Zvirata v mytologii


13.11.2017 - 11:02
(Blíženci) FungieD
Zvirata v mytologii
Napada vas nejake zvire, ktere provazeji spiritualni, magicke vlastnosti ci nejake pribehy a vypraveni?

Na Britskych ostrovech a v Irsku, se hojne vyskytuje maly ptacek, jez nazyvaji ROBIN. Je az neuveritelne pratelsky k lidem a nema z lidi zadny strach. Priblizi se k cloveku blize, nez kterykoliv jiny ptak.
Tohoto ptacka jiz stovky let provazeji ruzne pribehy a mistni mu prisuzuji mnoho spiritualnich vlastnosti.
Je o nem znamo, ze i jeden a ten sami ptacek se casto zjevuje v blizkosti jednoho sameho cloveka.

Pro lidi na ostrovech, je to ptak OCHRANCE. Lide si vypraveji, ze pokud se tento ptak na vas "nalepi" a pronasleduje, tak to muze znamenat nekolik duvodu.

- prinasi(oznamuje) vam nove zacatky ve vasem zivote, take ve vasem duchovnim vyvoji

- nekdo z vasich blizkych, kdo nedavno zemrel, vas chodi navstevovat a ukazat vam, ze je vam stale na blizku a ochranuje vas.
Velice casto se vyskytuje na pohrbech, bezprostredne blizko k samotnemu hrobu!

- pokud zrovna nikdo ve vasi blizkosti nezemrel, tak naopak sdeluje, ze vas nejaky blizci, ktery jsou od vas daleko, miluji a mysli na vas.

-Pro krestany je tento ptak doslova BUH! Pry se nachazi na kazde zahrade kazdeho kostela a byl to prave on kdo pri Jezisovo vystupu s krizem, mu pomahal vytahovat z tela trny...

-Severoamericti indiani mu prisuzuji roli OCHRANCE,STRAZCE a nositele MIRU, nebo take "zlodeje ohne". Pokud kojici matka pri kojeni spatri Robina, znamena to velke stesti do zivota ditete! Pokud se robin zrovna nachazel ve vesnici, znamenalo to pro indiany, ze se nemusi obavat zadneho utoku od nepratelskych kmenu!

Pisu o tom, protoze se na me zrovna jeden takovej nalepil, prorad ciha za oknem, a pokud prejdu do jine mistnosti, tak se objevi zase za tim jinym oknem a takhle to uz trva nekolik dni :1:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
02.12.2017 - 19:13 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
A už jsi to zkontroloval, to s těma tygříma žralokama?
Což toto - to mi přijde jako logický důsledek nějakých teplých/studených proudů, nebo já nevím čeho.
Co mně skutečně fascinuje poslední dobou je schopnost zvířat neomylně rozeznat ty lidi, kteří jim jsou schopni/ochotni pomoct a o tu pomoc požádat. Viděla jsem na tohle téma pár videí a zažila příhodu a prostě mě to fascinuje.....jen aby ještě bylo komu pomáhat, že.
Ad ti žraloci - tohle jsem viděla v jakémsi Lovečkově filmu - potapěčka vyndala nějakému žralokovi zaseklý hák z ploutve, nebo odkud a za chvíli šupho - už tam byl další, že má taky hák a jestli by nebyla tak hodná a něco s tím neudělala :4:
Tak takové věci.
Já musela být v některém minulém životě prérijní Indián, to jináč není možný :1:
02.12.2017 - 08:12 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Lupi
To je taky hezky pribeh :15:

"čuňata umřou stářím, páč si nezaslouuží sežrat." :4: :74:

Ono vseobecne plati, ze to neobvykle chovani zvirat a hlavne ptaku byva pro domorodce prvni varovani pred prirodnimi pohromami jako je treba to Tsunami.

Sice je to trochu mimo, ale u nas se rika, ze kdyz k nam na jare priplujou zraloci tygri, jejichz vyskyt je v teto oblasti neobvykly, tak prijde velmi teple leto, ktere je v teto oblasti take neobvykle...

V japonsku lide veri, ze kdyz se na strese nejakeho domu, usadi "cerny ptaci", tak do domu brzo prijde smrt.
30.11.2017 - 18:56 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
To je parádní. :37:
Já miluju tu historku s čuňaty a tsunami v Ačehu - i když tedy to nebylo zrovna tím, že by pán pochopil, co se mu snaží sdělit :1: Ti čuníci tehdy prostě rozdupali ohrádku a zdrhli do kopců a pán, jak je tak vzteky honil, za nima....čímž unikl tsunami. Nicméně, jeho reakce byla taky moc pěkná - že prý čuňata umřou stářím, páč si nezaslouuží sežrat.
26.11.2017 - 07:28 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Lupi
Narazil jsem na jednu diskuzi na irskem webu. Jista pani tam psala, ze ji take zacal kazdym dnem Robin tukat na okno. Proto zacala patrat nad tim co by to mohlo znamenat. Nekde se pry docetla, ze "mezi staryma babkama" koluje povera, ze je to jakesi varovani.
Zacala premyslet nad tim, ceho by se mela obavat a napadlo ji, ze by si mela nainstalovat bezpecnostni ALARM, jelikoz zila sama na odlehlejsim miste. Coz take udelala. Asi dva dny po nainstalovani alarmu, se ji v noci kdosi pokousel dostat do baraku, a spusteny alarm dotycneho vylekal a utekl. Nicmene policistum se pry diky zanechanym stopam podarilo dotycneho polapit, a ty ji zdelili , ze pry mela stesti, ze ten muz je jim velice dobre znamy a ze casto pri jeho predchozich vloupanich doslo i k fyzickemu napadeni...
16.11.2017 - 22:07 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Argyll
Tygře, tygře planoucí... :15:
Když Peter Rowan zavítal do ČR na koncertní šňůru se Robertem Křesťanem a Druhou trávou, koupil někde ve starožitnictví sošku tygra, která ho naprosto uchvátila. Pak za jeden večer se soškou před sebou napsal text této písně, která slova z básně používá...
YouTube
16.11.2017 - 21:55 | Filtr
(Kozoroh) Argyll
Vzpomínám, že na druhém stupni základní školy mě začali (důvod nepamatuji) fascinovat tygři. Sám jsem žádným "tygrem" nebyl, spíše zasněným jedničkářem :)) Pod sklo na stole jsem si ukládal výstřižky tygrů ze všech koutů světa a také jsem tam měl Blakeův verš:

Tygře, tygře planoucí
Lesem černým za noci
Čí ruka nesmrtelná
Stvořila krásu tak děsivou?
...

Právě mě napadlo zašátrat v knihovně a mám tu: Nicolas J. Saunders - Mytická síla zvířat (Knižní klub/Práh, 1996). Saunders o tygrech:

"Tygr je největší kočkovitou šelmou. Je to samotářské zvíře, žijící v ohraničených, obvykle hustých lesích, z nichž vychází pouze v době páření ( :4:). Právě proto je pro člověka mnohem záhadnější, než lev a není tak často spojován s vůdcovskými schopnostmi a vládou. Pověst zvířete s nadpřirozenou silou si tygr získal už ve starověku a jako posvátné zvíře asyrských válečnických bohů evokoval úctu a moc. Hinduistická bohyně Durga, zvaná "nedostupná", jede na tygrovi do bitvy. Je ztělesněním hněvu a zkázy a tygr nahání jejím nepřátelům hrůzu svým řevem. Po celé severovýchodní a jihovýchodní Asii je tygr ztotožňován s rozporuplnými, pánovitými duchy šamanismu, jehož stopy dosud přežívají v náboženství mnoha oblastí. Šaman sibiřských Tunguzů prý dokáže probudit tygřího ducha, který se pak toulá po lesích a s řevem hledá duchovní kořist. Batačtí Negriti v Malajsii věří, že tygři vyplňují ústřední pilíř světa, příbytek RajaJah, mystického krále tygrů. Jejich šamani se mění v tygry a stávají se tak válečníky, kteří chrání batackou komunitu. Číňané zase vidí v půlměsíci tygří tlamu požírající celé lidstvo."

:1:
16.11.2017 - 20:14 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
Vzkaž tý mrňavý potvoře, že jestli nepřestane, pošlu na ni totem kočky! :92: A nikam nechoď - taková parádní debata!
16.11.2017 - 20:10 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Luna Zvlčelá
U mně právě taky - a aby to nebyl jen pocit, tak mi to ti dva vysvětlili :1: Tam to bylo jasný, jak letní ráno - musela bys to vidět. Ten vlk naprosto zřetelně rozuměl krkavci.
Vím tedy, že různé zvířecí druhy vzájemně znají signály nebezpečí ve všech "jazycích" tam, kde žijou - tohle mi ale přišlo jako víc.
Nakonec- četla jsem, jak se v přísně vědeckém prostředí výzkumáku domlouval krkavec s papoušky ČESKY, protože papouškovsky neuměl a oni zase neuměli krkavsky.
Tak proč by se nemohli výtečně domluvit vlk a krkavec, žejo.
16.11.2017 - 20:04 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Luna Zvlčelá
Tak zhruba tak nějak jsem odhadovala - nazvat ho přímo plutonskou silou mi přišlo trochu kách, ale koukám, že Hopiům nikoli :4:
16.11.2017 - 20:02 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
V zásadě akáša - neboli, cokoli se stane/pomyslí/ucítí, všechno nechá stopu v něčem, co by se dalo nazvat informační pole.
Morfogenetická rezonance pak znamená, že když se něco naučíš, "pamatuje" si to i určitý okruh tvého druhu, z tvé blízkosti, ale dle síly té rezonance i na celém světě.
Někdy se tomu taky říká teorie Sté opice - že když se něco naučí 99 opic(lidí, červenek, chobotnic) tak ta stá už to umí jakoby sama od sebe.
Neboli, čím víc se toho ví, tím rychlejší je vývoj.
On uvádí dokonce i případy urychlené krystalizace nerostů - což mně tedy přišlo fascinující.....
16.11.2017 - 18:36 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » Lupi
Jinak vlci a krkavci jsou si strašně blízcí, ale to jsem cítila už jako dítě. Co je na tom pravdy, to nevím. U mě to je pouze jako intenzivní pocit. :1:
16.11.2017 - 18:35 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » Lupi
Jezevec - rovnováha, uzdravení, intuice

Podle pověsti indiánského kmene Šošonů je jezevec pomocníkem v nouzi: jednou slyšel nářek prchajících a vyhloubil noru, aby se do ní mohli schovat, poté svolal své druhy a pronásledovatele odlákal do jiné nory, již pak uzavřel balvanem. Hopiové mají klan Jezevce, který si vypráví následující příběh: Jedno dítě těžce onemocnělo. Stařešina klanu se odebral do lesa, aby nalezl sílu, jež by je uzdravila. Tam se setkal s jezevcem, který mu vyhrabal kořínky, aby je povařil a odvar z nich podával dítěti. Dítě se uzdravilo. Jezevec ukázal lidem ještě další byliny, rostliny a stromy, jež léčí nemoci nebo pro ně mohou být jedovaté. Z vděčnosti za tyto vědomosti přijal klan jeho jméno a od té doby střeží jeho posvátnou sílu.

Jezevec dokáže nahlížet do nitra, pronikat do hlubin a spojit se se světy démonů, přírody, předků a kořenů a komunikovat s nimi. Poukazuje na skryté aspekty života, na stínové bytí a na veškeré síly, jež chtějí být viděny a uvedeny do souladu, na pověstné kostlivce ve skříni. Když se ukáže jezevec, může to nasvědčovat i útokům démonů a černé magie. Černá a bílá barva jeho srsti signalizuje, že se může pohybovat ve světle i tmě, že pro něj polarity nejsou překážkou.

(kousek od Jeanne Rulandové) :1:
16.11.2017 - 18:26 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Lupi
Muzes mi prosim priblizit co to je : Sheldrakeova teorie morfogenetického pole?
dik :1:
16.11.2017 - 16:43 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
Já sice tipovala Havajce, nebo tak někoho, ale Japonci jsou nakonec taky mořský národ.....ještě bych takovému symbolu chobotnice přisoudila Hudiniho moc :1: uniknout odkudkoli.
Každopádně - totemová duše pravděpdobně tyhle znaky, co v nich vidíme my, nese jako archetypy - nevím, jestli znáš Daniela Mapela? Ten je umí nějak "vydestilovat" a přímo zafixovat do kapek :37:
16.11.2017 - 16:33 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
Já si ti myslím, že máš s těmi válkami pravdu a pěkně by to odpovídalo Sheldrakeově teorii morfogenetického pole......ale třeba je to na dobré cestě; minule mi vlezla koňadra až do pokoje, zastavila ji záclona - večer jsem potvorám zapomněla nasypat a ráno jsem se dostatečně rychle nevzbudila na klofání do parapetu :61:
16.11.2017 - 16:30 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Luna Zvlčelá
Jezevec mně jako totem naprosto unik - povídej, Khalio! Šacovala bych to na vládce podzemí, nebo něco jako slepý král?
Mimochodem, tuhle jsem zažila v zologošce zajímavou věc: vlci a krkavci tam jsou prakticky vedle sebe a jeden z těch krkavců začal cosi rozčileně vykládat.....a jeden z vlků pobystřil, zved se a běžel k plotu, pozorně naslouchaje.
16.11.2017 - 16:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
Nenapadlo mě, že Černonožci kdy viděli lasici, jak mění barvy - asi je mám posunutý moc na jih, jihozápad? Pocitově - věcně nemám šajnu.
No a vlastně - jak jsem mohla zapomenout na hermelín! Takový lasiččí vklad do mytologie!
Jen bych to rozhodně nekladla na Aljašku - ale možná se to odtama dostalo přes Rusko až k nám.
16.11.2017 - 13:10 | Filtr
(Ryby) thééé
:17: díky za diskuzi :15:
mě se zase stal osudovým modráček - slavík. Našla jsem odhodlání odstěhovat se do kraje, kam jsem vůbec, ale vůbec nechtěla jen proto, že tu žije.
https://cs.wikipedia.org/wiki/…
Bylo to pro mě znamení.
Jinak mi ptáci přináší do života vždy poselství, abych si zachovala mentální svobodu ..třeba mi vletí do pokoje atp.
16.11.2017 - 10:00 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
Ve východních algonkijských kmenech, jako je Abenaki, byly lasičky často spojovány se zlými čaroději. Pro kmen Blackfoot, měnící se barvy lasice symbolizují cyklus života a smrti a dělají to posvátné zvíře.. Na severozápadním pobřeží kmene jako Tlingit,se lasicky nikdy nesmi jíst, kvůli jejich spojení s čarodějnictvím. A v aljašských kmenech Athabaskán, jsou lasičky spojeny s bohatstvím a lasičkové ocasy jsou někdy noseny jako kouzlo štěstí.

ps: jedna se o indianske kmeny severni ameriky
16.11.2017 - 09:45 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Lupi
Tak jsem trochu patral po Chobotnici. Napriklad pro severoamericke indiany, pro ktere ma temer kazde zvire nejakou legendu ci posvatnost, tak chobotnice pro ne nema temer zadny vyznam. Vysvetluje se to tim ze indiani byli spise vnitrozemni kmeny nez primorske.
Naopak v Japonsku,pro jedno nejrozsirenejsi a take puvodni nabozenstvi SINTOISMUS, ma chobotnice velky vyznam!.
Napr.(vynatek z wiki):
Akkorokamui je charakteristicky popsán se schopností sama-amputovat, jako několik druhů chobotnice, a regenerovat končetiny. Tato charakteristika se projevuje ve víře Shinto, že Akkorokamui má léčivé síly. V důsledku toho se mezi stoupenci věří, že dávání nabídek Akkorokamuiovi vyléčí onemocnění těla, zejména znetvoření a zlomeniny končetin.
Svatyně v oddanosti Akkorokamui a souvisejících chobotnic, se nacházejí v celém Japonsku!!

Sintoismus: Šintó (japonsky: 神道; Šintó, v češtině označováno jako šintoismus) je původní náboženství Japonska založené na animismu a polyteismu. Jedná se o jediné náboženství vzniklé v Japonsku a dodnes se přes vliv buddhismu a konfucianismu jedná o živé náboženství. Na rozdíl od jiných mnohých náboženství šintó neobsahuje jasný výčet pravidel a dogmat.

PS:Btw moje manzelka a moje Tchyne patri k vyznavacum Šintó :1:
15.11.2017 - 20:23 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » Lupi
Bacha - lasička je úžasný totemový zvíře :1: Stejně jako jezevec.

Ale u psíka mývalovitého máš pravdu - nebo aspoň ke mně se zatím jeho podstata z duchovního hlediska nedostala :4:
15.11.2017 - 20:18 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Luna Zvlčelá
Taky marně přemítám....třeba taková chobotnice? Ale ta má nejspíš zastoupení v mytologii svých rodných končin.
Za mě jednoznačně vlk - a krkavec.
Jelen, medvěd, ba i ten kanec....možná lasička nepůsobí příliš mytologicky? Ale abych se nedivila :4: Nebo jezevec.
Takový psík mývalovitý to určitě ještě nestihl - přemigroval k nám v blbé době, kdy se těm mýtúm moc nedá.
Ale všichni dravci, například, jsou mytologičtí.
15.11.2017 - 02:19 | Filtr
(Střelec) Gina bella » FungieD
Ahoj zaujal mě tvůj článek,a ptáci jsou opravdu poslíčci dobrých zpráv,to jsem četla v Knize Feng Sui,tihle lidé věří v tyhle poslíčky,..je to štěstí na nové cestě, dobré zprávy?
13.11.2017 - 18:37 | Filtr
(Blíženci) FungieD
Zrovna a jsem se docetl, ze jedna z verzi, ktere se vypravi "mezi staryma babama" je, ze pokud Robin(cervenka) klepa neustale nekomu na okno nebo se snazi dostat do baraku, tak to muze vestit nejen smrt nekoho blizkeho ,ale i smrt nekoho v dome.

Dneska mi boucha na okno celej Den! A stupnuje se to. Nejdrive to bylo jen obcas a dnes porad...a vylozene sleduje jen me, kdyz prejdu do jine mistnosti, tak on zacne bouchat na okno tam...A rozhodne to neni tim, jak nekteri vysvetlujou, ze narazi do okna z duvodu nejakeho reflexu nebo odrazu, protoze tenhle darebak to ma totalne promysleny a naplanovany!!!
Takze pokud se po nejakem case na najdise vubec neukazu, tak budete vedet ze uz jsem v nebi :76:....nebo v pekle :21: :42:
13.11.2017 - 16:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
První mě napadl jednorožec, má prý kouzelný roh, jenž vyléčí všechno. A propojení s ním má prý málokdo.

Kočky jsou prý strážkyně podsvětí (asi jsem moc koukala na Charmed :4:) Léčí deprese a jiné boly. Mimo jiné svým předením se dokáží uklidnit před smrtí.

Pro krestany je tento ptak doslova BUH!
Mě hned napadlo, že Duch svatý v podobě holubice...

Říká se, že houkání sýčka oznamuje smrt.

Čáp, že nosí kluky, holčičky vrány. No chudáci pokud to dítě má čtyři kila :61:

Delfíni, velryby. Napadá mě jeden a ten konec není moc hezký.

Pak mě napadl třeba Pan, řecký bůh stád. Rozverný, vtipkující a jak krásně umí hrát. A pak mořské víly, kentauři, minotaur,....
Příspěvky: 39-15 14-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »