Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 17 

Řazení:
19.07.2019 - 13:27 | Filtr
(Panna) Wike10 » Anilah
Tak to je opravdu sebevražda civilizace, jak je název vlákna. nechce se mi tomu věřit.
18.07.2019 - 13:23 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Na Slovensku už deník SME progaguje pedofilii. Vydal tři články na to téma - ovšem na internetu jsou placené.

https://www.pokec24.cz/nezarazene/…
11.07.2019 - 21:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Lupi
Tak to mám radost že jsem si tě splet.
11.07.2019 - 21:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Bosch
To tedy nevím proč, Boši. To sis mně s někým splet.
11.07.2019 - 18:48 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Lupi
No hlavne abys to zjisteni zakomponovala i do svetonazoru na to " jak driv bylo lip".
11.07.2019 - 14:01 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Psyko
Boš neviděl Labe před čističkama a Krušný hory a jizerskohorskou Souš před odsířením.
Labe mělo vlastní stupeň znečištění, protože do platné stupnice se nevešlo (a ujišťuju všechny, že to by FAKT těžkej humus. Dobrovolně do toho nikdo nevlezl) a Souš už je zase zelená - i když teď při tom suchu nevím, jestli to zase všechno nepomřelo.
10.07.2019 - 18:25 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Psyko
Tak ty kamenne vyvary tady prave instaluji a ty puvodni drevene vyhodili.
Jak rikas ryby se tam uz neudrzi.
Je to dobre akorat tak si tam smocit nohy.
Ty bagry dokoncily dilo skazy.
S cistickou.. myslim si ze organicke hnojeni je zaklad trvale udrzitelneho hospodareni.
10.07.2019 - 16:15 | Filtr
(Ryby) Psyko » Bosch
Nebud tak depresivni ;)
Obojzivelniku je min, protoze je jednak min vody (sucho) a jednak ubyva jejich biotopu - mokradu. Obojzivelnici jsou zasadni potravinova zakladna, zerou je vsichni drobni dravci. Kdyz nejsou obojzivelnici a krajina je "vyzrana", jak to vidime dnes, jsou hladovi predatori nuceni jit do koryt potoku a rek a vybiraji jedine bilkoviny, ktere jeste zbyly - ryby. To samozrejme koliduje se zajmy rybaru. Nemuze za vsechno vydra, jsou tu jeste norci, psik myvalovity..
Kurovec se za sociku likvidoval efektivneji - to je pravda - protoze se likvidoval hned. Dnes se ceka na vysledek tendru na firmu, ktera to odtezi. Pak se napadene drevo vozi pres celou republiku, kvuli vytizenosti zpracovatelskych kapacit. Mezitim brouk vyleti. Souvisi to i s oteplovani klimatu - nyni se lihne vice generaci za sezonu. Ale kdybychom meli misto stejnovekych plantazi smrku druhove pestrejsi, nestejnoveke lesy, problem by nenabyl takovych rozmeru.
K te revitalizaci vodnich toku - napr. CHKO Beskydy nepodporuje udrzovani tradicnich malych drevenych splavku s malym vyvarem, kde se i za sucha ve vyvaru drzi voda. CHKO podporuje navrat k prirodnimu stavu, cili kamenite koryto, kde se voda v lete uplne ztrati a ryby nemaji sanci proti suchu ani predatorum. Cili ten biotop v lete zanika.
O cistickach odpadnich vod (COV) toho vim dost teoreticky i prakticky a je rozhodne lepsi cistit splasky v nich, nez je nechat anaerobne zahnivat v zumpach a kontaminovat povrchove vody. Moderni cistirna cisti pomoci jednoduchych fyzikalnich a ciste prirodnich procesu a voda, ktera z ni tece je mnohdy cistsi, nez voda v toku, kam cistirna usti. Delal jsem kdysi brigadu na COV pro 35 tis. obyvatel a v poslednim stupni cisteni - dosazovaci nadrzi - chlapi z obsluhy meli nekolik kapru a pruhlednost vody ~ 4 metry.
Ted nemluvim o stopovych mnozstvich reziduich antibiotik a hormonu, ktere biologicky odbourat nejdou. "Odpadnim" produktem z cistiren je krome metanu, ktery se spaluje v kogeneracnich jednotkach a vyrabi elektrinu pro chod stroju, jeste biologicky stabilizovany (vyhnily), odvodneny kal, coz je vynikajici zdroj pro kvalitni kompost a kompostarny ho odebiraji ve velkem. Jinymi slovy COVky za nas delaji spoustu prace.
08.07.2019 - 22:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
už nejméně 6 tisíc let se civilizace chystá k záhubě
08.07.2019 - 15:35 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Psyko
Tak ono legislativně to zní jinak. Ale když legislativa na ochranu nebyla, byly žáby v mokřadech i ryby v potocích a motýle..
Teď když legislativa je neni co chránit.
A chrání se pak druhy které v přírodě nejsou v rovnováze třeba chráněná vydra predátor žere poslední zbytky ryb, nebo kuna lesní vyžírá hnízda zdecimovaných vzácných ptáků jako sovy atd. takže diverzita mizí i dílem legislativy.
Tady třeba dále topí i před kotlíkové dotace uhlím v zimě se nedá dýchat.
O kanalizaci nebyla ještě ani řeč. Kůrovec se likvidoval za socíku účinněji než dnes. Dneska se napadené stromy pokácí a čeká se až kůrovec vylétne protože nejsou údajně prostředky a nefunguje organizace. Díky tomu začínaji být kopce jeseníků a dalších hor lysé. A to je prý jen začátek to hlavní kácení přijde.
Jsem svědkem naprostého plýtvání peněz z eu na revitalizaci toků vodními kamennými kaskádami za 80 mil kč které ryby v potoce nezachrání naopak jde spíše o regulaci toku ryby se tam neschovají i když by byly vysazeny, stávají se potravou pro vydry které se tím krmí z obecních peněz tloustnou a přemnožují se.
Možná že se něco udělalo ale tady to tedy není znát.
Zdá se že není cesty zpátky.
S těmi čističkami kdoví jak tomu je. Je dobré tam vypouštět fekály z 10 miliónů lidí? Pro přírodu by bylo možná lepší zavádět žumpy a hnojiště a fermentovat a organicky hnojit. Umělá hnojiva jsou neštěstím pro zadržování půdy v krajině, a my organická splachujeme pitnou vodou do čističek a jdou přímo do řek a toků kde rostou sinice a otravují se ryby.
08.07.2019 - 15:16 | Filtr
(Ryby) Psyko » Bosch
"V principu je pravda že pro přírodu se za posledních 30 let neudělalo nic."

To je uplny nesmysl, s tim nesouhlasim. Pro prirodu se nejvic udelalo pred pred 27 lety prijetim zakona č. 114/1992 Sb. o ochrane prirody a krajiny, ktery je velmi dobry a svym zpusobem nadcasovy.

Nejviditelnejsi zmeny za 30 let:

- doslo k odsireni uhelnych elektraren - diky tomu opet vyrostl les v Krusnych+Jizerskych horach a Krkonosich.

- odkanalizovalo se velke mnozstvi mest a obci, zmodernizovaly se cistirny odpadnich vod - reky a potoky v CR jsou nebyvale ciste.

- vstoupili jsme do EU a mame tu oblasti chranene v ramci NATURA 2000

Stale nas trapi intenzivni zemedelstvi se svou agrochemii, trapi nas sucho a probihajici zmena klimatu, ale neda se rict, ze se pro prirodu neudelalo nic.
08.07.2019 - 13:00 | Filtr
(Panna) Wike10 » Deam
Díky za všechny výživné výňatky a odkazy.
05.07.2019 - 17:20 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
Nojo.....ten do toho hodil pořádný vidle :61:
04.07.2019 - 22:59 | Filtr
(Býk) Deam
https://kechlibar.net/2019/07/…

Analogie s Maovou kulturní revolucí je dost trefná.
03.07.2019 - 23:05 | Filtr
(Býk) Deam
A kdyby náhodou uteklo, dalajláma, stále konzistentní:

https://www.idnes.cz/zpravy/…

Originál:

https://www.bbc.com/news/…
03.07.2019 - 22:51 | Filtr
(Býk) Deam
A ještě něco pro pobavení od našich přátel z Německa o zkušenostech s "novou pracovní silou". :)

https://gatesofvienna.net/…/…

Vzorek:

8:21 - 8:32

" Afghánci nemají rádi Pákistánce, Íránce, Syřan by si nikdy nesedl vedle Afghánce"

11:17 - 11:39

Neustálý problém s Afghánci byl, že věřili, že paštunové jsou panská rasa a Hazarové, žijící na stejném místě, jsou podlidé, Neustále jim přikazovali, co mají dělat, třídili je. V jeden čas jsem jim řekla, že v Německu tohle dělat nemohou. Pro nás jsou Hazarové stejní jako Paštunové,což způsobilo rozhořčení."

15:29 - 15:55

"Další věc, co byla k nevydržení, nulová vůle pracovat. *Často mi říkali: "Když si vydělám peníze, místní centrum práce za mě nebude všechno platit a to nechci. Bylo mi řečeno, že jsem jejich hloupý německý pracovní robot a že nemají zájem žít jako já. Musím přiznat, že to mě opravdu odradilo. Říkala jsem si, proč to proboha dělám?"

19:21-19:46 Jakmile získali povolení k pobytu a nebo i k získání povolení pobytu, jejich cílem bylo oženit se s německou ženou. Někteří říkali, že by ji nasadili na hlavu šátek, měli s ní děti a nutili ji chodit do práce, aby mohli zůstat doma.

21:29-21:40 "Další migrant z Afghánistánu, který nechal doma svou ženu a dvouletou dceru mi řekl, že má mužské potřeby a zeptal se, jestli může požádat německou ženu na ulici, aby ho "obsloužila" "

Není to vždy doslovný překlad, ale na ukázku myslím stačí.
23.06.2019 - 10:21 | Filtr
(Býk) Deam » Lupi
Jj, prostě totální ignorant.

Díky, podíval jsem se, pobavilo. To je tak, když si někdo vystačí s deklarací víry, ale jinak nemá ani tucha.
23.06.2019 - 10:15 | Filtr
(Býk) Deam
https://www.washingtonexaminer.com/…

Soudce nařídil postižené ženě potrat proti její vůli i vůli rodiny.

Míra totalitarismu v ZE začíná překračovat všechny myslitelné meze.
14.06.2019 - 20:44 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Deam
To je blbec....předběhl i samotného Proroka! :61:
Tady máš jednu pěknou debatěnku o islámu.
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
25.05.2019 - 09:40 | Filtr
(Vodnář) mili111
přidám to sem...nechci zakládat nové vlákno..a je to myslím k tématu :4: :63: :47:

https://www.ceska-justice.cz/2019/…
22.05.2019 - 00:00 | Filtr
(Býk) Deam
https://www.bitchute.com/video/…

Vida, tak dle západoevropského soudruha Timmermannse, lídra socialistického bloku ve volbách do EP, patří islám k Evropě už 2000 let.

A takoví ignoranti patří mezi klíčové přestavitele unijní politiky a ještě mají ambice na šéfování EK...
21.05.2019 - 23:46 | Filtr
(Býk) Deam » Bosch
Po shlédnutí všech 5 dílů zůstává Petr Cibulka nepřekonatelný. :)
15.05.2019 - 22:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Deam
Ověřené a věrohodné informace..ty jsou na ruském youtube. :61:
cibulka je fakt bizar :15:
15.05.2019 - 22:25 | Filtr
(Býk) Deam
Když se blíží evropské volby, asi to chce spojit s užitečnou činností, aby to nebyla úplná ztráta času. ;)

https://www.youtube.com/watch/…

https://www.youtube.com/watch/…=

https://www.youtube.com/watch/…

Pokračování zítra a pozítří.
YouTube
12.04.2019 - 08:49 | Filtr
(Beran) beno
...jsou jen geneticky unavení. Nic víc a nic míň ;-)
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »