severnímu uzlu blíží, než když se od něho vzdaluje?
A totéž v kontextu s Černou Lunou, že Luna v apogeu a perigeu (případně v polovině radixu ČL - větší úhlový průměr Luny; oproti tomu v protilehlé polovině - menší úhlový průměr Luny) se bude chovat Luna jinak (např. někdy emoce více skrývat, jindy je dávat více najevo)?
Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti, zkoumání, případně zajímavé odkazy (raději v češtině).
Díky všem za zajímavé postřehy a případnou badatelskou činnost. :64:

Řazení:
05.12.2017 - 20:32 | Filtr
(Ryby) thééé » Sosna zvlčelý
To je zajímavá úvaha, docela by mě zajímalo, jestli se tomu někdo víc nevěnuje.
Osobně jsem zatím přesvědčená, že Černá luna dokresluje, nebo možná vykresluje prvotní emoční trauma. Často se uvádí, že prvotní trauma je něco, co si nesmíme za žádnou cenu připustit, je to takové "černé témné"místo, které se snažíme většinu života před sebou a okolím ukrýt.
A co se týká Uzlů, tak mám je zrovna v ose - Rak - Kozoroh, tak nejsem objektivní, protože i tady mě teda ten Jižní uzel vede stejným směrem :4: což je v tomto případě blbé :25:
Pro mě - prastará vzpomínka, touha, která se taky podílí na podloží emočního života.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »