Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Řazení:
15.05.2018 - 08:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Chlapi na to vlítli bez rozmyslu. :4:
15.05.2018 - 07:31 | Filtr
(Býk) Deam » Kiyoko
Sám jsem zvědav, až dojde na lámání chleba, kdo dostane přednost. :)

Když sleduji preferované skupiny a jejich osud, vypadá to, že nejvyšší karty mají zatím muslimové.

Ti mohou být homofobní, anisemitští, všelijak zpátečničtí, chovat se jak naprostý dobytek a v podstatě jim to bez větších následků projde.

V Německu sice pláčou, že už tam u nich zase bijí židy (a neobsluhují), ale nevypadá to, že by měli zájem udělat pro jejich ochranu více, než pár velkohubých keců.

např: https://www.novinky.cz/zahranicni/…

Židy neobsloužíme:

https://www.parlamentnilisty.cz/are…

Co se týče vizí budoucnosti, je stále otevřená, ale pro společnost, jaká by se nám zamlouvala (co se mě týče, ve smyslu společenské svobody asi 90. léta) to vypadá čím dál hůře.
15.05.2018 - 07:04 | Filtr
(Býk) Deam
Kdo je z Pardubic a okolí:

https://www.facebook.com/events/…

Pardubický salón pořádá další zajímavou debatu. :)

Petr Hampl a Benjamin Kuras, předpokládám, že v místě budou i kopie Prolomení hradeb a samozřejmě i knihy od Benjamina Kurase.
15.05.2018 - 06:38 | Filtr
(Býk) Deam » Bosch
Na oplátku. ;)

Mladí manželé se dohodnou, že si pořídí vlastního, krásného potomka. Vysadí antikoncepci, počítají plodné a neplodné dny, sledují bazální teplotu. Dva roky nic. Jdou tedy ke gynekologovi a svěří se mu se svým problémem.
Ten se na ně podívá a řekne :" Chlapi, neblbněte!"
08.05.2018 - 00:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
A tenhle znáš?
Víš jaký je rozdíl mezi asádem bašarem a milošem zemanem?
Asád chemické zbraně má ale nepřizná.
Miloš Zeman chemické zbraně nemá ale přizná. :-)
09.04.2018 - 23:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » ikebbarka
ezoteroristky :-)
09.04.2018 - 22:36 | Filtr
(Býk) ikebbarka
Vyslechla jsem toto vysílání a myslím, že je to velice poučné ;-)

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
08.04.2018 - 06:59 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
A něco zcela jiného - Itálie:

"Ideologie GENDER, degenerace nové generace a kdo to v Itálii propaguje"

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.…
07.04.2018 - 21:11 | Filtr
(Býk) Deam
Novinky tentokrát z Belgie. :)

https://stredoevropan.cz/2018/04/…

A k tomu jako doplnění demografická statistika z Antverp.

https://stredoevropan.cz/2018/03/…
31.03.2018 - 23:03 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
To je strašně europocentrický pohled. ;) Španělsko je krásný případ, protože o něm každý ví a je to taková ukázka znovudobytí islamizované země. Ale těch "výjimek" je více, co si vybavuji Kypr, Singapur, Israel, Indie, ačkoliv osekaná, každopádně nevěřím, že by znovu dopustili nechat ten zbytek, co jim zůstal, převzít muslimy, Středoafrická republika se s islámskými potížisty také dokázala vypořádat. Poměrně nedávno vzniklý Jižní Súdán - který vznikl odtržením od převážně muslimského Súdánu.

Etiopie! To je vůbec zajímavá země, dlouhá staletí značná část muslimské populace, vysloveně hraniční oblast ale nějak s tím dokážou žít.

Podle mě to není ani tak moc o procentech, jako o trendech a vůli k životu. Samozřejmě pokud se populace domácího obyvatelstva snižuje s islamských migrantů rapidně zvyšuje, vyhlídky nevypadají dobře, takže Evropa fakticky nic moc, ale stále bych se neodvažoval tvrdit, že je vše ztraceno.

Obecně hodně záleží na mezinárodní situaci - jestli se někdo vměšuje a jak. Myslím, že Jižní Súdán by to bez zahraniční podpory nedal. Naopak Rusové mohli už dávno zaříznout Osmanskou říši - kdyby se nevměšoval západ.

U Babiše se nedivím ničemu, viz: https://abload.de/img/… Ta podoba. ;)
31.03.2018 - 00:13 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Nakonec je jedno, jestli se muslimům podvolíme s úsměvem na rtech nebo s výhradami. Poslouchala jsem nějakou přednášku, kde dotyčný řekl, že státy, kde podíl muslimů přesáhl 10 %, už byly nenávratně ztracené. Jediná výjimka bylo Španělsko, kde muslimy přemohli po 700 letech bojů.

XY pohlaví, to v médiích jede jak na běžícím pásu - pořad Prostřeno - tam se to homo nebo translidmi jen hemží. Dnes otevřu Babišův plátek 5+2 a je tam celá dvoustrana o tom, jak se z Matěje stala Martina, a končí to happyendem: Matěj si schoval spermie a teď s manželkou plánují šťastnou rodinu. :)
29.03.2018 - 04:07 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Tohle už mi začíná připadat jako křeč - myslím instanbulskou úmluvu. Jsou to jen plané žvásty bez opory v realitě. Není to trvale udržitelné...

Asi jako když Hitler sliboval Němcům novou vítěznou zbraň a Rusové byli kousek od Berlína. Papír snese všechno, ale nevypadá to vynutitelné v praxi.

Taková ženská obřízka je například v Británii negelální už desítky let, přesto nebyl nikdo potrestán.. ( https://www.theguardian.com/society… - 2010)

Vidím dva možné scénáře - buď dojde brzo k návratu Evropanů zpět ke zdravému rozumu - takže takové ty pohádky o třetím, čtvrtém, pátém a já nevím kolikátém pohlaví a s tím spojené úchylnosti, ale i spoustu dalších blbostí vycházejících dnes z řad "pokrokových" myslitelů spláchneme tam, kam patří a uchováme si celkem civilizovanou společnost.

A nebo to udělají jiní, po svém, na čemž ovšem prodělá celá společnost. U nás je volba stále ještě v našich rukou.

Aby bylo jasné, nač narážím:

https://www.infowars.com/germany-he…

V němčině:

https://www.bild.de/news/inland/…

Ředitel poradil matce, ať se kvůli šikaně dcerka ve škole zahalí, ó jak jednoduché řešení a jak ohleduplné k lidským právům oné dívčiny...

Dovedu si živě představit, jak úspěšně asi probíhá ideologická indoktrinace děti v duchu instanbulské úmluvy na školách s takovým zastoupením muslimů.

25.03.2018 - 22:33 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Hřímající patriarcha - překvapuje mě, jak pregnantně pojmenovává současné problémy.

https://www.youtube.com/watch/…

Tvrdí, že jim neustále mažou tato videa vyvěšená na youtube.

Když jsme ve vláknu Sebevražda záp. civilizace, tak se hodí i připomenout, že Sobotkova vláda zřejmě již ratifikovala tzv. Istanbulskou úmluvu
více o ní zde:
https://krusnohorec.webnode.cz/news…
...a zde, ovšem z jiné strany - podepsán Soros, Norské fondy a úřad vlády...:[
http://www.dejmezenamsanci.cz/aktua…

na závěr jedna vtipná věc na závěr: mj. na stránkách patriarchátu visí vyhlášení exkomunikapce pseudopapeže Františka :D
http://vkpatriarhat.org/cz/?p=38254
YouTube
18.03.2018 - 17:05 | Filtr
(Panna) Epoxit » Deam
žiadne problémy? modelová integrácia? úplne bez negatívnych prejavov, úplne bez kriminality? naozaj? vo vietnamských komunitách sa totiž často objavujú najväčší pestovatelia a distrubútori marihuany poprípade iných drog v Európe.. o účasti na pašeráctve tovaru, colných únikoch, machináciach v prístavoch ani nehovorím.. a pre vietnamcov špeciálne platí rigídna organizácia obchodno-spoločenských vzťahov z hora.. a hore bývajú často šéfovia gangov, ktorí majú nad koncetrovanejšími územiami skoro až plnú moc.. áno ono sa to zdá pekné: vietnamci sú skromní, snaživí, podnikajú, deti posielajú do škôl, nerobia nepokoje, nepáchajú drobnú kriminalitu.. ale ľudia by boli možno prekvapení, v čom všetkom majú niektorí ľudia z tejto komunity prsty.. a to aj u nás.. hovorí to však niečo o tej komunite, etniku v krajine ako celku? nehovorí.. nehovorí o tom ani ten Váš príspevok, ktorí má naznačovať niečo čo je pravda iba napovrchu a z istého uhlu.. pretože nič nie je čiernobiele..

Deame niečo Vám poviem.. a nie vo svojom záujme ale malo by to byť vo Vašom záujme pochopiť konečne a to že: svet nie je čiernobiely.. ale Vy podľa všetkého čo ste k tejto téme napísal, máte čiernobiele videnie.. jedny sú dobrí a druhí sú zlí, jedny sú útočníci a druhí ich obete.. vás nezaujíma individuálny človek jeho osobná história postoje.. Vy si ho, zrejme z pocitu bezpečia, potrebujete niekam zaradiť.. nuž potom keď budete hľadať vrahov a zlodejov, vždycky ich nájdete.. ale ľudí čo sú inakší a inak sa správajú budete pokladať za anomáliu.. linkov s nejakými Vám nahravajúcimi správami môžete vyhrabať aj milion! lenže problém je, že pre Vás má prednosť skupinové pred individuálnym.. etnické, historické, konfesíjne či rasové pred osobným.. a takáto optika realitu dosť deformuje.. nuž ale to sme tu už mali a nedopadlo to moc dobre..

takže vyzerá to tak, ako byste oprávnene varoval pred radikálmi.. a tak sa vydávate Vami zamýšlanou cestou na opačný smer.. paradoxne na jej konci sa stretávate s tými istými radikálmi, ktrorých právom odsudzujete a podávate si s nimi ruky.. Vaše ideové riešenie problému je identické - polarizácia..
11.03.2018 - 22:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
česnek už ti vyrašil?
já mám už asi 10cm výhonky
letos bude asi dobryj god chlebarod
https://www.youtube.com/watch/…
11.03.2018 - 21:51 | Filtr
(Býk) Deam
https://www.mirror.co.uk/news/…

Komu by uteklo, před pár lety se odehrávalo něco podobného v Rochdale, s ohledem na populaci je nejnovější případ ještě horší.

Jo, na oltář politické korektnosti je třeba obětovat další a další životy...
11.03.2018 - 21:36 | Filtr
(Býk) Deam » Epoxit
Kdepak, zjednodušovat to pouze na sociálno nelze. Náboženství a kultura příchozích a jejich potomků hraje obrovskou roli.

Podívejte se třeba na Vietnamskou komunitu ve Francii:

https://en.wikipedia.org/wiki/…

Dle textu na wiki jde, stejně jako u nás, o modelový příklad integrace. Přitom není pochyb o tom, na rozdíl od Italů, Poláků a dalších z důvodu odlišné barvy pleti budou vždy rozpoznatelní, ostatně jak plyne z článku, mnozí Francouzi na ně pohlíží svrchu, přesto vietnamská komunita nepůsobí Francii žádné velké problémy, zvláště ve srovnání s přistěhovalci z BV a Afriky.

Co se týče karmy - opravdu zajímavý koncept, až na to, že potíže s muslimy a islámem jsou celosvětové, viz třeba taková pěkná genocidka na Západní Papue:

https://en.wikipedia.org/wiki/…

Případně Myanmar např.: http://hlaoo1980.blogspot.cz/2012/…

Čas od času Thajsko,, Indie, Filipíny, teď nedávno Srí-Lanka a samozřejmě utlačování nemuslimů ve většinově muslimských zemích - Pákistán, Bangladéš, Afghánistán atd.

Všechny tyto konflikty a násilnosti mají jednu společnou věc - vždy jde o střet muslimové versus ostatní, prostě Huntingtonovské krvavé hranice islámu...

A když nejsou po ruce nemuslimové, vystačí si mezi sebou - šíté x sunnité, vraždy ze cti a podobné skvosty.

Samozřejmě elity mohou být nad věcí a užívat si dovolené v Piešťanech i jinde.

To ale nemění nic na tom, že islám posiluje v lidech negativní jevy a když se to smíchá ještě s tím nejhorším, co produkuje současná západní společnost, vznikne z toho opravdu odporný eintopf - ilustruje recenze překladu německo-turecké spisovatelky Güner Yasemin Balciové: Arabboy - https://www.parlamentnilisty.cz/are…
19.02.2018 - 21:26 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Tohle ale společnost před pozabíjením se neochrání naopak. Větší surovinová ekonomická náročnost na zdroje vede jen k dalším dobyvačným válkám a odnášejí to krajiny ze kterých pak utíkají ti méně šťastní lidé co mají tu smůlu že žijí na té druhé straně plotu. A to je to na co nadáváš "že ti sem lezou".
V tomhle světě se nikdo uskrovňovat nechystá což je problém zcela základní.
19.02.2018 - 20:32 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
já neznám jeho pohnutky zda jsou politické
spíše si myslím že tohle jednání pohání iracionální pocit strachu
mnohem větší problém je globální oteplování
pomůže nám co, udělat si dostatečné zásoby obilí do sudů?
19.02.2018 - 13:42 | Filtr
(Panna) Epoxit » Deam
ale je aj iný dvojtý meter.. také nepísané pravidlá.. napríklad si určite spomínate na vyčíňanie gangov mladistvých vo francúsku pred pár rokmi kedy porozbíjali pár výkladov a pár aut zapalíli.. neboli to akcie imigrantov.. boli to francúzi akurátže na svoje nešťastie francúzi/potomkovia imigrantov, tretia generácia, ktorá sa už narodila a vyrastala vo Francúzsku.. Alžírčania, Marokánci, Tunisania ľudia z bývalých kolónii boli ich dedovia, ktorí prišli po vojne do Francúska a fakticky vystavali svojimi rukami ako remeselníci či nádenníci francúske mestá.. Francúzom sa pracovať až tak nechcelo a už vôbec nie za také mzdy tak boli vítaní.. zostali tam založili si rodiny a žili.. ale na ich deti, aj keď boli už "pôvodom" Francúzi sa už pozeralo cez prsty a že berú "našim" prácu, ktorá sa so stavebným útlom i odlivom priemyslu stále zmenšovala.. a deti ich detí, vnuci, títo nespokojní mladí.. už nemali absolútne žiadny sociálny status..

vždy sa musíte pozerať na motivácie, čo tých ľudí k takým veciam ženie.. tí mladí si uvedomili, že budú vždy občanmi druhej kategorie aj keď sú francúzi.. vediac, že ten svet je exkluzívne snehobiely pokiaľ ide o lepšiu karieru, posty, sociálny status.. že oni sú ako sociálna skupina dobrí nanajvýš tak na nekvalifikované profesie, terč nespokojnosti či už rasovej či sociálnej majority, politická otázka.. a v tom bola ich vzbura..

jednoducho západ je a vždy bol uzavretá dobre oplotená pokladnica.. storočia parazitoval a stále parazituje na okolitom, menej "rozvinutom" svete.. ekonomické elity uplácajú vlastných ľudí konzumom a pocitom bezpečia aby nevideli, nemysleli a necítili to čo je "mimo".. média vytvarajú kampane, oblaky dymu aby odvrátili pozornosť od skutočných problémov.. však stádo sa vždy nadchne, vystraší, ľahko zmetie.. v Afrike zomierajú ľudia každý deň, či už v dôsledku vojen, chudoby či ekologie v tisícoch a veľkú rolu v tomto v minulosti zohral a stále hrá aj politika štátov a korporácii zo slávneho Západu.. ale to nikoho netrápi.. bežných ľudí u nás, v Nemecku, v Anglicku či v USA isto nie.. lebo média sú nové náboženstvo.. a čo nieje napísanými palcovými titulkami v novinách to neexistuje..

ja bývam blízko Piešťan.. je to kúpeľné mesto, do ktorého prichádzajú za kúpeľníctvom vo veľkom aj moslimovia.. chodili už za socializmu až podnes, mesto aj kúpeľný priemysel z nich profitoval.. nepamätám si, že by sa okolo nich vytvorila nejaká aféra.. nejaké problémy.. a už vôbec nie religiozneho či charakteru etnických rozporov s obyvateľmi mesta.. ľudia sú na nich zvyknutí, rešpektujú ich a oni rešpektujú ľudí.. to už trvá desaťročia.. a viete prečo? pretože ja si myslím, že aj súčasná mánia a medializované problémy s ľudmi s blízkeho východu na Západe nie sú problémami religioznymi vo svojej podstate ale problémom sociálnym.. moslimovia prichádzajúci do Piešťan ako kúpeľný hostia sú totiž zväčša dobre situovaní.. oni si nepotrebujú a nedajú vymývať mozgy nejakým svojím duchovným.. nepotrebujú mať s nami problémy ani ich robiť.. ich finančný a sociálny status im poskytuje väčšiu nezávislosť ako nejakej chudobnej ľahko manipulovateľnej mase.. je dôležité si uvedomiť, že na blízkom východe prakticky neexistuje stredná vrstva v našom význame slova.. a toto je oveľa väčší problém než by sa na prvý pohľad zdalo..

čo ma privádza k hlavnej pointe: karma je zdarma! a Západ si už dlho-dlho koleduje.. hlavne pokrytectvom.. na tých svojich hrá na "právo a spoločenské normy" a vo svete je Západ a druhotne cez obchod aj jeho obyvatelia - najväčší otrokár.. tam mu porušovanie pravidiel, žalostné mzdy, práca detí, obchod s ľuďmi atd. nevadí.. najväčším problémom Západu, odisteným granátom totiž nie je žiadne náboženstvo, národ, etnikum.. dokonca ani ideologia, v tej sa to iba zrkadlí.. najväčším problémom je univerzálna ľudská vlastnosť, ktorá sa ale tu rozvila do fatálnych rozmerov - a tou je GREED..
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
19.02.2018 - 01:02 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Že bychom z něj tedy udělali politického vězně? Za sdílení 2 odkazů na internetu? Hm hm hm
18.02.2018 - 19:55 | Filtr
(Býk) Deam
Cenzura na českém internetu v provedení Bakala a spol.:

https://www.parlamentnilisty.cz/are…

Podle Aeronetu, kteý s tím i přišel jako první, zatím z cenzury lehce ustupují:

https://aeronet.cz/news/…

Když už tu byly hudební vložky, k tomu se krásně hodí Tichá dohoda. ;)

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
17.02.2018 - 17:43 | Filtr
(Býk) Deam
A abych jen nenadával, co mě poslední dobou potěšilo. :)

https://kechlibar.net/wordpress/…

Mnozí lidé nadávají, že by se prostředky takto vynaložené daly použít lépe, nesouhlasím!

Myslímm, že tohle je opravdu jedna z šancí, jak účelně zabránit tomu, aby se lidstvo na planetě nepozabíjelo.
17.02.2018 - 17:38 | Filtr
(Býk) Deam
Islám neislám, největší problém jsou idioti domácího (evropského) původu:

http://gatesofvienna.net/2018/02/…

Kritika propagačního filmu města ucházejícího se o titul "Evropské město kultury" pro rok 2023.

"Hovoříc o středečním slyšení Dr. Cser-Palkovics András řekl, že když prezentovali propagační film pro Székesfehérvár - plný života, dostupný na youtube, s přibližně 3000 shlédnutím, jeden z unijních expertů prohlásil v šoku:

"Tohle je propaganda pro bílou křesťanskou Evropu, všichni jsou bílí, šťastní a tančí v ulicích."

Starosta také připomněl kritiku filmové rady na adresu Székesfehérváru:

"Chudé a migranty z filmu vynechali a přitom zde bylo příliš křížů, kostelů a co bylo ještě horší - přístup města, který toto považoval za hodnotu."

Když pominu to, že migranti asi v Székesfehérváru ve velkém fakt nebudou, nějak si nejsem vědom toho, že by se v propagačních videích v soutěži o evropské město kultury vyskytovaly záběry na bezdomovoce, špínu v ulicích či bitky s policisty.

Holt Maďaři jsou dnes nepohodlní, tak se proti nim použije sebevětší absurdita...

Kolikrát se člověk až zdráhá uvěřit, že něco takového může někdo myslet vážně!
10.02.2018 - 00:42 | Filtr
(Býk) Deam » Epoxit
Vida, když jste se tak rozepsal, zjišťuju, že se až překvapivě shodujeme.

Souhlasím s kritikou SA, SSA a států podílejících se na rozvracení režimů, které nechtěly hrát podle not "světového policajta".

Írán jsem sice nenavštívil, leč i tamní situaci sleduji aspoň okrajově z povzdálí a pokud vidím na BV nějaký stát, kde jsou velké naděje na změnu k lepšímu z hlediska svobod a lidských práv, je to právě zde. Už jsem to psal jinde, nejlepším lékem na naboženství je vláda teokracie.

Je otázkou, může-li to fungovat všude, nicméně zrovna Írán vypadá jako krásný případ země, kde by to jít mohlo a snad ne ojedinělá.

Pokud by nebyl zájem neustále živit konflikt na BV, další takovou zemí by mohla být právě Sýrie.

Co se dvojitého metru týče, v teoretické rovině stačí to, co říkáte, stejné právo pro všechny nezávisle na čemkoliv dalším. Já ale nikde nevidím vůli k tomu, aby to tak fungovalo. Z praxe od sousedů i v dalších postižených zemí je krásně vidět, že od určité demografické hranice jsou zákony vynutitelné pro všechny stejnou mírou jen obtížně, platí právo silnějšího a nevypadá to, že by třeba zrovna němečtí policisté byli těmi, kdo by určoval pravidla.

Je něco jiného pokutovat za překročení povolené rychlosti či špatné parkování a něco jiného jít proti gangu, který může být do bojů vybaven lépe jak oni příslušníci zákona.

A pokud už podaří zásahy proti zločincům, dorazí to výsměch ze strany soudců a symbolické tresty. Pohnutky můžou být různé, od strachu o rodinu až po ideologickou zaslepenost, výsledek je ovšem stejný, žádná rovnost před zákonem se nekoná.

0všem nežijeme v utopii a nikdy neexistovala žádná společnost, kde by se všem měřilo stejně, tedy aspoň o takové společnosti nevím. Domnívám se, že poslední dobou už jsou posouvány hranice tak daleko, až mě překvapuje, co vše jsou lidé ochotní snášet, myslím obecně.

Islámští migranti hrají do značné míry pouze roli užitečných idiotů, bohužel, neustálá hrozba teroru se velice hodí pro budování důkladně profízlované společnosti. Jenže i najatí herci mohou začít hrát podle vlastního scénáře.

Pravda je, že islám samotný je perfektní náboženství pro elity - na lid přísnost a vrchnost si může dělat skoro cokoliv. V případě potřeby lze nasměrovat lidový hněv do proti nevěřícím doma či do zahraničí. Ideální na další a další dělení společnosti.

I ten nejubožejší muslim se může utěšovat, že je více než nevěřící.

K súfismu asi tolik:

https://www.jihadwatch.org/2005/02/…

Nechce se mi překládat, tudíž ve zkratce - žádná velká sláva to nebyla. I mocní a vlivní súfiové byli pro džihád, nemuslimové pro ně byli druhořadí a podporovali všechny "krásy" islámu, které jsou s ním spojené.

Jediná mně známá mírumilovná verze islámu je ahmadíjská, ovšem nedá se říci, že by byla tato sekta u ostatních vyznavačů islámu zrovna v oblibě.

K tomu konci, bohužel současný západ už je jen karikaturou sebe samého, stále doufám, že to ještě půjde zvrátit, ale 2x nadějně to zrovna nevypadá.

Řešením není otevřená migrační politika, můžeme fungovat jako fungující vzor, za předpokladu, že vůbec dokážeme vyřešit vlastní potíže, kterých není momentálně zrovna málo.

Příspěvky: 218-194 193-169 168-144 143-119 118-94 93-69 68-44 43-19 18-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »